TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:53:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko treninga  (Pročitano 16538 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #9 poslato: Februar 15, 2012, 09:31:34 posle podne »

Mislim da je tvoj problem vise u ishrani,a trening 4x nedeljno baziran na osnovnim vezbama uz doziran kardio dace rezultate i nema potrebe raditi vise od 15 ponavljanja.Nema masre i definicije,postoji dobra i losa ishrana,a ti treba da radis na misicnoj masi a da skidas stomak a to ces postici sa 4 izbalansirana obroka sa dosta proteina,umerenin i varirajucim unosom hidrata i sa zdravim mastima.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #8 poslato: Februar 15, 2012, 04:18:52 posle podne »

Odlično, samo peglaj...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
DonPatRoN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #7 poslato: Februar 14, 2012, 03:23:31 posle podne »

Kada sam rekao gornji deo tela, pre svega sam mislio na grudi, ruke i ramena :D
Uglavno hvala na savetima Alene razjasnio si mi neke stvari.
E sada da ne bi otvarao novu temu imam jos neka pitanja (mozda sam malo dosadan, ali ste vi svi sigurno dosta strucniji od mene i posavetovacete me bolje).
Od marta planiram da krenem da pijem Animal Cuts. E sada prvo pitanje je da li je to ok, ili mi predlazete nesto drugo ? I da li mi trebaju i amino kiseline sa tim paralelno (pio sam ih ranije, pa sam sada prestao) ?
Takodje sam na forumu procitao dosta o ishrani i da je dosta bitno da se to resi pre uzimanja Animal Cutsa za bolji efekat. I to sam od juce krenuo da resavam (izbacio hleb koji sam inace jeo slabo, sltako skroz, salame i ostala cuda) i pokusacu da ubacim jos neki obrok (nisam stalno kuci pa jedem recimo 2-3 puta dnevno max).
Sto se treninga tice, ukombinovacu se da idem u teretanu 3-4 puta nedeljno, pa me i tu zanima sta mislite o ovom programu :

ponedeljak : Grudi/biceps/trbusnjaci
sreda : Ledja/triceps/trbusnjaci
petak : Ramena/podlaktica/trbusnjaci
subota : noge / trbusnjaci

Takodje mogu da ubacim neki kondicioni trening ako je potrebno.
I samo oko ishrane ako mi mozete reci sta bi trebao da uzimam vise a sta da izbegavam (ali konkretno npr jedi povrce svo, a nemoj krompir :D ).
Eto to bi bila sva pitanja koja imam.
Hvala.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2012, 09:15:21 pre podne »

Pa ako ti je salo na stomaku, to je onda gornji deo tela ;)

Vidi ovako, ja ti govorim da se okaneš tih fora masa/definicija, to je gubljenje vremena za svakoga ko nije takmičar. Ti ako si u jednom periodu svog života očigledno preterivao sa hranom i neaktivnošću sada samo treba da okreneš taj proces, da naĂ°eš koliko ti hrane treba za normalno funkcionisanje tokom dana (što je inače mnogo manje nego što većina misli) i da redovno vežbaš, a izgled će se sam po sebi srediti...

Nema megične formule, nima ni posebnih taktika, niti specijalnih preparata koji će ti pomoći da postigneš taj cilj, samo živi normalno, hrani se normlano i budi fizički aktivan u svakom smislu. To je ono što je poenta priče, a sve ostalo što bi radio je forsiranje, nadam se da me sada malo bolje razumeš.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
DonPatRoN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2012, 03:15:47 posle podne »

Ne zelim da se forsiram kao bilder. Jednostavno zelim da se resim sala sa stomaka i to je sve. To mi je prioritet, a sve ostalo je u frugom planu dok ne resim problem sala (i znam da za to treba dosta vremena i odricanja). Zato sam i u prvom postu napisao da mogu da krenem sa masom na zimu, a u stvari sam mislio da kada skinem salo mogu ozbiljnije da se posvetim gornjem delu tela.
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2012, 10:08:37 pre podne »

Pa da je tako jednostavno svi bi izgledali kao profi bilderi ;)

Kao prvo trening što se mene tiče nikada ne može da se generalizuje tako kao što ti kažeš. To bi bilo isto kao kada bi ja tebi rekao da naučiš da držiš loptu u rukama i svaki put ćeš dati koš...ili tako neka logika. Trening se uvek planira prema individualnim potrebama vežbača.

Ukoliko se sada već hraniš solidno onda ti treba malo pravilnije da se hraniš, ali nisam rekao da se malo pravilnije hraniš nego da se hraniš pravilno, što podrazumeva dosta proteina, voća, povrća i kvalitetnih UH, a nikad nisam pristalica trčanja i to koliko kardio treninga ćeš raditi sve zavisi od deficita u kalorijama koji praviš kroz ishranu.

Fora je da se nikada ne forsira skidanje sala, ukoliko hoćeš trajnijie rezultate i neko trajnije menjanje životnih navika, a ukoliko hoćeš da forsiraš kao bilderi onda se zna kako izgleda takmičarska dijeta i naravno zna se šta dolazi posle te dijete, nema mnogo mudrosti.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
DonPatRoN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2012, 07:23:20 posle podne »

Evo ti moje mišljenje ako će ti nešto značiti.

Trening sa 25 ponavljanja neće mnogo šta uraditi za tvoj stomak. Neće ni trčanje, a iskreno nikad nisam bio fan tog split siistema koji radiš, ali svakom svoje...

Pravilna ishrana je jedini način da skineš salo i dobiješ mišić, naravno trening u teretani je uvek fokusiran na snagu, te fore sa 25 ponavljanja su beskorisne...

Isto tako vidim još jednu grešku u tvom planu. Kažeš da hoćeš skinuti stomak do sledeće zime pa da onda kreneš raditi masu, ali to znači da ćeš ako i uspeš skinuti salo sa stomaka do tačke gde ćeš biti zadovoljan, tim kretanjem na masu samo ponovo nabaciti brdo sala na taj isti stomak, možda i više i opet si na početku.

Najbolji savet koji mogu da ti dam je da se konstantno pridržavaš pravilne ishrane. Dosta proteina, kvalitetnih UH i naravno povrća. Da radiš snagaške treninge sa osnovnim vežbama i da povremeno ubaciš po koji kardio trening i u roku od nekih 6 meseci ćeš sigurno drastično izmeniti svoj izgled.

Sve ostalo je po meni samo gubljenje vremena...

Ono sto mi ti hoces reci je, da radim standardne treninge sa po 15-12-10 ponavljanja i da forisram koliko mogu, da se hranim malo pravilnije, i eventualno da trcim, i da dodam 1 kardio trening nedeljno ??
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2012, 07:02:13 posle podne »

Evo ti moje mišljenje ako će ti nešto značiti.

Trening sa 25 ponavljanja neće mnogo šta uraditi za tvoj stomak. Neće ni trčanje, a iskreno nikad nisam bio fan tog split siistema koji radiš, ali svakom svoje...

Pravilna ishrana je jedini način da skineš salo i dobiješ mišić, naravno trening u teretani je uvek fokusiran na snagu, te fore sa 25 ponavljanja su beskorisne...

Isto tako vidim još jednu grešku u tvom planu. Kažeš da hoćeš skinuti stomak do sledeće zime pa da onda kreneš raditi masu, ali to znači da ćeš ako i uspeš skinuti salo sa stomaka do tačke gde ćeš biti zadovoljan, tim kretanjem na masu samo ponovo nabaciti brdo sala na taj isti stomak, možda i više i opet si na početku.

Najbolji savet koji mogu da ti dam je da se konstantno pridržavaš pravilne ishrane. Dosta proteina, kvalitetnih UH i naravno povrća. Da radiš snagaške treninge sa osnovnim vežbama i da povremeno ubaciš po koji kardio trening i u roku od nekih 6 meseci ćeš sigurno drastično izmeniti svoj izgled.

Sve ostalo je po meni samo gubljenje vremena...
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
DonPatRoN
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 38


« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2012, 06:55:32 posle podne »

Pozz ljudi, nov sam na forumu, procitao sam dosta tema, ali opet nisam dobio neki precizan odgovor.
Dakle da malo objasnim problem.
Imam 25god (napunio sredinom januara), i imam porblem sa stomakom.
Naime visok sam 190cm, a obim struka mi je 106cm !!!
Naravno obim ruke je katastrofalan samo 38.5cm (pre treninga).
Treniram aktivno vec oko 18 meseci i smrsao sam sa 115 kg (uz pomoc dijete).
Sada jos zelim da skinem stomak u potunosti da bi na zimu mogao da nabacim jos malo mase i onda da to lepo odrzavam.
Trenutno treniram 3-4 puta nedeljno, 2x radim kondicioni trening koji se sastoji iz 3 bloka, 1 trening su grudi - bicpes, a 1 ledja triceps. Pre 10tak dana poceo sam sve vezbe da radim sa 25 ponavljanja!!! (ako je potrebno opisacu detaljnije ceo trening).

Hteo bi neki savet od vas iskusnijih da mi kazete gde gresim i kako bi mogao poboljsam svoje treninge.
Naravno cim krene lepo vreme planiram da krenem sa trcanjem.
Unapred hvala na pomoci.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.116 sekundi sa 17 upita.