TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 12:42:25 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: GRUDI  (Pročitano 37122 puta)
Scavenger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


Don't count days,make the days count !

« Odgovor #102 poslato: April 10, 2013, 10:31:49 posle podne »

E mi delimo potpuno isto misljenje po ovom pitanju.Samo sam zeleo da proverim sta i drugi misle i ovome.Ali kako najvise aktiviras grudi ako spustas supku skroz do grudi,kada ti je misic tada opusten ? To je malo nelogicno.Kada ti je najvise aktiviran misic on je onda najcvrsci a ne najopusteniji...Voleo bih da se sada javi neki bas veliki profesionalac i razresi ovu moju dilemu !
Sačuvana
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 962


« Odgovor #101 poslato: April 10, 2013, 10:11:25 posle podne »

Ne kaže se bendz, nego benč.Ne treba biti profesionalac da bi razumeli tvoje pitanje.Aj samo mi reci zasto ne bih spustao skroz do grudi kad su u tom delu pokreta najvise aktiviraju grudi?Te sto vidim da spustaju ni do pola, ili imaju kao "problem" sa ramenom, ili rade to samo da bi se hvalili koliko dizu, a u stvari samo hrane svoj ego.Ako hoces da se fokusiras na grudi onda radi bez lockout-a.
« Poslednja izmena: April 10, 2013, 10:13:14 posle podne od strane NIKOLIC> » Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Scavenger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


Don't count days,make the days count !

« Odgovor #100 poslato: April 10, 2013, 05:11:01 posle podne »

E posto sam nasao odgovarajucu temu da pitam,jedan jako iskusan i ''napucan'' drug mi je nesto pricao u vezi bendza.Jedno od pod tema u toj prici je bila i dokle spustati sipku kada se radi bendz.On kaze da sipku treba spustati samo do neki 7-8cm od grudi,a nikako skroz do grudi kako rade svi.Zato sto kada spustimo sipku do grudi opustimo misice grudi,po njegovom bolje je da se ne spusta sipka skroz do grudi jer tada ne dolazi do opustanja misica grudi.Sta vi mislite i kako vi uopste radite ? (pitanje je samo za profesionalce i iskusne ljude koji razujemu o cemu pricam).
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #99 poslato: Jun 19, 2012, 04:00:25 posle podne »

Ajmo drugari,dajte neko misljenje,savet.. :)
Sačuvana
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #98 poslato: Jun 18, 2012, 01:29:40 posle podne »

Skapirao.
Radicu ove vezbe za srednji deo,pa posle toga propadanje i ukrstanje sa sajlama.Moze?
Propadanje(ili ako znate neku bolju) zbog toga sto su mi se ne poznaje donja crta grudi,tj.nisu naglo izbacene nego se polako izdizu a sajle nikada nisam radio a svi mi kazu da je super vezba pa malo da promenim.
Valja li ovo ?

NARAVNO DA JE VEZBA ODLICNA!

NEKA OVO UJEDNO BUDE NAJAVA MOG SLEDECEG TEKSTA U RUBRICI NOVO I ZANMILJIVO GDE CU DO DETALJA OBAJSNITI RAZLOGE KORISCENJA OVE VEZBE U VASEM PROGRAMU ZA GRUDI I NE SAMO U PROGRAMU ZA GRUDI...

Bas tema koju sam trazio.Imam vec relativno ok staz u teretani za jednog pocetnika,to kazem iz razloga sto sam koliko toliko uspeo da eksperimentisem sa vezbama i pokretima,i ono sto sam primetio kada radim grudi,jeste da licno za mene ne postoji vezba pri kojoj bolje osetim pokret i pumpu od propadanja.Zbog toga hocu da ih sada ubacim u svaki svoj trening za grudi,bez obzira da li radim donji,srednji ili gornji deo grudi.
Sad bih voleo da cujem vase misljenje o tome.
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #97 poslato: Maj 22, 2007, 02:27:38 posle podne »

Skapirao.
Radicu ove vezbe za srednji deo,pa posle toga propadanje i ukrstanje sa sajlama.Moze?
Propadanje(ili ako znate neku bolju) zbog toga sto su mi se ne poznaje donja crta grudi,tj.nisu naglo izbacene nego se polako izdizu a sajle nikada nisam radio a svi mi kazu da je super vezba pa malo da promenim.
Valja li ovo ?

NARAVNO DA JE VEZBA ODLICNA!

NEKA OVO UJEDNO BUDE NAJAVA MOG SLEDECEG TEKSTA U RUBRICI NOVO I ZANMILJIVO GDE CU DO DETALJA OBAJSNITI RAZLOGE KORISCENJA OVE VEZBE U VASEM PROGRAMU ZA GRUDI I NE SAMO U PROGRAMU ZA GRUDI...
Sačuvana
X FRAME
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 300


« Odgovor #96 poslato: Maj 22, 2007, 11:14:02 pre podne »

He He. Daj boze da ostanes jos uvek u ovom sportu dok taj dan ne dodje.Ima mnogo da se oznojis do tog dana .
U svakom slucaju od mene imas podrsku da istrajes , a sto se tice vezbi pitaj moderatore ili ljude koje ne mrzi da kucaju neki duzi post.
Mada ajde jedan mali savet. Kod vecine ljudi je problem gornji deo grudi ( tesko da ces negde videti fantastican gornji deo ,a donji i srednji deo grudi slab ) ; ( isti je slucaj i sa trbusnjacima samo u obrnutom redosledu gornji deo je obicno bolji dok donji ima vise sala ).
Elem stvar je u prioritetu vezbi .Pocni svoj trening za grudi kosim bencom negde od 30-40 stepeni sa sipkom pa u zavisnosti od kondicije i snage koju imas mozes preci i na mozda jedno 2-3 serije kosog sa buckicama.Imas i varijantu kosog letenja , ali ovo ne znaci da sve ove vezbe trebas raditi u jednom treningu( ali i mozes ) jer ne zelimo da zapostavimo deo grudi koji je bolji  koji i dalje  ipak treba vezbati.
PS.Vezbaj celo telo !!!!!!

ODLICAN SAVET X FRAME U SVAKOM POGLEDU VREDAN PAZNJE!!!!

JOS JEDNOM SVE POHVALE ZA OVAJ ODGOVOR DAT U STILU JEDNOG ISKUSNOG "PROFESIONALCA"!

Hvala


   Hvala i tebi na velikim slovima ! ! ! ! ! !
   Lepo izgleda ovako iz daljine ! !! ! 
Sačuvana
bodybuilding forever
dzoni_ml
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #95 poslato: Maj 21, 2007, 11:28:28 posle podne »

Skapirao.
Radicu ove vezbe za srednji deo,pa posle toga propadanje i ukrstanje sa sajlama.Moze?
Propadanje(ili ako znate neku bolju) zbog toga sto su mi se ne poznaje donja crta grudi,tj.nisu naglo izbacene nego se polako izdizu a sajle nikada nisam radio a svi mi kazu da je super vezba pa malo da promenim.
Valja li ovo ?
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #94 poslato: Maj 21, 2007, 07:50:36 posle podne »

PITANJE U VEZI U OVOG TRENINGA U NOVO I ZANIMLJIVO?
malo me bune ovi super setovi..

-GORNJ DEO:Radim koso letenje 12 ponavljanja pa onda odmah na kosi benc 12x pa nakon toga odmor 60sec.I tako 3 serije(12,8,6)?
-Za srednji i donji ponovim popstupak
-To je 16 serija,ali radim grudi 1 nedeljno tako da mislim da nije mnogo..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trening za gornji deo grudi

Koso letenje u super setu sa
Kosi benc pres      3 x 12,10,6

Trening za srednji deo grudi

Ravno letenje bucicama ili
“Pec Deck” u super setu sa
Ravni benc pres      3 x 10,8,6

Donji deo grudi

Kontrakoso letenje u super setu sa
Propadanje na paralelnom razboju   2 x 10,8
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Super serije podrazumevaju odomor izmedju vezbi u super setu od 60 sec.

Prakticno to znaci nakon sto si uradio koso letenje sacekas 1 minut a zatim uradis i vezbu kosog benca. Sacekas jos 60 sec pa opet letenje, 60 sec pa kosi benc pres i tako sve do tri serije.
 Jasno?!

Tri para super setova su data kao osnova za trening grudi i narvno ne treba da ih radis sve na svakom treningu. U zavisnosti sta je trenutno tvoj prioritet izabrces onaj super set koji "gadja" bas tu oblast. Pored ovog super seta u nastavku treninga za taj dan izabraces jos 1-2 vezbe i to ce biti dovoljno.

OK!?

Sačuvana
dzoni_ml
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #93 poslato: Maj 21, 2007, 12:00:10 posle podne »

PITANJE U VEZI U OVOG TRENINGA U NOVO I ZANIMLJIVO?
malo me bune ovi super setovi..

-GORNJ DEO:Radim koso letenje 12 ponavljanja pa onda odmah na kosi benc 12x pa nakon toga odmor 60sec.I tako 3 serije(12,8,6)?
-Za srednji i donji ponovim popstupak
-To je 16 serija,ali radim grudi 1 nedeljno tako da mislim da nije mnogo..
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Trening za gornji deo grudi

Koso letenje u super setu sa
Kosi benc pres      3 x 12,10,6

Trening za srednji deo grudi

Ravno letenje bucicama ili
“Pec Deck” u super setu sa
Ravni benc pres      3 x 10,8,6

Donji deo grudi

Kontrakoso letenje u super setu sa
Propadanje na paralelnom razboju   2 x 10,8
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #92 poslato: Januar 20, 2007, 09:57:36 pre podne »

Drago mi je sto smo se potpuno razumeli i sto nisi doziveo moj odgovor kao neku veliku kritiku. Ovo je samo dokaz da si osoba koja ima karakter vredan truda kako umes i znas da prihvatis prave savete i nista manje kritike.
Ne moram spominjati koliko je esencijalno vazno posebno u ovom sportu u koji si tek zakoracio imati zdrav i racional odonos prema svom telu, jer jedino na taj nacin mozes uspeti...hvala.
Sačuvana
ivannis
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #91 poslato: Januar 19, 2007, 06:47:17 posle podne »

Ajd evo i fotke kako to izgleda glupo i nerazvijeno. Samo da kazem da kakve su bile sada su zlatne pogotovo na krajevima gde je pocela da se pravi linija tj. krivina koje ranije nije uopste bilo dakle tu je misic najvise napredovao i pomalo donja linija uostalom vidi se na slici. Sto se tice stomaka molim bez komentara  :-[ I izvinjavam se zbog loseg kvaliteta slike takav mi je aparat.

[prilog je izbrisao admin]
Sačuvana
ivannis
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #90 poslato: Januar 19, 2007, 05:48:52 posle podne »

 :o Wow nisam ocekivao ovako detaljan i iscrpan odgovor na moj problem hvala Mikiju, x frame-u i Maretu. Zbog ovoga moram da pohvalim forum i moderatore jer se vidi da su maximalno profesionalni i da vrlo brzo odgovaraju na pitanja. Znaci moracu da menjam program za grudi koliko sam zapazio iz ovog novog programa forsiraju se kose klupe sto mi odgovara, jedini manji problem mi je Pek-Dek masina jer je nema u teretani ali dobro neka druga vezba ce je zameniti. Thanks again  ;)
Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #89 poslato: Januar 19, 2007, 03:45:39 posle podne »

Ovako, nov sam na forumu i obrnuo sam forum sto se tice grudi i niko nema moj problem koji je specifican jer niko nema oblik grudi kao ja. Pre ovih 5 meseci koliko sam spojio u teretani imao sam pa takoreci sise a ne muske grudi sada je vec situacija drugacija jer najveci akcenat na treningu dajem bas grudima jer su mi one najveci problem i najsporije u odnosu na druge delove tela se oblikuju. Dakle moj problem je sledeci: donji deo grudi i sa strane je poceo da se oblikuje i tu sam manje-vise zadovoljan (mislio sam da ce brze sve to da ide ali makar se vidi da vezbe pomazu). Prvo ono sto me nervira je sto su mi grudi i dalje spicaste (bradavicni deo  :-[ ) i ne znam kako da to oblikujem jer me podsecaju na pubertetske zenske sise (kada pocinju da rastu) kako da to oblikujem? Drugo ono sto me nervira je srednji deo koji je prazan nema one rasecenosti koja se vidi kod vecine vec mi tu fali mase koje imam u svim delovima grudi na pretek, taj deo je ravan skroz. Kazite mi kako da oblikujem ta dva dela grudi znaci srednji deo da popunim i da se vidi ona crta koja razdvaja i kako da oblikujem spicaste "sise".  ??? :-[

POZDRAV,

problem koji opisujes ne mora biti tako specificna stavr kako je ti dozivljavas i veruj mi postoji jos dosta ljudi sa slicnim izgledom grudnih misica.
Nazalost u tvom slucaju masivu tvojih grudi najvecim delom cini VELIKA KOLICINA MASNOG TKIVA ne i misicnog kako bi ti to zeleo.

Velicina bradavica i raspored masnog tkiva na nasem telu je nacelno odredjen genotipom ili ti genskim nasledjem. Takav je slucaj i sa izgledom naseg grudnog kosa i misicnopg tkiva koje ga okruzuje.
Ocito da u tvom slucaju  nivo hormona testoterona nije i tvoja jaca strana. Nista za to! Ne ma razloga za paniku! Okreni se vezbanju a rezulltati ce doci.

Nick X frame je vrlo lepo i koncizno sa merom i osecajem za bitno objasnio u par recenica sta je sustina treninga za grudi, posebno za njegov gornji deo koji je kod vecine vezbaca ne razvijen. Nije redak slucaj da cak i profi vezbaci imaju slican problem. U njihovom slucaju on je cak i vidljiviji kako je nivo razvoja msukulature visok a svaki misicni disbalans mnogo lakse uocljiv. Najcesci razlozi ovom problemu leze u cinjenici da mnogi vezbaci imaju jednostran pristup trenigu ove misicne grupe dok drugi razlog lezi u cinjenici da favorizuju ravni benc pres kao "jedinu" osnovnu vezbu za grudi!?
 
Vazno je da smo svesni svojih nedostataka i da nakon sto smo ih uvideli organizujemo trening po svojoj meri na nacin tako sto cemo inkorporirati unutar treninga samo one vezbe koje nam najvise koriste!

Donji deo grudi po svojoj anatomskoj strukturi je takav da se vrlo brzo po pocetku vezbanja pocne oblikovati i najpre reagovati na radno opterecenje.Ovo nije nikakvo iznenadjenje sto si sam mogaso zakljuciti na svom licnom primeru. Da bi preoblikovao svoje bradavice ili  ti deo grudi u predelu bradavica neophodno je da smanjis nivo masnoca na svojim grudima maksimalno koliko je to moguce! Ne postoji ni jedno drugo racionalno objasnjenje sem  ovog i zato baci se na vezbanje, koriguj ishranu i posveti se ujedno aerobnom vezbanju.
Srednji deo grudi za koji kazes da je takodje problematican nije nista drugo do odraz generalne nerazvijenosti pektoralnog misica u celosti! Iluzurno bi bilo razmisljati da je mali pomak na donjim ivicama grudi znak bilo kakvog velikog napretka a posebno bi bilo neralno razmatrati cinjenicu razvoja pojedinih segmenata velikog misica grudi-pektoralis major u situaciji prisutne opste nerazvijenosti celukupnog misica grudi. Resenje lezi u treningu grudi sa jasno ispalniranim brojem serija i ponavljanja kao i sa pre svega pravilnom formom izvodjenja pokreta kako je to nick Markoni nekoliko postova ranije i pomenuo (...polozaj laktova je kljuc!!!)

Kazes da imas na pojedinim delovima grudi "mase na pretek" dok to nije slucaj sa srednjim delom!
Nazalost moram te obavestiti da ta masa nikako nijie misicna masa te da tvoj zadatak jeste i treba da bude u narednom periodu u pravcu opsteg razvoj grudnog misica.

Predlazem strpljenje i dosta rada kako ovaj proces nije ni malo lako sprovesti u delo. Nije nemoguce ga izvesti ali je vazno istrajati u tome i biti redovan na treningu!

Pominjes i "crtu" izmdeju leve i desne strane grudi. "Crta" o kojoj pricamo predstvalja rubne delove leve i desne strane pektorlanog misica i mesto pripoja pektoralisa na grudnu kost. Da budemo precizniji tzv. "bilderska crta" nije  nista drugo do posledica visokokg niova definicije i izavaredne separacije kao i nista manje velike mase generalno gledano cele regije grudnog misica!!!

Verujem da ti je sada jasnije zasto u tvom slucaju (...u slucaju vecine pocetnika, manje uspesnih visegodisnjih vezbaca i slicnih...) to nije ostavrivo. Nasuprot tome "visok nivo definicije" prisutan kod pocetnika je samo zamena teza za "srafcigere" ili ti mrsave momke koji se okolo hvale sa istom a pri tome spadaju u grupu ektomorfnih tipova kojima je nabacivanje mase generalno a posbeno misicne mase sizifovski posao i veliko je pitanje da li ce ga ikada realizovati!? U najboljem slucaju na tom mrsavom telu naicicete na definisan stomak i to je sve!? O misicnojo masi na drugim delovima tela neda se ni naslutiti...nazalost ovo je prava istina!

Dragi moji "srafcigeri" probajte biti veliki i definisani, e onda cu vam odati duzno postovanje...

Vratimo se temi...
Da bi realizacija pomenute "crte" bila moguca za pocetak masa tvojih grudi treba da bude na nivu "dve palnine" izmedju kojih ce onda po logici stvari biti vidljiva i  linija razdvajanja, jer tek onda imace sta da razdavaja!
Da ne bi bilo zabune ta "crta" je prisutna i sada na tvom telu ali nazalost nema sta da razdavaja. O perfektonj definiciji ne zelim ni diskutovati ovom prilikom i ona je za tebe u ovom momentu sekundarna stvar (prvo da nabacis masu a onda idemo dalje). Prica o separaciji je nesto sto zaista dolazi na kraju...

Moram priznati da me uvek po malo isprovocira pitanje ovoga tipa jer naprosto ne vidim nacina da nesto razdvajate  definiseti ili "separirate"  kad naprosto to jos niste ni napravili tacnije nemate sta!!???
 
Ovo posebno vazi za pocetnike koje svakodnveno vidjam kako se "ubijaju" od megfa serija  na CROSS masini "separirajuci" svoje "mocne" pektoralise.

Hej momci, pa neki red mora da postoji majku mu poljubim!!! Prvo ono sto je osnovno...

Da ne bi sve bila kritika evo i konkretnog plana treninga sa nagalskomna gornjem delu pektoralisa, pa i na njegovom sredjem...


Kosi potisak na smith masini 3 ser. zagrevanje 10-15 pon.
Kosi potisak 3 radne serije broj ponavljanja 10-6* (progresivno opterecenje- full pokret, mala zadrska u donjoj fazi popkreta kontrolisano kroz negatvnu fazu, eksplozivno u aktivnoj fazi!)

Serija zagervanja vertikalni bec pres
3 radne serije sa maksimalnom tezinom broj ponavljanja izmedju 6-10, zadrzati kontrakciju na vrhu pokreta

Koso razvalacenje bucicama
2 teske radne serije sa submaksimalnim opterecenjm do otkaza

Pek-dek
1 serija, max tezina otkaz na 15 ponavljanju

Srecno!


« Poslednja izmena: Januar 20, 2007, 09:49:20 pre podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
mikiveliki
Gost
« Odgovor #88 poslato: Januar 19, 2007, 02:51:45 posle podne »

He He. Daj boze da ostanes jos uvek u ovom sportu dok taj dan ne dodje.Ima mnogo da se oznojis do tog dana .
U svakom slucaju od mene imas podrsku da istrajes , a sto se tice vezbi pitaj moderatore ili ljude koje ne mrzi da kucaju neki duzi post.
Mada ajde jedan mali savet. Kod vecine ljudi je problem gornji deo grudi ( tesko da ces negde videti fantastican gornji deo ,a donji i srednji deo grudi slab ) ; ( isti je slucaj i sa trbusnjacima samo u obrnutom redosledu gornji deo je obicno bolji dok donji ima vise sala ).
Elem stvar je u prioritetu vezbi .Pocni svoj trening za grudi kosim bencom negde od 30-40 stepeni sa sipkom pa u zavisnosti od kondicije i snage koju imas mozes preci i na mozda jedno 2-3 serije kosog sa buckicama.Imas i varijantu kosog letenja , ali ovo ne znaci da sve ove vezbe trebas raditi u jednom treningu( ali i mozes ) jer ne zelimo da zapostavimo deo grudi koji je bolji  koji i dalje  ipak treba vezbati.
PS.Vezbaj celo telo !!!!!!

ODLICAN SAVET X FRAME U SVAKOM POGLEDU VREDAN PAZNJE!!!!

JOS JEDNOM SVE POHVALE ZA OVAJ ODGOVOR DAT U STILU JEDNOG ISKUSNOG "PROFESIONALCA"!

Hvala
« Poslednja izmena: Januar 19, 2007, 02:56:42 posle podne od strane Miki VELIKI » Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 17 upita.