TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396116 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 10, 2024, 05:46:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 50 51 [52] 53 54 55 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Problemi sa kolenom  (Pročitano 167422 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #57 poslato: Januar 02, 2014, 11:09:01 pre podne »

da li radiš teretanu noge?
da li si radio treninge zadnjih mesec dva?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #56 poslato: Januar 02, 2014, 11:07:40 pre podne »

@nemanja
koji sport treniraš?
koliko si visok, težak?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #55 poslato: Januar 02, 2014, 11:06:32 pre podne »

Izvinjavam se što pišem i 4. post zaredom, čisto da kažem da koleno više nije nestabilno, možda malko samo.. I dalje "nije to to", ali ide dosta na bolje. Otok je i dalje prisutan ali se smanjio. TakoĂ°e se smanjio (možda čak i nestao) sa butnog mišića odmah iznad kolena. Bez problema mogu da savijem i ispravim nogu. Kada čučnem skroz do dole (da zadnja loža dodirne list) i dalje osetim pritisak u butini, ali dosta manji nego što je to bilo pre 2 dana. TakoĂ°e sam bez većih problema sišao sa 4. sprata, pa potom do grada. Nisam imao problema sa penjanjem uzbrdo i nizbrdo, bile to stepenice ili brdo. Možda malko zaboli u čašici kad se penjem uz stepenice i to je to. Hvala Bogu stanje se dosta popravilo u ova 2 dana odmora, nadam se da će se napredak nastaviti.
I da, kada se zagrejem, odnosno kada duže šetam, gotovo i da ne osetim da je koleno povreĂ°eno.
ok, nastavi led, i prekid trčanja za sada.... led 3x na dan.
nije problem, piši slobodno postove, niko te neće lupati po prstima ;)
Sačuvana
NemanjaJ.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #54 poslato: Januar 01, 2014, 09:39:43 posle podne »

Izvinjavam se što pišem i 4. post zaredom, čisto da kažem da koleno više nije nestabilno, možda malko samo.. I dalje "nije to to", ali ide dosta na bolje. Otok je i dalje prisutan ali se smanjio. TakoĂ°e se smanjio (možda čak i nestao) sa butnog mišića odmah iznad kolena. Bez problema mogu da savijem i ispravim nogu. Kada čučnem skroz do dole (da zadnja loža dodirne list) i dalje osetim pritisak u butini, ali dosta manji nego što je to bilo pre 2 dana. TakoĂ°e sam bez većih problema sišao sa 4. sprata, pa potom do grada. Nisam imao problema sa penjanjem uzbrdo i nizbrdo, bile to stepenice ili brdo. Možda malko zaboli u čašici kad se penjem uz stepenice i to je to. Hvala Bogu stanje se dosta popravilo u ova 2 dana odmora, nadam se da će se napredak nastaviti.
I da, kada se zagrejem, odnosno kada duže šetam, gotovo i da ne osetim da je koleno povreĂ°eno.
« Poslednja izmena: Januar 01, 2014, 09:41:49 posle podne od strane NemanjaJ. » Sačuvana
NemanjaJ.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #53 poslato: Decembar 31, 2013, 08:44:51 posle podne »

I da, da pojasnim ovo "nestabilno". Nije nestabilno u smislu da prošeta levo-desno, nego mi se ponekad samo naglo ispravi. Možda je to i do mene, iz straha da će da zaboli pa ga opustim naglo tj. ispravim. Znači u tom smislu "nestabilno, da se naglo ispravi, ne ševa.

Dok sedim na podu i kada mi je noga opružena, mogu je ispraviti sa skoro punom jačinom. Pod ovo "skoro" mislim na to da se plašim da je ispravim svom snagom, da ne bi bilo nešto što ne mora biti :)

Čučanj takoĂ°e mogu da odradim, ali ne pun (da mi se list dodirne sa zadnjom ložom), jer onda kao što rekoh osetim pritisak u butnom mišiću.
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2013, 09:24:13 posle podne od strane NemanjaJ. » Sačuvana
NemanjaJ.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #52 poslato: Decembar 31, 2013, 08:33:40 posle podne »

Plašim se da nije neka tetiva, a pogotovo ligament. Jel postoji mogućnost za to? Dakle ja nogu mogu da ispravim, kad je savijem nema boli nego ta nadutost butnog mišića i osećam blagu nestabilnost, ali mogu da hodam bez bolova.

Kažem opet, čudi me da nisam osetio nikakve bolove tokom trčanja, nego tek posle 4 sata. U tom periodu nije bilo ni naduveno.
« Poslednja izmena: Decembar 31, 2013, 08:37:09 posle podne od strane NemanjaJ. » Sačuvana
NemanjaJ.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #51 poslato: Decembar 31, 2013, 07:57:52 posle podne »

Hladio sam ledom, ali 2x juče i jednom samo danas. Sad ću opet i krećem češće. Još je naduveno ali ne boli toliko više. Ipak još uvek osećam da je nestabilno. Nogu mogu ispraviti, kad iskrivim osetim napetost u butnom mišiću, ali to je verovatno od otekline.

Džoging običan sam radio. 2x12 minuta lagano.

Nikada nisam imao problema ni sa jednim kolenom. Štaviše, nikad bol u kolenu nisam osetio.

24 godine imam.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #50 poslato: Decembar 31, 2013, 07:07:28 posle podne »

@mirko
da li sad ima otoka? mozeš saviti, ispraviti full?
da li je radjena punkcija kolena?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #49 poslato: Decembar 31, 2013, 07:03:42 posle podne »

Dobar dan :D Ovako pre 3 nedelje sam na fudbal pao i prilikom pada kao da mi dve kosti pomerise na koleno  i vratise...To je bio petak u subotu mi vec otok javlja malo veci i u utorak idem kod ortopeda..On mi pogleda koljeno,uhvati rukama i pomeri mi desno i levo i to je zaboljelo...Kaze istegao sam ligamente,iscasenje meniskusa i podliv krvi u koljenu..Nije mi stavio gips kaze samo da mirujem i da stavim steznik..Nisam mogao skroz da je ispravim i da je savijem. U pocetku sam klecao ali nakon nedelju i po dana sam prestao da klecam...Posle 2 nedelje pocinje malo sa leve strane kolena da me probada dok idem,ali ne uvek...i sada savijem nogu do kraja i kada je ispravljam boli malo u koleno i kad je ispravim pukne u koleno nesto...Pomagaj,nema fudbala nema zivota :D
pozdrav,
kako je tačno izgledao pad kada je nastala povreda?
mozeš da okačiš sliku sa obelezenim mestom bola?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #48 poslato: Decembar 31, 2013, 07:00:33 posle podne »

šta si sve radio na treningu posle kojeg se javio bol?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #47 poslato: Decembar 31, 2013, 06:59:07 posle podne »

Update: Od maločas boli na lupkanje tačno ovde (zaokruženo je na slikama)
http://www.dodaj.rs/f/K/oq/1rNL2jnH/1.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1j/9d/r5AVoeq/5.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3w/MA/2WWgDRt5/3.jpg

Ne boli tetiva koja spaja čašicu sa tibijom, nego baš koska. Boli kao modrica kad lupnem po njoj, kao od udarca.

NaĂ°oh i ovu sliku
http://graphics8.nytimes.com/images/2007/08/01/health/adam/19506.jpg
Slika desno. Baš u ovom donjem zaokruženom delu. Šta znači ovo "Osgood-Schlatter disease"?

I da, donji deo butnog mišića (sa desne strane, ne znam kako se taj deo naziva) mi je malo veći nego što treba.
bolno mesto i koleno hladi ledom (možete zamrznuti grasak, boranija) 5x na dan po 7-10 minuta.
da li je bilo povreda kolena ozbiljnijih nekada?
koliko imaš godina?
Sačuvana
Mirko Ivanovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32

« Odgovor #46 poslato: Decembar 31, 2013, 02:18:15 pre podne »

Dobar dan :D Ovako pre 3 nedelje sam na fudbal pao i prilikom pada kao da mi dve kosti pomerise na koleno  i vratise...To je bio petak u subotu mi vec otok javlja malo veci i u utorak idem kod ortopeda..On mi pogleda koljeno,uhvati rukama i pomeri mi desno i levo i to je zaboljelo...Kaze istegao sam ligamente,iscasenje meniskusa i podliv krvi u koljenu..Nije mi stavio gips kaze samo da mirujem i da stavim steznik..Nisam mogao skroz da je ispravim i da je savijem. U pocetku sam klecao ali nakon nedelju i po dana sam prestao da klecam...Posle 2 nedelje pocinje malo sa leve strane kolena da me probada dok idem,ali ne uvek...i sada savijem nogu do kraja i kada je ispravljam boli malo u koleno i kad je ispravim pukne u koleno nesto...Pomagaj,nema fudbala nema zivota :D
Sačuvana
NemanjaJ.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #45 poslato: Decembar 30, 2013, 05:25:02 posle podne »

Update: Od maločas boli na lupkanje tačno ovde (zaokruženo je na slikama)
http://www.dodaj.rs/f/K/oq/1rNL2jnH/1.jpg
http://www.dodaj.rs/f/1j/9d/r5AVoeq/5.jpg
http://www.dodaj.rs/f/3w/MA/2WWgDRt5/3.jpg

Ne boli tetiva koja spaja čašicu sa tibijom, nego baš koska. Boli kao modrica kad lupnem po njoj, kao od udarca.

NaĂ°oh i ovu sliku
http://graphics8.nytimes.com/images/2007/08/01/health/adam/19506.jpg
Slika desno. Baš u ovom donjem zaokruženom delu. Šta znači ovo "Osgood-Schlatter disease"?

I da, donji deo butnog mišića (sa desne strane, ne znam kako se taj deo naziva) mi je malo veći nego što treba.
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2013, 05:26:38 posle podne od strane NemanjaJ. » Sačuvana
NemanjaJ.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 37

« Odgovor #44 poslato: Decembar 30, 2013, 04:14:34 pre podne »

PeĂ°a, ponovo ja :-\ uhvatio me je neki težak maler u ova 2 meseca. Samo što je prošao onaj problem sa preponom, odmah se pojavio drugi, za mene novi. Dakle koleno po prvi put. Levo koleno. Posle 10 dana pauze sa trčanjem, danas (odnosno sada već juče) sam odradio jedan lagan trening od 2x12 minuta laganog trčanja. Istina, po betonu.

Koleno trenutno najviše boli kada se noga do maksimuma ispravi. Kada ga savijem skoro da ne osećam bol, ali osetim "da je koleno ogromno unutra". TakoĂ°e se nadulo sa obe strane donjeg dela čašice. Odmah sam posumnjao na meniskus, a nadam se da nisu ligamenti, jer bi valjda kod ligamenata osetio nagli bol. Isto tako se nadam da nije ništa ozbiljno. Boli dok šetam, ali mogu da šetam, nije da ne mogu. Isto tako što više šetam manje boli.

E sad, šta mene zapravo buni. Buni me to što bol nisam osetio dok sam trčao, nije bilo tog bola koji bi me presekao. TakoĂ°e sam posle treninga najnormalnije došao kući, istuširao se, večerao, ponovo otišao do grada, odsedeo malo u kladionici, posle otišao sa društvom do kafića, tu sedeo sa njima 2 sata i pio piće, posle čega sam najnormalnije došao kući ne osećajući ništa. Najnormalnije se popeo na 4. sprat. E onda, kada sam stigao kući, ponovo seo malo nešto da čalabrcnem, i onda me je posle toga dok sam šetao malko žignulo. Rekoh u sebi ma to nije ništa. Posle me žignu još par puta i videh da je koleno naduveno (prvo je bilo naduveno samo sa desne strane čašice, ne i sa leve.

Dakle, mene buni to što sam posle treninga još puna 3 ili 3 i po sata najnormalnije hodao, peo se uz stepenice, savijao nogu, čak i pričao sa drugarom o takmičenjima koja slede u januaru. Ništa nije bolelo. I onda me je recimo oko 23.30h zabolelo (trening sam radio od 18.45h do 19.30h sa sve istezanjem).

Da li postoji mogućnost da je to samo nešto trenutno, da će otok i bol spasti posle odmora? Pročitah da je No Dol dobar za te stvari, srećom imam celu tubu njega pa ću pokušati sa njim. Imam i Ahilo gel.

PeĂ°a, pomagaj.

EDIT: Samo još ovo malo preciznije da kažem. Kada je noga ispravljena u opuštenom stanju, tada ne boli. Boli kada je ispravljena uz pomoć butnog mišića, odnosno kada je i sam butni mišić stegnut, ako me razumeš PeĂ°a. Dakle kad se silom noga ispravi.
« Poslednja izmena: Decembar 30, 2013, 04:41:09 pre podne od strane NemanjaJ. » Sačuvana
vlaani
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #43 poslato: Novembar 21, 2013, 08:10:32 posle podne »

ok. javljam!
Sačuvana
Stranice: 1 ... 50 51 [52] 53 54 55 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.047 sekundi sa 14 upita.