TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 11:11:45 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey, laktoza i moguci problemi  (Pročitano 14499 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Februar 26, 2011, 11:19:18 pre podne »

Sad sam se izgledao navikao na taj jutarnji obrok, posle pola sata od ustajanja meni krece somak da trazi a i ako ne trazi ja jedem na silu ..naviknem se sad full na treci obrok i polako ubacim i cetvrti i ja na konju :D
To je sve stvar navike, do pre 2god sam samo jedanput na dan jeo i to mi bilo max...

@alene, ja nisam mogao ni cokoladicu da uzmem ujutro, nista ama bas nista ujutro nisam mogao da jedem

čim se malo ubrza metabolizam od treninga i kad se navikneš da jedeš normalne porcije bez prejedanja, i kad uveče ne unosiš tešku hranu ili teže kombinacije, moćićeš da jedeš ujutru ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #31 poslato: Februar 26, 2011, 12:17:47 pre podne »

Moja kombinacija je najludja,ja mogu ujutru,uvece,bilo kad da pojedem ako je cokolada ili Karadjordjeva snicla u pitanju tone,a mogu da ne jedem ceo dan nista. A do pre 6 meseci sam stalno kad ujutru imam trening isao gladan,jer me mrzilo da ustanem,ako je trening u 9 h,ja bi morao ustati u 7 i jesti najkasnije u pola 8,pa sam odspavao sat duze(do 8) i na trening,a pre treninga ili ne jedem nista ili pojedem cokoladu. :) Tako sam odradio jedno 10-tak pripremnih perioda koji traju od mesec dana do tri meseca. Koliko to ne valja,tek sam video kad sam poceo da posecujem ovaj forum i ucima sta i kako. :)
Sačuvana
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #30 poslato: Februar 25, 2011, 11:08:50 posle podne »

Sad sam se izgledao navikao na taj jutarnji obrok, posle pola sata od ustajanja meni krece somak da trazi a i ako ne trazi ja jedem na silu ..naviknem se sad full na treci obrok i polako ubacim i cetvrti i ja na konju :D
To je sve stvar navike, do pre 2god sam samo jedanput na dan jeo i to mi bilo max...

@alene, ja nisam mogao ni cokoladicu da uzmem ujutro, nista ama bas nista ujutro nisam mogao da jedem
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #29 poslato: Februar 25, 2011, 02:39:06 posle podne »

Zavisi Alene, sve je stvar navike.

Ja nisam navikao da jedem nista pravo ujutru. Tek nesto ubacim u usta jer sam godinama plivao rano, dok sad cesto ujturu prvo imam dorucak i stvarno ne mogu odmah, uvek se koji minut prosetam napolju, zujim malo, i tek posle recimo pola sata imam normalan apetit.

Kad otvorim oci samo voda i cajic. Nekako mi tako prija i navikao sam. Ali zato kad sednem za dorucak, volim da pojedem valjano :)
Naravno uvece se ne prejedam, nikako kasno, ali opet, i posle 9 h od ne unosa hrane ja nisam gladan, jednostavno metabolizam navikao, nema previse logike ali tako je.
Sačuvana
biljanans
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 514

« Odgovor #28 poslato: Februar 25, 2011, 02:33:07 posle podne »

Mmmmmm, ko je rekao cokolada za dorucak  ;D
Ko nije gladan ujutru, uvek ce moci ovsene potopljene u vodi sa mericom whey-a, em lepo, slatko, em zdrava opcija dorucka  ;)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #27 poslato: Februar 25, 2011, 02:21:30 posle podne »

Stvarno ima ljudi koji nisu gladni ujutru... ali onda im treba ponuditi zdravu opciju za doručak da bar nešto štobisereklo stave u usta... Proteinski šejk npr :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #26 poslato: Februar 24, 2011, 02:57:00 posle podne »

ja čim otvorim oči idem do frižidera...  mutim belanca i po koje žumance, stavljam ovsene, zagrevam tiganj... i ne mogu da dočekam klopu :D

u mom slučaju, 100% provereno, radi se o tome kada sam poslednji put jela uveče...  NIKAKO tešku hranu, teške kombinacije...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #25 poslato: Februar 21, 2011, 10:29:53 posle podne »

Ma da svima se kao povraća ujutro kad treba da jedu, samo što je to još jedan izgovor koji masa koristi. Imam na desetine ljudi sa kojima radim i koji mi prodaju iste te fore, samo što već posle dva dana sve je savršeno normalno.

Interesantno mi je jedno. Ti isti ljudi kad ima kažem el im bude muka kad bi recimo jeli čokoladu za doručak - uvek kažu NE.

Samo kad treba da jedu zdrav doručak, njima je muka. Simptomatično moram da priznam ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #24 poslato: Februar 21, 2011, 04:17:16 posle podne »

pa znajuci da pre koji mesec nisam mogao da zamislim 3obroka (ujutro mi se povracalo kad bih doruckovao) a sad polako ne mogu bez 3 obroka... Postepeno cu naravno povecavati...e sad koliko ce mi trebati za to ..ne znam
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Februar 21, 2011, 03:52:16 posle podne »

Naravno, slazem se sa savetima koje si dobio u pogledu ishrane i suplementacije, ali cini mi se da ste malo zapostavili trening, posto je covek prvo hteo to promeniti al kako je sam rekao ne nada se puno da ce mu to pomoci, ali moje misljenje je da naravno uz ishranu treba prilagotiti i trening dobijanju mase... Mozda da das informacije o treningu pa da vidimo zasto ne polazes nade u to...:) :D

Eh evo mene posle malo duzeg vremena.
Da krenuo sam najmanje 3 porcije na dan
Kad ustanem ako je ostalo nesto od juce to pojedem ako ne ovsene, oko 14H rucak, i posle treninga oko 19-20H veceram ..a legnem oko ponoci.



sa 3 obroka dnevno nećeš nigde dogurati...  povećaj na 6-7 obroka dnevno... ako želiš masu, konstanto moraš da jedeš...

ako baš, baš nema šanse da jedeš osim ta 3 puta dnevno, ubaci neki kvalitetniji gejner (npr Dymatize mega gainer)  2 puta dnevno izmeĂ°u obroka, 2-3 merice. 

I ubaci neki kompleks vitamina i minerala, sa jačim sastavom B vitamina, npr Super Multi Dymatize.

I samo jedi...  ne sme da proĂ°e više od 2 sata da ništa nisi jeo...   znam da je teško, ali postepeno povećavaj kalorijski unos i uvek imaj pri ruci neku hranu kvalitetnu
Sačuvana
Difovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #22 poslato: Februar 19, 2011, 03:31:09 posle podne »

Pa dobro, ishranu moras da sredis mnogo bolje, procitaj savete koje su ti dali ranije... 3 puta dnevno je malo, jos pogotovo sto za dorucak nekad jedes ovesne a to, bar za mene, i nije neki obrok... Vidim i da bar 2 puta nedeljno, masa i kardio mogu zajedno jedino ako si izuzetan poznavalac vezbanja inace moj savet je da dok radis na masi smanjis kardio na minimum, al opet ne znam koliko dugo trcis, 20 min na traci 2-3 puta nedeljno ne moze da ugrozi rad na masi, a moze da bude od koristi, tako da bitno je da se ne sagorevas po 1h na traci...  Takodje prilagodi i tezine i broj ponovaljanja/serija treningu za masu...imas dobrih saveta po forumu, istrazi malo... I normalno je sto si smrsao kad si prestao da vezbas, tu ti se izgubila cista miscna masa, tako da ti i to moze reci da si ipak dobio 2-3 kg misica dok si vezbao :))...pozz :D
Sačuvana
"I've missed more than 9000 shots in my career.
I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the
game winning shot and missed. I've failed over and over and over
again in my life. And that is why I succeed." -Michael Jordan
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #21 poslato: Februar 15, 2011, 04:47:41 posle podne »

Naravno, slazem se sa savetima koje si dobio u pogledu ishrane i suplementacije, ali cini mi se da ste malo zapostavili trening, posto je covek prvo hteo to promeniti al kako je sam rekao ne nada se puno da ce mu to pomoci, ali moje misljenje je da naravno uz ishranu treba prilagotiti i trening dobijanju mase... Mozda da das informacije o treningu pa da vidimo zasto ne polazes nade u to...:) :D

Eh evo mene posle malo duzeg vremena.
Da krenuo sam najmanje 3 porcije na dan
Kad ustanem ako je ostalo nesto od juce to pojedem ako ne ovsene, oko 14H rucak, i posle treninga oko 19-20H veceram ..a legnem oko ponoci.

Promenio sam i trening. Na masi ni sto grama nema.

Neko je i pitao da napisem kako treniram to ide ovako
trcanje, stomak
grudi, biceps
ledja, triceps
trcanje, stomak
ramena
noge,stomak
nedelja pauza

Zavisi od guzve u teretani a nekad i ubacim 5-10min kardio bajs pre treninga.

E da, od 20.12 do 20.01 bio sam na pauzi do teretne i smrsao sam (da da) jedno 2-3kg, a taj period sam jeo redovno najmanje 3puta na dan
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Februar 07, 2011, 09:25:36 posle podne »

I ja sam imao problem sa grčevima kada sam probao PWB protein drink. Dok koristim whey nisam primetio neke veće probleme, osim ponekad nadutost. Ali PWB me je iskidao.


I ja sam imala slične probleme.. drži se wheya
Sačuvana
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #19 poslato: Februar 07, 2011, 04:53:36 posle podne »

JFL je uvek pocetak. . .
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #18 poslato: Februar 07, 2011, 08:52:22 pre podne »

Verovatno je pobornik JFL-a kao i 99% njih :D
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 17 upita.