TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395161 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 05:09:49 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening program - pretvorite salo u mišić!  (Pročitano 24287 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #21 poslato: Januar 05, 2011, 08:14:05 pre podne »

izleda da niste rayumeli sta pricam....neki powerlifter npr od 100kg i preko sta njemu znaci 5g (nemojte samo ono on je na hemiji sta ce mu kre, ima i natural liftera, koji rade prave treninge, ne takmcie se, nego za svoju dusu) i npr neki od 75 kg.....

ja npr osetim razliku izmedju 5g i 10g  ;)

Definitivno se nismo razumeli. Ja govorim o uyimanju 10gr u jednoj dozi, a ne o tome koliko dnevno kreatina da se uzima, a to nema nikakve veze sa kojim sportom se baviš. Većina ljudi i nema rezultate upravo zato što ne uzimaju dovoljno i ne uzimaju pravilno.

Tako da si u pravu kada kažeš da ljudima sa više mišićne mase treba više kreatina i obrnuto, ali i dalje nema smisla uzimati više od 5 gr po dozi.

Primer, trenutno doziram kreatin za sebe i za devojku i uzimamo kreatin 4 puta dnevno, dok ona uzima pola kafene kašičice po dozi, ja uzimam čitavu kašičicu, što bi se prevelo u ~10gr za nju i oko 20gr za mene. Što ti do]e na oko 0.3 gr kreatina po kilogramu čiste telesne mase (nešto manje...).
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Januar 04, 2011, 04:39:52 posle podne »

Najbolje da nadjes sta tebi odgovara.
Sačuvana
odred18
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #19 poslato: Januar 04, 2011, 03:21:30 posle podne »

izleda da niste rayumeli sta pricam....neki powerlifter npr od 100kg i preko sta njemu znaci 5g (nemojte samo ono on je na hemiji sta ce mu kre, ima i natural liftera, koji rade prave treninge, ne takmcie se, nego za svoju dusu) i npr neki od 75 kg.....

ja npr osetim razliku izmedju 5g i 10g  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #18 poslato: Januar 04, 2011, 12:37:54 posle podne »

tacno Alene, i ja njamke :) treba uzeti u obzir staz u teretani, koliko je neko disciplinovan sto se tice ishrane, koliko kilograma ima, itd.....

jer nije isto nekom 5g kreatina od 70kg  i 5g nekom od 100kg i preko ;);)

Pa ustvari može biti isto ako oboje imaju istu količinu mišićne mase ;) Slažem se sa Alenom da bi trebalo da ide na kg mišićne mase, ali zaista nema potrebe za merenjem niti za dozama većim od 5g

PS Razlika u masi može biti i namera, različiti su razlozi vežbanja - nekome je važna samo masa, a drugi idu na suv suv mišić
Sačuvana
odred18
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #17 poslato: Januar 04, 2011, 11:10:34 pre podne »

tacno Alene, i ja njamke :) treba uzeti u obzir staz u teretani, koliko je neko disciplinovan sto se tice ishrane, koliko kilograma ima, itd.....

jer nije isto nekom 5g kreatina od 70kg  i 5g nekom od 100kg i preko ;);)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #16 poslato: Januar 03, 2011, 07:51:33 posle podne »

Pa to je tacno mislim da je 5 grama idealno pre i nakon treninga mada ja sada zavrsavam kutiju CEE kreatin etil estar i za njega trebaju 2 gr pre i posle treninga i kutija treaje 3 meseca i vise... P.S uskoro cu da pocnem sa ovim treningom najverovatnije... mozda jos malo mase da narokam ipak :D
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Januar 03, 2011, 07:47:44 posle podne »

za kreatin nista nisam ni pricao zato sam i napisao @zna se kad se pije dex@  ;)

ja nikako nisam za dekstrozu u toku dana bas zbog pojacanog lucenja insulina sto nam ne treba npr pre treninga, isto tako nisam i za tu fazu punjenja , pre treninga od 5do10g kreatina s vodom, posle treninga PWM whey, 5do10g kre, dekstroza / maltodekstrin...

...i nema greske  ;)

Pa opet ne skroz tačno, uzimati 10 gr kreatina u jednoj dozi je zaludno, nisam siguran kolika je iskorištenost tolike količine, tako da ne vidim koliko je potrebno, pogotovo kad se uzme mišićna masa samog vežbača. Ako se računa 0.3 gr po kilogramu telesne mase ili čak kad se računa po kilogramu čiste telesne mase (oduzet procenat telsne masti). U svakom slučaju nema potrebe za više od 5 gr po dozi. Onda opet to je samo moje mišljenje...;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #14 poslato: Januar 03, 2011, 06:33:51 posle podne »

E danijela sad mogu lepo da spavam hvla ti...:)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Januar 03, 2011, 06:14:20 posle podne »

Rade sutra, ne brini... malo ljudi da se odmore ;)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #12 poslato: Januar 03, 2011, 05:58:47 posle podne »

Ma znam bio sam kod piramide,u ybc,u milenijumu i nigde ne radi :) ne znam da li sutra rade:) ajde da ne petljam po ovoj temi rekoh samo da ubacim :)
Sačuvana
odred18
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #11 poslato: Januar 03, 2011, 05:54:59 posle podne »

pa brate imas pansportvoih radnji po bg kolko oces....imas u milenijumu u knez mihajlovoj, imas u jubiznis centru na nbgd..te su barem meni najblize  :D
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #10 poslato: Januar 03, 2011, 05:24:49 posle podne »

Hvala na savetima :),nego odoh danas da kupim amino ni jedna radnja ne radi a pise na vratima da radi danas... jel zna neko da li u bg radi neka radnja sutra?
Sačuvana
odred18
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #9 poslato: Januar 03, 2011, 02:12:25 posle podne »

za kreatin nista nisam ni pricao zato sam i napisao @zna se kad se pije dex@  ;)

ja nikako nisam za dekstrozu u toku dana bas zbog pojacanog lucenja insulina sto nam ne treba npr pre treninga, isto tako nisam i za tu fazu punjenja , pre treninga od 5do10g kreatina s vodom, posle treninga PWM whey, 5do10g kre, dekstroza / maltodekstrin...

...i nema greske  ;)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Januar 03, 2011, 01:41:40 posle podne »

samo okrenes sastav pakovanja po tableti itd i vidis sta ti se najvise isplati 

nemoj u toku dana da pijes dekstrozu, zna se dex kad se pije  ;)

Pa to baš i nije istina. Dextroza se uzima zajedno sa kreatinom da bi se kreatin što bolje iskoristio. Da se postigne maksimalan efekat u ovaj miks se dodaje još i whey protein kako bi se maksimalno postiglo lučenje insulina, bez predoziranja sa UH. Ovo se radi od 3 do 6 puta dnevno, zavisno od težine vežbača i količine mišićne mase i na kraju ciljeva samog vežbača. Jedino kad se dekstroza uzima samo posle treninga je kad je vežbač na dijeti i hoće da skine salo. Upravo sam završio jedan tekst za Pansport bilten i trebalo bi da se pojavi uskoro, u kome govorim o najboljim načinima da se koristi kreatin.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
odred18
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #7 poslato: Januar 03, 2011, 09:45:54 pre podne »

samo okrenes sastav pakovanja po tableti itd i vidis sta ti se najvise isplati 

nemoj u toku dana da pijes dekstrozu, zna se dex kad se pije  ;)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.