TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:34:06 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Saboteri dobre linije  (Pročitano 58683 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #198 poslato: Februar 05, 2013, 02:17:15 posle podne »

Hvala na odgovoru!Ja sada,posto sam druga smena,ponesem u skolu sendvic integralni hleb + piletina ili tunjevina,pa se zabrinoh da li smem to da jedem za rucak...Al sad mi je lakse!
A za snikers i ovo,ja dok sam bio na dijeti sam za rucak ili dorucak cesto uzimao integralni keks pa sam opet omrsao...Al se javljao taj problem da brzo ogladnim i onda do sledeceg dorucka,ako integralni rucam,ocu da poludim od gladi a trenirao sam aktivno!

što da ne, bitno je da imaš kod sebe uvek neku alternativu za kvalitetan obrok... ili neki home made sendvič, ili protein, koštunjavo voće, ako ništa drugu makar i neki fast food da kupiš belo meso...  način uvek postoji

integralni keksići nisu baš najsjajnija opcija, od pravih integralnih jedini koji sam probala je vodeničarsko blago, ako naĂ°eš uzmi ga obavezno, svideće ti se.
Ostali imaju mešavinu običnog i integralnog brašna, ili sadrže dosta masti, šećera
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #197 poslato: Februar 04, 2013, 09:26:22 posle podne »

Al se javljao taj problem da brzo ogladnim i onda do sledeceg dorucka,ako integralni rucam,ocu da poludim od gladi a trenirao sam aktivno!

Ja svako jutro oko 100g ovsanih, 50g mix dehidriranog voca, 400g mleka, 20g lanenog semena, merica whey-a i ogladnim za sat, sat ipo.. jedva docekam rucak!
ja u takvoj situaciji uzmem sveze salate i jedem! :D Zasiti me a nista kalorija ne dobijem...:D
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #196 poslato: Februar 04, 2013, 09:05:47 posle podne »

Citat: MightyMO

integralni hleb ima niski glikemijski indeks što znači da energiju dobijaš postepeno...

Taj indeks ne znaci nista i totalno je bezvredan u stvarnom zivotu. Glikemijski ideks je utvrdjen na subjektima koji su bili 'prazni' (misli se na digestivni trakt). Sama ta recenica bi trebala da bude dovoljna, jer sumnjam da ljudi koji citaju ovo gladuju po 10 i vise sati. Ali evo ti primera kojeg i sama znas: voce odmah posle tvrdog obroka (koji je u sebi imao meso). Sigurno znas sta ce se desiti sa vocem koje ima 'veliki glikemijski ideks'.

Ukoliko ne izgladnjujete sebe potpuno je nebitan glikemijski ideks. Glikemijski ideks vazi samo za UH, jer cim sa UH unesete proteine, masti ili vlakna taj ideks ce se smanjiti - vreme apsorcije nutrijenata ce se povecati.

Osoba koja nema ogroman visak sala i koja je fizicki aktivna najverovatnije ce imati normalnu insulinsu osetljivost. Ukoliko imate normalnu insulinsku osetljivnost nema potrebe da znate bilo sta o glikemijskim ideksu.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #195 poslato: Februar 04, 2013, 07:35:37 posle podne »

Al se javljao taj problem da brzo ogladnim i onda do sledeceg dorucka,ako integralni rucam,ocu da poludim od gladi a trenirao sam aktivno!

Ja svako jutro oko 100g ovsanih, 50g mix dehidriranog voca, 400g mleka, 20g lanenog semena, merica whey-a i ogladnim za sat, sat ipo.. jedva docekam rucak!
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #194 poslato: Februar 04, 2013, 07:13:33 posle podne »

Hvala na odgovoru!Ja sada,posto sam druga smena,ponesem u skolu sendvic integralni hleb + piletina ili tunjevina,pa se zabrinoh da li smem to da jedem za rucak...Al sad mi je lakse!
A za snikers i ovo,ja dok sam bio na dijeti sam za rucak ili dorucak cesto uzimao integralni keks pa sam opet omrsao...Al se javljao taj problem da brzo ogladnim i onda do sledeceg dorucka,ako integralni rucam,ocu da poludim od gladi a trenirao sam aktivno!
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #193 poslato: Februar 04, 2013, 07:08:28 posle podne »

A jel integralni hleb,al bas mravi integralni (home made) spada u idealne kcal?

integralni hleb ima niski glikemijski indeks što znači da energiju dobijaš postepeno tokom više časova, kalorije su iz ugljenih hidrata i u redu su, jer su iz složenih hidrata

pored toga što je bitno da znamo iz čega kalorije dolaze bitno je da znaš i tajming

koliko god složeni hidrati bili ok i zdravi, zna se kad su najpotrebniji  - u prvom delu dana, pre treninga kao izvor energije, doručak - prvi obrok u toku dana,  ne uveče kada je metabolizam prirodno sporiji...

unos hidrata zavisi od tvojih aktivnosti, bazalnog metabolizma...

a što se tiče oko tvog pitanja u vezi kalorija i snikersa, verovatno bi smršao jer si u deficitu ali bi izgledao gore nego ikad, osećao se gore nego ikad jer bi na prvom mestu gladovao zbog velikih oscilacija šećera u krvi,  i ne bi imao vitamine, vlakna.... prazne kalorije.... ukratko, uništio bi se  ;D

na dijeti je kalorijski budžet nizak i treba ga pametno iskoristiti, got it?  ::)  ;D
« Poslednja izmena: Februar 04, 2013, 07:10:06 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #192 poslato: Februar 04, 2013, 07:05:25 posle podne »

A jel integralni hleb,al bas mravi integralni (home made) spada u idealne kcal?
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Stefan L.
Gost
« Odgovor #191 poslato: Februar 04, 2013, 12:27:15 pre podne »

Vidis kod mene nije.Ako treniram kao i uvek u teretani ali jedem 3000 kcl junka necu gubiti salo u meri u koji se to desava kad se jede ono sto treba.

Nije sve bas tako crno ili belo.Da je tako onda bi bilo bitno samo uneti dovoljno proteina a da se kalorijski bude u deficitu i onda ce se napredovati u skidanju sala.


Zato kad jedem ono sto treba i treniram jako,bukvalno ali bukvalno ne mogu da pojedem tu kolicinu hrane da bi dobio salo ili bio na istom procentu masti,vec salo nestaje a u snazi napredujem,a cim napredujem u snazi napredujem i u Lean mass. :) A unosim oko 3500 kalorija svaki dan. Posle odredjenog vremena to sto ne mogu da unesem vise kalorija iz pravih izvora postane problem,jer mi je malo i tih 3500 kalorija iako je u pitanju samo rad u teretani,organizam trazi jos hrane,iako jedem 4 puta i unesem na papiru dovoljno,a ipak ne bude u praksi tako.Salo spada,snaga raste,ali rastu i potrebe organizma za hranom. :)
« Poslednja izmena: Februar 04, 2013, 12:29:57 pre podne od strane Stefan L. » Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #190 poslato: Februar 04, 2013, 12:24:32 pre podne »

Mora itekako dobro da se raspodele te kalorije, nije isto gram proteina i gram masti razlika je u pet kalorija.. Jedino ako osoba hoce da smrsa ofrlje pa samo da ide u deficit i da cisto smanji od svega pomalo itd.. Ali ako osoba hoce da sacuva sto veci kvalitet misica, mora ishrana biti maximalno moguce sredjena,i slazem se sa Stefanom i na 3000 kalorija mogu da se gube masne celije ako se kvalitetno i dobro trenira,i da su te kalorije odlicno iskombinovane. Ja sam na toj cifri mrsavio.
« Poslednja izmena: Februar 04, 2013, 12:27:24 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
anaerob2
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70

« Odgovor #189 poslato: Februar 03, 2013, 11:55:52 posle podne »

Ako trenira muski moze i 3000 kcl da unosi svaki dan i gubice salo ako su od tih 3000 kcl 2500 kcl iz pravih izvora a ovih 500 kcl (90-100 g cokolade-prostih secera) moze da unese kao prvu namirnicu posle treninga.

Bilo je vec te price na forumu... Najbitnija stavka u gubljenju masti je kalorijski unos nevezano za izvore istog... Ako je kal deficit  mrsacemo,ako je suficit gojicemo se... Ne kazem da to treba da celokupan unos treba da bude junk hrana,ali cal in,cal out je cela filozofija.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #188 poslato: Februar 03, 2013, 11:18:40 posle podne »

Ako trenira muski moze i 3000 kcl da unosi svaki dan i gubice salo ako su od tih 3000 kcl 2500 kcl iz pravih izvora a ovih 500 kcl (90-100 g cokolade-prostih secera) moze da unese kao prvu namirnicu posle treninga.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #187 poslato: Februar 03, 2013, 07:43:31 posle podne »

Danas sam vodio veliku raspravu sa jednim prijateljem oko kalorija...Naime,da li je moguce,ako ja dnevno npr.sagorim 2500 kcal,istu tu kolicinu kalorija u toku dana unesem npr. iz snikersa,jafe uglavnom iz te zabranjene hrane,ali da ne predjem tu granicu od 2500 kcal.Da li u tom slucaju slatkisi i ostala zabranjena hrana mogu da ugoje?

Puno tih prostih UH ce drzati visok insulin i on ce morati da dobar deo glikogena skladisti u masne celije. Ti ces vezbanjem potrositi glikogen i njegove rezerve, ali da bi izvukao deo onog glikogena koji je otisao u salo morao bi umeren kardio da radis. Ja sumnjam da ces moci svih 2500 da sagoris. Dobar deo, da ali ne svih 2500.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2013, 07:45:17 posle podne od strane Nikola90 » Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #186 poslato: Februar 03, 2013, 06:02:26 posle podne »

Ja cu za jedan obrok da unesem 5000 kalorija iz Junka,e sad sta ce biti sa njima je nesto drugo...tako kad bi se hranio bio bi kao prasence bez obzira na potrosnju...


Bitno je iz kojih izvora su kalorije koje unosis ako nisi mezomorf i ako ti je cilj da imas manji procenat masti ...

Ali nije neophodno da svih 2500 kalorija budu iz idealnih izvora,jer mozes ti uneti 500 kalorija iz cokolade i skidati salo ako su one 2000 kalorija iz pravih izvora i ako imas fizicku aktivnost koja ce ti omoguciti da budes u neko optimumu ili u deficitu sa kalorijama u zavisnosti sta ti je cilj.
Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #185 poslato: Februar 03, 2013, 05:27:15 posle podne »

Iz slatkisa 2500kcal? :D Pa to za jedan obrok mozes posto su krcati kalorijama ne znam znam sta ces posle :D
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #184 poslato: Januar 31, 2013, 04:21:51 posle podne »

Vala da znas da ocu! :D
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 18 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.105 sekundi sa 19 upita.