TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 09:25:40 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 166920 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #792 poslato: Jun 27, 2016, 11:21:23 posle podne »

da li si trčao po usponu/ravnom?
kakav si sa istezanjem listova?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #791 poslato: Jun 27, 2016, 11:20:44 posle podne »

najverovatnije da se radi o preopterećenju tetiva kolena mišića pregibača kolena (fleksori) zbog skraćenosti (krutosti/nefleksibilnosti istih)...
moraš da radiš na istezanju zadnje lože... (!!!)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #790 poslato: Jun 27, 2016, 11:21:20 pre podne »

koliko si visok, težak?
kakve su patike za trčanje - dobre, kvalitetne, nove/stare?
- da li je bol u predelu neke tetive, mišića ili širi deo zadnje strane kolena ( spoljašnja/unutrašnja strana kolena)?
- da li postoji mesto bolno na dodir?
- neki pokret odredjeni izaziva bol...?
koliko si visok, težak?
kakve su patike za trčanje - dobre, kvalitetne, nove/stare?
- da li je bol u predelu neke tetive, mišića ili širi deo zadnje strane kolena ( spoljašnja/unutrašnja strana kolena)?
- da li postoji mesto bolno na dodir?
- neki pokret odredjeni izaziva bol...?

188cm 100kg
Radim na tome da skinem visak kg posle perioda na masi.
Patike su za trcanje (Nike running), nisu nove ali su u dobro stanju.
Trcao sam posle tog bola ponovo tj sutradan ali je bilo sve ok. Bol koji se javio je bio onako u sirem delu zadnje strane kolena. Nema bolnog mesta, tacke, otoka ni odredjenog pokreta koji izaziva bol. Kao neki unutrasnji bol.
Ova istezanja radim sve osim ovog prvog ali, kazem, ukupno sve 2-3min. To prvo bez da savijem koleno ni ne mogu da uradim.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #789 poslato: Jun 26, 2016, 08:26:32 posle podne »

istezanje primicača...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #788 poslato: Jun 26, 2016, 02:17:25 posle podne »

istezanje za kvadriceps - butni mišić...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #787 poslato: Jun 26, 2016, 01:38:54 posle podne »

ovo su istezanja za listove - takodje su važna...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #786 poslato: Jun 26, 2016, 01:33:52 posle podne »

ovo su istezanja za zadnju ložu...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #785 poslato: Jun 25, 2016, 05:16:32 posle podne »

koliko si visok, težak?
kakve su patike za trčanje - dobre, kvalitetne, nove/stare?
- da li je bol u predelu neke tetive, mišića ili širi deo zadnje strane kolena ( spoljašnja/unutrašnja strana kolena)?
- da li postoji mesto bolno na dodir?
- neki pokret odredjeni izaziva bol...?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #784 poslato: Jun 25, 2016, 05:14:31 posle podne »

Radim ali po minut najviše. Inače mi je zadnja loža skraćena ili kako se to kaže jer ne mogu ovo drugo da uradim ovako tj ovoliko da se savijem. Fali dosta do poda.
osnovna stvar koju moraš da uradiš - jeste da stigneš do poda... to traži vreme i trud (ali velika šansa da problem nećeš imati kada rešiš fleksibilnost zadnje lože)
to znači > istezanje posle trčanja i treninga nogu 10-15min (!!!) ne manje(!!!)
(izvini na uskličnicima, ali je važno  ;)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #783 poslato: Jun 24, 2016, 01:38:30 posle podne »

Radim ali po minut najviše. Inače mi je zadnja loža skraćena ili kako se to kaže jer ne mogu ovo drugo da uradim ovako tj ovoliko da se savijem. Fali dosta do poda.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #782 poslato: Jun 24, 2016, 01:36:44 posle podne »

da li radiš ovo istezanje za noge posle trčanja? (5-10min)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #781 poslato: Jun 23, 2016, 10:37:45 pre podne »

Cao Pedja, posle dugog vremena sam poceo da trcim napolju, po stazi za trcanje (Kosutnjak). Do sada samo bajs u teretani. Ne znam koliko se secas, imao sam problem sa zadnjim delom kod kolena, da me je bolelo kad hodam i sl. Na kraju svega su mi namestili sve te ligamente, tetive i sta vec, isao sam na fizikalnu i to se resilo. Posle ojacao noge u teretani. Sve je ok, nemam nikakvih bolova kao ranije ali kad sam juce i prekjuce trcao osetio sam mali bol u toj regiji pozadi koja mi je pravila ranije problem. Inace, nisu mi to bas prvi dani trcanja napolju, trcim vec neki kraci period ali nisam imao nikakvih problema. E sad, juce me nije drzao bol sve vreme tokom trcanja vec je prestao. Nije to neki jak bol da sece i sl. ali se plasim da ponovo ne napravim neki problem. Pre trcanja se zagrejem ali od zagrevanja za noge samo vrtim onako kolena kao na fizickom i stopalo i to je to. Pretpostavljam da bih trebao da se vise zagrevam ali ne znam koje bih vezbe trebao da radim pre trcanja. I da li da uopste trcim? Plasim se da se ne obnovi povreda. Dok sam vozio bajs i radio cucnejve sa 100+ kg nikakav bol nisam imao.
« Poslednja izmena: Jun 23, 2016, 10:39:25 pre podne od strane belgrade style » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #780 poslato: Januar 12, 2016, 09:20:13 pre podne »

188cm, 95kg > imaš +10-15kg, to pojačano opterećuje kolena...
da li su jaki mišići nogu ili slabiji (vežbaš noge?)?
da li je bilo nekada posle povrede jačeg otoka kolena, osećaja da je nešto puklo u kolenu?
da li  je bilo osećaja nestabilnosti kolena - kao da prošeta koleno? (pri promeni pravca kretanja?)
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #779 poslato: Januar 10, 2016, 12:24:13 posle podne »

37 i po godina, oko 188cm i 95kg, bio sam i na 100kg ali sam smrsao u poslednje vreme, uglavnom na nervnoj bazi. Povreda sam imao u cvetu mladosti ali nikada nisam bio kod lekara, tipa na basketu, onda pre 2 leta klecne mi iz cista mira pa me boli mesecima pa prodje itd. Inace sam dosta bio aktivan, teretana, bicikla, trcanje, ma sve... Generalno umeju iz cista mira da me zabole/klecnu prilikom nekih najnormalnijih aktivnosti. Oba me bole pozadi sa unutrasnje strane, kod/iza tetive
« Poslednja izmena: Januar 10, 2016, 12:50:55 posle podne od strane Ogi » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #778 poslato: Januar 10, 2016, 12:08:52 posle podne »

U poslednjih nekoliko meseci imao sam problema sa jednim kolenom u smislu da me posle duzeg sedenja boli kada ustanem i ukoci se i potrebno je malo vremena dok se ne razradi nakon cega je sve uglavnom ok, u stvari bolelo me je i prilikom savijanja potpunog. Onda je pocelo i drugo da me boli, povremeno. U KC sam isao preko neke poznanice i neka doktorka je palpacijom utvrdila da imam Bekerovu cistu, nista nije prepisala osim lek Arcoxia 2 kutije, znaci nista terapija ili nesto. Kao obavezno da krenem na plivanje, bicikl je dobar i da izbegavam teske vezbe za kolena. Sada mi je bolje ali me i dalje bole i to oba, cak nekako ovo drugo vise, samo pozadi. Uglavnom osecam kada hodam. Kazu rendgen tu ne pomaze jer nije problem sa kostanim sistemom.

Koje vezbe u teretani smem da radim za ojacavanje butine jer mi je to predlozeno ? Koliko Glukozamina dnevno da pijem, Natrol ?
poydrav Ogi,
koliko imaš godina?
koliko si visok, težak?
da li je bilo prethodnih povreda kolena?
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 18 upita.