TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:40:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 42 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lakat  (Pročitano 116547 puta)
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #630 poslato: Septembar 14, 2013, 06:25:54 posle podne »

da ekstenzija u laktu :)
ovo drugo ne to redovno radim za zagrevanje ramena xd nikad nisam imao problema.
inace hvala na savetu :) za led+lioton cini mi se da je za nijansu bolje
isto sad bas gledam dok sedim i kucam poso sam dosta za racunarom cesto mi je bas nekako lakat zabijen u sto pa je mozda i to jedan od razloga zasto je poceo da boli :/
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #629 poslato: Septembar 14, 2013, 02:38:37 posle podne »

Kad kažeš opružanje (ekstenzija) protiv otpora, misliš ekst u laktu?
da li boli kad savijenu ruku u laktu na 90° iz početnog položaja šake na dole dlan pokušavaš da rotiraš na gore dlan?
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #628 poslato: Septembar 13, 2013, 05:12:26 posle podne »

malo mi je tesko da procenim ovo prvo ali ja mislim da me boli spic, mozda malo iznad ponekad i malo ispod
pri ekstenziji protiv otpora me najvise i boli u mirnom stanju znaci kad ovako sedim i drugom rukom pokusam da blokiram ispruzanje ruke gde me boli lakat.
Pri stisku sake odvrtanje zavrtanje sve normalno, boli me pri fleksiji bicepsa :/
pri drugim vezbama ne osetim bol, ali osetim disbalans snage u zadnje vreme (pa sam modifikovao da sve potiske radim bucicama) dok sma ranije radio bas kontra.
prilikom fleksije u laktu ne jako ali ako rotiram i zglob sake ka spolja bol se povecava(kao kad bi istezao biceps)

Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #627 poslato: Septembar 13, 2013, 02:51:38 posle podne »

Mirovanje je potrebno nekoliko dana (ne radiš vežbe koje opterećju laktove), masiraj ledom bolno mesto 3x na dan po 7 minuta, posle leda utrljaj lioton gel.
Potrebno je napraviti modifikaciju treninga...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #626 poslato: Septembar 13, 2013, 02:47:26 posle podne »

Da li boli pri još nekoj vežbi osim skullcrushera?
da li blli pri istezanju tricepsa (fleksija u laktu) sa zadnje strane lakta?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #625 poslato: Septembar 13, 2013, 02:44:23 posle podne »

Procitao sam prvih 10 strana nisam nasao slicna problem.

Ranije dok sma trenirao nisam imao nikakve probleme sa bolom u laktu. Napravio sam pauzu od teretane poceo da treniram i imao sam bol u laktu ne secam se gde nakon nekog vremena smirilo se iz cista mira. Posle toga sam napravio pauzu cim sma krenuo da treniram osetim bol u laktu. Vuce mi se vec neko vreme. Bol je manje vise samo dok radim skullcrusher i to je najintenzivniji prilikom prva 2-3 ponavljanja(kao da nisam dobro zagrejan cak i ako pre toga doradim 10 serija) Prilikom drugih vezbi ne osetim bol u laktu. Mozda recimo ba necu kad radim bas neki set od malo ponavljanja. Video sma savete da se napravi nedelju dana pauza od svih "pushing" pokreta ali kako sam krneuo da treniram tako su poceli i isti problemi. Isto sam skroz promenio tehniku prvi put kad sma osetio bol da spsutam skroz iza glave i dize u visni cela jer mi tako pre otkaze triceps u odnosu na bol u laktu. ISto zadnja 2-3 meseca radim prakticno deload na potisku sa cela radim sa mizernom tezinom ali bol bas i ne prolazi... sad sam odustao i odlucio da promenim...
inace bol je bas u samom spicu lakta(na treningu. najizrazeniji pri fleksiji bicepsa(tipa kao za pozu front double biceps),i ako pokusam jako da rotiram saku spolja sa ispruzenom rukom) i slab bol sa unutrasnje strane
po mogucstvu ako ima neko resenje bez prestanka treniranja
izvinjavam se sto sam se raspisao xd
Hvala unapred
da li je bol sa zadnje strane lakta, u predelu tetive tricepsa ili sa spoljašnje/unutrašnje strane?
da li boli pri ekstenziji protiv otpora?
pri stiskanju šake, pokretu odvrtanja/zavrtanja?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #624 poslato: Septembar 13, 2013, 02:32:16 posle podne »

@eXe

čim uspem da pročitam...  :D

Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #623 poslato: Septembar 13, 2013, 12:20:45 posle podne »

Procitao sam prvih 10 strana nisam nasao slicna problem.

Ranije dok sma trenirao nisam imao nikakve probleme sa bolom u laktu. Napravio sam pauzu od teretane poceo da treniram i imao sam bol u laktu ne secam se gde nakon nekog vremena smirilo se iz cista mira. Posle toga sam napravio pauzu cim sma krenuo da treniram osetim bol u laktu. Vuce mi se vec neko vreme. Bol je manje vise samo dok radim skullcrusher i to je najintenzivniji prilikom prva 2-3 ponavljanja(kao da nisam dobro zagrejan cak i ako pre toga doradim 10 serija) Prilikom drugih vezbi ne osetim bol u laktu. Mozda recimo ba necu kad radim bas neki set od malo ponavljanja. Video sma savete da se napravi nedelju dana pauza od svih "pushing" pokreta ali kako sam krneuo da treniram tako su poceli i isti problemi. Isto sam skroz promenio tehniku prvi put kad sma osetio bol da spsutam skroz iza glave i dize u visni cela jer mi tako pre otkaze triceps u odnosu na bol u laktu. ISto zadnja 2-3 meseca radim prakticno deload na potisku sa cela radim sa mizernom tezinom ali bol bas i ne prolazi... sad sam odustao i odlucio da promenim...
inace bol je bas u samom spicu lakta(na treningu. najizrazeniji pri fleksiji bicepsa(tipa kao za pozu front double biceps),i ako pokusam jako da rotiram saku spolja sa ispruzenom rukom) i slab bol sa unutrasnje strane
po mogucstvu ako ima neko resenje bez prestanka treniranja
izvinjavam se sto sam se raspisao xd
Hvala unapred

meni odgovor :(?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #622 poslato: Septembar 13, 2013, 11:41:56 pre podne »

http://web.zpr.fer.hr/ergonomija/2005/dilber/misicno_kostani_poremecaji/mile.gif boli u ovaj deo lateralna (vanjska) epikondila pa malo ispod izvinjavam se ako opet nisam dobro objasnio ali neznam kako drugacije.Ne boli u aktivnostima van treninga na dodir nista samo kad opteretim lakat onda bol osetim :)
radi se o lateralnom epikondilitisu, tj teniskom laktu.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #621 poslato: Septembar 13, 2013, 11:40:55 pre podne »

Pozdrav Pedja,

koliko vidim, na zapadu ništa novo ?!

:)
ej  ;)
Sačuvana
Arnie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


Go hard or go home

« Odgovor #620 poslato: Septembar 12, 2013, 08:57:06 pre podne »

Javi cu vam kako ide :)
Sačuvana
bbjelica
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 690


Ko nema u glavu - ima u ruke !

« Odgovor #619 poslato: Septembar 10, 2013, 11:40:13 posle podne »

Pozdrav Pedja,

koliko vidim, na zapadu ništa novo ?!

:)
Sačuvana
Kad čovek umre ne oseća ništa, nikakvu bol, ali zato ljudi oko njega pate ... Isto je i kada si glup. :)
Arnie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


Go hard or go home

« Odgovor #618 poslato: Septembar 10, 2013, 07:09:29 posle podne »

http://web.zpr.fer.hr/ergonomija/2005/dilber/misicno_kostani_poremecaji/mile.gif boli u ovaj deo lateralna (vanjska) epikondila pa malo ispod izvinjavam se ako opet nisam dobro objasnio ali neznam kako drugacije.Ne boli u aktivnostima van treninga na dodir nista samo kad opteretim lakat onda bol osetim :)
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #617 poslato: Septembar 10, 2013, 07:08:40 posle podne »

Procitao sam prvih 10 strana nisam nasao slicna problem.

Ranije dok sma trenirao nisam imao nikakve probleme sa bolom u laktu. Napravio sam pauzu od teretane poceo da treniram i imao sam bol u laktu ne secam se gde nakon nekog vremena smirilo se iz cista mira. Posle toga sam napravio pauzu cim sma krenuo da treniram osetim bol u laktu. Vuce mi se vec neko vreme. Bol je manje vise samo dok radim skullcrusher i to je najintenzivniji prilikom prva 2-3 ponavljanja(kao da nisam dobro zagrejan cak i ako pre toga doradim 10 serija) Prilikom drugih vezbi ne osetim bol u laktu. Mozda recimo ba necu kad radim bas neki set od malo ponavljanja. Video sma savete da se napravi nedelju dana pauza od svih "pushing" pokreta ali kako sam krneuo da treniram tako su poceli i isti problemi. Isto sam skroz promenio tehniku prvi put kad sma osetio bol da spsutam skroz iza glave i dize u visni cela jer mi tako pre otkaze triceps u odnosu na bol u laktu. ISto zadnja 2-3 meseca radim prakticno deload na potisku sa cela radim sa mizernom tezinom ali bol bas i ne prolazi... sad sam odustao i odlucio da promenim...
inace bol je bas u samom spicu lakta(na treningu. najizrazeniji pri fleksiji bicepsa(tipa kao za pozu front double biceps),i ako pokusam jako da rotiram saku spolja sa ispruzenom rukom) i slab bol sa unutrasnje strane
po mogucstvu ako ima neko resenje bez prestanka treniranja
izvinjavam se sto sam se raspisao xd
Hvala unapred
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #616 poslato: Septembar 10, 2013, 07:03:41 posle podne »

Da li boli pri nekim pokretima izvan treninga?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 42 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.