TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 03:32:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: vitaminsko mineralni kompleksi  (Pročitano 24246 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 22, 2011, 06:11:12 posle podne »

Moje misljenje o preparatima je ok,medjutim kako sam poslednjih 3 godine dijabeticar kao sto sam naveo u postu interesuju me svaki detalj svakog preparata koji me interesuje kako bi imao cistu sliku sta mogu da konzumiram a sta ne.Inace uzimam whey i kreatin,i od danas sam poceo sa jednim preparatom MEGA DAILY ONE(vitamin-mineral) od sciteca pa eto malo da se informisem posto sam se onesvestio sa velicinom kapsule kad sam otvorio pakovanje,i kad sam video da su skoro sve doze ustvari vece od dnevnih pa eto malo me zapeckalo da li to sto su neke doze vece od dnevnih moze da steti,eto to je jedini razlog sto sam postavio ovaj post a ne zato sto sam stvarno mislio da mogu da stete,pozdrav

U prinicpu veće su doze samo onih vitamina koje se izlučuju putem bubrega..
ako ti je dobra funkcija bubrega (elektroliti i urea uredni), onda nema brige...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 22, 2011, 11:17:08 pre podne »

to nisu velike doze za osobu koja trenira aktivno... a pogotovo sad u zimskom periodu.

U svakom slučaju, ne mroaš ga uzimati svaki dan, već po potrebi - posle treninga npr. ili taj dan kad ti je slabija ishrana
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2011, 11:15:30 posle podne »

Ne obraćaj toliko pažnje na RDA, pošto kažeš da treniraš. Verovatno svaki preparat, ma koliko da je slab sa dozama, ima jače doze od RDA.
Što se tiče veličine kapsula, nije to ništa - treba da vidiš one od 2-2.3g od nekih amino kiselina. :D Oguglaš na to i navikneš se.

Inače, Mega Daily One jednu do dve kapsule dnevno slobodno.
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2011, 11:07:44 posle podne »

Moje misljenje o preparatima je ok,medjutim kako sam poslednjih 3 godine dijabeticar kao sto sam naveo u postu interesuju me svaki detalj svakog preparata koji me interesuje kako bi imao cistu sliku sta mogu da konzumiram a sta ne.Inace uzimam whey i kreatin,i od danas sam poceo sa jednim preparatom MEGA DAILY ONE(vitamin-mineral) od sciteca pa eto malo da se informisem posto sam se onesvestio sa velicinom kapsule kad sam otvorio pakovanje,i kad sam video da su skoro sve doze ustvari vece od dnevnih pa eto malo me zapeckalo da li to sto su neke doze vece od dnevnih moze da steti,eto to je jedini razlog sto sam postavio ovaj post a ne zato sto sam stvarno mislio da mogu da stete,pozdrav
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2011, 10:40:56 posle podne »

Mogu ako se predoziraš. Držiš se uputstva sa kutije i nemaš brige. ;) Naravno, ovo je varijanta na duge staze. Neće ništa strašno biti ako se nekada greškom desi da si uzeo jače doze. Predoziranje na redovnom nivou može dovesti do problema.

Dobar deo tih preparata su slabiji sa dozama, pa i u slučaju dupliranja doze ne može da bude ništa.

Nego, ako si uputio ovakvo pitanje za obične vitamine, kakvo li je tvoje mišljenje o ostalim suplementima?! ;D
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2011, 10:14:34 posle podne »

Da li vitaminsko mineralni kompleksi mogu da uticu na neki nacin stetno po zdravlje(za dijabeticare) i uopste,pozdrav
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.