TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 08:45:42 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sindrom pretreniranosti  (Pročitano 19173 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #52 poslato: Decembar 29, 2011, 12:21:13 posle podne »

Pre par godina sam bio u prilici da vidim, jedan tadasnji kosarkas Partizana, povredio se tako sto je vezivao pertlu, kako je stegnuo da veze pukla kost, te godine je Partizan imao veliki broj povredjenih, a kratke kosti stopala i sake cesto stradaju usled jako malog mehanickog stresa kad je u pitanju pretreniranost.

Vidim da se forsira profi bb, ali koji udeo ljudi ovde se bavi profi bb. Mozda je bolje pricati o najsiroj populaciji.
Kad je to bilo?
Zanima me jer partizan ima ponajbolji madicinski tim - kad se pogledaju prethodne sezone, opterecenost i broj povreda.

broj povreda, kao i vrste povreda česgo su pokazatelj nekog propusta u organizaciji trenažnog procesa. Posebno ako je u jednoj sdzoni dosta igrača bilo can stroja i odsustcovalo sa terena zbog povreda...
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #51 poslato: Decembar 29, 2011, 12:11:14 posle podne »

Pre par godina sam bio u prilici da vidim, jedan tadasnji kosarkas Partizana, povredio se tako sto je vezivao pertlu, kako je stegnuo da veze pukla kost, te godine je Partizan imao veliki broj povredjenih, a kratke kosti stopala i sake cesto stradaju usled jako malog mehanickog stresa kad je u pitanju pretreniranost.

Vidim da se forsira profi bb, ali koji udeo ljudi ovde se bavi profi bb. Mozda je bolje pricati o najsiroj populaciji.

Kad je to bilo?
Zanima me jer partizan ima ponajbolji madicinski tim - kad se pogledaju prethodne sezone, opterecenost i broj povreda.


Cini mi se 5. Vujosevic je bio trener, on je poznat po tome sto ubija :)
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: Decembar 28, 2011, 05:07:49 posle podne »

Dobar indikator je merenje jutarnjeg pulsa, odma po budjenju, njegovo pracenje tokom nedelju dana i analiza dinamike rezultata (pada, raste, odrzava vrednost).

Upravo.  Ja jako insistiram na praćenju pulsa... i u toku kardia da znaš gde si , a i puls u mirovanju svakako
tako je, i kada pratiš puls tokm istog profila kardio treninga, na istom opterećenju možeš da porediš vrednost pulsa. ako primetiš da je nekoliko treninga za redom puls viši nego ranije, plus da se osećaš umorno, manje motivisano za trening, brže se umaraš - upalila se crvena lampica za pretreniranost. vreme je da se napravi nekolio dana off ili da se promeni vrsta fizičke aktivnosti (profil treninga).
 8)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Decembar 28, 2011, 05:03:39 posle podne »

ne pretrenira se, vec se ne oporave kako treba iz razloga sto ne znaju sta rade
jedan od osnovnih razloga za ulazak u pretreniranost je nedovoljan oporavak od prethodnih treninga...
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #48 poslato: Decembar 28, 2011, 12:24:50 pre podne »

Pre par godina sam bio u prilici da vidim, jedan tadasnji kosarkas Partizana, povredio se tako sto je vezivao pertlu, kako je stegnuo da veze pukla kost, te godine je Partizan imao veliki broj povredjenih, a kratke kosti stopala i sake cesto stradaju usled jako malog mehanickog stresa kad je u pitanju pretreniranost.

Vidim da se forsira profi bb, ali koji udeo ljudi ovde se bavi profi bb. Mozda je bolje pricati o najsiroj populaciji.

Kad je to bilo?
Zanima me jer partizan ima ponajbolji madicinski tim - kad se pogledaju prethodne sezone, opterecenost i broj povreda.
Sačuvana
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #47 poslato: Decembar 27, 2011, 11:45:03 posle podne »

Pre par godina sam bio u prilici da vidim, jedan tadasnji kosarkas Partizana, povredio se tako sto je vezivao pertlu, kako je stegnuo da veze pukla kost, te godine je Partizan imao veliki broj povredjenih, a kratke kosti stopala i sake cesto stradaju usled jako malog mehanickog stresa kad je u pitanju pretreniranost.

Vidim da se forsira profi bb, ali koji udeo ljudi ovde se bavi profi bb. Mozda je bolje pricati o najsiroj populaciji.
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #46 poslato: Decembar 27, 2011, 10:47:08 posle podne »

ne pretrenira se, vec se ne oporave kako treba iz razloga sto ne znaju sta rade

Taj rad...
Sačuvana
M a r k o n i
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 5118


« Odgovor #45 poslato: Decembar 27, 2011, 10:09:31 posle podne »

ne pretrenira se, vec se ne oporave kako treba iz razloga sto ne znaju sta rade
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #44 poslato: Decembar 27, 2011, 09:27:24 posle podne »

Dobar indikator je merenje jutarnjeg pulsa, odma po budjenju, njegovo pracenje tokom nedelju dana i analiza dinamike rezultata (pada, raste, odrzava vrednost).
slažem se, to je jedan od najboljh indikatora (i svima dostupan jer je jednostavan za izvodjenje)  :)
Dobar indikataor samo kada je rekreativno bavljenje ovim sportom u pitanju!Kada je rec o takmicarskom bb na medjunarodnim takmicenjima to bas vam nece biti od pomoci!
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #43 poslato: Decembar 27, 2011, 03:30:50 posle podne »

Primer jednog lika iz moje teretane, koji u toku dana ide na kik boks, zatim uvece trening sa opterecenjem, pa kardio trening, na keto dijeti je i ima dva obroka dnevno...i kakav on moze biti i klako uopste moze da funkcionise kako treba...
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #42 poslato: Decembar 27, 2011, 02:57:23 posle podne »

Pa da , ali ja govorim o konkretnoj pretreniranosti treningom u teretani.

Za mojih 20 godina video sam samo jedan slučaj preptreniranosti rekreativnog vežbača sa tegovima, a da je primarni cilj bio bodybuilding.

Prvo što bb ne zahteva tolike kilaže, samim time i CNS neće toliko biti pod opterećenjem. Drugo što trening traje kratko da bi se neko pretrenirao. Čak i sa 2 sata treninga to nije neki veliki stimulans da bi se neko pretrenirao, a ko god pokuša da radi 2 sata treninge sa velikim težinama svaki dan vrlo brzo će shvatiti da to neće funkcionisati jer već sledeći dan neće moći raditi velike kilaže od bolova koji će se javiti u mišićima.

Isto tako u bb postoje pauze izmeĂ°u serija što dalje odlaže samu pretreniranost, čega recimo u trčanju na 5k nema itd...

Da bi se neko pretrenirao u bb-u i to da mu celo telo bude pretrenirano mora da napravi ozbiljno dobar program treninga i da bude veoma psihički jaka osoba, u suprotnom će samo da se izmori i već posle 1 ili 2 dana pauze će biti spreman za nastavak treninga na max...

Ne mogu da verujem da si video samo jedan slučaj.. možda ne pričamo o istom...

Ljudi koji ne izbijaju iz teretane, trening im traje dva sata, ne dolaze samo na praznike, ne jedu, ne odmaraju se previše da se ne ugoje.. doĂ°e ti kao bulimija od tegova... ja mogu sutra da pokažem bar tri osobe u mojoj teretani koje su pretrenirane...

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #41 poslato: Decembar 27, 2011, 11:31:39 pre podne »

Dobar indikator je merenje jutarnjeg pulsa, odma po budjenju, njegovo pracenje tokom nedelju dana i analiza dinamike rezultata (pada, raste, odrzava vrednost).

Upravo.  Ja jako insistiram na praćenju pulsa... i u toku kardia da znaš gde si , a i puls u mirovanju svakako
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Decembar 27, 2011, 09:36:15 pre podne »

Dobar indikator je merenje jutarnjeg pulsa, odma po budjenju, njegovo pracenje tokom nedelju dana i analiza dinamike rezultata (pada, raste, odrzava vrednost).
slažem se, to je jedan od najboljh indikatora (i svima dostupan jer je jednostavan za izvodjenje)  :)
Sačuvana
Galleryst
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2140


Today is my future!

« Odgovor #39 poslato: Decembar 27, 2011, 02:55:11 pre podne »

Rekla bih i da je ovaj sindrom bar u fitnessu i kod ljudi koje poznajem povezan sa psihološkim faktorima u smislu da se ljudi boje da ne odu na trening da ne bi stagnirali, da ne jedu dovoljno da se ne bi ugojili, što bi se reklo ne mogu da izdrže dan bez teretane ;)

Ja nekada imam ovaj problem oko tripovanja :(
Sačuvana
Ko ne zna, a misli da zna - Kloni ga se. Ko ne zna, a zna da ne zna - Nauci ga. Ko zna, a misli da ne zna - Uputi ga. Ko zna i zna da zna - Sledi ga.
quaresma
Fakultet za sport i turizam tims. assistant
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2212


« Odgovor #38 poslato: Decembar 26, 2011, 09:45:22 posle podne »

Dobar indikator je merenje jutarnjeg pulsa, odma po budjenju, njegovo pracenje tokom nedelju dana i analiza dinamike rezultata (pada, raste, odrzava vrednost).
Sačuvana
MSc Sport Scientist
Faculty of sport and tourism - Assistant
Center of Health, Exercise and Sport Science CHESS
http://chess.edu.rs/

sasa.semeredi@gmail.com   feel free to contact me

Practice will not make you perfect, perfect practice will make you perfect.
Stranice: 1 2 [3] 4 5 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 18 upita.