TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395993 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: dejanpetrovic99

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 01, 2024, 04:40:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti II deo  (Pročitano 60686 puta)
kinG!
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26

« Odgovor #172 poslato: April 05, 2011, 02:33:39 posle podne »

E ovako Alene pitanje jedno jes da kazu neki da je bolesno al eto i oni su pitali ipak to kada su poceli s proteinima nego da predjem na stvar visok sam 175cm tezak 50 kg moze se svaka koscica prebrojati na mn! malo sam gledao po forumima i pa mojoj evidenciji najbolje je za mn ovaj volumass 35 eh sada koliko bi mi trajalo 3kg volumass-a i koliko bih dobio na masi od prilike jer ipak 5000 dinara nije malo! iskreno mi reci jer necu da dajem pare ako dobijem za toliko 1kg ili tako nekoliko :( i sta mislis za ovaju volumass 35
I kada da ga pijem posle treninga u teretani i dnevno koliko doza trebam
« Poslednja izmena: April 05, 2011, 02:37:19 posle podne od strane kinG! » Sačuvana
Shomynem
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #171 poslato: April 05, 2011, 06:34:45 pre podne »

@MightyMO - hvala na odgovoru.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #170 poslato: April 04, 2011, 09:35:22 posle podne »

POZ Alene, jos jednom!
Naime, narednih mesec dana necu moci da treniram u teretani zbog povrede ruke...
Pitanje je, da li da se zadrzim na rezimu ishrane na kome sam do sada bio (<100gr UH u toku dana..i uz svaki obrok sam unosio proteine), posto sam bas lepo krenuo sa treninzima (vidljivo povecanje misica) i mrsavljenjem (7cm oko stomaka i 7kg za 2 meseca), tako da ne zelim da u narednih mesec dana dodje do povecanja sala.. ? I da li nakon ovih mesec dana mogu da izgubim nabacenu misicnu masu, zato sto ne treniram? A inace, od maja planiram i kreatin da ubacim uz whey koji sam do sada koristio.

Ja prvo ne bi prestajao sa treninzima, ako ništa drugo radio bi samo čučanj, ali to sam ja.

Što se ishrane tiče gledaj da imaš dovoljno hrane za održavanje kilaže i ne bi trebalo da imaš problema.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #169 poslato: April 04, 2011, 02:50:40 posle podne »

Ćao!

Ja bih uzimala Mass samo posle treninga - 50g apx.  

Protein - ujutru, izmeĂ°u obroka. Možeš i uveče jer nema ugljenih hidrata.  
Sačuvana
gnew
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 50


« Odgovor #168 poslato: April 04, 2011, 02:50:24 posle podne »

POZ Alene, jos jednom!
Naime, narednih mesec dana necu moci da treniram u teretani zbog povrede ruke...
Pitanje je, da li da se zadrzim na rezimu ishrane na kome sam do sada bio (<100gr UH u toku dana..i uz svaki obrok sam unosio proteine), posto sam bas lepo krenuo sa treninzima (vidljivo povecanje misica) i mrsavljenjem (7cm oko stomaka i 7kg za 2 meseca), tako da ne zelim da u narednih mesec dana dodje do povecanja sala.. ? I da li nakon ovih mesec dana mogu da izgubim nabacenu misicnu masu, zato sto ne treniram? A inace, od maja planiram i kreatin da ubacim uz whey koji sam do sada koristio.
Sačuvana
Shomynem
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 14

« Odgovor #167 poslato: April 04, 2011, 12:00:28 posle podne »

Pozdrav!

Kupio sam ove gainere http://www.pansport.rs/Pove%C4%87anje-telesne-tezine-/-misi%C4%87ne-mase/SN060-Mass.html i ove proteine http://www.pansport.rs/Proteini/Koncentrati-/-koncentrati-+-izolati-proteina-surutke/SN086-100-Whey-protein.html pa me interesuje kako ukombinovati uzimanje oba u toku dana (koliko puta, u kom razmaku, sta prvo uzeti itd.) i da li je to ispravno? Hvala unapred.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #166 poslato: Mart 22, 2011, 07:32:55 pre podne »

Ne znam ne konzumiram taj JPS, ali gledaj ovako. Ti probaj da unosiš i posle treninga sa proteinima, kreatinom i šta sve ne pa ako ne dobijaš sala onda je sve OK, ali ako nabacuješ salo onda nešto grešiš.

Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TheEagle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #165 poslato: Mart 22, 2011, 01:07:43 pre podne »

Pa ovako, trening zavisi od dana do dana, ali je uglavnom 5-6 vezbi sa 3-4 serije sa tezinama kojima mogu da uradim 8 do 10 ponavljanja tajmingom 402... Konkretno mislim na Jamnica Pro Sport... ishrana na oko 3200 kalorija (za odrzanje mase mi proracun oko 2700 pa unosim 500 vise), radim masu, znaci 400 g ugljenih hidrata, rekli su mi da unosim 30-40 g secera u PWM-u a cini mi se da Jamnica ima 6% ugljenih sto bi znaci bilo na 0.75 litra =45 g uh po mom racunu...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #164 poslato: Mart 21, 2011, 07:17:47 pre podne »

Ako pijem izotonican napitak tokom treninga sa palatinozom, da li treba da u PWM-u unosim jos secera?


Ovo zavisi od toga koliko UH unosiš tokom dana i koliko su ti jaki treninzi sa tegovima.


I jos jedno pitanje ;) sta bi preporucio za dorucak kao brzo varljivu varijantu proteina odmah po ustajanju, a da je od hrane mislim, ne sam protein...

Jaja...su majka ;)
« Poslednja izmena: Mart 22, 2011, 07:30:43 pre podne od strane Alen Radošević » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
TheEagle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #163 poslato: Mart 21, 2011, 03:35:11 pre podne »

I jos jedno pitanje ;) sta bi preporucio za dorucak kao brzo varljivu varijantu proteina odmah po ustajanju, a da je od hrane mislim, ne sam protein...
Sačuvana
TheEagle
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #162 poslato: Mart 21, 2011, 03:26:29 pre podne »

Ako pijem izotonican napitak tokom treninga sa palatinozom, da li treba da u PWM-u unosim jos secera?
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #161 poslato: Mart 20, 2011, 07:22:51 pre podne »

Ok hvala samo da znam,uzimam ovsene... Hvala ti razumeo sam....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #160 poslato: Mart 19, 2011, 11:19:03 posle podne »

Pozdrav Alenko:-) jel mogu kao poslednji (peti) obrok u danu da jedem 30 gr badema i 30 gr oraha,i da li je bolje za dorucak ovsene ili musli clasic koji ima raz,ovsene,semenske sunco i bundeve,korn fleks...itd.? Pozdrav

Nema mnogo smisla jesti koštunjavce kao zadnji obrok, oni su OK varijanta kada u toku dana ne stižeš da jedeš nešto ili kad si u pokretu, ali ovako da ih jedeš kao neku taktiku nema puno smisla...bolje meso naravno.

Sve što je upakovano u kartonsku kutiju možeš da baciš, tako da sa tog spiska odlazi 90% stvari... opet ne vidim kako bi te semenke bile adekvatan obrok, to je samo mast, jes zdrava mast, ali i dalje je mast, a treba ti malo kvalitetnijih proteina da bi se to zvao dobar obrok nekoga ko vodi računa o nekoj formi...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #159 poslato: Mart 19, 2011, 07:25:04 posle podne »

Pozdrav Alenko:-) jel mogu kao poslednji (peti) obrok u danu da jedem 30 gr badema i 30 gr oraha,i da li je bolje za dorucak ovsene ili musli clasic koji ima raz,ovsene,semenske sunco i bundeve,korn fleks...itd.? Pozdrav
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #158 poslato: Mart 19, 2011, 03:20:04 posle podne »

Aha, ok!
E da, setih se sad. Imam 1 kutiju l-karnitina u obliku sumecih tableta. Da li mogu 1 sumecu pre treninga sa tezinama da uzmem, tj. da li ce imati nekog efetka?
I bas sam malopre listao o ovom HIIT i jako mi se dopao nacin na koji funkcionise. Da li bi mogao to da ubacim npr za vikend, posto tada nemam treninge, i mozda u sredu, ali ne svaku?
POZ I HVALA !

L-Carnitine je bolji, tačnije efikasniji kada se uzima na prazan stomak ili tokom posta, recimo kada se radi kardio odmah posle ustajanja, ali neće ti škoditi, no i dalje zavisi od količine UH koje uzimaš.

imam još pitanja:
1. U nekom starijem broju Mascular Development-a sam pročitao da je heljda odlična pri ishrani za masu. E sad zanima me u kom obliku heljdu kupiti i kako je pripremati?

2. Pošto mi je devojka novija u svetu kvalitetnog treninga i pravilne ishrane, a godinama je bila pred knjigom/kompom i jela svakakve junk slatkiše, sada joj je teško da potpuno ostavi to. Da li ja pravim grešku kada joj kažem da uzme med pri svakom "kriziranju" za slatkišima ili bi trebalo nešto drugo (u ovom slučaju treba da izuzmemo whey, proteinske čokoladice, zamene za obrok i tome sličnu suplementaciju) i to bude otprilike 2-3 puta na dan po 1-2 kafene kašike...

3. Primetio sam da neki ljudi govore kako (kuvani) kukuruz nije poželjan prilikom ishrane za masu ili dijetu, dal grešim negde?

01. MD treba da napiše koji je to bider nabacio masu sa heljdom ;)

02. Med će sigurno biti bolja opcija, ali tvoja devojka bi trebala da nauči šta je dobro za njeno zdravlje. Ja radim u IT sektoru 8 sati dnevno, vodim svoj sajt, provodim vreme na Pansportu i to se dnevno svede na izmeĂ°u 8 i  10 sati pred kompjuterom, a ne žvaćem slatkiše.

Možda ću zvučati grubo, ali svi ti ljudi što pričaju kako ima je teško da ostave slatkiše samo traže izgovore da ne rade ništa povodom svoga zdravlja i izgleda.

Posmatraj to na ovaj način, ljudi se opamete od slatkiša kad zapate dijabetes, ili neku još goru bolest, ali obično tada bude malo kasno.

Zašto tvoja devojka ne bi tri puta dnevno jela voće, em je slatko em je zdravo.

03. Ne može niko da kaže da ova ili ona namirnica ne valja za "masu ili definiciju" jer fora nije u jednoj namirnici nego svima koje se uzimaju. Ako bi morao da biram samo jednu namirnicu koja nije poželjna ni u kom trenutku onda bi to bila hidrogenizovana ulja, koja se koriste u dosta proizvoda.

Kukuruz ja jedem redovno na dijeti, ali se uklapa u moj ukupan unos UH tokom nedelje. A recimo baš sam neki dan pojeo brdo kokica, tako da se za kukuruz ne brini, mnogo je bitnije konzistencija sa smanjivanjem kalorija i odabira zdrave i neprocesovane hrane.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.049 sekundi sa 14 upita.