TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397114 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 21, 2024, 01:08:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 72 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Biseri iz teretane i vaseg okruženja  (Pročitano 250547 puta)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #606 poslato: Novembar 13, 2012, 11:00:43 posle podne »

mislim da nisi u pravu ali svako ima svoje misljenje...ne mogu da iskopam post gde je marko dimitrijevic pisao o njegovoj ishrani pred neko takmicenje..otprilike 20-30 (sto celih jaja - sto belanaca ) 5 x 400grama mesa i 200-300 grama praska a o hidratima da ne pricamo pa ti saberi koliko je to kalorija a ipak je felps najbolji sportista verovatno svih vremena tako da mislim da mu je mozda i malo tih desetak k kalorija  koje pojede... .

Da, ali jednu stvar si prevideo, Marko Dimitrijevic je imao 6-8 obroka dnevno sa tim sto si nabrojao..Felps govori o 3 obroka obimna..znaci 12/3 jednako 4000 kalorija po obroku ???? To je za vecinu bildera prosek dnevnog unosa ,neki optimum malo vise od nulte tacke..O tome se radi, ako neko jede 10x dnevno i ne spava,mozda moze toliko hrane iskoristiti..ali ja sam nesto drugo tu stavio pod znak pitanja ? Od tih 12000 nazovi kalorija koje felps unese u tri obroka jel vidimo mi put njene resorpcije i koliko zavrsi u kanalizaciju ? Verujem vise od pola ode pacovima ispod zemlje ,telo uzima neki maksimum i sve ostalo se raspada ne moze se resorbovati..a to zavisi od coveka do coveka..

A druga stvar Felps je najveci sportista zbog pica,jel ? Haha, mnogo je tu faktora sto je on opak sportista, verujem da nije samo zbog unosa ovoliko bullshit kalorija..A i toliko ima strucne ekipe oko sebe, pa i da je bar jedan normalni nutricionista tu,zar bi mu dao tako da se prezderava glupostima

A i o kvalitetu kaloorija Marka tu sto si to nabrojao sve i (ne)kvalitetu kalorija koje konzumira Felps iz tog clanka medijskog  suvisno je traciti vreme :D
ovo sto si napisao ne pije vodu ...pa sta mislis koliko treba mesu da se svari ..da li je bitno da li si pojeo 2 kile mesa iz 6 ili 3 puta ako ce on biti svareno tek sutra i jos ako si natural...broj obroka je bitan zbog drugih stvari ....a niko ne kaze da on ne unosi i kvalitetne kalorije ali njemu treba mnogo energije i to odmah a za to su najbolji prosti seceri
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
pedjoni986
Gost
« Odgovor #605 poslato: Novembar 13, 2012, 10:13:30 posle podne »

Meni je svakako bio bolji Jan Torp.  :D
Meni je svakako bio bolji Jan Torp. 

Eh sad,meni je najbolja komsinica Mica pumparica kada zapliva prsno kao zaba kraj lista lokvanja, :D Ali mi pricasmo o felpsu i kalorijama :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #604 poslato: Novembar 13, 2012, 10:12:01 posle podne »

Meni je svakako bio bolji Jan Torp.  :D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #603 poslato: Novembar 13, 2012, 10:05:19 posle podne »

Dobro dragi moji,i sta konstatovasmo :) jel je mit, ili smo ga ^busted* :D
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2012, 10:06:55 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #602 poslato: Novembar 13, 2012, 08:34:51 posle podne »

Da znaju cutali bi od starta i posmatrali cirkus...

ššššš pusti ih još malo ;D

zeznuo me starfucker, bilo je jache od mene ;D
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2338


« Odgovor #601 poslato: Novembar 13, 2012, 07:45:05 posle podne »

Da znaju cutali bi od starta i posmatrali cirkus...

ššššš pusti ih još malo ;D
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #600 poslato: Novembar 13, 2012, 04:19:25 posle podne »

Da znaju cutali bi od starta i posmatrali cirkus...
haha, ja i ne posmatram :-D

Da znaju cutali bi od starta i posmatrali cirkus...
haha, ja i ne posmatram :-D

Ne lazi,citao si pomno do sada sve ove stranice :D Sad ovi ostali prikupljaju info iz blic zene o felpsu :D traze put beskraja od unosa pice u usnu duplju,do izlaska u cevovod ispod sahta :D

Nego dal je jeo kavurmu sta mislite ?:) ona je bas kaloricna :P
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #599 poslato: Novembar 13, 2012, 04:16:13 posle podne »

Da znaju cutali bi od starta i posmatrali cirkus...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #598 poslato: Novembar 13, 2012, 04:06:55 posle podne »

Sada je ovo zamena teza.. U koju to mast se deponuje to sto je felps pojeo tolike pice ? :) Kad covek ima ispod 10% body fat ?
Nemojte mi reci : Preplivao ih je ? :) hahaha.
PItanje je bilo u vezi mita o Felpsu, ne o nekim tamo snagatorima sa 150+ kila.. konkretno za njega..gde to njemu sve ide ? I zasto bi svaki dan jeo pizzu ? Strucan odgovor cekam :)

Pedjoni, izadji iz konverzacije, nije ovo za tebe, pusti da se loze ;)

Ma skapirao sam ja tvoju ironiju i podsmeh za onu malopredjasnu izjavu, ali ja i dalje cekam od onih koji tvrde da je to istina a ne mit,da mi objasne put tih 12000 kalorija kroz telo ? od a do sh :)
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2012, 04:08:35 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #597 poslato: Novembar 13, 2012, 03:54:49 posle podne »

Sada je ovo zamena teza.. U koju to mast se deponuje to sto je felps pojeo tolike pice ? :) Kad covek ima ispod 10% body fat ?
Nemojte mi reci : Preplivao ih je ? :) hahaha.
PItanje je bilo u vezi mita o Felpsu, ne o nekim tamo snagatorima sa 150+ kila.. konkretno za njega..gde to njemu sve ide ? I zasto bi svaki dan jeo pizzu ? Strucan odgovor cekam :)

Pedjoni, izadji iz konverzacije, nije ovo za tebe, pusti da se loze ;)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #596 poslato: Novembar 13, 2012, 03:38:17 posle podne »

Sada je ovo zamena teza.. U koju to mast se deponuje to sto je felps pojeo tolike pice ? :) Kad covek ima ispod 10% body fat ?
Nemojte mi reci : Preplivao ih je ? :) hahaha.
PItanje je bilo u vezi mita o Felpsu, ne o nekim tamo snagatorima sa 150+ kila.. konkretno za njega..gde to njemu sve ide ? I zasto bi svaki dan jeo pizzu ? Strucan odgovor cekam :)
« Poslednja izmena: Novembar 13, 2012, 03:41:04 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #595 poslato: Novembar 13, 2012, 03:27:54 posle podne »

Ja mislim da bi se ipak s vremenom većina organizama navikla na jedenje 10 000 kcal. Ali naravno kada bi se postepeno povećavao unos kalorija, dakle ne može se odjednom kao što ne možeš ni prvi put kad uĂ°eš u teretanu podignuti 200 kila na čučnju tako i ovo. Na primjer kada bi uzeli čovjeka koji unosi 3000 kcal dnevno i kada bi svaki mjesec povećavao za 580 kcal dnevni unos 12x580 je skoro 7000 kcal za godinu dana i to je onda 10 000 kcal dnevno. Godina dana je dug period i tada bi se organizam vjerovatno navikao kao i što se navikne na šok od treninga i sve ostalo... I naravno kada bi se treniralo dovoljno da se veliki dio tih kalorija potroši, dakle ja vjerujem da organizmu samo treba dati vremena da se navikne na takvu promjenu i onda bi uspio da svari toliko kalorija svaki dan - sve ide sa nekom progresijom.

Istina je da se telo navikava, nepotroshene kalorije deponuje u masti... i istina je da sve ide nekom progresijom, progresivno ta sjajna navika dovodi do extremne gojaznosti... u svakom sluchaju- svidja mi se kako razmishljash, inteligentan si...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
pedjoni986
Gost
« Odgovor #594 poslato: Novembar 12, 2012, 08:58:33 posle podne »

Sve u svemu po meni su to medijske budalastine, obican clanak iz blic zene itd, tako da nekim delom to je ispisano da bi opravdale sebe kako treba da krkaju picu i te fore..neka unosi i 15000 kalorija,nek je ziv i zdrav :D

Ali iskreno mislim da onaj ko veruje da ovaj covek koji je vrhunski sportista,jede ovo sranje od hrane, onda taj isto veruje i u bajke brace grim, a i  u bas celika ;)

A i ono ovde smo da diskutujemo,svako ima svoje misljenje,ja sam izneo samo svoje vidjenje,i ne razmisljam o doticnom,sta god i kako god :D
« Poslednja izmena: Novembar 12, 2012, 09:04:41 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #593 poslato: Novembar 12, 2012, 08:56:30 posle podne »

Ja mislim da bi se ipak s vremenom većina organizama navikla na jedenje 10 000 kcal. Ali naravno kada bi se postepeno povećavao unos kalorija, dakle ne može se odjednom kao što ne možeš ni prvi put kad uđeš u teretanu podignuti 200 kila na čučnju tako i ovo. Na primjer kada bi uzeli čovjeka koji unosi 3000 kcal dnevno i kada bi svaki mjesec povećavao za 580 kcal dnevni unos 12x580 je skoro 7000 kcal za godinu dana i to je onda 10 000 kcal dnevno. Godina dana je dug period i tada bi se organizam vjerovatno navikao kao i što se navikne na šok od treninga i sve ostalo... I naravno kada bi se treniralo dovoljno da se veliki dio tih kalorija potroši, dakle ja vjerujem da organizmu samo treba dati vremena da se navikne na takvu promjenu i onda bi uspio da svari toliko kalorija svaki dan - sve ide sa nekom progresijom.

Naravno, sa full doping level expert ;)
Sačuvana
Starfucker
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 823


Nec Hercules contra duos

« Odgovor #592 poslato: Novembar 12, 2012, 08:47:55 posle podne »

Ja mislim da bi se ipak s vremenom većina organizama navikla na jedenje 10 000 kcal. Ali naravno kada bi se postepeno povećavao unos kalorija, dakle ne može se odjednom kao što ne možeš ni prvi put kad uĂ°eš u teretanu podignuti 200 kila na čučnju tako i ovo. Na primjer kada bi uzeli čovjeka koji unosi 3000 kcal dnevno i kada bi svaki mjesec povećavao za 580 kcal dnevni unos 12x580 je skoro 7000 kcal za godinu dana i to je onda 10 000 kcal dnevno. Godina dana je dug period i tada bi se organizam vjerovatno navikao kao i što se navikne na šok od treninga i sve ostalo... I naravno kada bi se treniralo dovoljno da se veliki dio tih kalorija potroši, dakle ja vjerujem da organizmu samo treba dati vremena da se navikne na takvu promjenu i onda bi uspio da svari toliko kalorija svaki dan - sve ide sa nekom progresijom.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 72 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.121 sekundi sa 17 upita.