TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395289 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 10:08:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 88 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Vi pitate-ja odgovaram  (Pročitano 280538 puta)
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #969 poslato: April 03, 2013, 08:36:57 posle podne »

Bitna stvar je intezitet i obim tvog treninga,kao i koliko uh uneses pre treninga u obrocima?Vrednost tvog bazalnog metabolizma i potrosnje kalorija u toku dana?

Bazalni je oko 2000 u stanju mirovanja. Unesem za dorucak jedno 90tah uh (jogurt, ovsene, jabuka), rucak pre treninga iz pirinca (oko 35g uh) i povrca (zanemarljiva kolicina) i direktno pred trening iz voca (cedjena naradnza/grejp/limun), sto znaci ukupno negde nesto manje od 150 UH. To kontam da je ok, nego me buni to sto kazu da nakon treninga treba PWM i jos jedan obrok. E sad ja ukupno unesem iz oba obroka (PWM i obrok nakon treninga) 95g UH, da li bi trebalo da unesem jos? Imam prostora, jer mrsavim ovako, nego pitanje je jeli potrebno, i da li cu imati efekta?
U principu ishrana mi je sredjana do maksimuma, mogu da ti napisem nego ne bih da te davim tim osnovim stvarima.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #968 poslato: April 03, 2013, 08:27:02 posle podne »

Bitna stvar je intezitet i obim tvog treninga,kao i koliko uh uneses pre treninga u obrocima?Vrednost tvog bazalnog metabolizma i potrosnje kalorija u toku dana?
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #967 poslato: April 03, 2013, 08:19:59 posle podne »

Pozdrav Marko.
Treba mi tvoja pomoc u pogledu sledeceg.
Kazu da obrok nakon treninga treba  da ima 0,8 do 1,2 UH i to pre svega UH sa visokim glikemijskim indeskom. E ovako ja sam 177, 82kg sto znaci nekih 65(rezanje)-98(masa) ugljenih hidrata. Moj PWM je 2 merice proteina, BCAA, Carb Slam (waxy maze) i 50g suvo grozdje/smokva/urma (znaci negde oko 30-35uh odavde) sto je ukupno nesto malo vise od 50g proteina i 60 uh (30 iz waxy maize i 30 iz suvog voca). E sad, jedno sat vremena nakon ovoga jedem sledece:250g mesa, (junetina ili piletina), 50g integralnog pirinca i neko povrce (nebitno sad sta). E moje pitanje glasi. Da li ovih 95g uh (60 PWM i 35 pirinac) treba da rasporedim ovako u ova dva obroka kao sto sam ja uradio, ili treba u oba obroka da unesem po 95g uh (u PWM 95g i posle treninga jos 95g).
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #966 poslato: April 03, 2013, 11:49:22 pre podne »

Bitno je da znas razlog koji je izazvao povredu kolena,ubuduce radi pravilno a za sada oporavljaj noge ili promeni izbor vezbi dok opet ne budes u mogucnosti da radis cucanj.Pokusaj sa leg presom!
Sačuvana
Predrag94
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #965 poslato: April 03, 2013, 11:36:51 pre podne »

Pozdrav, treniram vec 2,3 meseca i hocu da izgradim jake noge ali su pocela kolena da me bole toliko da nmg da radim cucnjeve vise stoga sta mi preporucujete da uradim ? Takodje kada naglo ustanem sa kreveta recimo ili krenem da trcim uz stepenice pocne da boli...

Radio sam "high bar" cucnjeve i sada znam da sam tu pogresio jer vise opterecujem kolena tako da cu od sada raditi "low bar" cucnjeve ali kako da oporavim kolena za ubuduce ? Je li obavezan neki "joint" suplement kao prevencija ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #964 poslato: April 03, 2013, 10:17:59 pre podne »

Kod kosog benzda sipka ide iznad bradavica na vrh pripoja grudnog misica cm ispod brade.
HIIT mozes raditi ukoliko si u kondiciji,ili 30 min u 3 zoni 705 od max HR.
Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #963 poslato: April 02, 2013, 03:23:12 posle podne »

U nekoj temi sam te vec pitao pa si mi odgovorio,al je doslo do promene :)
Imao sam 93 kile na 181cm pa si mi rekao da idem na traci od 50 do 80min brz hod,sad imam nekih 87-88,ali je zabranjeno koriscenje trake na 30min max..
Al sad sam u poprilicnoj konciciji pa jel mogu da radim HIIT intervale 15-20minuta posle treninga..ili neki tvoj savet? (sagorevanje masti cilj)

-i kod kosog benca jel ide sipka iznad il ispod bradavice?
« Poslednja izmena: April 03, 2013, 09:21:50 pre podne od strane damirns » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #962 poslato: April 01, 2013, 09:00:35 pre podne »

Ja licno ih nisam koristio,mogu ti reci ono sto nauka kaze a to je da L karnitin kao takav u masnoj celiji pospesuje njenu razgradnju,ali problem je sto na bilo koji nacin ako ga uneses bilo oralno ili inekciono ne moze uci u masnu celiju i biva izbacen napolje.Ono sto je sigurno da ima 5% placebo efekat koji nije zanemarljiv jer pomaze osobama koje zele da se viska masnih naslaga kao motivaciono sredstvo.Opet naglasavam ,nisam ga koristio i ovo su naucna istrazivanja ne neko moje misljenje.
Sačuvana
Tatsu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #961 poslato: Mart 29, 2013, 10:57:29 pre podne »

Sta ti licno(!) mislis o fatburnerima na bazi L-carnitina? Citao sam nekoliko publikacija u kojima eksplicitno govore da apsolutno ne drzi ono sto obecava i u vecina studija L-carnitin nije imao nikakav pozitivni uticaj na sagorevanje masti.

Koja je tvoja filozofija sto se toga tice? Jel ih koristis uopste?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #960 poslato: Mart 28, 2013, 10:45:48 posle podne »

Ukoliko kalorijski zadovoljis potrebe za zadatim ciljem ,bolja je ta opcija nego drasticno smanjivati hidrate ili ici u keto dijetu.
Sačuvana
Tatsu
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #959 poslato: Mart 28, 2013, 10:10:38 pre podne »

DOBRO JE RASPOREDJENO ,samo kolicinski ne znam vrednosti metabolizma i potrosnje...

Da li verujes u fleksibilnu dietu ("flexible dieting") to jest u tvrdnju da na kraju dana je bitno samo da si ispunio svoje makro nutrijente (IIFYM = "If it fits your macros") nevezano sa hranom koju si uneo i kada si je uneo?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #958 poslato: Mart 28, 2013, 12:43:21 pre podne »

DOBRO JE RASPOREDJENO ,samo kolicinski ne znam vrednosti metabolizma i potrosnje...
Sačuvana
Jaksa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #957 poslato: Mart 27, 2013, 04:24:20 posle podne »

zanima me da , ako sam radio juce ramena, a danas ledja uradim da li je to mozda lose raditi ledja posle ramena sutradan, ili to  nema veze.. ako mozete u par reci da mi ovo pojasnite. poz :)
Sačuvana
mladen92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 41


« Odgovor #956 poslato: Mart 27, 2013, 02:53:54 posle podne »

Ujutru ako radim kardio pijem li pre toga protein amino ili bcca, ili nakon trcanja kvalitetan obrok? A ako radim posle treninga, da li uzimam protein nakon treninga sa tegovima ili tek nakon kardia? Unapredh hvala :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #955 poslato: Mart 27, 2013, 11:58:18 pre podne »

Kada je najbolji period za kardio? Ujutru pre jela i da li se tad piju pre kardija neki suplementi ili uvece pred spavanje? Ili neki drugi period... J u danima pauze da li radim kardio ili ne posto treniram 5x nedeljno... Planirao sam pon sre i pet kardio i treninzi pon do petka a viken pauza, treniram vec tri ipo god imam dosta solidnu formu, samo bi da dovedem do trbusnjaka?
Ukoliko radis kardio ujutru mozes koristiti neki sagorevac masti ili kofein,druga opcija je da radis kardio nakon treninga u teretani a vikendom pauzu.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 88 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.113 sekundi sa 18 upita.