TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:41:06 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: POSLEDNJA NEDELJA DO TAKMICENJA- Marko Dimitrijevic  (Pročitano 11936 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #31 poslato: Novembar 16, 2010, 01:58:23 posle podne »

Ove godine je Balkansko prvenstvo ,bar u mojoj kategoriji bilo zesto,Bugarin koji me je pobedio za 1 bod je posle na Evropskom uzeo zlato,dakle Balkansko i Evropsko ciljam da budem 100 % spreman,tu nema kalkulisanja i dajem sve od sebe da izadjem u najboljem izdanju.A primer na Arnold Clasicu je bilo u mojoj kategoriji preko 30 takmicara,nema losih :).
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #30 poslato: Novembar 16, 2010, 11:42:54 pre podne »

Da, da, da savršeno sam svestan o čemu pričaš i vidim jako dobro koliko je kvalitet takmičara opao kod nas. Dakle u suštini je u pitanju tvoja lična procena konkurencije i to koliko ti smatraš da je dovoljno da pobediš ili da budeš u vrhu da možeš osvojiti sebi prolaz dalje. Pretpostavljam da je ovakva manipulacija formom na maĂ°unarodnim takmičenjima mnogo komplikovanija, jer fakat ćeš teže i sagledati konkurenciju koja će se pojaviti.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #29 poslato: Novembar 15, 2010, 10:45:14 posle podne »

Na svako medjunarodno takmicenje koje sam isao sa repr sam se kvalifikovao i obicno sam bio 2 ili 1 i nije bilo greske u toj mojoj proceni.Ove godine sam bio jedini predstavnik u muskom BB koji je usao u finale na Evropskom prvenstvu.Ne bih ovim omalovazio takmicare kolege,ali pogledaj unazad imena od 2000 do 2008 imena takmicara i njihove uspehe i kako su izgledali i sada u poslednjih godinu dana na sta lici nasa BB scena i sve ce ti biti jasno.Mnogo dobrih i kvalitetnih momaka se vise ne takmice,a razloga je mnogo..ipak o ovome ne bih vise,uglavnom tih 80 % je uvek imalo dovoljno snage da idem  na medjunarodna takmicenja sa reprezentacijom,a od 2006 sam poceo samostalno da idem na grandprix takmicenja,ove godine i na Arnold clasic ,naravno o svom trosku.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #28 poslato: Novembar 15, 2010, 09:32:20 posle podne »

A kako recimo ovako nešto kontrolišeš, ako mora da se radi sa reprezentacijom, kako možeš oceniti koliko dobro treba da se spremiš da izaĂ°eš na naše takmičenje (recimo) i da pobediš i da onda ideš dalje? Koliko možeš biti siguran da se neko neće spremiti samo za recimo državno, pa tvoji 80% ne bude dovoljno da bi išao dalje ili je ova priča opet vezana više za takmičenja bez kvalifikacija?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #27 poslato: Novembar 15, 2010, 01:55:34 posle podne »

...nastavak price....bitna stvar je i napraviti raspored vaznosti takmicenja koja predstoje,tj .dati prioritete.U mom slucaju obicno su bila prvo izborna takmicenja kod nas za reprezentaciju,balkansko,nekada mediteransko i evropsko prvenstvo,tako da formu tempiram da budem najbolji na najjacim takmicenjima tako da su moja izdanja na domacim takmicenjima uvek bila 80 % od onoga sto sam bio spreman da uradim.
Sve ovo navodim jer su obicno takmicenja u nizu ,vikend za vikendom sto znaci da je veoma malo prostora odraditi praznjenje i punjenje i pri tom ostati svez i odmoran,a tu su i visesatna putovanja.
Obicno to prvo takmicenje ne radim klasicno praznjenje i punjenje,nakon tog prvog takmicenja sledi jak jutarnji kardio narednog dana skoro bez hidrata,a naredna tri dana uz nesto malo hidrata i pojacan unos proteina,unos tecnosti se iz dana u dan povecava konstantno,da bi od cetvrtka unos vode bio prepolovljen a u petak sveden na 1,5l..Na na vissokom nivou do petka.
E ovde je bitna stvar pratiti sta se desavalo od predhodnog takmicenja,u ovom slucaju ta vaskularnost bi trebala da je manja nego pre 7 dana sto znaci da su depoi poprilicno ispraznjeni i na osnovu toga se dize unos hidrata u fazi punjenja....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #26 poslato: Novembar 14, 2010, 05:13:50 posle podne »

Ja sa, za sada presušio sa pitanjima, ali čim mi padne nešto na pamet...;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #25 poslato: Novembar 14, 2010, 11:19:44 pre podne »

Ocekujem da se jos neko ubaci,bar sa nekim pitanjem..pa da nastavim izlaganje :).
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #24 poslato: Novembar 14, 2010, 03:38:43 pre podne »

"Auh", "wow" i zaćutah.  :o
Kakva tema! Svaka čast Marko. (I vama dvojci što ste se ubacili. :D)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #23 poslato: Novembar 11, 2010, 10:18:42 posle podne »

Genetika je svakako bitna,ali kao i sto znas procenat BF takodje daje vizuelno vecu ili manju vaskularnost.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #22 poslato: Novembar 11, 2010, 10:13:26 posle podne »

Pa generalno bilderi koji rade sa velikim kilažama imaju drugačiji izgled od bildera koji više rade pump treninge, mislim da se to najviše primeti kada bilder koji je pump whore izaĂ°e iz teretane duplo boljeg izgleda od recimo bildera koji stalno radi sa velikim kilažama koji fakat stalno izgleda isto, a isto sam primetio da vežbači koji stalno rade sa velikim kilažama imaju mnogo veću gustinu mišića, tako da moguće je da si i u pravu kada kažeš da takav trening doprinosi i vaskularnosti na bini. Onda opet ima i taj momenta dosta veze sa genetikom, jer recimo gledam po sebi, uvek imam problem da mi naĂ°u vene kada dajem krv, jednostavno ruke mi nisu toliko vaskularne, a fakat sam radio ovih 16 godina samo sa velikim kilažama.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Novembar 11, 2010, 09:46:49 posle podne »

Mali osvrt na period pre poslednje nedelje,potrebno je dovesti bf na nizak nivo pa onda je manipulacija punjenja praznjenja i vode dolazi do izrazaja.Vidjao sam dosta slucajeva gde bas pribegavaju diureticima misleci da ce na taj nacin popraviti formu a bf je na visokom nivou..tu nema pomoci,
Ono sto hocu da kezem mora se prvo napraviti forma,a onda u ovih poslednjih nedelju dana ide izvlacenje te podkozne vode i njeno upumpavanje u misic zajedno sa glikogenom sto ce dati na volumenu i vaskularnosti misica.
I BITNA STVAR JE DA NE TREBA JURITI FORMU U POSLEDNJIH NEDELJU DANA,JA OBICNO VEC IMAM TAKMICARSKU FORMU NA NEKIH 20 DANA PRE TAKMICENJA i onda variram i igram se sa hidratima.
Razmisljao sam da probam sa NO i nisam cuo iskustva sa tim i probacu u nekoj buducnosti mada ja licno imam malo neprijatno iskustvo sa njima jer u kombinaciji sa preparatima koji imaju kofein imao sam ubrzan puls,mada dobra pumpa u toku treninga.Ipak u dehidriranom stanju kao sto je slucaj pred binu mislim da je malo riskantno ali moze biti dobitna kombinacija.
sto se alkohola tice,nisam probao,a vaskularnost u mnogome zavisi i od nacina treninga u vansezonii misljenja sam da takmicari koji imaju jake treninge,sa velikim tezinama imaju i bolju vaskularnost.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #20 poslato: Novembar 11, 2010, 09:19:59 posle podne »

Interesantno, koliko sam ja čitao manipulacija natrijumom je dosta komplikovana i bar po tomke što se kaže u nekoj literaturi 50% slučajeva se nešto zezne sa formom, a kontam da su takve manipulacije mnogo bitnije kada se rade takmičenja na svetskom nivou i dalje.

Nego da se nadovežem na tih pola sata pred izlazak na binu. Recimo kažete energetska pića, prosti hidrati i slično. Koliko je recimo pametno uneti neki vazodilatator, neki NO, jer fakat dosta brzo prorade i pojačaju pumpu, ali ono što ja ne znam je da li se mešaju u tu manipulaciju sa vodom i dali postoji šansa za zalivanje kao posledica unosa NO preparata. Jel postoje neka iskustva sa te strane?

Isto tako me interesuje koja su vam iskustva sa unosom alkohola pred binu, jer fakat diže pritisak i pojačava vaskularnost. Koja su recimo vama dvojici iskustva sa time momentima? Koliko ja znam ovo je gotovo exkluzivan fenomen za evropski body building.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #19 poslato: Novembar 11, 2010, 01:18:16 posle podne »

...Gorane to sto radi Hristomir je super stvar,samo i sam znas kako je posle polufinala koje je iscrpljujuce biti 24 h uopste bez vode,a moja neka predpostavka je da su punjenje koje oni rade za polufinale sa insulinom tako da je to nesto sasvim drugo...ali uglavnom Na i voda u tih poslednjih par sati su poslednje kockice koje treba sloziti.
Takodje u toku samog zagrevanja pred izlazak,ja popijem neko energetsko pice,a pola sata pre nastupa prost secer.
I Goran moze da kaze svoja ranija iskustva sa takmicenja i slozice se samnom da svako takmicenje je novo iskustvo i nikada nije isto..A sto se tice te dehidratacije vecina takmicara koja pada u nesvest je upravo posledica nedostatka Na i K i naravno svi posezu sa dijureticima koji su na bazi da ne zadrzavaju K i brzo deluju i za posledicu toga javljaju se grcevi i malakalost.
To je veoma opasno za srcani misic i preporucio bih svima da se odluce na opciju bez diuretika i sa unosom Na.

Upravo tako, od reci do reci, a posebno vazi za poslednju recenicu
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #18 poslato: Novembar 11, 2010, 11:05:03 pre podne »

...Gorane to sto radi Hristomir je super stvar,samo i sam znas kako je posle polufinala koje je iscrpljujuce biti 24 h uopste bez vode,a moja neka predpostavka je da su punjenje koje oni rade za polufinale sa insulinom tako da je to nesto sasvim drugo...ali uglavnom Na i voda u tih poslednjih par sati su poslednje kockice koje treba sloziti.
Takodje u toku samog zagrevanja pred izlazak,ja popijem neko energetsko pice,a pola sata pre nastupa prost secer.
I Goran moze da kaze svoja ranija iskustva sa takmicenja i slozice se samnom da svako takmicenje je novo iskustvo i nikada nije isto..A sto se tice te dehidratacije vecina takmicara koja pada u nesvest je upravo posledica nedostatka Na i K i naravno svi posezu sa dijureticima koji su na bazi da ne zadrzavaju K i brzo deluju i za posledicu toga javljaju se grcevi i malakalost.
To je veoma opasno za srcani misic i preporucio bih svima da se odluce na opciju bez diuretika i sa unosom Na.
Sačuvana
BLEK STENA
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 344


European,Balkan,National champion - classic BB

« Odgovor #17 poslato: Novembar 11, 2010, 09:34:12 pre podne »

Veoma interesantna tema i super je sto Mare do detalja prenosi svoja iskustva.

Eto, nisam znao kako on to radi a poklapa se sa mojim rezimom u zadnjoj nedelji pred takmicenje. Posle niza godina eksperimentisanja, postigao sam najbolju formu u zivotu upravo ovakvom tempiranju forme ali na zalost, tek na svom poslednjem takmicenju, na Svetskom prv. u Madridu.

Zagrejavanje pred izlazak na binu..... bas tako, ne vise od minuta. Mada, stvarno, ima sampiona koji odrade ceo trening pred nastup...

Teoretski, ostala mi je samo jos jedna dilema koju sam zeleo da isprobam a nisam stigao. To je Bugarski sistem, odnosno, recept od najveceg sampiona Hristomira Hristova. Sve je isto....najpre natrijum... pa bez soli petak i subotu na dan polufinala ali zato u nedelju na dan finala jede samo slano i bez kapi vode. I budu svi extra.....




Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.