TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395018 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 02:39:41 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako izdržati dijetu?  (Pročitano 10032 puta)
Mr.Paf
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 113


« Odgovor #18 poslato: Mart 30, 2011, 10:15:28 posle podne »

Treba uvek gledati napred u svoj cilj,treba motivisati sebe svaki dan iznova i iznova.Kada motivacija dodje "spolja",jako brzo nestane,prodje...Motivacija mora da bude "iznutra"... Naravno da nije lako,da je lako svi bi izgledali dobro....Ovo je svet za jake....Ili jesi ili nisi...!!!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #17 poslato: Mart 30, 2011, 09:51:07 posle podne »

O bože doktorka, pa pravi bilder nikad ne prestaje dijetu, samo menja količinu hrane koju jede ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #16 poslato: Mart 30, 2011, 09:32:49 posle podne »

Po meni jedan od nacina da se postigne cilj je da...npr.
Slikate se u najgorem stanju,bez majice sa opustenim stomakom svo salo da se vidi i slika vas prijatelj.
Date neki cilj.
Ako ne skinem 5 kg i 7-8 cm stavi ovu sliku na facebook,ili pokazi mojim prijateljima,devojci ili bilo kome koga znam a ko ne zna da sam u problemu sa gomilom sala...
Nakon ovoga izgleda da ce osoba biti primorana da istraje u tom cilju ukoliko joj ova vrsta ucene znaci nesto...


Fotografisanje može da bude odlična motivacije iz razloga što naša vizuelna percepcija obično bude malo poremećena. Onog trena kada vidimo sebe na fotografiji može da bude dosta velik udarac za ego.

Još ako pokažeš fotke celom svetu gotovo da si stvoriš obavezu da se dovedeš u formu, jer ako odustaneš nisi smao odustao od dijete i treninga, nego si sada i pao u očima ljudi oko sebe, a niko ne želi da bude failer ;)

nego kad će kraj dijete nonfaileru? :)
Sačuvana
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #15 poslato: Mart 30, 2011, 03:55:00 posle podne »

Realno Alene tako je,ja sam se slikao na moru kad sam se ugojio 16 kg :),naravno i misica i sala e kad su ljudi videli sliku pocelo je zezanje i naravno meni vise bilo muka,bukvalno sam posle par nedelja poludeo,i krenuo sa dijetom jos uvek sam na dijeti i dobrim treninzima i sad se realno ja njima smejem :) ,by the way zapisivanje je extra stvar to sam i ja poceo,naravno kad treniram,kada jedem i kada koliko kg imam i koliko sam cm izgubio u struku...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Mart 30, 2011, 10:34:05 pre podne »

meni pomaze zapisivanje... imam tabelu u sobi i svaki dan jako kratko zabelezim kakav je bio trening, ishrana, i ostalo....
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #13 poslato: Mart 30, 2011, 10:24:46 pre podne »

Po meni jedan od nacina da se postigne cilj je da...npr.
Slikate se u najgorem stanju,bez majice sa opustenim stomakom svo salo da se vidi i slika vas prijatelj.
Date neki cilj.
Ako ne skinem 5 kg i 7-8 cm stavi ovu sliku na facebook,ili pokazi mojim prijateljima,devojci ili bilo kome koga znam a ko ne zna da sam u problemu sa gomilom sala...
Nakon ovoga izgleda da ce osoba biti primorana da istraje u tom cilju ukoliko joj ova vrsta ucene znaci nesto...


Fotografisanje može da bude odlična motivacije iz razloga što naša vizuelna percepcija obično bude malo poremećena. Onog trena kada vidimo sebe na fotografiji može da bude dosta velik udarac za ego.

Još ako pokažeš fotke celom svetu gotovo da si stvoriš obavezu da se dovedeš u formu, jer ako odustaneš nisi smao odustao od dijete i treninga, nego si sada i pao u očima ljudi oko sebe, a niko ne želi da bude failer ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
nemshi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330


« Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2011, 08:35:14 pre podne »

Po meni jedan od nacina da se postigne cilj je da...npr.
Slikate se u najgorem stanju,bez majice sa opustenim stomakom svo salo da se vidi i slika vas prijatelj.
Date neki cilj.
Ako ne skinem 5 kg i 7-8 cm stavi ovu sliku na facebook,ili pokazi mojim prijateljima,devojci ili bilo kome koga znam a ko ne zna da sam u problemu sa gomilom sala...
Nakon ovoga izgleda da ce osoba biti primorana da istraje u tom cilju ukoliko joj ova vrsta ucene znaci nesto...
Sačuvana
senkovic
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1082


Klub sportova snage "Senkovic"

« Odgovor #11 poslato: Mart 30, 2011, 06:57:25 pre podne »

Ja ludim haha ja sad na djeti a žena mi sad trenutno na masi pa mi zeza non stop, pravi mi zazubice, vraćami jel sam ja nju zezao kad je bila na defki. Uh kako se obrne situacija hahahaha, al oboje smo strogo disciplinovani. I da pohvalim Animal Cuts extra joj je odradio posao. Ja sam uzeo da probam Dyma-Burn Xtrem pa da vidimo kako će ići, zasad mogu reći da je kofein u njemu dobar, drmne odma.
Sačuvana
Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san!!
Stefan L.
Gost
« Odgovor #10 poslato: Mart 29, 2011, 05:45:02 posle podne »

Ima puno razlicitih primera i puteva do zeljenog,svako bira svoj,a ja sam uvek isao tezim. :) Ono sto sam davno shvatio je da nema generalizovanja i da je najbolje kad sam nadjes svoj nacin a ono sto zelis,tad sigurno neces odustati,jos ako ima ko da ti govori da to moze na laksi nacin,onda tek neces odustati da bi doakazao svoje i uspeces iako je tezi put,ali i znati da cenis to sot si postigao jer znas da nisi lako,iako si naucio da moze i na laksi nacin. ;) Ovo ja iz licnog iskustva. :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #9 poslato: Mart 29, 2011, 10:42:24 pre podne »

PSiha jeste čudo. Ne treba je potcenjivati i što je najvažnije sve dolazi iz nas a ne oko nas - to govore potpuno suprotni primeri Stefana i Alena. To ti u glavi ne "pukne" džabe sve...
Meni je potrebno na primer dve nedelje redovnih treninga da se navučem na treninge i onda sam nezaustavljiva :)
Ishrana jednostavno ide sa tim - zdrav način života .. ne ide mi Smoki i trening... znam šta mi je cilj i guram dalje!
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #8 poslato: Mart 29, 2011, 09:46:29 pre podne »

I dalje kazem lakse jeste ali veruj Alene znam par likova koji su uvek sa nama,u takvom se drustvu krecu,zna vise bildera nego ja sama i imaju sve kao na dlanu da se srede maximalno,ali jednostavno nemaju tog necega u sebi i obicno "nas zaludjenike" cekaju pred teretanom obicno sa flasom piva  :D

I svakog puta bi neko od nas pokusao da ih uvuce u tu pricu,ali samo izgubis cela dva dan i njih jednostavno prodje.

Znam i po sebi.Kad mi naidje period jednostavno se tesko nateram na pomak a oko mene su svi vec sredili formu i sve.Tako sam proslog leta gore izgledala nego zimi sto se retko desava,dok me sad neka volja krenula,hvala Bogu,i vec sam sredila prilicno svoju formu,a tek je prolece pocelo  ;) .

Kazem ovo su moja iskustva,ali naravno da je mnogo,mnogo lakse sve to uraditi okruzen ljudima koji su u tvom svetu

Psiha je cudo
Sačuvana
Be Happy!!!
Stefan L.
Gost
« Odgovor #7 poslato: Mart 28, 2011, 03:56:38 posle podne »

Ja sam imao kontra situaciju,niko nije podrzavao... :) Majka vice:"Jedi dete nesto,osusi se sav". :) Devojka se sali na konto toga,a svi kad su pored mene jedu nesto slatko,piju koka kolu...A ja onda jos vise ne dam i necu da popustim i naravno uspeo sam,skinuo sve sto je visilo,a kilaza ostala ista i pre i posle dijete 76 kg,ali na ogledalu drugi covek ;) ,sad ide laksi deo psihicki...MISICI :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Mart 28, 2011, 01:44:31 posle podne »

Priznacu da se slazem prilicno,ali ne sasvim.Znaci mnogo podrska okoline ali nista dok sam u glavi ne rascistis.

Uvek iznesem svoje iskustvo,jer sam u pocetku kad sam krenula u teretanu redovno nailazila na negodovanja i razne price,ali sam i opstal u tome jos i ja njih okrenula u glavnom na moje razmisljanje i pogled na vezbanje i sve oko toga  :D A jos vise da mene tretiraju sa treningom i svim tim stvarima kao nekog kome je to potreba i da tako organizuju vreme koje zele sa mnom da provedu,postujuci i moj trening  :D To mi nenormalno znaci

Ali najveci je problem sam pocetak.Meni i dan danas tako bude.Dok se nateram na pomak i odricanje.
Ali zato mi prvi i najmanji rezultati vrate volju i daju jos veci stimulans.Tako i sa vezbacima radim,najbolja reklama je uvek uspeh ljudi koje treniras tako da njihove rezultae koristim u motivaciji pocetnika i drugih vezbaca.

Kljuc svega je ne odricati se naglo svega i ne isforsirati se naglo jer se mnogo lakse odustaje i gubi volja.

Zato rascistite u glavi i samo napred,kad dodjete do prvih rezultata prosto ce vam biti zao da ih upropastite ne postovanjem pravila kojih se pridrzavate  ;)

To je tačno, ali ako se okružiš ljudima koji svi rade takve stvari i svi vode računa o ishrani i svi redovno treniraju, onda nećeš nikada prestajati da treniraš ili vodiš računa o ishrani i neke promene kao što je početak redukcije kalorija koji mi zovemo dijeta neće biti ništa drugo nego samo novi režim ihrane i treninga koji ti je potreban da doĂ°eš do svog cilja.

Sa druge strane čak i ako si profesionalac, ako si u društvu negativnih ljudi ili samo ljudi koji se ne interesuju za to što radiš - svaka promena na bolje zahteva odreĂ°enu količinu energije koja se onda karakteriše kao motivacija, volja ili disciplina - dok sve ovo nabrojano nije ništa nego deo procesa koji se ionako dešava u ovom sportu.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
webevil
Gost
« Odgovor #5 poslato: Mart 28, 2011, 01:10:34 posle podne »

Priznacu da se slazem prilicno,ali ne sasvim.Znaci mnogo podrska okoline ali nista dok sam u glavi ne rascistis.

Upravo tako ... Ja sam na dijeti nekih 2 meseca (od kada sam dosao na ovaj forum) i iskreno uvek kad odem kod mojih na rucak majka mi gura u tanjih svakakve stvari (da se ne ispusti dete) ali ako ste resili sami sa sobom da cete korigovati ishranu nece vam biti tesko da odolite ... U suprotnom, kolika god podrska okoline bila nema nista od mrsavljenja :)
Sačuvana
Beka_S
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1372


Personalni trener u teretani - Dipl hemičar

« Odgovor #4 poslato: Mart 28, 2011, 12:26:22 posle podne »

Priznacu da se slazem prilicno,ali ne sasvim.Znaci mnogo podrska okoline ali nista dok sam u glavi ne rascistis.

Uvek iznesem svoje iskustvo,jer sam u pocetku kad sam krenula u teretanu redovno nailazila na negodovanja i razne price,ali sam i opstal u tome jos i ja njih okrenula u glavnom na moje razmisljanje i pogled na vezbanje i sve oko toga  :D A jos vise da mene tretiraju sa treningom i svim tim stvarima kao nekog kome je to potreba i da tako organizuju vreme koje zele sa mnom da provedu,postujuci i moj trening  :D To mi nenormalno znaci

Ali najveci je problem sam pocetak.Meni i dan danas tako bude.Dok se nateram na pomak i odricanje.
Ali zato mi prvi i najmanji rezultati vrate volju i daju jos veci stimulans.Tako i sa vezbacima radim,najbolja reklama je uvek uspeh ljudi koje treniras tako da njihove rezultae koristim u motivaciji pocetnika i drugih vezbaca.

Kljuc svega je ne odricati se naglo svega i ne isforsirati se naglo jer se mnogo lakse odustaje i gubi volja.

Zato rascistite u glavi i samo napred,kad dodjete do prvih rezultata prosto ce vam biti zao da ih upropastite ne postovanjem pravila kojih se pridrzavate  ;)
Sačuvana
Be Happy!!!
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.