TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 07:57:13 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   |  (Urednik: Zoltan Kozma)  | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening program za masu ?  (Pročitano 25142 puta)
Vandal
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 208

« Odgovor #99 poslato: Februar 26, 2013, 01:41:38 posle podne »

Misic ne prepoznaje termin masa i definicija,postoji trening,stres za misic ,oporavak,kvalitetna ishrana.kalorijski suficit dovodi do stvaranja masnih naslaga.Dobar trening uz kardio u fat burning zoni ili cak samo dobar visoko intezivan trening uz dobru ishranu topice masti.
Sad se ja ubacujem u ovu staru temu jer nisam dugo bio pa sad citam pa me zanima tvoje misljenje. Kazes kalorijski suficit doodi do stvaranja masnih naslaga ali svako ko zeli da dobije misicnu masu mora biti u kalorijskom suficitu,svako ko zeli da izgubi masne naslage mora biti u kalorijskom deficitu. Da li ti zelis da kazes da kalorijski suficit nije potreban da bi dobio misicnu masu vec uz trening oporavak i kvalitetnu ishranu(?) moze se to postici ili sam ja pogresno razumeo?
Recimo ja koji vise nisam pocetnik(nekada je to jako brzo islo secam se u pocetku sa svojih 70kg brzo otisao na 80kg uz samo nekoliko meseci) i telo mi sada dosta sporije izgradjuje misice, jedini nacin da dodjem do istih je uz kalorijski suficit takodje naporan trening i oporavak. Naravno da cu dobiti malo sala ali ako se prate kalorije i nije preveliki suficit to nece biti puno sala jer sve sto vise bude misica lakse ce se skinuti to sala. Mozda sam ja lose protumacio pa ti mislis pod kvalitetna ishrana da ipak bude kalorijski suficit ako mozes malo da mi razjasnis i takodje navedes najbitnije stvari na koje da se obrati paznja kada je u pitanju dobijanje misica za nekog ko trenira vec vise godina?
Sačuvana
"scientia est potentia"
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #98 poslato: Maj 16, 2012, 08:42:47 pre podne »

...i trenutno ne radim kardio uopste,ali formu odrzavam intezivnim i jakim treninzima,sa velikim opterecenjima baziranim na slobodnom opterecenju.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #97 poslato: Maj 16, 2012, 08:41:25 pre podne »

Generalno gledano iz ugla takmicarskog bb ja najvise na kvalitetnoj mis masi dobijam u periodu kada sam smanjenom unosu hidrata,ali je zato proteinski unos 5g po kg,van sezone drzim bf na nekih 10% i unos hidrata je mnogo veci i to nije takmicarska forma ali je opet kvalitetna forma.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #96 poslato: Maj 15, 2012, 10:11:00 posle podne »

Misic ne prepoznaje termin masa i definicija,postoji trening,stres za misic ,oporavak,kvalitetna ishrana.kalorijski suficit dovodi do stvaranja masnih naslaga.Dobar trening uz kardio u fat burning zoni ili cak samo dobar visoko intezivan trening uz dobru ishranu topice masti.
Znam i to mi je i logicno, ali sam ipak nov u ovom svetu i onda svasta citam, a mnogo je ljudi koji misle da znaju nesto i daju pogresne savete pa tako zbunjuju novajlije poput mene. Cak sam procitao i Alenov post na forumu da je nemoguce raditi na masi i uz to odrzati def, a kamoli praviti istovremeno.

Procesljacu teme o kardiju pa se javim ako mi bude nejasno kako i kad da radim...
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #95 poslato: Maj 15, 2012, 09:25:26 posle podne »

Misic ne prepoznaje termin masa i definicija,postoji trening,stres za misic ,oporavak,kvalitetna ishrana.kalorijski suficit dovodi do stvaranja masnih naslaga.Dobar trening uz kardio u fat burning zoni ili cak samo dobar visoko intezivan trening uz dobru ishranu topice masti.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #94 poslato: Maj 15, 2012, 12:20:26 posle podne »

Znaci mene je neko zeznuo kad je rekao da ne moze cardio/trcanje/bajs uz trening za masu >:( Kakav kardio da radim? Koliko puta nedeljno? Na koliko puls? Iskreno sve sto znam o cardio treningu je nesto teorije i ovaj snimak kao konkretan primer

5 min belly fat DESTROYER
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #93 poslato: Maj 14, 2012, 11:45:49 posle podne »

Nemoj trcati vozi bajs :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #92 poslato: Maj 14, 2012, 08:44:33 posle podne »

Koji vid Kardia? Ne moras raditi kardio da bi smrsao,samo vodi racuna sta jedes i treniraj jako.
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #91 poslato: Maj 14, 2012, 08:37:14 posle podne »

A kardio?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #90 poslato: Maj 14, 2012, 08:26:13 posle podne »

Trcanje "jede" ruke. ;)
Sačuvana
R1
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1531

« Odgovor #89 poslato: Maj 14, 2012, 06:59:44 posle podne »

Trcanje ili kardio na masi? Ja radim masu, ali samo zbog ruku jer su slabije, ali pored toga moram da skinem salo sa stomaka i unutrasnje strane nogu, voleo bih to da radim uporedo ako moze, pa me zanima da li onda da ubacim i kardio? Ili trcanje? Ja bih radije trcanje, ali eto citam sad dole da odlaze i misici trcanjem...
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #88 poslato: Maj 14, 2012, 04:12:40 posle podne »

Ako budes gledao da unosis dovoljno proteina neces morati da brines o gubljenju misicne mase zbog kadio treninga..
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #87 poslato: Maj 14, 2012, 12:46:29 posle podne »

Koji god kardio da radis gledaj da budes u fatburning zoni,120 do 140 otkucaja u minuti,u sto duzem vremenskom intervalu do 60 min.Imas opcije ujutru na prazan stomak ili nakon treninga sa opterecenjem.
Sačuvana
Savic019
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Samo trening

« Odgovor #86 poslato: April 21, 2012, 09:41:34 posle podne »

Skidanje sala sa stomaka malo,ali trcanjem se ljuste misice,gori ih,jer organizam pored sala trosi i misice,a ja jurim telesnu tezinu,zato sam pitao,dali moze cardio,da skinem sa stomaka salo,vide se trbusnjaci,ali ima sala.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #85 poslato: April 21, 2012, 08:53:43 posle podne »

Sta je cilj tog cardija?Poboljsanje kondicije ili skidanje mastnih naslaga?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.135 sekundi sa 19 upita.