TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:38:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Super Amino 4800 od Dymatize-a  (Pročitano 15829 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #35 poslato: Decembar 15, 2010, 07:18:59 posle podne »

Ma za ono sto je meni potrebno razumem se dosta dobro( nisam pocetnik, naprotiv ) ali volim da pitam za misljenje i prihvatiti nove sugestije jer svakim danom izlaze nove informacije, saznanja pa nije na odmet biti u toku ;) U svakom slucaju hvala na savetu  ;)
Evo konkretno moje suplementacije:
30 min pre treninga 1,5 merice NO-EXPLODE+7g XTENDA+15g waxymaiz
PRVA POLOVINA treninga 14g XTENDA a druga 10g aminokiselina
posle treninga 50 g THE WHEY AMINO+60G WAXYMAIZ + 7g XTENDA
Hteo sam probati u toku treninga piti tecne AK zbog toga sto ne ostavljamo dig-traktu da ih vari pa sam hteo cuti savete za tecne posto znam da treba izbegavati kolagen u njima a jedino sto sam nasao je da california fitness amino liquid njih nema tacnije AK su poreklom iz izolata surutke i belanca ?!  ;)

naravno da možeš i tečne amino u toku treninga, mada već imaš Xtend koji možeš da pijuckaš u toku treninga...

kako ti samo nije muka od svega toka kad zbućkaš :)  super, u svakom slučaju!
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #34 poslato: Decembar 15, 2010, 12:37:32 pre podne »

Suplementacija je dobra, možeš uzimati onda amino u toku treninga slobodno.
Sačuvana
Nikola S
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #33 poslato: Decembar 15, 2010, 12:23:36 pre podne »

Ma za ono sto je meni potrebno razumem se dosta dobro( nisam pocetnik, naprotiv ) ali volim da pitam za misljenje i prihvatiti nove sugestije jer svakim danom izlaze nove informacije, saznanja pa nije na odmet biti u toku ;) U svakom slucaju hvala na savetu  ;)
Evo konkretno moje suplementacije:
30 min pre treninga 1,5 merice NO-EXPLODE+7g XTENDA+15g waxymaiz
PRVA POLOVINA treninga 14g XTENDA a druga 10g aminokiselina
posle treninga 50 g THE WHEY AMINO+60G WAXYMAIZ + 7g XTENDA
Hteo sam probati u toku treninga piti tecne AK zbog toga sto ne ostavljamo dig-traktu da ih vari pa sam hteo cuti savete za tecne posto znam da treba izbegavati kolagen u njima a jedino sto sam nasao je da california fitness amino liquid njih nema tacnije AK su poreklom iz izolata surutke i belanca ?!  ;)
« Poslednja izmena: Decembar 15, 2010, 12:26:00 pre podne od strane Nikola S » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #32 poslato: Decembar 14, 2010, 11:35:56 posle podne »

Za bilo koji oblik tečnih amino kiselina treba da se opredeliš samo onda ako si sve ostake osnovne suplemente nabavio.Same amino neće vredeti mnogo.
Sačuvana
Nikola S
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 56

« Odgovor #31 poslato: Decembar 14, 2010, 06:26:03 posle podne »

Hteo sam uzeti tecne AK i povoljno su mi se ukazale California Fitness Liquid Amino( znam da nije Bog zna sta firma ali deluje mi da su se poboljsali ) Izvor proteina koji su sadržani u ovom proizvodu su poreklom iz izolata surutke i belanca, nema zelatina za koga sam cuo da ga treba izbegavati( kao manje su iskoristljive mada nisam bas nesto ulazio u tu problematiku tako da nisam  kompetentan, zato i pitam ) pa me to delimicno i opredeljuje za ovaj proizvod ?! :-)
Typical amino acid profile per serving (45 ml)
15 gr
--------------------------------------------------------------------------------
 
L-Alanine 1362 mg   L-Lysine 966 mg
L-Arginine 1130 mg   L-Methionine 195 mg
L-Asapartic Acid 1205 mg   L-Phenylalanine 422 mg
L-Cystine 142 mg   L-Proline 2223 mg
L-Glutamic Acid 2026 mg   L-Serine 553 mg 
L-Glycine 3441 mg   L-Threonine 453 mg 
L-Histidine 188 mg   L-Tryptophan 89 mg
L-Isoleucine (BCAA) 377 mg   L-Tyrosine 232 mg
L-Leucine 900 mg   L-Valine (BCAA) 521 mg

Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #30 poslato: Decembar 12, 2010, 06:44:41 posle podne »

hhhhhh ja konj racunao sve zajedno :P hvala puno :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #29 poslato: Decembar 12, 2010, 06:12:56 posle podne »

1 tableta ima 1.2g amino, tj. 4 tablete imaju 4.800mg. Otuda i naziv proizvoda "4800". ;)

Gleda se to što sam ti napisao, tj. ukupna količina amino. Naravno, bcaa je nešto drugo i uvek ga možeš dodati postojećim ak.
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #28 poslato: Decembar 12, 2010, 05:06:04 posle podne »

E samo jos jedno pitanje :) ,izracunao sam sve sastojke (aminokiseline) , 13665 mg znaci 13,6 grama ima doza od 4 tablete,jeli to tih 10 grama po dozi ili se gleda doza samo leucina,valina i izoleucina?
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #27 poslato: Decembar 11, 2010, 11:47:54 pre podne »

Hehehehehe hocu :-) to je kod Pitlramide Novi Beograd rade jedan lik i devojka ljubazni neki ljudi:-D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #26 poslato: Decembar 11, 2010, 11:39:38 pre podne »

E, pa blago tebi onda. :) Pozdravi mi kolege tamo. :)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #25 poslato: Decembar 11, 2010, 11:36:45 pre podne »

Ma ne brinem se 10 min od kuce mi je i to peske :)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #24 poslato: Decembar 11, 2010, 11:36:24 pre podne »

Au da ja mislio do 16 :P
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #23 poslato: Decembar 11, 2010, 11:07:37 pre podne »

Ako kupuješ danas, požuri - subotom radimo do 14h. :)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #22 poslato: Decembar 11, 2010, 10:59:24 pre podne »

Roberte bash ti hvala,ja sam se do sada u principu vodio po uputstvima ali koliko vidim i cujem bolje je tako kako kazes...u principu tako stvari i stoje treba tako unositi,ali sta ces kad ne zna covek :),hvala ti puno bash si mi pomogao,sad makar znam kako ide unos... hvala ti a hvala i ostalima :) idem danas po amino  :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #21 poslato: Decembar 11, 2010, 10:49:59 pre podne »

Bitno je da znaš koje doze unosiš. Ako kažeš sebi da ćeš unositi 10g pre i 10g tokom treninga, uopšte te ne zanima uputstvo na kutiji aminokiselina. Samo pogledaš koliko amino nosi jedna tableta. Ako nosi 2g, uzmeš 5 tab pre i 5 tokom treninga. Ako nosi, 1g, uzimaš 10 + 10. Računica je jasna. :)

Dakle, postoje opšte smernice kako se neki sastojak koristi. Ako se kreatin monohidrat unosi 5g pre i 5 posle treninga, uputsvo na nekom konkretnom proizvodu me ne zanima. Može tu pisati 4 x 5g dnevno ili 3 x 5g ili šta već, mene to ne zanima jer svaki proizvoĂ°ač tera neku svoju filozofiju.

Glutamin. Ako znam da mi je  potrebno min 20 ak grama oko treninga, mene ne zanima šta piše u uputstvu.

BCAA. Ako mi je  potrebno 20 ak grama, ne zanima me šta uputstvo na nekoj kutiji kaže. Pogledaću samo, ako imaju dozer, koliko taj dozer nosi grama i preračuniti koliko dozera trebam uzeti da bih imao 20g unosa.

Znači, da ponovim, bitno je da znaš koje su ti doze nečega potrebne za optimalne rezultate i svaki proizvod prilagodiš tome. Uputstva kod takvih solo proizvoda su nebitna i nekada baš budu smešna.

Eto, vidiš kako si se zavarao kod poreĂ°enja tečnih ak i onih u tabletama. :) Nadam se da sam ti pomogao da shvatiš kako ove stvari funkcionišu. ;)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.