TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 11:47:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 40 41 [42] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Lakat  (Pročitano 116786 puta)
Vladimir993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #15 poslato: Oktobar 14, 2011, 04:51:33 posle podne »

Da, boli me kostano ispupcenje, kad ispravim ruku, ali samo kad dizem teg.. Ovako me ne boli ni malo..
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #14 poslato: Oktobar 14, 2011, 03:21:02 posle podne »

Samo sto sam jednu povredu ramena vise nego uspesno zalecio, a tome mogu da zahvalim i savetima koje sam i ovde dobio izmedju ostalog, novi problem se pojavio.

Naime, posto u danu koji mi je odvojen za triceps i ramena, a sastoji se od nekih 9-10 vezbi, po 5 za svaku grupu, odlucio sam da malo menjam vezbe kako mi ne bi dosadilo i poceo sam da radim dumbell kickback - ne znam kako bi to bilo na srpskom. U pocetku radio sam sa bas malom tezinom, tipa 2.5kg + bucica. Postepeno sam povecavao i dosao do 10 kg + bucica i ocenio da je to prava mera za mene u ovom trenutku. Naravno, to sve tako plasljivo i bojazljivo meruckam, zbog ramena koje je ukljuceno u ovu vezbu, i nisam zeleo da ga opterecujem nepotrebno.

Tako je poceo i da mi se javlja bol u desnom laktu zapravo nesto iznad njega ka tricepsu, ali ne dok izvodim ovu vezbu nego scullcrashers-e koje sam pre lagano radio bez ikakvih bolova. Od kad sam ubacio ovu vezbu, tada su poceli problemi. Bol nije neizdrziv, samo je iritantan, i nekad ga osetim i kad radim propadanja, ali osecam i kad sam van treninga blago zatezanje bez bola kada ispravim ruku. I u levom laktu imam taj osecaj, ali je drasticniji ovamo.

Prosao sam kroz pakao sa ramenom, i sad bukvalno ne znam kako je moguce da mi se ovo desi na ovako glupoj vezbi. Simptomaticno je da me uopste ne boli dok radim kickback, a jasno mi je kao dan da sam tu preopteretio lakat.

Ima li neko iskustva sa ovom povredom?

hvala.

najverovatnije je uzrok povrede program treninga - ramena + triceps na istom treningu, što je dovelo do preopterećenja ekstenzora ruke....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 14, 2011, 03:04:58 posle podne »

Kupio sam crvenu konjsku mast, to su mi rekli likovi iz teretane koji su isto imali problema.. Valjda ce pomoci.. :D
Masiraj bolno mesto ledom lokalno 2-3 dana po 10 min, posle toga namažeš bolno mesto gelom ili masti na bazi nesteroidnog analgetika (brufen, diklofen, fastum...) i prekri folijom i frotir peškirom... tako 2-3 puta na dan. napravi pauzu od treninga koji uključuje ruke 5-7 dana (radi trbušnjake, noge, ekstenzije ledja).... javi kako napreduješ
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 14, 2011, 02:56:32 posle podne »

Idem u teretanu 4 meseca, i do danas nisam imao nikakvih problema sa laktovima.. Danas sa radio ramena, ali nisam mogao da podignem bucicu od 5kg jer su od jednom poceli da me bole laktovi.. Ne osecam nista ovako, samo kad radim sa tegom.. Npr. vezbu Dumbbell Lateral Rise (ne znam na srpskog kako se zove), do danas sam radio sa bucicama od 12kg, a danas ni 5 nisam mogao da podignem.. Je l' neka ozbiljnija povreda? Ne znam sta da radim.. Je l' treba da napravim neku pauzu sa treninzima?
Vladimire, da li te boli sa spoljne strane lakta koštano ispupčenje? da li se bol pojačava kada opružiš šaku (pokret prema pozadi - tricepsu) ili pri opružanju (ekstenziji podlaktice)?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 14, 2011, 02:44:05 posle podne »

Kupio sam crvenu konjsku mast, to su mi rekli likovi iz teretane koji su isto imali problema.. Valjda ce pomoci.. :D
crvena ne, ako već koristiš k. mast, onda je bolja zelena...
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 13, 2011, 10:22:00 posle podne »

ma nista to meni nije pomoglo...samo led, trljaj vise puta dnevno, masti na bazi brufena kao sto rece doktor gore i to je to...
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Vladimir993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 13, 2011, 06:20:28 posle podne »

Kupio sam crvenu konjsku mast, to su mi rekli likovi iz teretane koji su isto imali problema.. Valjda ce pomoci.. :D
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 13, 2011, 11:37:01 pre podne »

isto sto je Ognjen Pedja napisao gore meni, vazi i za tebe...cim boli ne valja...led, kreme i nemoj da radis vezbe pri kojima te boli, pa za 3-4 dana polako probaj opet. mnogo je neprijatno ali najverovatnije nije nista strasno.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Vladimir993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 12, 2011, 10:09:14 posle podne »

Idem u teretanu 4 meseca, i do danas nisam imao nikakvih problema sa laktovima.. Danas sa radio ramena, ali nisam mogao da podignem bucicu od 5kg jer su od jednom poceli da me bole laktovi.. Ne osecam nista ovako, samo kad radim sa tegom.. Npr. vezbu Dumbbell Lateral Rise (ne znam na srpskog kako se zove), do danas sam radio sa bucicama od 12kg, a danas ni 5 nisam mogao da podignem.. Je l' neka ozbiljnija povreda? Ne znam sta da radim.. Je l' treba da napravim neku pauzu sa treninzima?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 11, 2011, 12:30:31 posle podne »

Evo dva dana vec drzim led 2x15 minuta, izbacio sam vezbu koja me iritira na jucerasnjem treningu, pa cu polako da vidim. Posto sam hipohondar odmah sam se uplasio da je tendonitis?!?:(

Javicu sta se desava.
u pitanju je sindrom preopterećenja - entezitis ili tendinitis. najvažnije da se tretira odmah na početku i da rasteretiš tetivu...

 :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 08, 2011, 08:34:37 posle podne »

Pa možda i jeste tendinitis ali ni to ne znači kraj sveta...
ali zaista liči samo na preopterećenje... naročito znajući sa kim imamo posla ;)
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 08, 2011, 11:24:05 pre podne »

Evo dva dana vec drzim led 2x15 minuta, izbacio sam vezbu koja me iritira na jucerasnjem treningu, pa cu polako da vidim. Posto sam hipohondar odmah sam se uplasio da je tendonitis?!?:(

Javicu sta se desava.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 06, 2011, 11:21:23 posle podne »

pozz A, najverovatnije je iritacija tetive tricepsa. čuvao si rame i štedeo rotatore, pa si prebacio svo opterećenje na triceps i njegovu tetivu. odmori tricepse 5 dana, 2 dana izmasiraj ledom 5 minuta, namaži fastum ili ibuprofen 2-3 puta na dan...
javi kako napreduješ  :)
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2011, 09:35:53 posle podne »

Javiće se svakako Ognjen PeĂ°a pa će ti reći šta i kako.. u svakom slučaju štedi lakat, stavljaj hladne obloge i kreme sa brufenom..
čekamo peĂ°u za dalju dijagnostiku i lečenje ;)
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 05, 2011, 11:49:08 pre podne »

Samo sto sam jednu povredu ramena vise nego uspesno zalecio, a tome mogu da zahvalim i savetima koje sam i ovde dobio izmedju ostalog, novi problem se pojavio.

Naime, posto u danu koji mi je odvojen za triceps i ramena, a sastoji se od nekih 9-10 vezbi, po 5 za svaku grupu, odlucio sam da malo menjam vezbe kako mi ne bi dosadilo i poceo sam da radim dumbell kickback - ne znam kako bi to bilo na srpskom. U pocetku radio sam sa bas malom tezinom, tipa 2.5kg + bucica. Postepeno sam povecavao i dosao do 10 kg + bucica i ocenio da je to prava mera za mene u ovom trenutku. Naravno, to sve tako plasljivo i bojazljivo meruckam, zbog ramena koje je ukljuceno u ovu vezbu, i nisam zeleo da ga opterecujem nepotrebno.

Tako je poceo i da mi se javlja bol u desnom laktu zapravo nesto iznad njega ka tricepsu, ali ne dok izvodim ovu vezbu nego scullcrashers-e koje sam pre lagano radio bez ikakvih bolova. Od kad sam ubacio ovu vezbu, tada su poceli problemi. Bol nije neizdrziv, samo je iritantan, i nekad ga osetim i kad radim propadanja, ali osecam i kad sam van treninga blago zatezanje bez bola kada ispravim ruku. I u levom laktu imam taj osecaj, ali je drasticniji ovamo.

Prosao sam kroz pakao sa ramenom, i sad bukvalno ne znam kako je moguce da mi se ovo desi na ovako glupoj vezbi. Simptomaticno je da me uopste ne boli dok radim kickback, a jasno mi je kao dan da sam tu preopteretio lakat.

Ima li neko iskustva sa ovom povredom?

hvala.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Stranice: 1 ... 40 41 [42] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.173 sekundi sa 18 upita.