TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:57:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 206 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Zoltan Kozma - VI PITATE JA ODGOVARAM  (Pročitano 720536 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3089 poslato: Jun 14, 2020, 10:04:21 posle podne »

Moj novi video klip gde pokazujem kako ojačati prste,šaku,podlakticu i ramena.

https://youtu.be/Rm6_UIO-xFk
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3088 poslato: Januar 09, 2018, 09:56:27 pre podne »

U Bahreinu sam već pola godine i moja misija ovde je bila prevashodno testiranje proizvoda koje ranije nisam mogao.
Kao što većina zna moji najdraži su NO reaktori i njih sam najviše i probao.Ono što mogu reći je da ima zaista svega i jačih ali i slabijih i to mnogo raznoraznih brendova.
Ono što je sigrno je to da sam svoje iskustvo što se suplementacije tiče značajno pojačao a i još ću vremenom  ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3087 poslato: Jun 17, 2017, 09:23:03 pre podne »

Masa kao i definicija zavisi od ishrane i najviše od toga.
Ake je to usklađeno i sređeno onda se tek razmišlja o nečemu drugome.
Kada je sam trening u pitanju i to dosta zavisi od čoveka do čoveka ali po mom mišljenju i iskustvu ako tokom nedelje uradiš mišić kako treba nema potrebe da ga maltretiraš opet već odmaraš i pustiš ga da se oporavlja i raste.
Ima sada i tu mnogo faktora kao što su genetika ,načini treninga itd..
Neko će reći radi slobodno ali ja baš i nisam za opciju preterivanja pogotovu ako je ishrana osrednja,suplementacija loša a genetika očajna za tu partiju.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3086 poslato: Jun 16, 2017, 05:03:31 posle podne »

Zolti malo sam citao neke starije teme i naisao na ovo, pa ako mozes da mi pojasnis?

"Ako imas genetski lose predispozicije ove misicne partije i zelis masu nogu onda je mnogo dva puta da radis u toku nedelje." ( https://forum.pansport.rs/index.php?topic=114231.0 )

Da li to onda znaci da ako neko zeli sto vecu masu celokupnog tela treba jednom nedeljno da vezba jednu misicnu partiju?

Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3085 poslato: Maj 04, 2017, 05:21:30 posle podne »

Ti možeš da ga modifikuješ prema svojim potrebama ili da probaš baš ovako kako je napisao jer možda ti odgovara.
Možeš ići ovako neko vreme pa korigovati po sebi kada vidiš šta odgovara a šta ne.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3084 poslato: Maj 03, 2017, 05:44:08 posle podne »

Evo nasao sam ovaj program od Ervina, na vasem sajtu https://www.pansport.rs/tekstoteka/vezbanje/ervin-katona-moj-trening

Ponedeljak-nabačaj, potisak, čučanj
Sreda-trzaj, benč, vučenje
Petak-nabačaj, potisak, prednji čučanj

Da li bih ja mogao to da modifikujem i da izbacim samo petak? I jos mozda dodam neke vezbe za ponedeljak i sredu?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3083 poslato: April 29, 2017, 09:12:21 pre podne »

Ok, na prvom mestu je ishrana ali to sigurno već znaš i uveren sam da si je već prilagodio  za masu a ako nisi onda obavezno uradi tako.
U dva dana ukombinovati trening hm.. zaista veoma teško sve to staviti i lak i sam da moram sada tako uraditi onda bih prvo dobro razmislio i gledao u odnosu na moju ishranu i pokiće suplementacije šta mi je realno ubaciti.Tu mislim na broj vežbi po pariji kao i sama ponavljanja da ako je već cilj masa ne bih se razgradio ili postigao bilo koji kontra efekat.
U zavisnosti od osobe do osobe i treninzi bi naravno varirali jer nekome nešto odgovara nekome ne.
Teško je sada tu biti pametan jer imaš više većih mišićnih grupa koje treba spojiti.
Koje su tebi mišićne partije lošije?
Ovo pitam iz razloga što bi onda na njih trebalo staviti akcenat na uštrb nečega što je jače i bolje.
Sprintevi...tu ću ti reći iz mog iskustva a ne prepisku sa interneta.Ja kada sam ih radio išao sam 50m sprint 30min hodanje i tako ponavljao koliko sam mogao.
Neki period pauza pa opet.Mada kolika je tu sada poenta toga i kojim danima to ubaciti ako uzmemo u obzir da i od treninga u teretani i od drugogo sporta treba pauza a sprint bi te umara dodatno je pitanje kako sve uklopiti.
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3082 poslato: April 28, 2017, 10:42:26 posle podne »

Pa da , samo 2 dana u nedelji bih isao u teretanu...
A sprinteve bih kombinovao kad stignem, tj radio bih ih jednom ili dva puta nedeljno, ali ne bih radio isti dan kad bih isao i u teretanu, mada ne znam ni kako se izvode sprintevi
Zgibove bih radio kuci isto kad stignem, bilo koji dani ili dan...

Zasto mislite da je malo dva dana, ako bih na primer se orijentisao samo na powerlifting vezbe i dizacke vezbe, jer mi je potrebna masa, ne zanima me nikakva definicija
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3081 poslato: April 27, 2017, 09:12:35 pre podne »

Ako sam te dobro razumeo ti bi radio samo dva puta nedeljno i u ta dva puta sve da ukombinuješ?
Ako je tako odmah da ti kažem to baš i nije neki način da se stekne bilo šta jer koliko kod i kako god sve razvrstao malo je to za dva dana a da se sve uradi kako treba.
Makar tri mada idealno četiri i više bilo bi super.
Još sprintevi u ta dva dana..zaista mnogo i nepotrebno.
Kakva je ishrana? jel ti misliš vežbati u garaži ili teretani?
Sačuvana
acala
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 263

« Odgovor #3080 poslato: April 26, 2017, 10:43:09 posle podne »

Zolti kralju, zanima me kako najbolje ukombinavati trening, ako bi radili samo 2 puta nedeljno, a cilj je masa? Da li jedan dan jedne vezbe a drugi dan druge, ili dva puta nedeljno celo telo? I koje da to budu vezbe? Znaci nikakve defke samo masaa
Zanima me jos da li u to ubaciti i sprinteve, i kako se oni  pravilno rade?
Plus kuci u garazi imam neku sipku mogu nekad ukljuciti i zgibove?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3079 poslato: Februar 27, 2017, 10:03:44 pre podne »

Polako kako se i meni bliži period kada nameravam da stisnem gas da bi za nekoliko meseci bio irezan kako ja želim i postigao sebi odličan rezultat polako ali sigurno se kreće u nove pobede.
Ovo prevashodno sem naravno odlične ishrane podrazumeva i pripremu suplementacije bez koje nikako to neće biti moguće.
U ovom postu spomenuću samo jedan suplement koji nameravam uzeti i koristiti tokom ovih mojih ličnih priprema a to je

https://www.pansport.rs/amino-kiseline/bcaa/liquid-bcaa

Ovo je nezaobilazni suplement u ovom periodu iz raloga što ove aminokiseline naš organizam ne proizvodi a od ključnog su značaja za zaštitu mišića baš u periodima kada se vodi računa o redukciji masti i smanjivanju hidrata gde je uvek neka opasnost da doĂ°e do neželjene razgradnje mišića.
Da bi se baš to sprečilo treba uzimati BCAA aminokiseline.
Njih ima u više oblika a ja sam se ovoga puta odlučio za tečne jer najbrže idu u krvotok.
Po meni je i prah odlična opcija pa ako vam je tako lakše možete i to imati u vašoj kolekciji.
U svakom slučaju bez BCAA nikada ne radim rezanje.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3078 poslato: Februar 18, 2017, 11:12:02 pre podne »

Zimi se polako bliži kraj a leto nam dolazi i sa njime vreme kada se višak kilograma ne može sakriti.
Jese li spremni?
Ukoliko niste još nije kasno da se krene sa sreĂ°ivanjem ishrane i hvatanjem zaleta kako bi se svega lošega rešili.
Ali treba krenuti što pre jer svako odlaganje se može obiti o glavu ukoliko je dobra linija cilj.
Ja sam krenuo lagano još pre par meseci i polako ali sigurno hvatam onaj hard zalet da stisnem gas do daske.
Neće to biti takmičarska trka ali biće trka sa samom sobom jer pobediti sebe je borba koju uvek vodim.

Pisaću tekstove na tu temu,kačiti slike,klipove..a ako ima pitanja tu sam kao i uvek za vas  ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3077 poslato: Februar 04, 2017, 11:59:20 posle podne »

I koje amino piješ? Tečne su po meni odlične ukoliko želiš brzu reakcuju.Tablete su više za sporije konstantno hranjenje mišića.
Obe opcije su odlične i uz dobru ishranu i trening pun pogodak.
Što se sagorevača tiče jesi probao neki kompleksniji?

I ne dosaĂ°uješ,mi smo tu da pomognemo, šta god treba pitaj ;-)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #3076 poslato: Februar 03, 2017, 06:37:46 posle podne »

Zdravo, moje mišljenje je da je L karnitin ok za neki početak ulaska u priču o sagorevačima.
Slab je u odnosu na one kompleksnije i treba imati  realna očekivanja.
Uzimaj ga pred trening nekih pola sata na prazan stomak.
Što se tiče aminokiselina po meni mogu i pre,za vreme i posle treninga.
Ima tu faktora koji odlučuju a to je cilj,želje i naravno finansije.
Sačuvana
StormRider92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 146

« Odgovor #3075 poslato: Februar 03, 2017, 06:30:06 posle podne »

Cao.Izvini sto dosadjujem ali imam  par pitanja.Treniram crossfit i hocu da uzmem l karnitin.Sta mislis o tome?
I da li je ok da ga pijem uz dorucak ili treba pola sata pre treninga uz kreatin i beta alanin?
Inace pijem amino u toku treninga.Da li ima razlika ako amino pijem pre treninga od toga sto ga pijem tokom?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 206 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.074 sekundi sa 18 upita.