TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395233 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 05:57:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 88 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vi pitate-ja odgovaram  (Pročitano 280504 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #954 poslato: Mart 27, 2013, 11:54:08 pre podne »

Zdravo,e da pitam ja nesto.vec sam polusavao na ex-yu forumu,ali pocinju momci od 20 godina da mi odgovaraju i naravno...nema mi logike.
    imam 32 godine,sportom se bavim 20 godina,naravno sa prekidima i pauzama.  pre 2 meseca sam poceo sa redukovanom ishranom.na brzinu cu okvirno napisati sta jedem ;
       1-  ujutru casa vode,jedna vocka,jedna konzerva tunjevine i 6 punih supenih kasika ovsanih pahuljaci sa jogurtom
      2 -kuvan krompir i 5 kuvanih jaja ili neki rizoto sa povrcem i 5 kuvanih jaja
       3-trening
        4- piletina,ponekad malo spageta,nekad opet rizoto sa povrcem na maslinovom ulju i neka salata (nekad ubacim malo oraha ili kikirikija)
       5- sveza riba neka salata
       6 konzerva tunjevine
       7-ovo je opsirno,uz sve to narano ima i ella sira,badema,raznog povrca itd...
   e sad,nepijem nikakve suplenente,do skora sam pio neki protein na bazi soje koji se lose pokazao. sada cu malo na suvo,pa videcemo za kasnije sta i kako.   gde je problem ...ovako:
               imam 2 metra i 130 kilograma,za 2 meseca regulisane ishrane smrsao sam 5 kila,pored toga izgubio sam snagu...misici su mi splasnuli i ponekad osecam vrtglavice i neprijatnost u organizmu i sve to resim sa hranom.znaci ne hranim se pravilno,tj ne unosim dovoljno UH. negde u ovoj ishrani gresim.moje pitanje glasi sta da promenim u ishrani a da se pri tome ne gojim mnogo i sta da radim sa kolicinom proteina koju treba da unesem,posto ne znam da li je ovo dovoljno.
          drugi problrm su grudi.jako su mi male i slabe.to je mozda posledica boksa i kik boksa koga sam trenirao jako dugo. npr,benc radim sa 100 kila max (mozda bih mogao 120 da izbacim)  a ramena isto radim sa 100 kila ( 90 kila radim sam bez icije pomoci) -klasican potisak sa temena glave na gore.   nema ikakve logike da istu kilazu dizem na ramena i benc ali eto tako je.  sto se tice vezbi za grudi,sastoje se od razvlacenja,benca..kosog benca pretezno sa bucicama jer me na sipci bole ramena,i pulovera. nekad sklekovi.   gde gresim i sta da radim da ojacam grudi?
              hvala unapred
kao sto sam na predhodne postove odgovorio,moras znati vrednost svog bazalnog metabolizma kao i vrednost potrosnje kalorija u toku treninga.Cim imas pad snage u velikom kalorijskom deficitu si.da bi mrsao moras biti u deficitu ali ne idi ispod bazalnog metabolizma ,odnos namirnica 50% UH,35 % proteini 15 % masti.
Sto se problema grudi tice,pokusaj dok radis da izolujes sto vise pectoralis uz minimalno angazovanje tricepsa(bez zakljucavanja u laktu ) i gledaj da prednje rame ne preuzima potisak.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #953 poslato: Mart 27, 2013, 11:47:27 pre podne »

Mare, reci mi mišljenje o ovoj ishrani, tako planiram da krenem od sledeće nedelje, tad krećem masu, imam 74kg, imao sam 80 :-) što je super, jer sam za 2 meseca uspeo da skinem 6kg uzimajući u obzir da sam endo.
p.s finansije su mi ograničene :-)
doručak: 150g ovsenih, 3 jaja, 3 belanca
obrok2: 400g krompira, 4 belanca, 50g kozjeg sira
ručak: 400g krompira, 200g mesa (pile, riba), salata
obrok 4 (inače mi je to posle treninga): 150g testenine, tunjevina
večera: 150g kozjeg sira, salata (kad imam novca da kupim nemasni sir, onda 200g istog i 50g oraha)

Jel li ti cilj da skidas procenat masti jos ? U obroku broj 2 bih ubacio neko meso (belo,crveno ).
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #952 poslato: Mart 27, 2013, 11:43:01 pre podne »

Poz Marko,
treba mi par info... evo vec drugi mesec kako sam malo ozbiljnije obratio paznju na klopu, vrlo tesko dobijam na kilazi pa sam se odlucio da sto pravilnijom ishranom sto vise smanjim % masti, iako nisam krupan (ne znam koliko mi je to pametno... :) ), resio sam da svoju figuru dovedem do vidljivih trbusnjaka...bar koliko je to moguce...
Visok 173-4, pocetkom februara 72-3kg, trenutno imam 5-6kg manje, ima vidljivih pomaka medjutim nije jos onako kako treba...
Pitanje je u vezi klope (koju cu napisati) i neke treninge koje bih mogao koristiti ali da sve to bude u nekom domenu da ne mrsavim mnogo da ne bi bio kao "stiglic" :)
Ovako: dorucak - obicno budu ovsene(7-8 supenih kasika) sa mlekom i malo neskvik prah radi tolerantnijeg ukusa,
u toku dana na 2 obroka rasporedim 250gr piletine, ponekad tunjevinu, pa 6-7 jaja (1-2 cela)...
Kako to najbolje mogu da rasporedim po obrocima, koliko je ovo navedeno korektno (+  - ) i tvoje misljenje oko hidrata...?
Svaki savet dobrodosao, hvala unapred!
Pozdrav
Moras biti u kalorijskom deficitu ,ali da ne ides ispod bazalnog metabolizma.Unosi 50% UH,35 % proteina,15 % masti .Dorucak kombinacija UH i proteina,rucak takodje,pre treninga i malo masti,nakon treninga proteine .
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #951 poslato: Mart 26, 2013, 09:12:51 pre podne »

Zdravo Marko,

zanima me da li u Beogradu ima neka teretana u kojoj ima bucica do 40~50kg?
Do 75 kg Revolution gym
Sačuvana
mladen92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41


« Odgovor #950 poslato: Mart 26, 2013, 12:00:27 pre podne »

Kada je najbolji period za kardio? Ujutru pre jela i da li se tad piju pre kardija neki suplementi ili uvece pred spavanje? Ili neki drugi period... J u danima pauze da li radim kardio ili ne posto treniram 5x nedeljno... Planirao sam pon sre i pet kardio i treninzi pon do petka a viken pauza, treniram vec tri ipo god imam dosta solidnu formu, samo bi da dovedem do trbusnjaka?
Sačuvana
dzekil
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #949 poslato: Mart 25, 2013, 02:21:51 posle podne »

Zdravo,e da pitam ja nesto.vec sam polusavao na ex-yu forumu,ali pocinju momci od 20 godina da mi odgovaraju i naravno...nema mi logike.
    imam 32 godine,sportom se bavim 20 godina,naravno sa prekidima i pauzama.  pre 2 meseca sam poceo sa redukovanom ishranom.na brzinu cu okvirno napisati sta jedem ;
       1-  ujutru casa vode,jedna vocka,jedna konzerva tunjevine i 6 punih supenih kasika ovsanih pahuljaci sa jogurtom
      2 -kuvan krompir i 5 kuvanih jaja ili neki rizoto sa povrcem i 5 kuvanih jaja
       3-trening
        4- piletina,ponekad malo spageta,nekad opet rizoto sa povrcem na maslinovom ulju i neka salata (nekad ubacim malo oraha ili kikirikija)
       5- sveza riba neka salata
       6 konzerva tunjevine
       7-ovo je opsirno,uz sve to narano ima i ella sira,badema,raznog povrca itd...
   e sad,nepijem nikakve suplenente,do skora sam pio neki protein na bazi soje koji se lose pokazao. sada cu malo na suvo,pa videcemo za kasnije sta i kako.   gde je problem ...ovako:
               imam 2 metra i 130 kilograma,za 2 meseca regulisane ishrane smrsao sam 5 kila,pored toga izgubio sam snagu...misici su mi splasnuli i ponekad osecam vrtglavice i neprijatnost u organizmu i sve to resim sa hranom.znaci ne hranim se pravilno,tj ne unosim dovoljno UH. negde u ovoj ishrani gresim.moje pitanje glasi sta da promenim u ishrani a da se pri tome ne gojim mnogo i sta da radim sa kolicinom proteina koju treba da unesem,posto ne znam da li je ovo dovoljno.
          drugi problrm su grudi.jako su mi male i slabe.to je mozda posledica boksa i kik boksa koga sam trenirao jako dugo. npr,benc radim sa 100 kila max (mozda bih mogao 120 da izbacim)  a ramena isto radim sa 100 kila ( 90 kila radim sam bez icije pomoci) -klasican potisak sa temena glave na gore.   nema ikakve logike da istu kilazu dizem na ramena i benc ali eto tako je.  sto se tice vezbi za grudi,sastoje se od razvlacenja,benca..kosog benca pretezno sa bucicama jer me na sipci bole ramena,i pulovera. nekad sklekovi.   gde gresim i sta da radim da ojacam grudi?
              hvala unapred
Sačuvana
Darkoman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 61

« Odgovor #948 poslato: Mart 25, 2013, 11:05:39 pre podne »

Poz Marko,
treba mi par info... evo vec drugi mesec kako sam malo ozbiljnije obratio paznju na klopu, vrlo tesko dobijam na kilazi pa sam se odlucio da sto pravilnijom ishranom sto vise smanjim % masti, iako nisam krupan (ne znam koliko mi je to pametno... :) ), resio sam da svoju figuru dovedem do vidljivih trbusnjaka...bar koliko je to moguce...
Visok 173-4, pocetkom februara 72-3kg, trenutno imam 5-6kg manje, ima vidljivih pomaka medjutim nije jos onako kako treba...
Pitanje je u vezi klope (koju cu napisati) i neke treninge koje bih mogao koristiti ali da sve to bude u nekom domenu da ne mrsavim mnogo da ne bi bio kao "stiglic" :)
Ovako: dorucak - obicno budu ovsene(7-8 supenih kasika) sa mlekom i malo neskvik prah radi tolerantnijeg ukusa,
u toku dana na 2 obroka rasporedim 250gr piletine, ponekad tunjevinu, pa 6-7 jaja (1-2 cela)...
Kako to najbolje mogu da rasporedim po obrocima, koliko je ovo navedeno korektno (+  - ) i tvoje misljenje oko hidrata...?
Svaki savet dobrodosao, hvala unapred!
Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 25, 2013, 11:07:12 pre podne od strane Darkoman » Sačuvana
Gaske
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #947 poslato: Mart 25, 2013, 11:01:04 pre podne »

reci mi kako da se ugojim.metabolizam mi je jako brz...visok sam 187 cm,tezak 80 kg
Sačuvana
Tatsu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #946 poslato: Mart 25, 2013, 10:53:09 pre podne »

Zdravo Marko,

zanima me da li u Beogradu ima neka teretana u kojoj ima bucica do 40~50kg?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #945 poslato: Mart 25, 2013, 10:01:58 pre podne »

Ime moje pre svega pozdrav veliki
Bio sam povredjen mesec dana i sada mi je jako tesko da se vratim u formu ne mogu da izdrzim ceo trening,tezine su se smanjile a dobio sam masti a izgubio dosta vode...kako sad da skinem taj visak masti i da se zategnem?
Moras biti strpljiv i polako dozirati intezitet i obim treninga,ishrana mora biti nesto jaca jer ti treba snaga za trening i da se sada ne opterecujes sa skidanjem masti.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #944 poslato: Mart 25, 2013, 09:59:44 pre podne »

Za noge mozda nije lose da zagrejes kvadripces sutiranjem,zatim cucanj,leg pres,iskorak,rumunsko..listove mozes i ne moras tog dana.
Odmor izmedju serija kod tezih vezbi moze biti i do 2 ,3 min,konkretno za noge pauze trebaju biti nesto duze ,narocito u vezbama za snagu.
Ledja uglavnom trebas dobro da zagrejes,ja obicno odradim par serija na lat masini ,nisam bas za opciju odmah raditi mrtvo dizanje.
Sto se proteina tice i tvog problema,pokusaj sa promenom izvora proteina.
Sačuvana
finnthehuman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #943 poslato: Mart 21, 2013, 11:21:24 pre podne »

Veliki pozdrav, Marko

Nisam bas pocetnik, imam 3-4 godine iskustva (sa pauzama, odustajanjem itd.), ali imam nekoliko pitanja:

Da li trening nogu moze da bude: cucanj, iskorak, rumunsko mrtvo, presa, i kojim redosledom? Da li treba da dodam jos mozda pregib u lezecem polozaju za zadnju lozu ili je rumunsko dovoljno? Posle ovoga jedva hodam, pa jos da pitam da li da radim listove u ovom treningu ili da ih ubacim u neki drugi trening?

Koliko dug odmor izmedju serija preporucujes? Znam da obicno svi kazu 60 do 90 sek, ali mi je nekoliko njih preporucilo 2 do 3 minuta i radije sam prihvatio savet ovih drugih, jer mi je nekako lakse, a i imali su i par argumenata tipa da tako dajem mlecnoj kiselini da se razidje, i da ove manje pauze vise prave oni koji se bave sportom i tako povecavaju izdrzljivost koja meni ne treba.

Kojom vezbom da pocinjem trening ledja? Obicno ako krenem mrtvim dizanjem nemam snage da zgibove odradim ni blizu koliko mogu ako njih prve krenem, i obrnuto.

I poslednje: Kada sam u treningu i pojedem jak obrok bogat proteinima, svaki put jedno 3-4 sata po jedenju obroka, dakle kad je vec otprilike sve svareno, krecu mi problemi sa gasovima. Znaci, izbacujem ogromne kolicine nepodnosljivih gasova. :DDD Da li mozda znas neki nacin na koji mogu to da resim?
Sačuvana
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #942 poslato: Mart 17, 2013, 09:31:15 posle podne »

Ime moje pre svega pozdrav veliki
Bio sam povredjen mesec dana i sada mi je jako tesko da se vratim u formu ne mogu da izdrzim ceo trening,tezine su se smanjile a dobio sam masti a izgubio dosta vode...kako sad da skinem taj visak masti i da se zategnem?
Sačuvana
workout brate!
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #941 poslato: Mart 17, 2013, 08:38:44 posle podne »

poz marko, naleteo sam na ovj program vezbanja negde na netu, primenjivao ga je jedan bodi bilder, zaboravio sam koji... razmisljam da ga primenim, pa me zanima sta vi misite o tome..  ovako: pon:noge.uto:ramena, listovi, sre:kardio.cet:ledja biceps,  pet:grudi triceps, i sub: kradio..  to je to.. jos jendom poz :D
Ne postoji univerzalan program za koji mozemo reci da je najbolji ! Ovaj program je dobar za one koji zele da nogama daju prioritet sto ceih raditi prvog dana ,kada su najodmorniji.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #940 poslato: Mart 17, 2013, 08:34:37 posle podne »

zasto se amino1900 ne smeju piti sa mlekom?
Amino kiseline u takvom obliku treba sto pre da dodju do misica,a mleko ce usporiti proces apsorbcije.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 88 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 20 upita.