TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396116 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 04:25:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 51 52 [53] 54 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 167418 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #42 poslato: Novembar 21, 2013, 08:01:21 posle podne »

radite par dana ovako, supl je ok, led može posle vežbanja...
javi kako ide
Sačuvana
vlaani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #41 poslato: Novembar 21, 2013, 05:34:03 posle podne »

OK.Probaću sa ovim vežbama. Smem li duže da radim ove vežbe pošto nemam bol dok radim? Od suplemenata uzimam glukozamin-chondroitin-msm (ako ste na to mislili). Ima te li Vi da predložite nešto drugo? Da li da stavljam led na koleno?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #40 poslato: Novembar 21, 2013, 03:53:11 posle podne »

istezanje treba da traje 3-5min. ne smeš čučanje i klečanje, stepenice izbegavaj...

da li ćes uzeti nešto od suplementacije?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Novembar 21, 2013, 03:51:21 posle podne »

radi vežbe za kvadriceps:
- sedeći podigneš ispruženu nogu u kuku 90○, koleno 180○, zadrziš 15-20 sec. onda radiš drugu nogu isto. to ponovis tri puta... mozes produzavati dužinu zadržaja na 30-40sec, koliko ti je podnošljivo. možeš nogu rotirati na spolja ili na unutra, kako manje boli.
- spustiš se u blagi polucučanj, nekoliko cm, stopala blago razmaknuta, do širine ramena, stopala rotirana ka spolja (V). zadrzaj 15-20sec, tri serije
posle istezanje:
- za pocetak stoječi povlačiš nogu savijenu u kolenu drzis stopalo, ka zadnjici povlačiš. vazno je, kad dodješ do zatezanja,  ostaneš u tom položaju 30-45sec, pa pojacaš malo...

kad sediš noge drzi ispravljene....

javi kako ide
Sačuvana
vlaani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #38 poslato: Novembar 19, 2013, 07:40:56 pre podne »

Pošto sam imao operaciju prednjih ukrštenih ligamenata, 3-4 puta nedeljno,minimum, sam vežbao kvadriceps. Ali istezanje sam radio slabo. Uhvatim nogu za skčni zglob i istežem iza leĂ°a,(nadam se da me razumete na koju vežbu mislim), ali i to više radi reda,nego radi istezanja,nažalost. :):):). Prie 5-6 dana sam radio vežbe za kvadriceps, dva dana po dva puta dnevno,(malo sam i preforsirao,posto ih dva meseca nisam radio) radim sjedenje uz zid (bar ih tako ja zovem), prvi put posle dva meseca, tad sam se  vise istezao, ali sam prestao sa vežbama zbog pucketanja i povremenog malog bola. Mene ne boli dok radi vežbe, već kad odmara,sjedim, javi se mali bol,ali brzo proĂ°e. Primeto sam da kad sam u patikama retko mi pucketa koleno,da ne kažm nikad, a kad idem bez obuće u kuću,tad češće. Mozda sam ja ovo i umislio, ali meni se tako čini :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: Novembar 18, 2013, 11:57:58 posle podne »

@vlaani

da li si radio skoro istezanja kvadricepsa?
da li je kvadriceps jači ili slabiji?
Sačuvana
vlaani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #36 poslato: Novembar 17, 2013, 11:35:53 posle podne »

Na osnovu rengena ortoped  mi je rekao da je hrskavica. U Sport Medikal Alliance u BG. sam radio EHO pregled,(njima nisam nosio RTG snimak)tu su mi rekli ovo što sam predhodno napisao. Tu sam radio i Plazma terapiju,na moje insistiranje, jer mi je ortoped rekao da više nema sporta za mene, zbog hrskavice. Od tad pijem glukozamin-chonddroitin-MSM. Mene brine drugo koleno  što   po nekad pucketa i  boli, a nisam imao nikakvu povredu, sem što sam ga opetretio, nesvesno, štedeći  koleno sa kalcifikatima. Šta to može biti, smem li bar da lagano trčim, smem li da radim vežbe za jačanje? Da li da idem na fizikalnu terapiju? Do 30 god. sam se profesionalno bavio rukometom, od tad redovno treniram,  4-5 puta nedeljno, igram mali fudbal, pa tesko podnosim ne trenitanje!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Novembar 17, 2013, 11:04:43 posle podne »

treba skinuti 5-7 kg...
da li je radjen rendgen kolena?
gde je radjen ultrazvuk?
Sačuvana
vlaani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #34 poslato: Novembar 17, 2013, 09:45:01 posle podne »

85 kg, pogresih u predhodnoj poruci
Sačuvana
vlaani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #33 poslato: Novembar 17, 2013, 09:16:16 posle podne »

imam 34 god. 1,85kg, 185cm. operisao prednje ukrstene ligamente.Mali fudbal sam igrao skoro svaki dan do pre dva meseca,dok  nije nastao problem sa kalcifikatima. U kolenu sam poceo da osjecam kao da nesto puca, i po nekad mi se ukoci koleno al na sekund i odmah prodje. Prvo su mi rekli da je hrskvica, al na ultrazvuku uraĂ°en u suprapatelarnoj burzi i njenim recesusima, kao i retroparetalno uočava se prisustvo slobodna tečnosti, prisutna hipertrofija sinovije,hrskavica očuvanog promera, merena izmeĂ°u 2.5mm i 3,3mm, veći broj kalcifikata u svim delovima zgloba, kao i u proksimalnom i distalnom delu Pt, u poplitealnoj jami dva kalcifikata/fabele promera 7.3 i 8.6mm.(ovako pise u izveštaju). Mogu li ovi kalcifikati da se reše fizikalnom terapiom???  MeĂ°utim, mene brine i drugo koleno koje počinje po nekad da me boli, i po malo pucketa. Sa njim sve mogu da radim bez bola al me zabrinjava.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Novembar 17, 2013, 08:24:37 posle podne »

koji je ligament bio povredjen, gde su kalcifikati?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #31 poslato: Novembar 17, 2013, 08:23:52 posle podne »

postovana, boli me po nekad ispod čašice kolena,malo prema unutrašnjosti kolena, bol nije kostantan, kao da mi taj deo gori. Obicno kada sedim. Nisam imao povredu, nemam otok, sve mogu da radim. vec dva dana po nekad osećam pucketanje kad hodam. Vec dva meseca imam problema sa drugim kolenom,pojavili su se kalcifikati(imao sam operciju ligamenata pre 8 god na tom kolenu), koje treba da odklonim,pa sam verovatno, opteretio ovo drugo koleno. E sad me interesuje ovo što me boli po nekad i pucketa, da li je nešto ozbiljno, sta mi predlažete da radim? Da li smem da radi vežbe za jačanje. Kako čitam po forumima meni ovo lici na meniskus, ali ja nisam imao povredu, već dva meseca, ni rekreativno se ne bavim sportom!
koliko goddina imate?
visina, težina?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: Novembar 17, 2013, 08:17:48 posle podne »

trudi se da noge držiš dok sediš ispravljene, ne savijene...
napisaću ti vežbe za kvadriceps, prvo će biti lakše u početku...
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Novembar 17, 2013, 08:15:46 posle podne »

koje su najbolje vezbe za kvadriceps?
imam samo jedan problem,radim kao nocni cuvar,sedim 12 sati sa savijenim nogama :/
imam oko 185 cm i 90 kg
za početak, trebalo bi da skineš 10kg minimum, bilo bi idealno 75 za 185.... to je kao da nosiš svakog dana teg od 10-15kg, a to nosiš sa kolenima, jer ona nose težinu tela..
Sačuvana
vlaani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #28 poslato: Novembar 17, 2013, 07:47:38 posle podne »

postovana, boli me po nekad ispod čašice kolena,malo prema unutrašnjosti kolena, bol nije kostantan, kao da mi taj deo gori. Obicno kada sedim. Nisam imao povredu, nemam otok, sve mogu da radim. vec dva dana po nekad osećam pucketanje kad hodam. Vec dva meseca imam problema sa drugim kolenom,pojavili su se kalcifikati(imao sam operciju ligamenata pre 8 god na tom kolenu), koje treba da odklonim,pa sam verovatno, opteretio ovo drugo koleno. E sad me interesuje ovo što me boli po nekad i pucketa, da li je nešto ozbiljno, sta mi predlažete da radim? Da li smem da radi vežbe za jačanje. Kako čitam po forumima meni ovo lici na meniskus, ali ja nisam imao povredu, već dva meseca, ni rekreativno se ne bavim sportom!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 51 52 [53] 54 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.149 sekundi sa 18 upita.