TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 08:41:24 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 721648 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3074 poslato: Decembar 07, 2016, 09:46:44 pre podne »

Ono sto sam mozda zaboravio napomenuti a jako je bitno a je da radis varijacije sa uh.
To je po meni jedini nacin da vidis kako reagujes i koliko uh te masti koliko ne.
Pratis uvek formu bez obzira koji je period u pitanju masa ili definicija mozda nesto izmedju ali prati.
Jer svi mi drugacije reagujemo pa je iz tog razloga to potrebno raditi.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3073 poslato: Novembar 16, 2016, 09:55:45 pre podne »

kada sam na masi onda uradim svaki dan sledece:
Uzmem izmedju 300-500g belog pirinca i to skuvam.
Uglavnom za svaki obrok sem kasno uvece mi mora biti pirinac jer kod mene je to osnova.
Racunaj da je to oko 100g kuvanog pirinca poobroku a imam ih sigurno bar cetiri u toku dana.Tu ne racunam medju obroke tipa kostunjavo voce itd...
Znaci to bi bilo po 100g pirinca ili ovsenih koje ponekad ubacim a ako je krompir u pitanju (iako je on redje onda malo vise do 200g).
Meso u ovom periodu je uglavnom crveno i to bude okvirno 100-200g po obroku,bude ih tri cetiri u toku dana.
Na definiciji smanjujem uh i gledam da se prebacujem na veci unos proteina iz mesa (piletina,oslic)
Recimo 50g hidrata ali bar 200g ribe ili piletine po obroku plus moze salata uz to.
U vecernjim satima izbacujem skroz uh i onda ide recimo piletina 300g.
Ovo sve varira ali okvirno to je to.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3072 poslato: Novembar 14, 2016, 07:30:23 posle podne »

zanima me na masi koliko uneses uh, znaci tacna brojka, i koliko to bude ovsenih a koliko pirinca i koliko krompira, treba mi neka predstava da znam ? i iz koliko obroka uneses te uh? zato sto ja nekako slabo unosim uh i nikako da napravim pravu organizaciju...pa ako moze to skroz slikovito bas kao sto sam postavio pitanja odgovore na svaka

i sad si me zbunio moram ti priznati sa ovim :
Kada sam na masi onda gledam da ovo sve bude mnogo jace sto se uh tice ali i proteina.

Unos proteina kada sam na definiciji raste jer ako smanjujem uh moram povecati proteine da ne bi doslo do razgradnje.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3071 poslato: Novembar 14, 2016, 11:01:15 pre podne »

Definicija opet zavisi sta je konkretno cilj.
Ali uglavnomda to je neki pocetak a posle u zavisnosti od moje forme korigujem unos uh jer je konstantno pratim.
Ako se mastim smanjujem uh itd..
Unos na masi je duplo veci jer u tim periodima mi uh mnogo znaci i spadam u onu grupu ljudi kojima uh mnogo znaci u tom periodu.
Unos proteina kada sam na definiciji raste jer ako smanjujem uh moram povecati proteine da ne bi doslo do razgradnje.
Naravno ovde opet naglasavam da ulogu jako igra i to o kojoj se defki radi,jel za plazu ili takmicenje,ima li suplementacije i ostaloga ili ne...
Kada sam na masi gledam da uh budu iz pirinca,ovsenih i krompira.Ali ja se ipak pretezno baziram na pirincu jer mi on daje najbolje rezultate.

ako te jos nesto zanima slobodno pitaj.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3070 poslato: Novembar 11, 2016, 02:37:17 posle podne »

malo mi je konfuzno, ovo je kad si na definiciji  100,200,150,250,100g uh ? jedan dan 100, drugo 200 i tako dalje??

A koliko uneses kad si na masi nisi mi rekao grama uh? I kad si na masi isto je sve iz ovsenih i pirinca?


I da isto i za proteine, zanima me kad je neko dugo u prici kao i ti koliko unosi i to sve...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3069 poslato: Novembar 11, 2016, 09:46:53 pre podne »

To bi bio odnos ovako:
Uglavnom gledam da mi je unos uh iz izvora pirinca i ovsenih pahulja.
Idem varijacije i nije uvek isto ali ta varijacija je recimo  100,200,150,250,100g uh iz ta dva izvora i onda ako idem sistem sest plusjedan sto bi znacilo sest dana dijeta jedan dan junk postoji opcija da sesti dan odradim nulu ali to nije uvek.
Sada bas radim neku vrstu defke ali nije takmicarska.Bas idem sistem sest plus jedan i rezultati su vec vidljivi.
Ono sto je kod mene recimo bitno da je vecernji obrok samo kuvani oslic na vodi.

Kada sam na masi onda gledam da ovo sve bude mnogo jace sto se uh tice ali i proteina.
Cesti obroci sa pirincem su nesto sto mi je u tom periodu svakodnevnica.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3068 poslato: Novembar 10, 2016, 11:30:58 posle podne »

Zolti jedno pitanje, koliko unosis uh i proteina kad si na definiciji gr po kg? A koliko unosis isto to kada si na masi ? Hvala
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3067 poslato: Septembar 20, 2016, 09:34:10 pre podne »

Sto se unosa samog povrca tice i racunanje njega kao neki izvor uh mislim da je bespotrebno.
Nikada ga nisam racunao i mnogi to ne rade posto je to ipak vlaknasta materija.A ovo s eposebno odnosi na zeleno povrce.
Ako si na nuli ili low hidrata unos povrca nema sanse da nesto nasteti o bilo kojoj dijeti da se radi.
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #3066 poslato: Septembar 15, 2016, 07:46:23 pre podne »

Sve idealno jasno samo jos da se napomene da je obavezan unos vode i to u sto vecim kolicinama 5-6l ka i za sto bolje izbacivanje iste iz tela sto manje soli (tacnije ne soliti hranu), kao i punjenje koje ljudi misle da ce bolje uspreti bez njega a ustvari je ono jako bitno....posle duzeg vremena bez punjenja telo pocne da trosi sam misiic kao hranljivu materiju dok masti ostavlja..zato je jako bitno raditi redovno punjenje , cim se oseti da je telo prazno odraditi jedan dan punjenja hidratima...

E sada sto je mene jako zbunjivalo je sam unos povrca...svako povrce ima u sebi uh koji prete da izbace iz ketoze...a opet ne mogu hranu zasnovati samo na mesu...

Pa bi zamolio Zoltana da mi objasni to....sto se tice samog povrca...
upload jpg
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3065 poslato: Septembar 14, 2016, 09:33:07 pre podne »

U ketozu svako ulazi drugacije sto se vremena tice.Zavisi od mnogi faktora a prevashodno ishrane i same genetike da tako kazem.Ali po nekim procenama ako se sve radi kako treba to nije neki dug period.
Proteini su ok mada bih se ja vise bazirao na neke koji nemaju mnogo hidrata u sebi jer ipak keto dijeta bi se bazirala na sto manje uh a vise na unos proteina i masti.
Sve je individualno od coveka do coveka i to je poznato svakome.Ali smernice su uvek manje vise slicne za svakoga od nas.
Bitno je sto vise uneti omega 3 masne kiseline kao i masti koje si vec i sam naveo.
Smatram da se mnogo zamaras sa nekim bespotrebnim sitnicama a veruj mi napredovaces sigurno ako samo smanjih uh drasticno i povecas unos proteina i masti.
Paze,nema sanse da ne napredujes...junk food pokusaj smanjiti za pocetak a sto se suplementacije tice po meni moze.
I to je bezveze zasto ljudi misle ako uneses na primer kreatin da navuci ces vode pa necs biti definisan itd...
Navuci ces potkoznu vodu samo i jedino onda ako unosis puno UH,a ako ne nema sanse da se to desi vec ces samo imati brzi oporavak.
sto cesci obroci na svaka dva tri sata sa dobro izbalansiranom ishranom i rezultati su tu sigurno ne brini.
Mleko kao mleko po meni je lose domace ili ne, ali to je moje misljenje.
Sačuvana
axel90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #3064 poslato: Septembar 12, 2016, 02:48:23 posle podne »

Dobro hvala ti za sve :)
Reci mi koliko treba vremenski da se udje u ketozu? dali je 3 nedelje ili 48h?
I sto se proteina tice dali smem da je pijem makar posle treninga sa vodom? ili i pre spavanja sa vodom? i koji dali je svejedno ,dali sa ili da gledam da uzmem bez ukusa protein?
Sto se tice pecenja u tiganju dali smem sa obicnem suncokretovom uljem ili bi trebo sa maslinovom uljem ili nekom drugom ? i dali samo da premazem tiganj ili mogu i malo vise ulja da stavim u njoj? Jaje pravim u tiganju a isto me zanima panirano meso,posto to isto ide u tiganj dali sme ili ne? uglavnom su karmonadle ili pilece meso :)
Dali je bitno kod omege 3 da gledam koliko ima dha i hdh ili kako se vec zove ,da ima sto vise ? Ili bitno je samo da je omega 3 cista bez omega 6 i 9 ? :)
I od zacina mi nije jasno sto bi koristio senf?
Msm ja ako koristim pre bi ren koristio ,ali i to samo kada jedem virsle a ovako jedino tesko ce mi biti bez kecapa :( ali sta cu ako moram onda moram :)
I posto sam ja video neke keto planove 5 dana nema ugljene hidrate a dva dana ima...pa ja ne zelim tako da radim nego da krenem,eto od danas sam krenuo da korigujem ishranu ,pa me zanima ketogena dijeta koliko dugo sme ili je dozvoljeno da se drzi? stime sto idem na tome da smrsam 15kg ...
I kako ide posle dijete povecanje ugljenih hidrata i po koliko na dan?
I samo mi jos reci za creatin dali smem u toku ketogene dijete ili ne?
No reaktor naisao da smem ali da nema kreatin a sada nisam siguran ? :)
I zanima me dali sme da se pije domace mleko? sto nije iz radnje,jer one u radnji znam da imaju laktozu tj one koje su sa manje m.m imaju vise laktoze,pa dali bi smeo domace da pijem?
I samo mi jos reci kako cu znati koliko proteina i koliko masti da jedem? da jedem sto vise puta na dan na svaka 2-3 sata? ili kako? msm da ne preterujem sa proteinom :)
« Poslednja izmena: Septembar 12, 2016, 09:16:12 posle podne od strane axel90 » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3063 poslato: Septembar 12, 2016, 09:24:19 pre podne »

evo nekih saveta u vezi ishrane sta je dozvoljeno sta nije i neki saveti:
KETTOGENA DIJETA STA JESTI
    Od mesa je prihvatljivo gotovo sve:piletina,teletina,govedina,svinjetina zatim šunka,slanina,mesne preraĂ°evine i dr.(mada ja licno i nisam bas za preradjevine)
    Sva riba je dozvoljena uključujući skušu,lososa i tunjevinu.
    Mleko i mlečni proizvodi :jogurt,kefir,sir su takoĂ°e dozvoljeni.
    laneno ulje i maslinovo ulje su poželjni kod ovog načina prehrane..
    Možete koristiti sledeće začine:alava paprika,biber,so,soja sos,senf  i drugo…Po meni licno nikada ne treba preterivati sa zacinima sta god da je u pitanju.

KETO DIJETA NAMIRNICE KOJE MOŽEMO JESTI U OGRANIČENIM KOLIČINAMA

Keto dijeta ishrana se oslanja i na namirnice koje sadrže ugljene hidrate u minimalnim  i malim količinama ali uz striktno pridržavanje dijet plana.U te namirnice spada: spanać,blitva,brokoli,špargla,boranija,kupus,gljive,karfiol,paprike,masline,luk,orasi i laneno seme.Važno je naglasiti da se hleb nikako ne sme konzumirati tokom držanja dijete.
Bitno je da unosis sto vise omege i proteina a hidrati su tu smanjeni i oslanjas se pretezno na proteine.
Sagorevac mozes uzeti ali sa njima uvek treba ici pazljivo jer svako od nas na sve drugacije reaguje.
Sva ta ulja koja su u konzervama i nisu bas dobra pa ih izbegavaj.
Sve si skoro nabrojao os plodova koje su odlicne i smeju da se jedu u tom periodu ja bih mozda dodao malo kikirikija a od ulja si sasvim dovoljno nabrojao.
Ako sam nesto zaboravio molim te napisi pa rado cu odgovoriti.

Sačuvana
axel90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #3062 poslato: Septembar 08, 2016, 12:35:25 posle podne »

Hvala vam za sve ,i isprobacu da radim trapez tako sto si preporucio :)
Isprobavam ja s vremena na vreme raznorazne nove vezbe stojeci sedeci :)
Reci mi od supsa sta bi mi preporucio u toku ketogene dijete? stime sto bi dijetu radio 70-75% masti 20%proteina i 5-10%ugljene hidrate...tj ugljene hidrate samo iz povrca, i ispravi me ako nisam dobro svatio ,ali u toku ketogene smem da jedem same ovsene pahuljice ? mleko 0.5% m.m smem ili ne,posto ja citao nesto da ne smem nista od mlecnih proizvoda a sa druge strane pise da smem mocarela sir i predpostavljam ella,jogurt,kefir?
Od mesa razumem da smem sve kuvano i na rostilju a u tiganju peceno u prezli za to ne znam dali sme ili ne?
Sto se masti tice to jos uvek istrazujem sta sme ili ne,ali sam citao negde da treba mnogo omega 3 da se pije posle svakog obroka po 3 kapsule odprilike?
Voleo bi ako bi mogao i ti da mi preporucis neke stvari sem orahovog,lanenog,olive ulja i orasastih plodova...orah,badem,lesnik,razne vrste orahova...ali dali ima jos neke namirnice sto se zdravih masti tice,jer bi voleo vise stvari da ubacim da nebude monotona dijeta,posto zelim i trebam sa 100kg da spadnem na 85kg to mi je cilj,da ne bude mi monotono samo zato bi sto vise stvari sto ne steti u toku dijete i masti sto vise ako bi mogao?
Limunadu smem bez secera da pijem tako? kiwi i grejpfrut dali smem ili ne? multivitamine sam mislio da uzmem sa mineralima,tecne omega3,i neki whey al nzm da gledam da ima sto manje ugljene hidrate a vise proteina? i fat burner neki lipo6 ,l carnitin mi je nekako bacanje para,mogu da uzmem ako mi preporucis da bi mi pomoglo vise nesto? bcaa to jos imam bez ukusa :)
Zelim duzi period da drzim dijetu i da radim neki adekvatan trening svaki dan 1.5-2h sa uracunatom kardiom posle tegova
I sto se ulja tice iz konzerve posto su sva ta uljau tunjevini uglavnom sojina ulja dali u ovoj dijetu su one dobre ili ne?
Znam mnogo je pitanja,ali zelim da radim ovu dijetu,to sa ugljenim hidratima dva dana bez jedan sa i to ,to ne mogu ovako to bi trebao neko da mi pokaze,zato zelim ketogenu dijetu,od proteina sam mislio mutant,sytnha6,dymatize whey da uzmem te sam pio i rade me msm osecam da sam popio nesto ,polako mi odgovaraj ,ja cu da trazim sta jos mogu da nadjem:) I hvala ti unapred juvek mi dajes dobre savete :)
« Poslednja izmena: Septembar 08, 2016, 01:04:04 posle podne od strane axel90 » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3061 poslato: Septembar 01, 2016, 08:57:58 pre podne »

Sa njom je problem sto ako se ne spremi kako treba bice suvise tvrda a moze zagoreti itd..
Mozda da pokusas prvo da je skuvas u vodi pa onda peces.Time ces resiti to da bude mekanija i ukusnija za jelo.
Sto se temperature tice ja sam uvek malo zagrevao rernu mislim da je 200 stepeni ali ni to nije toliko vazno jer sam ja uvek na svakih desetak minuta vadio i proveravao meso u kakvom je stanju.
Resenje je i to da meso iseckas na manje delove pa lakse i bolje ce biti ispeceno.
Ja na primer nekada isecem u kockice ili tanke snicle.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3060 poslato: Avgust 29, 2016, 03:08:25 posle podne »

Upravo na to mislim, veruj mi mnogo je tako jednostavnije.
Samo ja ne bih stavljao vegete :)  znam da je ukusnije sa njom ali vegeta je slana dosta i ima svega i svacega pa i nije bas neka dobra opcija.
Pa junetina i piletina je bas odlicna kada se tako sprema.Jedino kada spremas junetinu malo bi duze mozda trebalo ali je iseckaj i bice ok.

na koliko stepeni peces junetunu njoj treba duze ali onda mi se zapece jako od gore a dole bude ok, mozda sam stavio vecu temp. nego sto treba? i jel dodajes vode za nju? ili neko povrce ili samu je pravis...piletina mi ispadne ok ali njoj treba manje pa je i lakse spremiti
i da li prvo zagrejati rernu pa onda staviti ili ne mora? hvala
« Poslednja izmena: Avgust 29, 2016, 03:11:28 posle podne od strane acala » Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.051 sekundi sa 19 upita.