TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 07:06:45 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: 30gr proteina moze da svari zeludac po obroku??  (Pročitano 19904 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #20 poslato: Septembar 17, 2011, 08:57:02 posle podne »

Pa razliciti i jesmo, a i nismo. Mentzer je definitivno bio lud, ali se lazem sa jednom njegovom izjavom: Medicina je egzaktna nauka i ako se svi ljudi lece od prehlade na isti nacin onda i svakome mozes preporuciti iste ili relativno slicne tipove ishrane. Mislim da vecna zdravih ljudi moze da funkcionise na identicnoj ishrani, a da su modifikacije minimalne.

To je zbog velika adaptivne moći organizma... često ne unosimo optimum ali organizam napravi da mu to bude super.. da nije organizam superadaptivan davno bi izumrli...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #19 poslato: Septembar 17, 2011, 05:43:53 posle podne »

Znaci po ovome ja ako jedem 30g pet puta dnevno i 60g pet puta dnevno napredovacu isto? LOL
Svi nekako traze opravdanje kako da smanje kolicinu proteina(para) koju trose a da napreduju isto,a to ne moze.
Meni je cilj kad vebam da napredujem a ne da se zezam da unesem 300g tj 3g/kg i tad nema sta da brinem.Sa sto manjom kolicinom proteina iz praska.Posle treninga merica-dve i eventualno ujutru,mada i to ne praktikujem...Sve drugo je cisto bacanje para,odnosno nije bacanje ali hrana bolje radi .


Ja u životu nisam unosio 3 gr po kg i uvek sam napredovao...tako da ta račuinica baš i ne radi...
« Poslednja izmena: Septembar 17, 2011, 05:45:59 posle podne od strane Alen Radošević » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Opsenark@
Sladza
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1821


« Odgovor #18 poslato: Septembar 16, 2011, 11:48:17 posle podne »

Meni je cilj kad vebam da napredujem a ne da se zezam da unesem 300g tj 3g/kg i tad nema sta da brinem.Sa sto manjom kolicinom proteina iz praska.Posle treninga merica-dve i eventualno ujutru,mada i to ne praktikujem...Sve drugo je cisto bacanje para,odnosno nije bacanje ali hrana bolje radi .

[/quote]

Slazem se. Rezultati govore vishe od rechi. Rasprave na temu- gubljenje vremena na gluposti.

Sačuvana
Hrabri mogu sve ;)
dzoni_ml
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #17 poslato: Septembar 16, 2011, 11:32:45 posle podne »

Znaci po ovome ja ako jedem 30g pet puta dnevno i 60g pet puta dnevno napredovacu isto? LOL
Svi nekako traze opravdanje kako da smanje kolicinu proteina(para) koju trose a da napreduju isto,a to ne moze.
Meni je cilj kad vebam da napredujem a ne da se zezam da unesem 300g tj 3g/kg i tad nema sta da brinem.Sa sto manjom kolicinom proteina iz praska.Posle treninga merica-dve i eventualno ujutru,mada i to ne praktikujem...Sve drugo je cisto bacanje para,odnosno nije bacanje ali hrana bolje radi .
« Poslednja izmena: Septembar 16, 2011, 11:35:09 posle podne od strane dzoni_ml » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #16 poslato: Septembar 16, 2011, 11:00:56 posle podne »

Pa jeste Alene slazem se za meicinu ali kada se malo zamislimo i tu ima malih odstupanja.evo uzmimo na primer tu prehladu...nekome ce u tom periodu pomoci samo C vitamin,nekome ferveks nekome nec nista jer drugacije reaguju  a simptomi su im pritom na prehladu isti.Mozda nije bas najbolji primer ali shvata se poenta.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #15 poslato: Septembar 16, 2011, 09:10:51 posle podne »

Pa razliciti i jesmo, a i nismo. Mentzer je definitivno bio lud, ali se lazem sa jednom njegovom izjavom: Medicina je egzaktna nauka i ako se svi ljudi lece od prehlade na isti nacin onda i svakome mozes preporuciti iste ili relativno slicne tipove ishrane. Mislim da vecna zdravih ljudi moze da funkcionise na identicnoj ishrani, a da su modifikacije minimalne.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #14 poslato: Septembar 16, 2011, 05:05:22 posle podne »

Ovde dolazi do izrazaja ona stara poslovica:  Svi smo mi razliciti i to je tacno.Ima samo nekih pretpostavki na ovu temu koliko i sta tacno treba,ali davati neke precizne cifre zaista je nemoguce.
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #13 poslato: Septembar 16, 2011, 02:49:26 posle podne »

Mislim da je ovo blizu negde
http://www.slideshare.net/biolayne/optimal-protein-intake-and-meal-frequency-to-support-maximal-protein-synthesis-and-muscle-mass


super link!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #12 poslato: Septembar 16, 2011, 02:46:40 posle podne »

Ono što bilderi traže nije cifra koliko proteina mogu da svare, nego koja količina proteina izaziva mišićni rast ili ti anabolizam, a to je sasvim druga priča...

Pa ima ih i koji se pitaju koliko mogu da pojedu po orboku... kad glava kaže moraš onda možeš...
a mislim da je i to kao i količina proteina veoma individualna... ja bi je povezala sa %mišićne mase i dnevnim aktivnostima...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #11 poslato: Septembar 15, 2011, 12:11:18 posle podne »

Jeste i ja se u poslednje vreme sve više slažem sa formulom koja u obzir uzima leucin kao osnovnu anaboličku aminokiselinu.

Kudos to Bojan ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #10 poslato: Septembar 15, 2011, 12:00:46 posle podne »

Mislim da je ovo blizu negde
http://www.slideshare.net/biolayne/optimal-protein-intake-and-meal-frequency-to-support-maximal-protein-synthesis-and-muscle-mass
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #9 poslato: Septembar 15, 2011, 11:35:10 pre podne »

Da ali kako odrediti koliko ti proteina treba, koja cifra je tačno pouzdana?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Septembar 15, 2011, 11:20:53 pre podne »

odrediš koliko dnevno ti je potrebno proteina, to preraspodeliš u 5-6 obroka (ako možeš i više) u toku dana, gledaš da budu različiti proteinski izvori  i ne brineš :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Septembar 15, 2011, 11:04:24 pre podne »

Ono što bilderi traže nije cifra koliko proteina mogu da svare, nego koja količina proteina izaziva mišićni rast ili ti anabolizam, a to je sasvim druga priča...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Markovic
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 177


« Odgovor #6 poslato: Septembar 15, 2011, 11:03:40 pre podne »

A, ne, onda te ti laici, podrazumevajući da misliš na profi takmičare, sačekaju sa: "ali oni su na hemiji i mogu da apsorbuju mnogo više proteina od običnog čoveka". :D

:D :D :D
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 18 upita.