TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 09:41:27 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 23 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: PROTEINI I CARBO HIDRATI  (Pročitano 99033 puta)
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #326 poslato: Mart 19, 2010, 02:10:32 pre podne »

kratko i jasno-jos jedna glupost u moru gluposti o proteinima...vrlo blizu onoj proteins cause your kidneys to failure xD

da, tebe sam ocekivao, ti si verovatno procitao sve knjige ovog sveta, mozes reci sta god ti mislis da je isprevno, ali ne mozes za nesto reci da je glupost, jako si primitivan.

Ja licno ne osporavam nista i necu reci da su ta istrazivanja glupost vec da je teorija vrlo zanimljiva.Pa opet moje dugogodisnje iskustvo govori da povecanje unosa proteina ima veoma velike veze sa rastom kvalitetne misicne mase a do tog zakljucka sam dosao jer sam ja vodio i jos uvek vodim beleske kako sam se hranio i kako se sada hranim.Razlike su primetne.Ali to je moje misljenje.
kratko i jasno-jos jedna glupost u moru gluposti o proteinima...vrlo blizu onoj proteins cause your kidneys to failure xD

da, tebe sam ocekivao, ti si verovatno procitao sve knjige ovog sveta, mozes reci sta god ti mislis da je isprevno, ali ne mozes za nesto reci da je glupost, jako si primitivan.

Ja licno ne osporavam nista i necu reci da su ta istrazivanja glupost vec da je teorija vrlo zanimljiva.Pa opet moje dugogodisnje iskustvo govori da povecanje unosa proteina ima veoma velike veze sa rastom kvalitetne misicne mase a do tog zakljucka sam dosao jer sam ja vodio i jos uvek vodim beleske kako sam se hranio i kako se sada hranim.Razlike su primetne.Ali to je moje misljenje.

ali zaista verujem da to ima veze i sa poboljshanjem trenaznog procesa, ostalim suplementima, jednostavno u svemu si napredovao, pa mislim da nije samo akcenat na tome koliko si gr UH unosio i sad unosish, ali ok, slazem se potpuno, zaista kad vodis evidenciju imas lep uvid sta ti i kako odgovara, sto opet ne znaci da ce nekom drugom odgovarati, veoma komplikovana stvar. Evo sad jedan primer, mozda nije najprimereniji ali ima slicnu poentu. Moja specijalnost je fudbal. Posmatram pripremni period prva 4 kluba na kraju prvenstva u Bundesligi, potpuno drugaciji, razliciti energetski mehanizmi trenirani, razlika u broju treninga, duzini trajanja priprema, metodama, ma svemu, ali eto na kraju sezone to su prva 4 kluba od 18 klubova. Sto radi kod jednog, ne mora da radi kod drugog i obrnuto.
Ja zaista verujem da ovo istrazivanje ima smisla, jer ono sto unesemo u creva, u jako malom broju slucajeva bas u tom obliku stigne do misica. Evo za primer uzimam glutamin, koji se razgradi, a od njegovih delova i drugih molekula ponovo nastane glutamin u misicnoj celiji.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #325 poslato: Mart 19, 2010, 01:55:17 pre podne »

ja postujem sva mishljenja, naucna istrazivanja izgledaju ovako: ima ih gomila, jedna pokazu jedno, druga to potvrde, treca opovrgnu potpuno. Nikad ne mozes reci da si sigurno u pravu. Moja pretpostavka je da to zavisi od uzorka ispitanika, tj. da li su to bili utrenirani sportisti, kojeg uzrasta, kako su se tacno hranili. Dakle nisam mislio na dzank, vec unos kvalitetnih slozenih UH, i zaista znam ljude koji najbolje napreduju tako sto jedu sve zivo, ne kontrolisuci puno svoju ishranu, najveci akcenat daju na kvantitet, a ne mozete reci da su gojazni. verujem da i vi znate nekog takvog.
Za sve to postoji dobro objashnjenje, samo koje, hm...
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #324 poslato: Mart 19, 2010, 12:25:33 pre podne »

kratko i jasno-jos jedna glupost u moru gluposti o proteinima...vrlo blizu onoj proteins cause your kidneys to failure xD

da, tebe sam ocekivao, ti si verovatno procitao sve knjige ovog sveta, mozes reci sta god ti mislis da je isprevno, ali ne mozes za nesto reci da je glupost, jako si primitivan.

Ja licno ne osporavam nista i necu reci da su ta istrazivanja glupost vec da je teorija vrlo zanimljiva.Pa opet moje dugogodisnje iskustvo govori da povecanje unosa proteina ima veoma velike veze sa rastom kvalitetne misicne mase a do tog zakljucka sam dosao jer sam ja vodio i jos uvek vodim beleske kako sam se hranio i kako se sada hranim.Razlike su primetne.Ali to je moje misljenje.
Sačuvana
nickey
Gost
« Odgovor #323 poslato: Mart 18, 2010, 10:33:42 posle podne »

Hmmm, nekako ne verujem u to Quaresma, jer bi ja onda kada sam poceo sa teretanom rastao brze nego sada jer sam jeo i 1g/kg prot ali sam junkovao mnoogo, kcal do neba a nisam uopste napredovao sa misicima, ehm... :P
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #322 poslato: Mart 18, 2010, 08:19:20 posle podne »

kratko i jasno-jos jedna glupost u moru gluposti o proteinima...vrlo blizu onoj proteins cause your kidneys to failure xD

da, tebe sam ocekivao, ti si verovatno procitao sve knjige ovog sveta, mozes reci sta god ti mislis da je isprevno, ali ne mozes za nesto reci da je glupost, jako si primitivan.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #321 poslato: Mart 18, 2010, 08:15:57 posle podne »

kratko i jasno-jos jedna glupost u moru gluposti o proteinima...vrlo blizu onoj proteins cause your kidneys to failure xD
Sačuvana
zanvalzan
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #320 poslato: Mart 18, 2010, 07:28:42 posle podne »

ako ti nije problem bilo bi dobro da nam das link ka tom istrazivanju, ili da ga okacis u celosti, hvala unapred
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #319 poslato: Mart 18, 2010, 06:16:22 posle podne »

ljudi danas sam procitao jedno jako zanimljivo istrazivanje, toliko sam bio fasciniran pa sam hteo da podelim sa vama. Studija je iz 2008. godine, sto je naucno gledano prakticno "od juce". Dve grupe sportista, ukljucenih u sportove snage, koji zahtevaju rad na razvoju hipertrofije. Obe grupe svakodnevno unose osnovne potrebe za proteinom, recimo ~1g/kg Tm. Nakon toga, jedna grupa nastavlja sa visokoproteinskom ishranom, sa preko 2g/kg Tm, a druga grupa na istom kalorijskom unosu koristi iskljucivo UH. Ono sto je pokazano je: da kada se zadovolje osnovne potrebe za unosom belancevina, hipertrofija potpuno zavisi od kalorijskog unosa, bez obzira da li su kalorije koje su unesene bile iz P ili UH. Dakle, postoji sposobnost organizma da iz UH stvara proteinske kontraktilne strukture, pod uticajem odgovarajuceg trenaznog stimulusa. Jednostavnije, ako zelite veliku misicnu masu, i radite na tome pravilnim treningom, pritom unosite osnovne potrebe proteina, uopste nije bitno dalji unos kalorija, da li je iz belancevina ili UH!!! Znaci povecanje mase se postozie povecanjem kalorijskog unosa, a ne ishranom bogatom proteinima. Ovo prakticno potpuno menja vecinu dosadashnjih shvatanja o suplementaciji za razvoj misicne mase. Pogotovo sto je izuzetno nezdravo opterecivati organizam sa preko 2g proteina po kg Tm, kako ovde vlada shvatanje.

Verujem da ima onih koji su ovo vec culi, ili koji se uopste nece slagati sa ovim, medjutim ovo je potpuno ispravno i ja sam ostao prakticno bez reci.. Sta vi mislite?
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #318 poslato: Februar 01, 2010, 05:04:02 posle podne »

sve lične poruke treba da idu u lčne poruke.. obzirom da se još držite teme ostavila sam vaše postove ali imajte na umu temu a ne osobu.. hvala!
Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #317 poslato: Januar 31, 2010, 10:40:05 posle podne »

ma ok,tvoja stvar ....ja i dalje tvrdim da je to besmislica ali cu to zadrzati za sebe...sve dok taj tvoj post bude u okvirima ''licne'' prirode kao sto je sad,a ne preporuke ili saveta :DD pozdrav
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #316 poslato: Januar 31, 2010, 10:22:34 posle podne »

ma dobro nisi ni prvi ni poslednji koji radi te cudne stvari,naslusao sam se svega i svacega tako da ovo jos ispada ok...Zao mi je sto si u zabludi i radis nepotrebne stvari,ali obzirom da je dzaba da dalje pricam jer neces da verujes nista ,onda bolje dalje da ne komentarisem  :-\
Imas par postova ranije napisano od strane Marka, da se zbog malog unosa UH i proteinske ishrane ide cesce u wc i da je zbog istog potrebno uneti vece kol vode nego uobicajno,
a ja sam ti i pre tih postova napisao da ja taj problem imam iz perioda pre nego sto sam poceo vezbati
i to verovatno na nervnoj osnovi!
Daniela Svarc ti je napisala da je kod visoko proteinske ishrane kao sto je imam ja potrebna veca kol vode zbog bubrega,
sto je i jedan od razloga sto imam taj dnevni unos vode, jer sam istu informaciju dobio i uzeo u obzir pre nego sto sam krenuo na tu visoku proteinsku ishranu.
A sto se tice obroka usred noci, tu ti 100% garantujem da sam osetio razliku izmedju perioda kad sam na osnovu osecaja gladi unosio proteine u toku noci u odnosu na period kad sam u istoj situaciji zapostavio unos proteina kad bih osetio glad!!!
Nikad nisam usred noci jeo na silu, preko dana jesam ali tako i treba, jer bez dovoljnog proteinskog unosa nema rezultata!!!
I sad ja ne zelim ovde da osporavam tvoje znanje, koje verujem da imas ali zelim da ti kazem da nije uvek kao sto pise u knjigama i nismo svi isti i ne reaguje svakome organizam podjednako, sto sam napisao vec sto puta!
U svakom slucaju ti se zahvaljujem na predlozima, neke od njih cu isprobati, a za ostale ne verujem,
jer kao sto kazu "ne menjaj konja koji pobedjuje"!
Ponovo ti se zahvaljujem na predlozima i sugestijama!
:)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #315 poslato: Januar 31, 2010, 09:58:36 posle podne »

ma dobro nisi ni prvi ni poslednji koji radi te cudne stvari,naslusao sam se svega i svacega tako da ovo jos ispada ok...Zao mi je sto si u zabludi i radis nepotrebne stvari,ali obzirom da je dzaba da dalje pricam jer neces da verujes nista ,onda bolje dalje da ne komentarisem  :-\
Ja sam rekao da verovatno ne radim bas sve kako treba ali to sto radim daje rezultate i to dobre! Pa ako nesto tolko pogresno radim onada mi objasni zasto imam dobre rezultate!?
A nisam ni jedini koji tako radi i ima rezultate. Sto Zoltan-u nisi ovo napisao, jer i on jede slicno kao i ja, a da ne pricam da on ima i te kakve rezultate od toga!!!!
I opet zaboravljas, da sam ja godinama experimentisao, pa sam stigao do ovakvog nacina ishrane.
Nismo svi isti i ne reaguje organizam svima podjednako na nesto, a zivi dokaz za to su antibiotici i penicilin,
neko je alergican na njih i moze od njihove upotrebe da umre dok drugima mogu da im spasu zivot!!!
A sto se tice vode , nju pijem kolko je potrebno i nista vise i ne na silu.
A ne mogu da pijem po gutljaj ili dva na svakih pola sata, kao sto je to napisao Ognjen, jer kao i vecina njih ovde na forumu  pa i ja imam neki posao i obaveze u zivotu i ne mogu da sedim sa flasicom pored sebe i gutam na svakih pola sata po gutljaj.
Jer se ne bavim ovim sportom profesionalno tj. ne zivim od njega, nego radim ovo radi sopstvenog zadovoljstva.

Sačuvana
Seph
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 367

« Odgovor #314 poslato: Januar 31, 2010, 07:43:15 posle podne »

ma dobro nisi ni prvi ni poslednji koji radi te cudne stvari,naslusao sam se svega i svacega tako da ovo jos ispada ok...Zao mi je sto si u zabludi i radis nepotrebne stvari,ali obzirom da je dzaba da dalje pricam jer neces da verujes nista ,onda bolje dalje da ne komentarisem  :-\
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #313 poslato: Januar 31, 2010, 05:38:38 posle podne »

Zaboravih da kazem i jos nekih 0,3l sa proteinom i ovsenim pahuljama ujutru.
Pa i neki cappucino preko dana :)
Sačuvana
DM
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 457


« Odgovor #312 poslato: Januar 31, 2010, 05:29:28 posle podne »

Treba da pijes ali ne i da se nalivas vodom na silu :) trosis dodatnu energiju koje telo trosi pri "obradi" vode u telu a i muckas stomak, heh...

I treba izbegavati vece kolicine odjednom, vise puta po malo, skoro pa samo po par gutljaja tokom celog dana. Kada dodje do situacije da treba da popijes casu vode da vas utolis zedj to je lose... O.K. recimo nakon nekog treninga, kardio i slicno, ali inace ne treba osetiti vecu zedj
Pa ne pijem ja na silu, nisam mazohista :)
Nego gledaj, pre treninga ode 0,5l (sa glutaminom , bcaa i proteinom), za vreme treninga ode skoro 0,75l sa bcaa i posle treninga ode 0,5l sa proteinom, bcaa, glutaminom, maltodextrinom.
Pa da dodam jos tri case zelenog caja, stisnuti grejp i limun sa vodom (cca 3dcl), po neka casa coca-cole zero
i to ti je to!
Ne nosim ja flasu vode sa sobom i gutam na silu, za sad jos nisam lud :)
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 23 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.064 sekundi sa 18 upita.