TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396191 Teme od strane 25011 Članovi Poslednji član: Milenatcblg

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 16, 2024, 09:58:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Grcevi u misicima  (Pročitano 16891 puta)
bebac
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 934


« Odgovor #36 poslato: Mart 30, 2011, 07:58:12 pre podne »

negde sam video da magnezijum dosta pomaže kod grčeva?

Dobro si čitao ;)
Sačuvana
Pain is temporary, Pride is forever
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #35 poslato: Mart 30, 2011, 07:03:30 pre podne »

negde sam video da magnezijum dosta pomaže kod grčeva?
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Stefan L.
Gost
« Odgovor #34 poslato: Mart 30, 2011, 12:20:06 pre podne »

Vazi,sad ne boli uopste,odmorcicu sa nogama u teretani 10-tak dana,pa cu onda polako poceti da radim po uputstvu. :) Hvala... :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Mart 29, 2011, 10:38:55 posle podne »

najverovatnije si istegao mišić. sobzirom da nemaš izraženije bolove mislim da nije u pitanju ozbiljnija povreda. uzrok je kao što sam kažeš, nisi radio na mišiću posle prethodne povrede. mišić moraš ojačati, takodje je vrlo važna istegnutost... to ne smeš zanemariti. iskorak je nezgodan jer imaš kombinaciju kontrakcije i istezanja (ekscentrična kontrakcija - najveći rizik za povredu mišića ako nije dobro utreniran).
savet - ako boli hladjenje i steznik. kada se tegobe smire jačaj mišiće natkolenice na mašini i čučnjevima (dobro se zagrej i doziraj težine). oprezno ubaci dozirana istezanja ekstenzora kolena, fleksora kuka i aduktora... ako osetiš bilo kakav bol, ne radiš...
ako tegobe potraju - fizikalni tretman  :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #32 poslato: Mart 29, 2011, 06:42:04 posle podne »

E,da,mozda je bolje da uporedim sa trbusnjacima nego sa bicepsom...Kad radim trbusnjake,recimo 6 vezbi za stomak bez pauze,svaku po 30 sekundi,pocne kod poslednje dve da se grci stomak,stegnu se i ne mogu da uradim vise ni jedan,vec moram da odmorim. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #31 poslato: Mart 29, 2011, 06:11:33 posle podne »

Da ne otvaram novu temu,ima slican problemcic kao grc ili sta je vec... :) Danas kad sam uradio prvu seriju iskoraka(15 ponavljanja desna pa 15 leva noga) sve je bilo ok,ali kad sam krenuo drugu seriju isto da uradim,osetio sam kao da mi se zgrcio misic na unutrasnjem delu butine,ali ne prvi misic sa unutrasnje strane,vec drugi,unutar noge.Nije klasican grc,nego bol samo pri pokretu da uradim iskorak ili cucanj.Nesto kao kad se radi recimo biceps i kad radim poslednju seriju i jedva izvlacim poslednja ponavljanja a on pocinje da se grci,samo ovde se desilo u drugoj seriji.Nemam nikakav problem pri trcanju bilo kojim tempom,juce sam trcao steoenice i nista,ali danas me to zabolelo i  danas kad krenuo uz stepenice "osecam taj misic".To isto mi se desilo i pre 3-4 meseca i od tad nisam radio iskorak i cucanj,a trcao sam normalno,nikakvih problema nisam imao.Evo sad me uopste i ne boli,kao da nista nije bilo,a proslo je tek 6 sati od treninga.Inace pre jedno godinu i po dana sam pretrenirao noge zbog mog nestrucnog treninga(preterao sam,trcao svaki dan,radio iskorak i cucanj 2x nedeljno,lose se hranio,nisam odmarao...) i to je sve proslo,odigrao sam celu sezonu od tad,ali evo sad kad sam hteo da radim iskorak,bol?!Meni je odmah palo na pamet da je to zato sto nisam ojacao taj deo posle pretreniranosti?!Zamolio bi ako neko zna sta je u pitanju da pomogne,hvala. :) Inace,problemcic koji sam imao sa Psoas major-om sam resio zahvaljujuci savetu da radim izdrzaje(na laktovima,poza za sklek),proslo kao rukom odneseno,hvala. :) ;)
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #30 poslato: Mart 11, 2011, 06:27:50 posle podne »

+1
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #29 poslato: Mart 10, 2011, 03:43:46 posle podne »

Živela masaža :)
Već smo nekoliko puta pisali na tu temu, ali nikako da pokrenemo masu...
Ajde da ne idem u off, ali baš me zanima koliko ljudi od ovih silnih sportista na forumu ide na masažu?
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #28 poslato: Mart 09, 2011, 08:44:50 posle podne »

:)

Masaza, opet moram napomenuti je cudo Bozije, za prevenciju, kao lek, ma za sve zivo. Ljudi nemaju predstavu koliko dobra masaza donosi telu... nazalost mozda je finansijska strana u pitanju, ali u NSu postoji dosta masera koji jeftino rade jer su poceli a opet i ako nije kvalitet ne znam koji prijace telu, tako da sve preporuke. Mislim da svi zasluzujemo masazu u najgorem slucaju za ljude koji ne treniraju na svake 3 nedelje npr...

a za aktivne je jednom nedeljno barem potrebno...

tako i kao direktan odgovor na temu, svakako da je masaza odlicna prevencija za grceve.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #27 poslato: Mart 09, 2011, 07:19:34 posle podne »

Kod povreda treba biti oprezan sa istezanjem, ne bih bas savetovao istezanje, cak suprotno.

Ali masaza svakako. Masaza je esencijalna!

Ali nije povreda.. samo premor. Uglavnom - razumeli smo se :)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #26 poslato: Mart 09, 2011, 04:30:56 posle podne »

Hvala na odgovorima i na razumevanju jer nisam bila sigurna da cu objasniti sa razumevanjem  :)

Ma nisam se ja uplasila niti mislila da je neki problem ogroman nego je iritantno i nervira.
U svakom slucaju poslusacu savete uglavnom (mada tesko da cu uspeti da mirujem tek su krenuli jaki treninzi  ;) )
Ali zato masaza uvek dobrododje,pojacacu unos vitamina,minerala i tako to.

Biochemo:dok sam pisala ipak sam sedela  ;) Samo sam naglasila da najvise "igra" u lezecem polozaju,a "djuska" on i u sedecem i bilo kad kad miruje samo malo manje.A stres i ovo pod 1 je verovatno,a nisam bila na sagorevacima niti nekoj posebnoj suplementaciji do prekjuce a to se desava jos danima pre toga.Takodje ni na malom unosu UH,ali kao sto rekoh eto nadjosmo objasnjenje mog problema pa ce i prestati nadam se uskoro.

Jos jednom hvala svima na odgovorima i pomoci

Sačuvana
Be Happy!!!
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #25 poslato: Mart 09, 2011, 03:38:30 posle podne »

Kod povreda treba biti oprezan sa istezanjem, ne bih bas savetovao istezanje, cak suprotno.

Ali masaza svakako. Masaza je esencijalna!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #24 poslato: Mart 09, 2011, 12:10:46 pre podne »

agree  :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #23 poslato: Mart 08, 2011, 11:47:00 pre podne »

Ja bo dodala možda još masažu, Beka ili bar jedno staro dobro tegljenje :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #22 poslato: Mart 08, 2011, 09:33:21 pre podne »

Uobicajeno je da su razlog elektroliti, ali vise u sportovima izdrzljviosti gde se oni gube znojem, u BB je veci slucaj od napora, znaci jednostavno misic nije bio spreman na stres i dolazi do grca prilikom odredjenog pokreta... mlecna kiselina takodje...
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.128 sekundi sa 18 upita.