TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 11:11:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 88 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vi pitate-ja odgovaram  (Pročitano 280451 puta)
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #234 poslato: Jun 20, 2011, 07:22:08 posle podne »

Znam da je tema malo opsirna ali bi zelio barem da mi kazes nesto osnovno o ovome sto me interesuje.
Naime zanima me uloga brziih i sporih misicnih vlakana na izgradju misicne mase. Znam da se kod odredjenih vrsta treninga npr. kod onih do otkaza i sl. aktivira jedna od tih sad tacno ne znam koja,ali bih zelio da mi to objasnis(ako nije problem).Takodje ako bi mogao da mi nesto kazes i o hipertofiji.
Hipertrofija je uvecanje misicnog vlakna,ono sto je bitnije je hiperplazija (udvajanje misicnih vlakana).Bitno je da misic dozivljava stres kroz trening i tu fazu katabolizma spreciti uz pomoc BCAA,glutamina kako u toku tako i posle treninga i bitan je glikogen koji ce iz depoa (jetra i misici) dati energiju.
Sto se tice sporih i brzih vlakana,potrebno je aktivirati i jeden i druge,ali ne treba se opterecivati sa tim,trudi se da drzis spregu misic mozak sto vise mozes i broj ponavljanja od 8 do 15.

Da drzim spregu misic mozak ?

Mislis da dok radim vjezbu uvijek zamisljam kako mi  taj misic biva aktivan i pokrenut,ajde tako da kazem,da se maksimalno usresredim na trening i na ono sto radim,a ne da mislim na nesto deseto ?
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #233 poslato: Jun 18, 2011, 08:15:23 posle podne »

Kardio moras raditi od 45 min do sat vremena u zoni 120 do 140..bilo koja vrsta kardija,u tvom slucaju ja bih steper radio s akcentom na svaki pokret.
Pokusaj sa nekom vrstom kruznog treninga za noge,manje tezine ides sa vezbe na vezbu ,recimo 6 vezbi ,nakon svakog kruga pravis pauzu i tako 5 krugova.nakon toga ubaci i obavezno istezanje nogu.
Sjajno, mogu da zamislim kako bi delovalo na noge tako neshto, svidja mi se ta ideja o kruznom treningu, ubacicu to u neki dan kad radim ramena ili biceps, triceps, neshto skroz drugo uglavnom, a kardio cu ubaciti kao dodatni trening, a radim i jednom do 2 puta nedeljno samo kardio, tada jednu partiju na biciklu 45 min pa na steperu pola sata- bash tako, sa akcentom na svakom pokretu. Od 'silnog' sala nisam mogla ni da naslutim da moja zadnja loza nije razvijena onako kako sam mislila, pa sad radim velike tezine da je izvajam i da dobije tonus, a to zaostalo salo mi je nepotreban balast koji daje masu nogama, ali ne onu koju ja zelim- prihvatam samo mishice. I napravicu ih, hvala na pomoci Marko :)

Noge kada radis,nista drugo ne radi..uostalom ako odradis jako taj kruzni trening,neces imati ni snage vise za bilo sta drugo.
Razumela, hvala! :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #232 poslato: Jun 18, 2011, 07:15:24 posle podne »

Znam da je tema malo opsirna ali bi zelio barem da mi kazes nesto osnovno o ovome sto me interesuje.
Naime zanima me uloga brziih i sporih misicnih vlakana na izgradju misicne mase. Znam da se kod odredjenih vrsta treninga npr. kod onih do otkaza i sl. aktivira jedna od tih sad tacno ne znam koja,ali bih zelio da mi to objasnis(ako nije problem).Takodje ako bi mogao da mi nesto kazes i o hipertofiji.
Hipertrofija je uvecanje misicnog vlakna,ono sto je bitnije je hiperplazija (udvajanje misicnih vlakana).Bitno je da misic dozivljava stres kroz trening i tu fazu katabolizma spreciti uz pomoc BCAA,glutamina kako u toku tako i posle treninga i bitan je glikogen koji ce iz depoa (jetra i misici) dati energiju.
Sto se tice sporih i brzih vlakana,potrebno je aktivirati i jeden i druge,ali ne treba se opterecivati sa tim,trudi se da drzis spregu misic mozak sto vise mozes i broj ponavljanja od 8 do 15.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #231 poslato: Jun 18, 2011, 07:07:36 posle podne »

Kardio moras raditi od 45 min do sat vremena u zoni 120 do 140..bilo koja vrsta kardija,u tvom slucaju ja bih steper radio s akcentom na svaki pokret.
Pokusaj sa nekom vrstom kruznog treninga za noge,manje tezine ides sa vezbe na vezbu ,recimo 6 vezbi ,nakon svakog kruga pravis pauzu i tako 5 krugova.nakon toga ubaci i obavezno istezanje nogu.
Sjajno, mogu da zamislim kako bi delovalo na noge tako neshto, svidja mi se ta ideja o kruznom treningu, ubacicu to u neki dan kad radim ramena ili biceps, triceps, neshto skroz drugo uglavnom, a kardio cu ubaciti kao dodatni trening, a radim i jednom do 2 puta nedeljno samo kardio, tada jednu partiju na biciklu 45 min pa na steperu pola sata- bash tako, sa akcentom na svakom pokretu. Od 'silnog' sala nisam mogla ni da naslutim da moja zadnja loza nije razvijena onako kako sam mislila, pa sad radim velike tezine da je izvajam i da dobije tonus, a to zaostalo salo mi je nepotreban balast koji daje masu nogama, ali ne onu koju ja zelim- prihvatam samo mishice. I napravicu ih, hvala na pomoci Marko :)

Noge kada radis,nista drugo ne radi..uostalom ako odradis jako taj kruzni trening,neces imati ni snage vise za bilo sta drugo.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #230 poslato: Jun 18, 2011, 07:03:13 posle podne »

Idi 2 ,pa kasnije mozes pojacati,uglavnom drzi se upustva
Sačuvana
Djole ;)
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #229 poslato: Jun 18, 2011, 04:22:03 posle podne »

pa na uputstvu pise 1...i ja ga pitam on kaze malo je uzmi 4...pa sad uzimam 2 dnevno..
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #228 poslato: Jun 18, 2011, 02:25:40 posle podne »

Kardio moras raditi od 45 min do sat vremena u zoni 120 do 140..bilo koja vrsta kardija,u tvom slucaju ja bih steper radio s akcentom na svaki pokret.
Pokusaj sa nekom vrstom kruznog treninga za noge,manje tezine ides sa vezbe na vezbu ,recimo 6 vezbi ,nakon svakog kruga pravis pauzu i tako 5 krugova.nakon toga ubaci i obavezno istezanje nogu.
Sjajno, mogu da zamislim kako bi delovalo na noge tako neshto, svidja mi se ta ideja o kruznom treningu, ubacicu to u neki dan kad radim ramena ili biceps, triceps, neshto skroz drugo uglavnom, a kardio cu ubaciti kao dodatni trening, a radim i jednom do 2 puta nedeljno samo kardio, tada jednu partiju na biciklu 45 min pa na steperu pola sata- bash tako, sa akcentom na svakom pokretu. Od 'silnog' sala nisam mogla ni da naslutim da moja zadnja loza nije razvijena onako kako sam mislila, pa sad radim velike tezine da je izvajam i da dobije tonus, a to zaostalo salo mi je nepotreban balast koji daje masu nogama, ali ne onu koju ja zelim- prihvatam samo mishice. I napravicu ih, hvala na pomoci Marko :)
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
Dr.Alex
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 162


« Odgovor #227 poslato: Jun 18, 2011, 02:23:30 posle podne »

Znam da je tema malo opsirna ali bi zelio barem da mi kazes nesto osnovno o ovome sto me interesuje.
Naime zanima me uloga brziih i sporih misicnih vlakana na izgradju misicne mase. Znam da se kod odredjenih vrsta treninga npr. kod onih do otkaza i sl. aktivira jedna od tih sad tacno ne znam koja,ali bih zelio da mi to objasnis(ako nije problem).Takodje ako bi mogao da mi nesto kazes i o hipertofiji.
Sačuvana
Granice ne postoje za one koji ih ne vide
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #226 poslato: Jun 18, 2011, 01:59:58 posle podne »

Kardio moras raditi od 45 min do sat vremena u zoni 120 do 140..bilo koja vrsta kardija,u tvom slucaju ja bih steper radio s akcentom na svaki pokret.
Pokusaj sa nekom vrstom kruznog treninga za noge,manje tezine ides sa vezbe na vezbu ,recimo 6 vezbi ,nakon svakog kruga pravis pauzu i tako 5 krugova.nakon toga ubaci i obavezno istezanje nogu.
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #225 poslato: Jun 18, 2011, 01:52:06 posle podne »

Napisi mi kako si do sada i koliko nedeljno radila noge i koja vrsta kardija i u koje vreme dana.Ne bi lose bilo i neka sliku da postavis da mogu da ti dam konkretniji odgovor.
Kardio sam radila iskljuchivo posle treninga pola sata, i pre treninga 10-20 min kao zagrevanje bicikl, posle treninga uglavnom steper, jako retko uveche odem na trchanje, a ponekad preskachem vijachu na treningu, opet na kraju, posle tegova. Malo kasnije cu staviti i fotku kod mene na profil, pa cesh videti. Pushach sam, kad ostavim cigarete trchim svako veche, mozda je to reshenje, da ih se reshim opet...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #224 poslato: Jun 18, 2011, 01:29:55 posle podne »

Napisi mi kako si do sada i koliko nedeljno radila noge i koja vrsta kardija i u koje vreme dana.Ne bi lose bilo i neka sliku da postavis da mogu da ti dam konkretniji odgovor.
Sačuvana
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #223 poslato: Jun 18, 2011, 01:27:21 posle podne »

Znachi, za noge intervalni kardio- trchanje i bicikl, shta je bolje?
Ovo je bash borba sa genetikom, kao da je priproda od mene napravila zenu majku sa oblinama, a u isto vreme mi dala vishak testosterona...
Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #222 poslato: Jun 18, 2011, 01:21:35 posle podne »

Uzimaj kao sto na upustvu pise.
Sačuvana
Djole ;)
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33


« Odgovor #221 poslato: Jun 18, 2011, 11:47:24 pre podne »

e da pitam samo jos nes...uzeo sam onaj kreatin sumece tablete..i prodavac mi kaze da uzimam minimum 4 dnevno...a ja msm da je to previse..koliko da uzimam?ja bih `1 pre 1 posle treninga..
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #220 poslato: Jun 18, 2011, 08:26:25 pre podne »

Moze sve zajedno.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 71 72 [73] 74 75 ... 88 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.143 sekundi sa 21 upita.