TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:21:36 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 166 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: No Explode - Xpand - Nano Vapor-i ostali NO  (Pročitano 496268 puta)
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2482 poslato: Oktobar 21, 2016, 09:41:22 pre podne »

Predlažem da otvoriš svoju temu gde možemo detaljno o svemu...trening, ishrana, suplementacija, zdravlje...

Pomenuti ciljani unos makrosa nije na zadovoljavajućem nivou...pokušaj low-carb? Mada tu će ti trebati i više proteina i masti( masti naročito)...

Ako već "brojiš kalorije" ne idi drastično sa kalorijskim deficitom...

Nije stvar šta iz ishrane izbaciš nego i šta ostane i u kojoj količini...loše voĂ°ena dijeta je takoĂ°e veliki problem!

Malo o tome - o metaboličkoj šteti, jo-jo efektu i sl. problemima vezanim za loš odabir dijete... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html
Sačuvana
tealkjaffa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #2481 poslato: Oktobar 20, 2016, 06:16:12 posle podne »

Treniram ravno godinu dana(imao sam malo vise stresa pa sam se nagojio za tih  godinu dana, srecom dosta je otislo u misice), sto se tice nadzora u pocetku su mi pomagali zaposleni u teretani mada jako kratko jer mi se svidelo vezbanje pa sam dosta knjiga procitao na tu temu (mada uvazam njihovo iskustvo donekle). 20 godina. 178,105 kila (smrso sam u poslednje 3 nedelje oko 9 kila)

Nisam vadio krv, ali pri proslom pregledu (pre 5 meseci) je sve bilo ok, a zbog adeno virusa moji me teraju da radim svakih par meseci i mogu reci da vec par godina  nalazi se ne menjaju nista strasno, sve je na preporucljivim vrednostima (radim kompletnu krvnu sliku)
Krvni pritisak 120/ 80

Ishranu sam sredio , cilj mi je da smrsam jos 10-15 kila (90 kila mi je cilj ), unosim oko 100gr proteina, 100 gr uh, i 30gr masti (otprilike  sam po nekoj mojoj racunici na oko 1500/2000 kalorija) 3/4 obroka dnevno

Nemam tacan dnevni raspored sta i kad jedem jer mi dosta zavisi od obaveza.
dorucak mi najvise varira, rucak je uvek meso i povrce, a vecera riba,tunjevina, sir.

Hleb sam izbacio, ako i jedem to je jako malo, uglavnom uh imam u ishrani ako moji uzmu picu pa pojedem parce ili neko testo,prave cesto lazanje (mleveno meso, trapist ,spagete i sos od paradajza , to su sastojci)
Po meni je to los izbor zato se i trudim da u ostalim obrocima izbacim uh, ili da ih svedem na minimum.
Ne volim slatko, jedino volim koka kolu koju se takodje trudim da izbacm (naravno ne pijem je svakog dana)
Masti su iz mesa,jaja i imam dosta orasa i lesnika pa to svremena na vreme uzimam (svaki drugi,treci dan pojedem saku)
Naravno ubacim i voce i povrce kad sam gladan

sustina ishrane mi je da bezim od stola, i da ne gledam na hranu ko na zanimaciju ( malo je ovo glupo napisano ali to mi je i pre pomagalo jer jako uzivam u hrani i onda i preteram jer ne zavrsim ni sa ruckom a vec planiram sta cu sutra, sto sam sad u poslednje vreme izbacio iz navike)

Od vitamina koristim magnezijum i b vitamine (imamo problem sa caletove strane sa ishijasom i skoro svakodnevnim grcevima pa nam ova kombinacija pomaze), cink, vitamin c.
spavam 7/8 sati, nedeljom 12.
Vode pijem dosta, 3-4 l,
trening 3-5 puta nedeljno

Citao sam da pri kalorijskom deficitu moze doci do umora i sl, ali ja se super osecam, nemam problem da sam ceo dan aktivan, glava mi je bistra, imam jos i obavezu da setam kera barem jednom dnevno, pesacim do faksa svaki dan (3km), jedini mi je problem sto na treningu ne pucam od energije vec je to sve ok, malo mi se brze zamaraju misici, i snaga mi bas jako opadne, potreban mi je veci odmor izmedju serija ( sto ne volim jer mi onda i puls opada a to ne ide u prilog mrsavljenju )


I da obicno me pitaju zasto sam onda debeo kad sam tako aktivan a razlog je kao sto sam napisao da sam bas veliki gurman, i onda kad se poklopi  to i period kad sam pod stresom ( kao sto je upis na faks) ja za tih mesec dana steknem te lose navike gde jedem dosta a malo fizicke aktivnosti i to onda vucem jos dosta sa sobom, zato sam i sad resio da promenim navike  i bas iz tog razloga trazim savet za suplemente kako bi u teretani dao maksimum.

Izvinite na duzem tekstu ali Slavisa me je pitao i vidim da hoce da pomogne pa reko ajde da dam detaljan opis.



Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #2480 poslato: Oktobar 20, 2016, 09:29:08 pre podne »

Jel the beast ok reaktor ili da uzmem dymatize mpact (sad je na akciji)
Pod ok mislim da li je dobar za mene kao pocetnika u suplementaciji.
trazim no reatkor jer mi se desava da nisam skoncentrisan u teretani, i takodje mi se desi da mi snaga rapidno opada, posebno kad radim noge i grudi.
npr. radim presu 195 kila uradim 6-7  ponavljanja i sledecu seriju ne mogu ni 150 kila 3-4 ponavljanja ( tek nakon 5 minuta odmora mogu to da uradim)
Rekli su  mi da bi bcaa pomogle da pijuckam u toku treninga.


A koliko dugo vežbaš? Stručni nadzor? Koliko imaš godina? Visina? Težina?

Kako si zdravstveno? OdraĂ°en lab. nalaz krvi i urina u poslednja 3 meseca - glikemija, trigliceridi, ukupni holesterol, LDL, HDL, transaminaze( AST, ALT ), ukupni bilirubin, direktni, indirektni bil, urea, kreatinin, KKS( eritrociti, leukociti, trombociti hemoglobin, hematokrit-HCT, eritrocitne konstante - MCV, MCH, MCHC), leukocitarna formula, sedimentacija...rutinska analiza urina...?

Krvni pritisak? Ekg u miru?

Kako spavaš? Piješ neke lekove?

Kakva ti je ishrana? Pratiš ciljani unos proteina, hidrata, masti?

Što se tiče "početnika u svetu suplementacije", trebalo bi znati šta su prioriteti?

Uvek bi trebalo krenuti od mikro ka makronivou…tj. od vitamina i minerala, kao i vode i elektrolita, koji se smatraju optimizatorima svih bitnih procesa u našem telu, do gradivnih „elemenata“ poput esencijalnih amino kiselina, tj. proteina visoke biološke vrednosti, kao i esencijalnih masnih kiselina( omega-3)…

- VITAMINSKO-MINERALNI KOMPLEKSI( doziranje, apsorpcija…kao merodavni kriterijumi kvaliteta)

- IZOTONIČNI NAPICI ( po potrebi)

- OMEGA-3 ESENCIJALNE MASNE KISELINE( apsolutni imperativ! )

- PROTEINSKI SUPLEMENTI

Nekada rešenje za problem "energije na treningu" i fokusa nije samo NO-reaktor, već je u pitanju korekcija nekih "banalnih stanja" - hidratacija, nedostatak pojedinih vitamina i minerala( anemija...), loš san, pretreniranost, prehlada...povrede...kao i "utreniranost"( pottreniranost)
« Poslednja izmena: Oktobar 20, 2016, 09:53:13 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
tealkjaffa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #2479 poslato: Oktobar 19, 2016, 05:44:41 posle podne »

Jel the beast ok reaktor ili da uzmem dymatize mpact (sad je na akciji)
Pod ok mislim da li je dobar za mene kao pocetnika u suplementaciji.
trazim no reatkor jer mi se desava da nisam skoncentrisan u teretani, i takodje mi se desi da mi snaga rapidno opada, posebno kad radim noge i grudi.
npr. radim presu 195 kila uradim 6-7  ponavljanja i sledecu seriju ne mogu ni 150 kila 3-4 ponavljanja ( tek nakon 5 minuta odmora mogu to da uradim)
Rekli su  mi da bi bcaa pomogle da pijuckam u toku treninga.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #2478 poslato: Februar 02, 2016, 11:06:24 pre podne »

Ovaj novi Shock je dobar ali ni blizu starom.O ukusu necu polemisati jer je on razlicit i meni se na primer onaj originalni dopadao mogo vise.
Ali i samo dejstvo je i vise nego razlicito.Vrlo se dobro secam kod starog Shocka koliko god da sam bio umoran,neraspolozen ili bilo sta samo jedna merica od 20g je cuda cinila.I to ne samo meni nego velikoj vecini u teretanama.
Da stvar bude jos bolja nikada se nisam navikao na tu dozu pa da sam morao uzimati vise.Kod svih ovih drugih efekad udara u svakom smislu je slabiji.Ko misli da su ovi reaktori jaki taj ne zna sta je on bio.
Naravno i ovaj Shock je dobar i treba ga uzimati je zista radi posao.Ali morao sam opet po ko znam koji put izneti misljenje o onom starom nikad ne prezaljenom Shocku  :)
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2477 poslato: Februar 01, 2016, 08:04:51 pre podne »

Jednu mericu, meni sve to odgovara minimalno posto sam i sam po sebi no kad uhvatim tegove :D

Eto probaj, bas me interesuju tudja misljenja, ja sam zadovoljan jako :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2476 poslato: Februar 01, 2016, 07:37:53 pre podne »

Koliko Shock-a uzimaš? Ja treba ovih dana da poručim NO pa biram polako.
...pogledao sam sastav MP-ovog Assaulta Black Series...mislim da su uboli...
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2475 poslato: Januar 29, 2016, 07:23:17 posle podne »

Uzeo sok terapi iz nase radnje i mnooooogo sam brz :) Ne stajem, masina :D

Preporuka svima, ne obara posle treninga, korektna pumpa i bolestan fokus i motivacija :)
Sačuvana
Nenad Zaga
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 742


« Odgovor #2474 poslato: Januar 25, 2016, 08:51:03 posle podne »

Probajte da novi asault posolite sa 3,4g agmatina,hehe to ne moze da se opise : )
Gde nabavljas solo agmatin?
Sačuvana
Nenad Glisovic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 412


« Odgovor #2473 poslato: Januar 25, 2016, 08:37:37 posle podne »

Probajte da novi asault posolite sa 3,4g agmatina,hehe to ne moze da se opise : )
Sačuvana
Nenad Glisovic
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2472 poslato: Januar 22, 2016, 01:08:04 posle podne »

Par grama preko reaktora je dovoljno :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2471 poslato: Januar 22, 2016, 12:42:52 posle podne »

Citrulin se i meni dobro pokazao, samo da su dobre doze.
Sačuvana
Kolev Nenad
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1451


« Odgovor #2470 poslato: Januar 22, 2016, 12:33:02 posle podne »

Mene generalno svi reaktori rade, nikada nisam naisao na neki koji mi ne odgovara.

Najvise mi se svidjaju oni koji imaju dosta citrulina u sebi, a kako je kod nas takvih jako malo meni je iz inostranstva stigao citrulin izolovan pa sa njime "posolim" svaki no reaktor. Moja preporuka svima, oooooozbiljne pumpe budu :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2469 poslato: Januar 22, 2016, 07:37:47 pre podne »

Tekst o Agmatinu koji sam prekopirao sa sajta Džoa Donelija...
''A supplement ingredient that has popped
up in just about every pre-workout, agmatine sulfate, makes me wonder: how powerful is this ingredient? It’s in nearly 100 products online. The home page of Bodybuilding.com says that agmatine sulfate “may help promote nitric oxide production, aid in post-workout recovery and improve metabolic function.” Does the science support these assertions? In this month’s Supplement Performance, we will review the scientific literature on agmatine sulfate and you can decide if it lives up to the hype.
Agmatine occurs naturally in plants, fish and animal products; even the microbes in your GI tract can make agmatine. Agmatine sulfate is a naturally occurring metabolite of the conditionally essential amino acid L-arginine. It is “decarboxylated” L-arginine. It may show up on your supplement label as 1-(4-aminobutyl)-guanidine. It may even show up in fermented foods like beer or wine.1
Like many products of amino acid metabolism, agmatine can
act like a signaling molecule or neurotransmitter. Agmatine can be absorbed by the gut and apparently crosses the blood-brain barrier,
at least in rodents.2 The limited human clinical data on agmatine suggests that it really isn’t toxic, and may be an adjunctive therapy for people with neuropathic pain (like from a herniated disk) or people overcoming drug addiction.3,4 Another small clinical case study of three patients suggested that agmatine supplementation could act as an antidepressant.5
So, is agmatine sulfate found in pre-workout supplements for its ability to reduce nerve pain and depression? Certainly, these are statements that can’t be legally made by supplement companies because their products can’t be advertised to “diagnose, treat or prevent any disease.” As you will see, it is probably because of its derivation from L-arginine and misinterpretation of the scientific literature that it has been so popular. It has a good name on a label, and a great pedigree from L-arginine. Does that count?L-arginine is well known for its role in the production of nitric oxide (NO) and growth hormone release, when given by intravenous dosing.
Nitric oxide synthase (NOS) converts arginine into NO and citrulline.
NO is touted in the bodybuilding world as the “bringer of the pump.” Nitric oxide dilates blood vessels, potentially bringing more blood
and thus nutrients to the muscle for intense training and muscle growth. Furthermore, NO has cellular effects that help you adapt to exercise.
Unfortunately, there are zero studies in the published literature on the ability of agmatine to help nitric oxide production, aid in recovery
or improve metabolic function, as the website says. Rodent studies show that agmatine actually inhibits the “inducible” form of NOS, thus reducing NO levels in tissues.6 At best, agmatine might be considered a modulator of NO and not specifically an enhancer of NO production.
One study by researchers Gilad and Gilad demonstrated that consuming agmatine at a dose of 2.67 grams per day (three tablets of 445 milligrams, twice per day) was safe when taken up to five years.7 Periodic blood work and physical exams demonstrated no “significant” adverse events. I mention the researchers’ names for a particular reason. These researchers have obtained patents for agmatine and have done human research on this ingredient. Dr. Gilad was quoted by the online news service NutraIngredients-USA as saying, “That agmatine is touted for bodybuilding, is completely unsubstantiated and is backed by outright false claims.”
Until a research study is performed in an exercise model, or examines its effect on perceived exertion in the gym, supplement companies need to tread lightly on the claims being made for agmatine supplementation. Does agmatine enhance pumps? Improve workouts? Improve strength? Build muscle? Burn fat? None of these questions can be answered in the affirmative. Show me the science!''
Dr. Victor Prisk is a board certified orthopaedic surgeon and IFBB professional bodybuilder in Pittsburgh, PA. Dr. Prisk is an active member of the GNC Medical Advisory Board and creator of the “G.A.I.N. Plan.” He is an NCAA All-American gymnast, champion swing dancer and NPC Welterweight National Champion.
RefeRences:
1. Galgano F, et al. Focused review: agmatine in fermented foods. Front Microbiol 2012;Jun 7;3:199.
2. Li YF, et al. Antidepressant-like effect of agmatine and its possible mechanism. Eur J Pharmacol 2003;May 23;469(1-3):81-8.
3. Keynan O, et al. Safety and Efficacy of Dietary Agmatine Sulfate in Lumbar Disc-associated Radiculopathy. An Open-label, Dose-escalating Study Followed by a Randomized, Double-blind, Placebo-controlled Trial. Pain Med 2010;Mar;11(3):356-68.
4. Molderings GJ and Haenisch B. Agmatine (decarboxylated L-arginine): physiological role and therapeutic potential. Pharmacol Ther 2012;Mar;133(3):351-65.
5. Shopsin B. The clinical antidepressant effect of exogenous agmatine is not reversed by parachlorophenylalanine: a pilot study. Acta Neuropsychiatr 2013;Apr;25(2):113-8.
6. Piletz JE, et al. Agmatine: clinical applications after 100 years in translation. Drug Discov Today 2013;Sep;18(17-18):880-93.
7. Gilad GM and Gilad VH. Long-term (5 years), high daily dosage of dietary agmatine - evidence of safety: a case report. J Med Food 2014;Nov;17(11):1256-9.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #2468 poslato: Decembar 28, 2015, 10:03:19 pre podne »

Rekao bih da je onda generalno na tebe dobro radio.
E sada što se tiče onog kicka ili fokusa to se lako rešava kroz kofeinske tablete koje staviš izmešaš sve i eto bombe!  ;D
Ali kao što si i sam rekao za full ocenu moraš ga uzeti nekoliko puta ili malo duži period.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 166 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 18 upita.