TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394964 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 18, 2024, 10:04:08 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Whey, laktoza i moguci problemi  (Pročitano 14491 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Februar 07, 2011, 08:47:48 pre podne »

Dečko je rekao da jede svega 2-3 puta dnevno i naravno da nema ništa od mase sa takvom ishranom. Na prvi pogled je bilo jasno da najpre taj deo priče treba korigovati. Kakav god da mu je trening, sa takvom ishranom neće postići ništa.
Sačuvana
Difovac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #16 poslato: Februar 07, 2011, 12:22:57 pre podne »

Naravno, slazem se sa savetima koje si dobio u pogledu ishrane i suplementacije, ali cini mi se da ste malo zapostavili trening, posto je covek prvo hteo to promeniti al kako je sam rekao ne nada se puno da ce mu to pomoci, ali moje misljenje je da naravno uz ishranu treba prilagotiti i trening dobijanju mase... Mozda da das informacije o treningu pa da vidimo zasto ne polazes nade u to...:) :D
Sačuvana
"I've missed more than 9000 shots in my career.
I've lost almost 300 games. 26 times, I've been trusted to take the
game winning shot and missed. I've failed over and over and over
again in my life. And that is why I succeed." -Michael Jordan
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Januar 06, 2011, 10:21:13 pre podne »

Ni meni baš nije baš najlepše prijao stomaku. Nisam imao grčeve, ali me hvatala dijareja. Presladak je za moj ukus, pa sam mu dodavao običnu vodu. Inače, isto sam delio bočicu na dva serviranja.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Januar 06, 2011, 09:51:47 pre podne »

:(   meni nije bilo nista...   

bas je velika kolicina proteina u njemu (50g) ne bi bilo lose podeliti na dva...
Sačuvana
galex
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #13 poslato: Januar 05, 2011, 07:33:00 posle podne »

I ja sam imao problem sa grčevima kada sam probao PWB protein drink. Dok koristim whey nisam primetio neke veće probleme, osim ponekad nadutost. Ali PWB me je iskidao.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Decembar 23, 2010, 10:10:04 pre podne »

Ako si na dijeti sa 0 UH  - ISO 100 ce ti biti neprocenjivo dragocen :D   

Secam se kad sam pricala sa Slavisom Djordjevicem koliko je samo hvalio ovaj proizvod...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #11 poslato: Decembar 23, 2010, 01:48:05 pre podne »

Ukoliko mozes da priustis ISO 100 u pravim dozama na duze staze  onda nema potrebe dalje da pricamo znas sta treba da uzmes ;)
Sačuvana
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #10 poslato: Decembar 22, 2010, 06:25:21 posle podne »

Zoltan je mislio na malo duze staze... Nije skupo kada bi bila dovoljna jedna kutija, ali treba imati kontinuitet :)
U svakom slucaju ako ces paziti i na ishranu, vredan i valjan prozivod!
i ja sam mislio na duze staze :) nije ovo eliksir pa da preko noci budes tip top :)
Sačuvana
Ognjen Stojanović
Gost
« Odgovor #9 poslato: Decembar 22, 2010, 06:10:26 posle podne »

Zoltan je mislio na malo duze staze... Nije skupo kada bi bila dovoljna jedna kutija, ali treba imati kontinuitet :)
U svakom slucaju ako ces paziti i na ishranu, vredan i valjan prozivod!
Sačuvana
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #8 poslato: Decembar 22, 2010, 04:07:49 posle podne »

Kao sto je Monika i napisala idealno resenje je Iso 100 ali problem moze biti cena.On jeste odlican suplement,ima fantastican ukus i rastvorljivost ali je za dzep podosta tezak.
Uplasi me sa tim ..ocekivao sam da je 5k samo kila :) al nije ...
nasao sam ga za 3200rsd u gradu sto je 100rsd skuplji  od UL prostara koji sam mislio uzeti...
Svakako mislim prvo uzeti sto manje pakovanje da ispitam dal mogu pa ako je to to onda cu vece pakovanje..
Ok hvala vam na informacijama ;)
« Poslednja izmena: Decembar 22, 2010, 04:10:41 posle podne od strane squirll » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12779


Never give up!

« Odgovor #7 poslato: Decembar 21, 2010, 02:32:04 posle podne »

Kao sto je Monika i napisala idealno resenje je Iso 100 ali problem moze biti cena.On jeste odlican suplement,ima fantastican ukus i rastvorljivost ali je za dzep podosta tezak.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Decembar 21, 2010, 09:33:57 pre podne »

imas wheyove sa jako malo iili skroz bez laktoze..
ali bolje u plan A stavi ishranu..
ako procitas malo postove na forumu videces da ljudi i strucnjaci preporucuju minimum 5 obroka dvevno...
Da za ishranu znam da je 5x obrok potreban ali zbog posla i mog nacina zivota to je skoro ne moguce...
Ako ustanem u 8 onda cu 3x jesti na dan (mozda i vise) ako ustanem u 11 onda ne mogu da imam vise od 3 obroka...

Video sam whey sa smanjenom laktozom ali bez laktoze nisam, neki primer moze?

Dymatize ISO 100  ima  0 hidrata 0 laktoze 0 masti

čist hidrolizovani izolat proteina surutke
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #5 poslato: Decembar 20, 2010, 09:02:17 pre podne »

Inače ne treba ti whey da bi napredovao. Znam nekoliko takmičara kod nas koji su netolerantni na lektozu i ne mogu da ju vare i ne uzimaju proteinskui suplementaciju. Nisam siguran da ti laktoza smeta, da li si to proverio sa lekarom? Pošto ne bi trebalo da imaš problema povremeno. Možda ti smeta nešto drugo iz mleka ili ti baš smeta to naše ultra preraĂ°eno mleko jer fakat je to najlošiji kvalitet koji možeš da konzumiraš, pogotovo ovo dugotrajno.

Nego to što kažeš da jedeš mnogo, a opet kažeš retko stižeš da jedeš više od 3 puta, to meni više zvuči kao d aje tovj problem, više nego billo šta drugo. Ne moraš da jedeš 5, 6 ili ne znam ti ja koliko puta, čak se može pokazati da se sa 3 obroka dnevno možeš lakše ugojiti nego sa više obroka. Ono što je bitno je da u ta tri obroka ispuniš svoje potrebe za količinom proteina i kalorija u toku dana.

Kažeš imaš oko 76kg ti znači da bi trebao da unosiš oko 3500kcala dnevno da bi konstatno dobijao na kilaži, pošto kažeš da imaš ubrzan metabolizam onda bi možda čak mogao da ideš i do 4000kcala. Ovo ti je u proseku 1300kcala po obroku što nimalo nije lako postići, ali nije nemoguće. Dakle ja ti predlažem da ubaciš minimum 50gr proteina po obroku, to ti je oko 250gr pilećeg belog ili nemasne junetine ili nekog drugog crvenog mesa, naravno što je meso masnije treba ti više kolićinski. I na to sve dodaj dosta UH, tipa ovsenih, pirinča, integralnog hleba, krompira, povrća, voća i slično i nećeš imati problema sa nabacivanjem mišićne mase.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2010, 08:05:04 pre podne »

evo vidi ovde za te wheyove...
http://www.bodybuilding.com/store/lactose.htm
neke imas u ponudi pana a neke nemas ali imas u srbiji...
Sačuvana
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2010, 10:23:53 posle podne »

imas wheyove sa jako malo iili skroz bez laktoze..
ali bolje u plan A stavi ishranu..
ako procitas malo postove na forumu videces da ljudi i strucnjaci preporucuju minimum 5 obroka dvevno...
Da za ishranu znam da je 5x obrok potreban ali zbog posla i mog nacina zivota to je skoro ne moguce...
Ako ustanem u 8 onda cu 3x jesti na dan (mozda i vise) ako ustanem u 11 onda ne mogu da imam vise od 3 obroka...

Video sam whey sa smanjenom laktozom ali bez laktoze nisam, neki primer moze?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.