TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395158 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 02:15:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sindrom pretreniranosti  (Pročitano 19177 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #82 poslato: Februar 11, 2013, 12:50:27 posle podne »

postoji i pretreniranost ali opet ima veze sa obimom intezitetom i periodizacijom,naravno i sa ishranom i odmorom odnosno oporavkom !
Sačuvana
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #81 poslato: Februar 10, 2013, 10:47:24 posle podne »

Postoji samo premalo odmora i losa ishrana - nema pretreniranosti!

Nije sija,nego vrat!  :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #80 poslato: Februar 10, 2013, 09:23:58 posle podne »

Nazalost tad nisam imao ni nadzor niti savet od trenera ja sam mu rekao kako mi misici slabe i pocinju da bole savki trenin on je rekao da je to normalno.....e sad me interesuje koliko treba vremena da prodje da bih opet mogao da treniram???

Koliku ces pauzu napraviti zavisi od tvog stanja. Da li su se pored ovoga sto si naveo javljali jos neki simptomi, vezani za rad srca, san, apetit...?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #79 poslato: Februar 10, 2013, 07:25:58 posle podne »

Postoji samo premalo odmora i losa ishrana - nema pretreniranosti!
Sačuvana
Dusan123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #78 poslato: Februar 10, 2013, 06:48:49 posle podne »

Nazalost tad nisam imao ni nadzor niti savet od trenera ja sam mu rekao kako mi misici slabe i pocinju da bole savki trenin on je rekao da je to normalno.....e sad me interesuje koliko treba vremena da prodje da bih opet mogao da treniram???
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #77 poslato: Februar 10, 2013, 10:52:46 pre podne »

U svakom treningu postoji intezitet,obim,periodizacija treninga....sve to treba da se radi pod strucnim nadzorom nekoga ko se razume u sve to.U tvom slucaju verovatno si preterao i u obimu i intezitetu !
Sačuvana
Dusan123
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #76 poslato: Februar 08, 2013, 01:18:38 posle podne »

poz,pre godinu ipo sam poceo da treniram biciklizam sve je islo ok dosla je zima i poceo sam da vozim sobni bicikl kada je doslo vreme za napolje poceo sam vozio sam jedno 2 nedelje i dobio sam upalu kolena pauzirao sam nedelju dana pa sam ponovo poceo posle nekoliko treninga sam ponovo osecao bol i prestao i isao sam na elektro terapije nisam vozio jedno mesec ipo dana krenuo sam naglo da vozim svaki dan po 100 i vise km. posle 2 nedelje sam osecao upalu misica ja sam mislio da će prestati ali kako sam sve vise trenirao sve vise su me bolele noge,tamo gde sam na početku mogao bez problema da izadjem sada sam jedva izlazio, posle 4 meseca sam prestao da treniram... ja mislim da se radi o pretreniranosti,e sad bi zeleo i vas strucni odgovor imam 16 godina i visok sam oko 185 i 65 kg ako nešto zavisi i od toga. hvala unapred. :'(
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #75 poslato: Februar 02, 2013, 03:45:18 posle podne »

Nisi ti sine pretreniran, jer si ionako slabo trenirao, nego si anksiozno depresivan.. Nadji curu, volju za zivotom, itd..
Mislim da kako si sve napisao,i opisao problem je mnogo ozbiljniji i ima vece korene nego u teretani.
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #74 poslato: Februar 02, 2013, 03:10:34 posle podne »

Zdravo. Zanima me samo koliko je potrebno vremena da se organizam oporavi od sindroma pretreniranosti. Kada sam trenirao u teretani osetio sam da padam u snazi (nekih 8-9 meseci), ali nije bilo strasno, kada sam poceo da treniram napolju (zgibovi, sklekovi, trcanje), brzo sam osetio teze simptome..Odmorim 4-5 dana, pa opet nekoliko nedelja, i tako pola godine, dok nisam skontao da mi to nije dovoljno i da treba duzi period da odmaram..Posle sam odmorio mesec dana i krenuo, i opet sam osetio da mi se organizam nije oporavio, pa obustavio treninge.  Sada posle skoro tri meseca od poslednjeg treninga da li moze da se opet trenira? Kao krenuo sam malcice par vezbi, ali sve se cimam da se nisam odovoljno oporavio. Je li  3 meseca dovoljno dug period da se oporavi od stanja u kojem sam bio maltene 1,5 dana? Je li BCAA spas za sprecavanje pretreniranosti od aerobnih treniga. Hvala.
Ti decko kolko se meni cini imas problem u glavu i to moras sam sa sobom da resis. Da li spavas kako treba?To moze biti i hronican umor ako se ponasas po standardu tinejdzera.... dolazenje kuci oko 5-6 i budnjenje oko 12... To je jedna bitna stavka  koja se zove bioritam.
Kakva ti je ishrana(Mada ne mislim da je u pitanmju ishrana za  tvoja oklevanja).
Mozda negde radis? pa ne stignes u teretanu?Mozda si umoran od nekog posla? aA mozda   je oped problem samo u glavi...
Dobro razmisli sta je to sto te koci u tom vezbanju. Da li je to stvarno pravi umor ili samo bedan izgovor.
I ako je umor razmisli cega je taj umor posledica. Ne znam koliko si mlad ... al ako nisi neki penzioner ne bi iz cista mira mogao tako da se zamaras... Mozda je problem u teretani u kojoj vezbas... mozda prostor,okruzenje,ljudi koji te okruzuju?
Dobro razmislii!  Faktora moze biti mnogo  a ne mora biti ni jedan u pitanju , Oped ti kazem dobro razmisli! Da li si ti to umislio i sebi dao za pravo  da ne vezbas i taj postupak pokrivas bednim izgovorom!

Snazna volja ti je sve sto ti treba da bih vezbao. Nista Drugo!

A Oped ako mislis da je problem neka ,,povreda'' idi i prekontrolisi se!
Pozdrav od mene!
Bas tako... Ono sto radis treba da znas zasto radis!
Znaci motivacija+volja!
A probaj ici kod doktora za tu nesanicu  ili popricaj sa psihologom ...( Mozak je najbitniji!!!!!!!!!!!!!! Oped ti kazem moje misljenje je da  je to samo problem u tvojoj glavi,
Hmmmm ne znam ako si vec siguran da ti nesto fizicki fali idi kod nekog  sportskog doktora... Tesko da ti ovde moze iko pomoci na onsovu takvih nekih simptoma... Mozda i moze al stvarno ne znam sta bih ti rekao...) Nisi neki matorac da ti treba odmor... kao sto si rekao bar jos  3 meseca
pa sa tim bi  maltene sidu izlecio xD a ne opravio se od pretreniranosti... Jednostavno po tome sto pricas kao da ti fale neke motivacije...Pretreniranost se leci nekim odmorom  i promenama u vezbanju... monotonost ubija... Svaki trening nova avantura! a ne rutina! Idi vozi biciklo idi probaj neki drugi sport , .... bilo kakva promena moze pomoci!
Sačuvana
SAX!
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #73 poslato: Februar 02, 2013, 12:15:33 posle podne »

motivacija je po meni kljuc uspeha.Ako odes depresivan i umoran u teretanu nema svrhe vezbati onda,bar po meni.Sve je u glavi i volji :)
Sačuvana
workout brate!
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #72 poslato: Februar 02, 2013, 12:10:02 posle podne »

Depresivan si i lenj, ti od pretreniranosti ni p nisi video. Kraj priče.
Nadji motivaciju sebi, hrani se kako treba i treniraj.
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
znmg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #71 poslato: Februar 02, 2013, 11:34:18 pre podne »

Ma, nije to sto mislite, sig.:) Krenuo sam juce 4 vezbe sklekova, 2 zgibova sa po nekoliko ponavljanja i ja kad sam legao osetio sam toliki fizicki zamor (u nogama najvise), a mozak budan (satima). Nmg tacno da opisem taj osecaj, uglavnom, vidim da jos nisam spreman..Sto se tice simptoma: pad u rezultatima, brz gubitak energije(!!), u pocetku i gubitak tezine i na kraju nesanica...E, to sve kad mi se desilo i to posle odmora od nekih nedelju dana, znao sam da treba duzi period da se pauzira..Istina, stresiram se, ispitni rok, pa taj odmor nije bas odmor. Zeznulo me je to sto sam u teretani trening za treningom dizao opterecenje, a napolju monotonost tren.(mali izbor vezbi), nisam mislio da obrok i u ovom slucaju mora da bude sto pre posle tr. i sto nisam znao da postoji i sindrom pretreniranosti...To je moje lose iskustvo. Videcu jos bar 3 meseca da odmorim, nerado ali moram...Mislio sam da ima neko bas iskusan da mi kaze konkretne stvari, koliko traje, kako se prevazilazi ovakva situacija..
Sačuvana
cezar23
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 336


« Odgovor #70 poslato: Februar 01, 2013, 09:50:45 posle podne »

Zdravo. Zanima me samo koliko je potrebno vremena da se organizam oporavi od sindroma pretreniranosti. Kada sam trenirao u teretani osetio sam da padam u snazi (nekih 8-9 meseci), ali nije bilo strasno, kada sam poceo da treniram napolju (zgibovi, sklekovi, trcanje), brzo sam osetio teze simptome..Odmorim 4-5 dana, pa opet nekoliko nedelja, i tako pola godine, dok nisam skontao da mi to nije dovoljno i da treba duzi period da odmaram..Posle sam odmorio mesec dana i krenuo, i opet sam osetio da mi se organizam nije oporavio, pa obustavio treninge.  Sada posle skoro tri meseca od poslednjeg treninga da li moze da se opet trenira? Kao krenuo sam malcice par vezbi, ali sve se cimam da se nisam odovoljno oporavio. Je li  3 meseca dovoljno dug period da se oporavi od stanja u kojem sam bio maltene 1,5 dana? Je li BCAA spas za sprecavanje pretreniranosti od aerobnih treniga. Hvala.
Ti decko kolko se meni cini imas problem u glavu i to moras sam sa sobom da resis. Da li spavas kako treba?To moze biti i hronican umor ako se ponasas po standardu tinejdzera.... dolazenje kuci oko 5-6 i budnjenje oko 12... To je jedna bitna stavka  koja se zove bioritam.
Kakva ti je ishrana(Mada ne mislim da je u pitanmju ishrana za  tvoja oklevanja).
Mozda negde radis? pa ne stignes u teretanu?Mozda si umoran od nekog posla? aA mozda   je oped problem samo u glavi...
Dobro razmisli sta je to sto te koci u tom vezbanju. Da li je to stvarno pravi umor ili samo bedan izgovor.
I ako je umor razmisli cega je taj umor posledica. Ne znam koliko si mlad ... al ako nisi neki penzioner ne bi iz cista mira mogao tako da se zamaras... Mozda je problem u teretani u kojoj vezbas... mozda prostor,okruzenje,ljudi koji te okruzuju?
Dobro razmislii!  Faktora moze biti mnogo  a ne mora biti ni jedan u pitanju , Oped ti kazem dobro razmisli! Da li si ti to umislio i sebi dao za pravo  da ne vezbas i taj postupak pokrivas bednim izgovorom!

Snazna volja ti je sve sto ti treba da bih vezbao. Nista Drugo!

A Oped ako mislis da je problem neka ,,povreda'' idi i prekontrolisi se!
Pozdrav od mene!
Sačuvana
SAX!
ФИКИ
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1146


Weightlifting sister, with the middle leg twister! :D

« Odgovor #69 poslato: Februar 01, 2013, 07:49:50 posle podne »

1. Osetio si koje simptome?
2. Osam devet meseci si padao u snazi? Ili šta? Jesi li smršao?
3. Kada si krenuo da treniraš napolju osetio si šta?
4. Jes se hranio po ps-u?
Ja mislim da si lenj i depresivan, a ne pretreniran. Bez ljutnje
Sačuvana
Sta je dobar, a sta los trip?
Dobar trip je kad vidis zmaja.
Los trip je kad zmaj vidi tebe.
znmg
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #68 poslato: Februar 01, 2013, 05:55:26 posle podne »

Zdravo. Zanima me samo koliko je potrebno vremena da se organizam oporavi od sindroma pretreniranosti. Kada sam trenirao u teretani osetio sam da padam u snazi (nekih 8-9 meseci), ali nije bilo strasno, kada sam poceo da treniram napolju (zgibovi, sklekovi, trcanje), brzo sam osetio teze simptome..Odmorim 4-5 dana, pa opet nekoliko nedelja, i tako pola godine, dok nisam skontao da mi to nije dovoljno i da treba duzi period da odmaram..Posle sam odmorio mesec dana i krenuo, i opet sam osetio da mi se organizam nije oporavio, pa obustavio treninge.  Sada posle skoro tri meseca od poslednjeg treninga da li moze da se opet trenira? Kao krenuo sam malcice par vezbi, ali sve se cimam da se nisam odovoljno oporavio. Je li  3 meseca dovoljno dug period da se oporavi od stanja u kojem sam bio maltene 1,5 dana? Je li BCAA spas za sprecavanje pretreniranosti od aerobnih treniga. Hvala.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 17 upita.