TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 09:42:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc!  (Pročitano 5462 puta)
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #17 poslato: Novembar 17, 2011, 09:54:03 posle podne »

Ukoliko je jetra otecena onda nemoj preterivati ni sa proteinima,ukoliko je sve ok 8 belanaca

Čak i ako je jetra oštećena nije frka sa proteinima nego sa mastima.. njih svakako treba izbegavati naročito kod akutne upale jetre...
ograničavamo proteine samo u cirozi jetre (krajni stadijum hornične upale jetre) i to samo proteine iz mesa zbog velike količine amonijaka koji se stvara...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #16 poslato: Novembar 17, 2011, 09:14:57 pre podne »

Ubaci 2 zumanceta ,8 belanaca na teflonskom tiganju bez ulja sa pecurkama sve proprzi i eto ti dorucak,jedan komad crnog hleba.
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #15 poslato: Novembar 16, 2011, 10:53:08 posle podne »

kombinuj koje zumance..napr 2-3
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #14 poslato: Novembar 16, 2011, 10:36:56 posle podne »

Ukoliko je jetra otecena onda nemoj preterivati ni sa proteinima,ukoliko je sve ok 8 belanaca

ja nemam problema sa tim od mononukleoze. proslo je 7 meseci od kako sam prelezao i sve je ok.
cak i kad sam trenirao pre povrede noge bilo je sve super.

zumanca da jedem u prvom obroku ili  da izbacim??
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Novembar 16, 2011, 08:53:48 posle podne »

Ukoliko je jetra otecena onda nemoj preterivati ni sa proteinima,ukoliko je sve ok 8 belanaca
Sačuvana
Kalonji
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1294


« Odgovor #12 poslato: Novembar 16, 2011, 06:39:28 posle podne »

Eh, mononukleoza :) Ja sam zbog iste zavrsio u bolnici, lezao 10 dana,
smrsao 15 kila, naprosto se raspao..
Nego, Milane, kazes da te boli stomak itd..Kod mononukleoze se desi to
da ti jetra otekne.Meni je bila par cm uvecana i osetis je bogami.
Iz ishrane treba da izbacis masti,alkohol i sve nezgodno sto prolazi kroz jetru
jer ce te zaboleti gadno.Secam se kad sam uzeo gutljaj piva, kao vatra
da mi je prosla kroz jetru.Nemoj ni teske vezbe za pocetak da radis dok se
ne oporavis malo.Pozdrav
Sačuvana
Milan180890
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 119


do hard or go home!!!

« Odgovor #11 poslato: Novembar 16, 2011, 04:26:13 posle podne »

I kod mene je bio isti slucaj to sa mononukleozom ali meni nisu spali misici, samo su se opustili i oslabili. sa 95 pre mono sam spao na 91kg  to zbog dijete takodje, a imam 187cm. kad sam krenuo posle prelezane mono treninzi su mi bili ocajni, na pola serije izgubim volju i kako kazes konc odluta i ide mi se kuci... evo ima vec mesec ipo dana kako sam krenuo i snaga mi se povratila samo nije u grudima, na benchu sam sad sa 50kg. bole me tetive nekako a pre sam radio sa 110... ne razumem zasto, verovatno je nekom misicu potrebno duze da se oporavi i razlicito je od osobe do osobe...
izbegavaj samo u pocetku veslanja i ne cimaj stomak zato sto ces da imas jak bol posle treninga ispod rebara levo...bar u mom slucaju. ja jos uvek izbegavam stojece veslanje sa sipkom, naslonim se na klupu i samo ledjima vucem... trbusnjake ti ne savetujem da radis barem 1ipo mes, ja sam tek sad poceo i bol se opet javlja po malo...
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #10 poslato: Novembar 16, 2011, 03:12:50 posle podne »

Za mene je ovo mnogo obroka, ali ako tebi tako odgovara onda je odlično imaš sve što ti treba...ne znam samo koliko kila imaš?
pre mononukleoze sam imao 90kg bio sam na masi posle toga sam spao na 72kg i krenuo sam na masu trenutno imam 76kg. visina 185cm.
Koliko obroka bi bilo ok da imam i kako najbolje da rasporedim onda kolicinu proteina, UH i masti po obroku. citao sam da treba najmanje 5 obroka dnevno pa sam sad malo zbunjen?

ja bih izbacio konzerviranu ribu,ima vise razloga za to...
super je sto u ishrani imas ribu ali vidi ta to bude zamrznuta riba ili sveza,nar:pastrmka,skusa oslic...

izbacicu konzerve definitivno jer sam cuo da nisu zdrave ali to kad se nema para za vise mesa.

dorucak mora da ti bude nesto jaci sto se proteina tice,i naravno treba ti vremena da se organizam vrati u treninge,izgubio si i kontinuitet.slazem se da treba da ubacis i bar jedan obrok sa crvenim mesom i bez tog ella sira uvece ...

koliko jaja da jedem po obroku do sada sam jeo 6. tj 2 zumanca i 6 belanaca da pojacam na 7,8?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Novembar 16, 2011, 03:06:57 posle podne »

dorucak mora da ti bude nesto jaci sto se proteina tice,i naravno treba ti vremena da se organizam vrati u treninge,izgubio si i kontinuitet.slazem se da treba da ubacis i bar jedan obrok sa crvenim mesom i bez tog ella sira uvece ...
Sačuvana
deskecar
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 487


« Odgovor #8 poslato: Novembar 16, 2011, 03:06:40 posle podne »

ja bih izbacio konzerviranu ribu,ima vise razloga za to...
super je sto u ishrani imas ribu ali vidi ta to bude zamrznuta riba ili sveza,nar:pastrmka,skusa oslic...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #7 poslato: Novembar 16, 2011, 03:04:16 posle podne »

Za mene je ovo mnogo obroka, ali ako tebi tako odgovara onda je odlično imaš sve što ti treba...ne znam samo koliko kila imaš?
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #6 poslato: Novembar 16, 2011, 02:24:35 posle podne »

Pa tačno neće biti problem da se vari, možda će masti malo da uspore varenje, ali to je manje bitno.

To što ti osećaš slabost je zato što si tokom dijete izgubio dosta mišićne mase, a to je opet zato što si išao sa jako malo kalorija što je opet potrebno da bi se spustio nisko sa procentom.

To je klasika za vežbače koji ne koriste doping, a hoće brzo da skinu salo, onda ode i mišić, pa naravno da nema snage.

Sad ti samo treba vremena da se vratiš malo u normalu.

Inače nisam pristalica da se ne jede crveno meso i preporučujem bar jedan takav obrok dnevno.

Ok. verovatno je to sto sam dugo bio u deficitu i niskom unosu kalorija. Inace sta mislite jel ishrana ok ili bi trebao nesto da korigujem?
Sačuvana
tmalen
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #5 poslato: Novembar 16, 2011, 02:23:10 posle podne »

gledam da u obroku ne mesam meso UH i masti posto sam cuo kad se u obroku mesaju UH i masti da ne moze da se koristi energije iz oba i da se masti taloze u masne naslage da li je to istina?
Hvala na pomoci unapred.
Nije ni blizu istini, to moroni sire okolo.
Pazi ti u prvog obroku imas ~15g masti i ~75UH. Zamisli umesto toga da uzmes pirinac i bademe (lupam sad ~90g i ~25g redom)i da dobijes isto 15g masti i 75UH. Koja je razlika?

Evo ti link u vezi ovoga http://www.alanaragon.com/bodybuilding-nutrition-roundtable-alan-aragon-will-brink-jamie-hale-layne-norton.html
Isecak ako te mrzi da trazis:
J Beaty: What are your thoughts on the reemergence of the macronutrient food combining theory where carbs shouldn't be mixed with protein/fat meals and fat shouldn't be mixed with protein/carb meals?

L Norton: This is a rather simplistic way of looking at nutrition and focuses mainly on insulin rather than looking at the whole picture. While it probably isn't a good idea to have a really high carb meal with a really high fat meal, there's nothing wrong with having moderate amounts of both.

W Brink: like many theories, it comes around every few years or decades and gets people all worked up over their food. Problem is, it's no more true today then it was when the book Fit for Life by Harvey and Marilyn Diamond came out. The theory had no scientific support then and it has none now. Humans have been combining fats, carbs, and proteins quite successfully for eons and as omnivores, are perfectly capable of digesting mixed meals.


E da , i to hidrati posle 6 uvece je isto glupost
Valjda sam te prosvetlio malo :)


sad mi je jasnije dosta. :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Novembar 16, 2011, 02:20:32 posle podne »

Pa tačno neće biti problem da se vari, možda će masti malo da uspore varenje, ali to je manje bitno.

To što ti osećaš slabost je zato što si tokom dijete izgubio dosta mišićne mase, a to je opet zato što si išao sa jako malo kalorija što je opet potrebno da bi se spustio nisko sa procentom.

To je klasika za vežbače koji ne koriste doping, a hoće brzo da skinu salo, onda ode i mišić, pa naravno da nema snage.

Sad ti samo treba vremena da se vratiš malo u normalu.

Inače nisam pristalica da se ne jede crveno meso i preporučujem bar jedan takav obrok dnevno.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
BojanLeet
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1269


BRO-SLAYER

« Odgovor #3 poslato: Novembar 16, 2011, 02:00:53 posle podne »

gledam da u obroku ne mesam meso UH i masti posto sam cuo kad se u obroku mesaju UH i masti da ne moze da se koristi energije iz oba i da se masti taloze u masne naslage da li je to istina?
Hvala na pomoci unapred.
Nije ni blizu istini, to moroni sire okolo.
Pazi ti u prvog obroku imas ~15g masti i ~75UH. Zamisli umesto toga da uzmes pirinac i bademe (lupam sad ~90g i ~25g redom)i da dobijes isto 15g masti i 75UH. Koja je razlika?

Evo ti link u vezi ovoga http://www.alanaragon.com/bodybuilding-nutrition-roundtable-alan-aragon-will-brink-jamie-hale-layne-norton.html
Isecak ako te mrzi da trazis:
J Beaty: What are your thoughts on the reemergence of the macronutrient food combining theory where carbs shouldn't be mixed with protein/fat meals and fat shouldn't be mixed with protein/carb meals?

L Norton: This is a rather simplistic way of looking at nutrition and focuses mainly on insulin rather than looking at the whole picture. While it probably isn't a good idea to have a really high carb meal with a really high fat meal, there's nothing wrong with having moderate amounts of both.

W Brink: like many theories, it comes around every few years or decades and gets people all worked up over their food. Problem is, it's no more true today then it was when the book Fit for Life by Harvey and Marilyn Diamond came out. The theory had no scientific support then and it has none now. Humans have been combining fats, carbs, and proteins quite successfully for eons and as omnivores, are perfectly capable of digesting mixed meals.


E da , i to hidrati posle 6 uvece je isto glupost
Valjda sam te prosvetlio malo :)
Sačuvana
You know how dumb the average person is, right? Well by mathematical definition, half of everybody is even dumber than that.
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.052 sekundi sa 18 upita.