TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:52:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 721661 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3059 poslato: Avgust 19, 2016, 08:30:47 pre podne »

Ja od kako sam pokusao posebno davati nekim vezbama akcenat samo na trapez popravio sam ga ekstremno jako.
Na smit masini ga najvise radim i od kako sam to ubacio napredak je vrlo vidljiv.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3058 poslato: Avgust 17, 2016, 08:55:05 pre podne »

Trapez mozes raditi sa ramenima zajedno mada nije lose ako ti odgovara da ih odvojis i das im akcenat posebno.
Sto se tice iso tabsa one su ok da u toku treninga te malo oporave ali kolicinski sa njima ne treba preterivati.Uzmi za pocetak u prahu i probaj.Mislim da ce te tokom treninga oporavljati ali ne nalivaj se sa time odjednom nego po gutljaj dva pijuckaj uz trening.
Lazanje i raznorazne prelive,soseve izbaci ako zelis lep izgled.dzaba ti sve ako se ne hranis kako treba.
Proteinse cokoldice isto imaju hidrata i secera ali su svakako bolja opcija od ostalih slatkisa iz radnji pa ako te bas uvati napad za slatkim bolje je to pojesti nego recimo milku  :)
Sačuvana
axel90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #3057 poslato: Avgust 15, 2016, 07:47:50 posle podne »

Hvala ti razumeo sam :)
Jedino za pocetak msm da necu moci posle tegova da idem na trcanje ,jer danas sam odradio ramena 7 vezbe po 3 serije 25-30ponavljanja i trapezius 4 vezbe po 3 serije 30ponavljanja ...ja trapezius radim kao poseban misic i odradio 3 serije po 20 ponavljanja sklekove i 3 vrste trbusnjaka po 20ponavljanja za 1h 40min i mislio da cu moci jos posle na trcanje a primecujem po telu kada sam zavrsio trening i kada sam jeo kuvano meso sa nekom sosom za lazanju nesto malo pire i vise spanaca da jedino sto bi sada mogao da radim jeste da se istusiram i da zalegnem da gledam neki film jer osecam da sam se umorio,za ovu situaciju kod mene dali bi mi pomoglo mozda od isostar a nesto od ova tri?
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-performansi/Izotoni%C4%8Dni-napici-i-gelovi/IO879-Power-Tabs.html
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-performansi/Izotoni%C4%8Dni-napici-i-gelovi/IO295-Hydrate-Perform-Powder.html
http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-performansi/Izotoni%C4%8Dni-napici-i-gelovi/IO1095-Energy-gel.html

Ili mozda nesto drugo?
Ili da ja radim trening kao do sada sto sam da oko 12-13h trening sa tegovima sa kardiom ukljuceno a uvece trcanje lagani intenzitet,pa vremenom kada budem mogao da ubacim posle tegova i kardio duzi tj kardio trcanja sto se tice,jer ovo ostalo ja i radim ...? :)

I reci mi od proteinskih cokoladica i cokoladica sa l carnitinom dali bi mi preporucio to da mi bude zamena ako mi se jede nesto slatko?
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2016, 07:51:10 posle podne od strane axel90 » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3056 poslato: Avgust 15, 2016, 09:02:06 pre podne »

Pazi, bitno je da shvatis da topljenje masti se aktivira tek nesto posle 55min ili sat vremena a sve dotle organizam trosi sve ostalo sem ono sto bi mi zeleli.
U prevodu to bi znacilo da svaki trening odradjen ispod tog nekog vremenskog perioda je dzaba ako nam je cilj skidanje masnoca.Naravno ovo bas nije u minut tacno i zavisi od raznih faktora kao recimo ako neko koristi sagorevace ovaj proces se ubrzava.
Zato ja savetujem uvek da se prvo odradi trening sa tegovima pa odmah zatim nastavi kardio.E sada hoce li to biti trcanje,voznja bicikla,udaranje dzaka ili nesto deseto nebitno je ali je bitno da je kardio.
Po meni neko trajanje laganim konstantnim tempom od 30-45min je sasvim dovoljno i dace rezultate.
Pravio sam pauze kada mi je nestalo wheya :)  Od njega zaista nema potrebe praviti pauze ali se to moze uaditi ako se za to ima potreba kao kod tebe.
Dobro je sto jedes u tim periodima i veruj mi isplatice ti se samo drzi kontinuitet i nema greske.
Raditi serije sa 30ponavljanja pa jedan trening recimo nedeljno da malo se razbije neka monotonija i da se malo misici sokiraju moze sto da ne.Ja praktikujem da radim vise ponavljanja pogotovu leti kada mi bas velike tezine i ne idu.Mada ja radim do 20 ponavljanja maksimum.
Sačuvana
axel90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #3055 poslato: Avgust 14, 2016, 05:25:30 posle podne »

Dobro Hvala ti na savetima :)
Zelim da skinem salo a pri tome da sacuvam misice tj zelim da odradim transformaciju tela ,ali me zanima ako kazes da ne trebam tako dugo da radim trening ,onda mi reci posto svatim da trebam i kardio da radim i to sam poceo ali uvece trcanje,pa mi reci posto sam krenuo i zgibove ,sklekove,trbusnjake i udaranje dzaka sve sam to poceo da radim,dali je moguce odraditi svaki dan trening sa tegovima ,kardio uvece tj trcanje a npr ujutru ili jos jednom u toku dana trening sa svojom telom samo ili da taj trening radim kada radim i sa tegovima pa na pocetku ili kraju i to mi je bitno isto?
Znam da mogu sve i svasta da mi nadju i da ce odmah to sve da kazu da je od supsa,ali ja ih to ne slusam,mene samo moje zdravlje zanima :)
Za sada nista ne pijem uopste samo gledam da jedem kvalitetnu hranu na svaka 3-4 sata a ponekada to bude i 2 sata,ne mogu bas da tempiram,ali me zanima posto znam da od svakog suplemenata se pravi pauza....dali ti pravis ili si pravio nekada pauzu od whey a? posto ja ga vec 2-3godine pijem bez prestanka naravno kada treniram samo tim danima,pa dali bi odgovaralo jedna pauza od mesec ili dva sto se wheya tice ?
Dali je uredu sto radim sa malom tezinom do 30 ponavljanja u 3 serije ?
Imas neke savete za rad na transformaciji uvezi treninga ili ishrane mozda nekih novih vezbi bilo sta da je ? :)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3054 poslato: Avgust 10, 2016, 06:12:32 posle podne »

Pozdrav axel90

Odmah na pocetku smatram da zaista nema potrebe toliko dugo trening da ti traje.Zaista je to preterivanje u svakom smislu bez obzira kakvu suplementaciju uzimas.
To hoces li se ugojiti ili smrsati,gubiti masu ili je nabacivati zavisi prvenstveno od ishrane  a manje od treninga.Povedi malo racuna prvo o tome,znam da je tesko jer volis jesti.Pa volim i ja isto veruj mi i da se ja pitam jeo bih svaki dan prasetine i pla kile nutele najmanje.
Ali svestan sam da bi izgledao kao morz pa ide kocnica na toi pazim sta jedem.Naravno jeste tesko ali moras biti dosledan inace dzaba sve.
Ako sam dobro razumeo kod tebe je nedoumica jl ti se to desava od suplemenata?
Pazi postoji mogucnost od NO svasta da bude jer znam da sam par puta imao nesto slicno ali to je proslo.
E sada, kada odes kod doktora na analize mogu ti naci sve i svasta sto nema veze s ovim a naravno cim vecini spomnes sta si uzeo od suplementacije ima da ti kazu kako je to lose i da nista ne valja.
Probaj da smanjis doze svega za pocetak pa vidi kako ce biti situacija.
Nema sanse da ti bcaa i whey stete u nekom smislu sem mozda da whey malo ne prija ako ima laktoze itd...zato sam i rekao smanji doze pa vidi reakciju.
Ili probaj samo sa bcaa u pocetku.Izbaci whey a povecaj bcaa posle treninga.
Sačuvana
axel90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 110

« Odgovor #3053 poslato: Avgust 09, 2016, 04:34:28 posle podne »

Cao Zoltane
Imam jedno pitanje...Trebam da odem na kontrole ili testove od ultrazvuka do svega sto se tice tih osnovnih testova,pa me zanima dali da napravim pauzu sa ovima sto pijem? : whey prostar,thermo drine liquid,bcaa cist,creatin opt,shotgun 5x? ili da ipak ostavim samo whey posle treninga,posto ramena,trapezijus i ruke sam kolko tolko odradio ali na grudi i na stomak imam sala...za grudi sam krenuo obicne sklekove da radim,jer od ostalih silnih vezbe nista i ne radi tako ,a stomak trbusnjake i trcanje radim i ubacio sam i uske zgibove sto polako napredujem,ali da napomenem da imam 100kg na 183cm visinu...
E sada razlog je pregleda i vreme mi je,ali glavni razlog je sto sam pre dve nedelje radio em dugacak trening od 3 sata,i znam recices nisam normalan ali mogao sam stime sto sam tada umesto obicnog kreatina imao olimp explode creatin...a sta se desilo dali zbog treninga ili cratin ili shotgun 5x u sustini ne jedan trening nego dva treninga kako sam radio tako dugo podrigovao sam kao pokvareno jaje,ali nisam jeo nikakvo jaje te nedelje i prvo sam mislio da je zbog toga proteina u shotgun u ,i drugar mi preporucio da odem kod lekara i otisao i ispasala mi sve te kontrole testove da odradim,ali mi i rekla da sam se mozda prejeo pa zato mi bilo tako.
E sada od tebe zelim neko misljenje posto oticicu da odradim sve te analize testove za sta mi dala...ipak vec godinama nisam bio...ali me eto zanima dali je pametno da ja ne pijem ni protein posle treninga sa tegovima i npr bcaa ili whey posle trcanja?
Drugar mi preporucio da napravim pauzu od svega cak i wheya ,stime sto on nema sta da izgubi a ja imam...a jeste da ja od wheya pa jedno 2-3 godine nisam prestao uopste da je pijem kada sam trenirao,i u poslednjih 2 meseca pijem je samo posle treninga i pre spavanja samo...Zato voleo ako bi mogao nesto da mi preporucis zbog tih pregleda a i zbog toga sto mi se tako desilo to podrigivanje,drugar mi misli da je to neki znak simptom za nesto...Bio bi zahvalan ako si imao ovakvu situaciju da mi preporucis sta da radim?
A drugo usput da kazem ovih ne znam neko vreme vec toliko sam gladan da svaki put bi mogao frizider da pojedem...pa sada dali je to mozda i razlog zbog dugackih treninga inace radim definiciju sa malim kilazama po 3 serije i do 30 ponavljanja :)
Hvala ti unapred
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3052 poslato: Jul 27, 2016, 08:37:20 pre podne »

Upravo na to mislim, veruj mi mnogo je tako jednostavnije.
Samo ja ne bih stavljao vegete :)  znam da je ukusnije sa njom ali vegeta je slana dosta i ima svega i svacega pa i nije bas neka dobra opcija.
Pa junetina i piletina je bas odlicna kada se tako sprema.Jedino kada spremas junetinu malo bi duze mozda trebalo ali je iseckaj i bice ok.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3051 poslato: Jul 22, 2016, 12:34:41 pre podne »

mislis na kese za pecenje? bas sam danas spremao belo meso na krupnije kockice i krompir u kesi i sve to u rernu sa malo vegete i bilo je fino...e sad ne znam taj fazon za junetinu dal pali posto je ona zilavija dal treba smanjiti temperaturu i duze peci u rerni ili sta vec ne znam jesi probao?
mene uglavnom zanima za junetinu i piletinu spremanja posto kuvano ne mogu :(
neki dan mi krenula muka, digao mi se zeludac, morao sam ispljunuti zalogaj a da nisam povratio bih sve ako mi verujes...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3050 poslato: Jul 21, 2016, 09:04:00 pre podne »

Nisam napomenuo da ti bilo koje meso mozes tako spremini jer veruj mi mnogo je ukusnije.
Da se jede samo skuvano na vodi zaista treba biti pravi fanatik jer to je potpuno bezukusno sem ako ne dodajes nesto.
Kuvanje cisto samo na vodi je vise takmicarski deo i ako se ne takmicis ne moras bas tako raditi.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3049 poslato: Jul 16, 2016, 11:56:54 pre podne »

Uglavnom sam tako spremao piletinu i oslic kada se spremam za bb i fitnes takmicenja.
Bilo mi je najsigurnije i najlakse.Ali definitivno jeste bilo najbljutavije :)
Sada kada nesto spremam onda uglavnom uzmem i stavim to u kesu za pecenje pa u rernu.
Ali jako je bitno da nista nikada ne dodajem sem eventualno malo bibera u zrnu i persuna.
Na primer uzmem smrznuti oslic bez glave i stavim to u kesu pa u rernu.
Ne treba cak ni voda jer to sto je smrznut ima dovoljno vode pa ne treba dodavati.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3048 poslato: Jul 14, 2016, 01:51:12 posle podne »

Zolti jel junetinu i piletinu uvek isto spremas? U vrucu vodu i to je to? Ne menjas nacin spremanja, gril, pecenje u rerni i sl??Stalno onako kako si pricao, zagrejes 2 prsta vode u serpi i onda stavis meso?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3047 poslato: Jun 13, 2016, 09:12:14 pre podne »

Da se malo nadovezem jednim mojim tekstom...

Sta jesti od hidrata a da je kvalitetno i da ne goji puno je pitanje koje uglavnom dobijam ovih dna najvise.Verujem da je razlog tome jer leto je sada vec jako blizu i polako je frka svima pogotovu onima koji o tome nisu razmisljali na vreme i sada se hvata zadnji voz iako je on za neke stvari vec odavno otisao.Ali idemo ipak redom..Svakome nesto drugo odgovara ali ja cu kao i uvek do sada sve pisati iz svog licnog iskustva sto sam na sebi testirao godinama jer nisam od onih sto kopiraju druge tekstove vec uvek pisem samo iz svog licnoga iskustva.Moje iskustvo je takvo da definitivno najbolji hidrat su ovsene pahulje.Njih uzimam ujutru uvek sa kvalitetnim proteinom plus voda.Kada se dobro natope i sve to bude izmesano onda jedem u barem tri obroka a nekada i vise.Da biste znali o koji ovsenim je kod mene rec dao sam i prikaz na slikama.To je ovsena kasa u pakovanju od 300-350g i nije u rinfuzi.Malo jeste skuplja ali verujte mi mnogo ukusnija.Isto tako kada kupujete pakovanu manja je verovtnoca da je prljava jer u rinfuzi se vuce podzakovima,policama i ko zna gde.Jeste malo skuplje na primer ovo u pakovanju je oko 120din jedna kesa dok je u rinfuzi 200g oko 30din.Ali zdravlje je na prvome mestu i tu ne bi trebalo uopste mnogo razmisljati.Znaci ovsene su kod mene na prvome mestu i godinama ih konzumiram.Prijaju mi kako za dorucak tako i tokom dana ,ali nikada ne preterujem u unosu vec su to obroci po malo i vise dodje kao neko punjenje.Sada kada su toliji periodi mozete na primer ovsene plus protein sa vodom i staviti tako u frizider.Kada se dobro stvrdne izvadite i bude lepa a kvalitetna hladna osvezavajuca poslastica.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3046 poslato: Jun 10, 2016, 09:54:25 pre podne »

ja sam ipak za rinfuz

Daleko od toga da je rinfuza losa ali ako mogu da biram ja cu pre ove u pakovanju.
U svakom slucaju bitne su same ovsene u bilo kom obliku.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #3045 poslato: Jun 09, 2016, 04:14:52 posle podne »

Evo kao sto sam i obecao postavljam slike ovsenih sa obe strane da se bolje vidi.
Ja samo ove uglvnom koristim i super su mi.
Ako ima neko pitanja tu sam   ;)





Ove ovsene su 65 gr UH. Da li je moguce da je rinfuz onda 55?
 

Hm..ne verujem da bi tu trebalo da bude neke razlike.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.