TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 12:56:33 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitajte mene - ako znam odgovor neću ga kriti IV deo  (Pročitano 54303 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #152 poslato: Januar 04, 2012, 05:32:25 posle podne »

Pozdrav svima, potrebna mi je mala pomoc. Imam 18 godina, visok sam 190 cm i tezak 75 kg. Vec 4 godine radim sklekove, trbusnjake, pomalo radim sa tegovima, zgibove radim 2 godine, uglavnom vezbe koje se mogu raditi kod kuce, zadnjih par meseci sam ispao iz forme jer nisam vezbao. U teretanu sam nekoliko puta usao. Uskoro planiram da pocnem ozbiljno trenirati u teretani, pa sam mislio da je najbolje da se obratim vama kako bi mi vi pomogli oko toga... Mene zanima suplementacija sa kojom bih mogao poceti... Imam definiciju i volio bih da mi definicija ostane ali da se masa poveca. Ako mozete da mi date par savjeta i objasnjenja, sto se tice nacina treniranja, a najvise me zanima u vezi suplementacije jer se u to ne razumijem bas najbolje i da mi napisete par vrasta suplementacije koju bih mogao da koristim. Hvala!

Pa prvo dobrodošao na forum ;)

Kao što ti reče naša dobra doktorka ishrana će biti definitivno ciljani faktor u tvom daljem napretku. Gledaj da unosiš dovoljno mesa, jaja, sira i da jedeš zdravu domaću hranu generalno.

Što se treninga tiče najbitnija stvar je da naučiš pravilnu formu vežbanja. Džaba je svega ostaloga, ako ne umeš da izvodiš vežbe pravilno.

Kada savladaš tehniku onda se fokusiraj na povećanje snage na vežbama kao što su:

Čučnjevi, mrtvo dizanje, bench press, potisak iznda glave, zgibovi i propadanja.

Ni jedna druga vežba ti neće trebati u životu mogu slobodno reći.

Što se suplementacije tiče opet se forkusiraj na stvari koje rade i koje su osnova:

Multivitamini, whey protein, kreatin, BCAA i to upravo ovim redosledom.

Multivitamini su ti obavezni i verovatno najbitniji od svih ovih preparata, jer ako i tvoje telo nije zdravo džaba svega što stavljaš u sebe, neće biti takvog efekta.

Whey protein je proteinski prah iz surutke. Suruteka se prečišćava do te mere da se iz nje izvuče samo čist protein i u takvom stanju nama vežbačima je korisna kao dodatni izvor aminokiselina u toku dana i što je verovatno najbitnije odmah posle treninga.

Kreatin je sledeći najefikasniji preparat i jedan od najboljih dodataka ishrani za snagu i masu. Moja preporuka je uvek monohidrat jer fakat provereno radi i garantovano daje rezultat.

BCAA je kombinacija 3 aminokiseline, Leucin, Iso Leucin i Valin. Ove 3 amino u kombinaciji su definitivno najbolja stvar koju možeš da dodaš pre i posle treninga u šejker. Nećeš osetiti da imaš više snage u toku treninga od BCAA, ali ćeš definitivno dobiti više snage i više mišićne mase nego bez BCAA, pogotovo ako ih budeš uzimao u odgovarajućim količinama.

To da li ćeš zadržati svoju "definiciju" zavisi od toga koliko jako budeš trenirao i koliko hrane budeš jeo. Zapamti da nećeš dobijati više mišića, ako budeš više jeo u odnosu na dovoljnu količinu hrane koja je i potrebna za dobijanje kilaže.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #151 poslato: Januar 04, 2012, 04:32:22 posle podne »

Možda samo da napišeš i šta planiraš da jedeš...
Sačuvana
Mare-Svabo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #150 poslato: Januar 03, 2012, 11:01:14 posle podne »

Pozdrav svima, potrebna mi je mala pomoc. Imam 18 godina, visok sam 190 cm i tezak 75 kg. Vec 4 godine radim sklekove, trbusnjake, pomalo radim sa tegovima, zgibove radim 2 godine, uglavnom vezbe koje se mogu raditi kod kuce, zadnjih par meseci sam ispao iz forme jer nisam vezbao. U teretanu sam nekoliko puta usao. Uskoro planiram da pocnem ozbiljno trenirati u teretani, pa sam mislio da je najbolje da se obratim vama kako bi mi vi pomogli oko toga... Mene zanima suplementacija sa kojom bih mogao poceti... Imam definiciju i volio bih da mi definicija ostane ali da se masa poveca. Ako mozete da mi date par savjeta i objasnjenja, sto se tice nacina treniranja, a najvise me zanima u vezi suplementacije jer se u to ne razumijem bas najbolje i da mi napisete par vrasta suplementacije koju bih mogao da koristim. Hvala!
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #149 poslato: Januar 03, 2012, 07:59:50 posle podne »

Pa Ilija, ubaci malo više tegova, a sad ne znam kakvu si alergiju zapatio no sumnjam da si se od alergije ugojio... verujem da je razlog ishrana, tako da ćeš salo gubiti tako što ćeš se bolje hraniti, a jačaćeš tako što ćeš dizati tegove.

Nema tu mnogo pameti, a isto je i sa suplementacijom, uzimaj multivitamine/minerale, whey protein, omega 3 masti i nećeš imat problema sa svojim ciljevima.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Ilija986
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #148 poslato: Januar 03, 2012, 07:09:48 posle podne »

Interesuje me koji proizvod mogu da koristim da smrsam,a da dobijem snagu,dobio sam alergiju pre nekih 2 godine i tad sam imao 72 kg,davali su mi pogresnu terapiju i naglo sam se ugojio u jednom trenutku sam imao 96 kg i jako mi je tesko bilo da zivim s tim,sad se normalizovalo nemam cesto alergiju,ali sam krenuo da treniram,smrsao sam na nekih 88kg,ali nisam zadovoljan,pa me interesuje kakav trening da radim,do sad sam radio trcanje 20 min,pa onda nekoliko serija sklekovi i trbusnjaka i naravno malo sam tegove ubacio.Unapred hvala
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6121


« Odgovor #147 poslato: Decembar 31, 2011, 05:33:10 posle podne »

I to pre svega dovoljno proteina (meso, sir, riba) i složenih UH (pirinač, ovsene, krompir)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #146 poslato: Decembar 31, 2011, 10:16:08 pre podne »

To što ne rasteš nema veze sa trenignom nego sa ishranom. Većina ljudi trenira dovoljno, ali se samo mali broj hrani dovoljno dobro da bi napredovali...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
petar95
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 255


« Odgovor #145 poslato: Decembar 30, 2011, 10:26:57 posle podne »

koliko je meni potrebno serija a koliko serija do otkaza ( sa asistiranjem ) da bih pocepao misic dovoljno da bi rastao a da ne preteram ? posto povecavam stalno tezine a misic slabo raste. . . Imam 16 god , i uglavnom mi kazu da mi je potrebno samo malo da bi ''pocepao'' misic. Inace vremenski u teretani se trudim da ostanem manje od sat vremena . . .
Sačuvana
train hard or go home !
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #144 poslato: Decembar 29, 2011, 02:42:25 posle podne »

Pa ako vučeš onda je to vučenje ili ti veslanje, a ne letenje u pretklonu, skroz druga vežba...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #143 poslato: Decembar 29, 2011, 12:18:15 posle podne »

Pa je l da vucem na gore ili dasirim u stranu... (slicni pokreti kao kod razvlacenja i bench press-a samo sto umesto da guram - vucem jer lezim na stomaku umesto ledjima ;))
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #142 poslato: Decembar 29, 2011, 09:57:00 pre podne »

Ne znam šta ti je obrnuto razvlačenje, a šta obrnuti potisak...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #141 poslato: Decembar 28, 2011, 10:30:30 posle podne »

Kod letenja za zadnje rame (ova verzija: http://www.bodybuilding.com/fun/2002/seatedbentrear1s.jpg)

Da li podlaktice treba da mi budu normalno ili paralelno sa podlogom? I da li nadlaktice sa telom treba da zaklapaju prav ili ostar ugao? Nadam se da razumes sta hocu da pitam :D

Ukoliko gaĂ°aš zadnji deo ramena najbolja opcija je držati šake u ravni jednu sa drugom, dakle da mali prst bude okrenut spolja, a laktovi da budu u ravni sa ramenima, tako ćeš odraditi zadnji deo ramena najbolje, a kada su šake paralelne i laktovi bliže leĂ°ima onda više radi romboid i trapez.

Sve je pitanje koji mišić radiš.

Treba mi za zadnje rame... Malo sam ga zapostavio... Dakle sake da drzim suprotno od ovog na slici... a je l onda da vucem bucice na gore ili u stranu? (tj da l da radim obrnuto razvlacenje il obrnuti potisak :D)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #140 poslato: Decembar 28, 2011, 03:51:38 posle podne »

Kod letenja za zadnje rame (ova verzija: http://www.bodybuilding.com/fun/2002/seatedbentrear1s.jpg)

Da li podlaktice treba da mi budu normalno ili paralelno sa podlogom? I da li nadlaktice sa telom treba da zaklapaju prav ili ostar ugao? Nadam se da razumes sta hocu da pitam :D

Ukoliko gaĂ°aš zadnji deo ramena najbolja opcija je držati šake u ravni jednu sa drugom, dakle da mali prst bude okrenut spolja, a laktovi da budu u ravni sa ramenima, tako ćeš odraditi zadnji deo ramena najbolje, a kada su šake paralelne i laktovi bliže leĂ°ima onda više radi romboid i trapez.

Sve je pitanje koji mišić radiš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BOX
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #139 poslato: Decembar 27, 2011, 10:29:11 posle podne »

Slobodno vreme je jedan od odličnih preuslova za promenu... šteta što ga mnogi umesto toga provedu na Face-u...

Slazem se u potpunosti, a za Fejs nemam komentar. Nemam profil, a i nisam zavistan od kompa. Krenulo je polako i nema vise odustajanja. Hvala  svima na odgovorima, dosta znace nama pocetnicima.  ;)
Pozdrav do sledeceg javljanja.
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #138 poslato: Decembar 27, 2011, 02:54:53 posle podne »

Kod letenja za zadnje rame (ova verzija: http://www.bodybuilding.com/fun/2002/seatedbentrear1s.jpg)

Da li podlaktice treba da mi budu normalno ili paralelno sa podlogom? I da li nadlaktice sa telom treba da zaklapaju prav ili ostar ugao? Nadam se da razumes sta hocu da pitam :D
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 17 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.