TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 04:16:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 71 72 [73] 74 75 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o Whey proteinu  (Pročitano 248364 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #41 poslato: Jun 15, 2012, 11:44:33 posle podne »

Nije bas tako,zna se koji su najkvalitetniji proteini a koji u tom nizem rangu da tako kazem.To sto on vjerovatno nece osjetiti neku razliku zbog 2-3 g secera je drugo.. :)
Ti sam sebe demantujes,"nije bas tako,ali to sto on nece osetiti razliku je nesto drugo". ;) Nismo pricali o vrstama proteina pa da svaki ima svoju ulogu mada se i to regulise kad imas samo Whey,ako hoces Kazein ili Blend ubacis u njega kostunjavo voce i problem resen,a ovde je rec o Whey-u,a ja sam do sad koristio 5 razlicitih svaki po 3 meseca najmanje i nikakvu razliku nisam primetio sem u ukusu,a opet ishrana nije uvek bila ista pa bi sad mogao da hvalim neki Whey koji sam koristio kad sam imao bolju ishranu jer sam imao bolje razultate a ti rezultati nisu bili bolji zbog njega nego zbog hrane. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #40 poslato: Jun 15, 2012, 11:41:07 posle podne »

Jesi do sad osetio razliku izmedju neke vrste Whey-a u odnosu na ostale koje si probao i koja je to razlika bila?
Poenta tvog pitanja je da se izvuce zakljucak da treba uzimati sto jeftiniji whey, jer sam rekreativac, i da su razlike izmedju skupljih i jeftinijih proteina minimalne , te da to mogu da primete samo profesionalci itd..
Ok, pa sta ?
Radoznao sam , i hocu da probam svaki whey,dok jos mogu.

Inace,jedina razlika koju sam osetio izmedju proteina koje sam probao je u ukusu i rastvorljivosti.
Ovde nisam dosao da bi diskutovao o sopstvenoj finansiskoj situaciji , vec da bi dobio neke konkretne savete.
Pa ti sve znas,jedan Bambi za tebe. :D ;D Ako vec hoces da kupis nesto,cemu onda trazenje saveta od nekog sa foruma?! :) Jel kapiras da izmedju Whey-a nema rezlike sem u ukusu,to sto neki ima 1 g secera manje ili vise nema sanse da osetis,tako da...
Pa znam,ali se moje pitanje nije odnosilo samo na whey, nego i na ostale preparate, pa se tema dalje prosirila i na kraju verovatno zavrsila na wheyu. Da nisam postavio pitanje , mozda bi i dalje forisrao 6 dozera dnevno,i kupovao 2.3kg wheya na svakih 14 dana,  a ovako cu sad uzeti blend i izolat i vrv kazein i trajace mi par meseci. Kad god postavim neko pitanje, dobijam neke nove informacije ,koje su dosta korisne , za likove poput mene koji su jos uvek novi u svetu suplementacije :)
To i jeste poenta rasprave,ja kad sam dosao na forumu nisam imao pojma,sad sam kao nesto naucio. :)
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #39 poslato: Jun 15, 2012, 10:51:46 posle podne »

Nije bas tako,zna se koji su najkvalitetniji proteini a koji u tom nizem rangu da tako kazem.To sto on vjerovatno nece osjetiti neku razliku zbog 2-3 g secera je drugo.. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #38 poslato: Jun 15, 2012, 10:01:16 posle podne »

Jesi do sad osetio razliku izmedju neke vrste Whey-a u odnosu na ostale koje si probao i koja je to razlika bila?
Poenta tvog pitanja je da se izvuce zakljucak da treba uzimati sto jeftiniji whey, jer sam rekreativac, i da su razlike izmedju skupljih i jeftinijih proteina minimalne , te da to mogu da primete samo profesionalci itd..
Ok, pa sta ?
Radoznao sam , i hocu da probam svaki whey,dok jos mogu.

Inace,jedina razlika koju sam osetio izmedju proteina koje sam probao je u ukusu i rastvorljivosti.
Ovde nisam dosao da bi diskutovao o sopstvenoj finansiskoj situaciji , vec da bi dobio neke konkretne savete.
Pa ti sve znas,jedan Bambi za tebe. :D ;D Ako vec hoces da kupis nesto,cemu onda trazenje saveta od nekog sa foruma?! :) Jel kapiras da izmedju Whey-a nema rezlike sem u ukusu,to sto neki ima 1 g secera manje ili vise nema sanse da osetis,tako da...
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #37 poslato: Jun 15, 2012, 07:54:48 posle podne »

I ja mislim da je bolje da se drzis wheya.Ipak mi rekreativci ne mozemo bas da osjetimo razliku izmedju koncentrata i cistog izolata.
Evo ja sam trenutno na strogoj dijeti,ponekad me savjetuju da uzmem cist izolat tipa ISO100 ali ne pada mi na pamet,kvalitetan whey bez puno secera mi je sasvim dovoljan da obavi posao. ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #36 poslato: Jun 15, 2012, 07:50:46 posle podne »

Jesi do sad osetio razliku izmedju neke vrste Whey-a u odnosu na ostale koje si probao i koja je to razlika bila?
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #35 poslato: Jun 15, 2012, 06:56:48 posle podne »

Hvale ljudi i ferari, al ga nesto slabo kupuju, a i praktican je do moga...

Pa ostavis deo kesa da bi imao i naredni mesec.
Poenta je u kontinuitetu!!!
Sačuvana
BBBbbb
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1178


Jusqu'ici tout va bien…

« Odgovor #34 poslato: Jun 15, 2012, 06:41:43 posle podne »

Pa sto kupujes iso100? Verovatno bacas pare, a zalis se da ti ovo tesko finansijski pada...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #33 poslato: Jun 15, 2012, 06:28:50 posle podne »

Scitec ProLong je jedini kazein u našoj ponudi. Jako dobar, ako mene pitate. :)

Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #32 poslato: Jun 15, 2012, 06:13:23 posle podne »

Drago mi je da shvatas.Gledam po teretani likove kojima se ishrana zasniva na wheyu i onda se cude kako nema napretka(ne racunam generticare).
Sto se tice kazeina,ja ga nikad nisam pio i ne znam koje Pansport ima u ponudi,cuo sam sve najbolje za On Casein i Dymatize.Dosta se spominje i Scitec Pro Long,kazu da je fantasticnog ukusa. :)
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #31 poslato: Jun 15, 2012, 05:51:27 posle podne »

Najbolji blendovi kod nas:Labrada prov60,Nut Isobolic i Gaspari Myofusion.Kvalitet,ukusi prva liga.Uzmes blend ujutro,whey poslje treninga,4 obroka meso i jaja i pred spavanje ella sir ili kazein ako imas para.Onda si na konju... ;)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #30 poslato: Jun 15, 2012, 05:17:56 posle podne »

Ubacis Junk day i tako ce ti se ta jednolicna ishrana kasnije smuciti,pored toga menjas nacine spremanja,a mozes i sebi dati 3-4 dana odmora od takve ishrane i jesti sta stignes a posle opet jovo na novo...
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #29 poslato: Jun 15, 2012, 04:46:29 posle podne »

Pa tom jelovniku sto si dao ti unosis samo whey.A sve i da imas tih 2 g/kg,opet nema potrebe da pijes whey uz svaki obrok jer nema koristi a ima stete po novcanik.Da ne govorim o whey pred spavanje,to je tek katastrofa.
Mi ti govorimo za tvoje dobro,zato i sluzi svaki forum. ;)
Ne moras kilu mesa,gledaj da imas nekoliko jaja,bar 500-600 g mesa i minimum pola elle pred spavanje i to jeto. :)
Mnogi su pokusavali da napreduju samo sa praskom i niko nije uspio.Jedino profi bilderi imaju neke tajnice ali i oni jedu ko ludi...
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #28 poslato: Jun 15, 2012, 04:32:54 posle podne »

Kazem ti whey ne moze da zamjeni meso,jaja,sir..zato nije izmisljen.Bacas ga bzv,pij ga samo poslje treninga i ujutro.Kao zamjena za obrok koristi se blend protein ali i on bi trebao da mijenja max jedan obrok,ostalih 5 iz hrane.Kad racunas dnevni unos proteina,ako hoces da napredujes trebao bi da imas bar 2 g/kg proteina a u ne racunaj taj whey sto unosis...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #27 poslato: Jun 15, 2012, 04:21:30 posle podne »

Ako uzmeš Iso 100, pij ga isključivo nakon treninga i to je sve. Trajaće ti dosta dugo.

Leti svakako treba da piješ puno vode, tako da je preporučljivo da nosiš vodu sa sobom bilo da koristiš kreatin ili ne.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 71 72 [73] 74 75 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 18 upita.