TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:40:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o sagorevačima  (Pročitano 31475 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #103 poslato: Maj 19, 2016, 03:08:39 posle podne »

Drugarica me pitala, kao ja se doznajem, koji je OK sagorevač...
:D
Rekoh, da fizički radi nešto i da sredi ishranu (pa sam se našao u rebusu, jer ako to uradi, šta će joj sagorevač)...
;D
Posle kada razmislim, ja sam pio jedan Dyma-Burn bez fizičke aktivnosti (ne računam šetnju), ali sam UH par meseci držao na oko 60-80g...
:)
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #102 poslato: Maj 19, 2016, 03:06:11 posle podne »

Upravo ja tako i radim....za sada topljenje masti bazirano na ishrani....zadnjih par nedelja ukljucujem sagorevace masti...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #101 poslato: Maj 19, 2016, 02:57:38 posle podne »

Pa to i jeste tako...i bez sagorevaca se moze smrsati...

Ali ljudi nece da cekaju, nema se strpljenja, i tezi se nekom savrsenstvu, svi bi BF ispod 10, takmicarska forma...svi bi da se nagutaju kapsulica i da ubrzaju proces...pa onda se krece sa zacaranim krugom...legalni sagorevaci su "slabi"...pa idemo - efedrin, klenbuterol, T3...pa potkozno davanje mixeva johambina i klenbuterola u kriticne zone...i tako u krug...

I bez sagorevaca se moze...ali nekako nije zanimljivo...ipak je bolje "narokati se stimulativima" i zurka u glavi( a tek onaj divni beta-agonist tremor, ubrzanost)...pa onda "keramika" na trbusnom zidu, vau...ide leto...

A kad se spustimo na zelju...

Moja preporuka bi bila da „tešku artiljeriju“( kompleksni sagorevači) čuvate za kraj „dijet ciklusa“. Poslednje 4 nedelje vaše „dijete“( uz dobro formulisan plan treninga), sagorevači će ostvariti maksimalan učinak…baš kada je to najpotrebnije!

Ne budite lenji, ne rukovodite se logikom gubitnika – „ sedim, ležim, jedem šta hoću i želim da mršavim, ali tu su sagorevači masti da mi uštede vreme i trud oko redovnog treninga i ishrane“.

Ne živite u zemlji Dembeliji…pokrenite se!

Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #100 poslato: Maj 19, 2016, 01:38:19 posle podne »

Nešto ne kontam...
Ako se za sagorevače kaže: prvo sredi ishranu...; čemu onda sagorevači ako je ishrana sredjena + fizička aktivnost...
 ??? ??? ???
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #99 poslato: Maj 17, 2016, 10:38:10 posle podne »

Ma koliko bi bilo lepo da ti sada "razvežem priču" o delotvornosti rotacija, low carb ili eventualno keto dijete...moj savet će biti za početak - pročisti ishranu od junk namirnica, dakle, kada je plan ishrane u pitanju akcenat i na kvalitet i na kvantitet - drži se priče o umerenom kal. deficitu( orijentaciono, 500-1000 kCal u odnosu na TDEE, dominantno na račun hidrata)...ubaci kardio...( naravno, moj predlog bi bio 2 puta nedeljno HIIT + 2 puta nedeljno kardio niskog intenziteta)...

Ako govorimo o nešto dinamičnijem pristupu bar kada je ishrana u pitanju( dijeta) u pitanju moj predlog će biti rotacije...ali moraćeš da se ozbiljnije posvetiš računu makronutrijenata, gramaže namirnica...i sl.

Pravo pitanje je koliko si spreman da prihvatiš sve to...za nekoga to može biti jako opterećujuće...

Preporuka za detaljnije čitanje - http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html

Inače koliko dugo treniraš u kontinuitetu?
« Poslednja izmena: Maj 17, 2016, 10:59:45 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
shipy1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #98 poslato: Maj 17, 2016, 08:16:20 posle podne »

Nisu nikakva sredstva nego oko nacina ishrane i to,tacnije dijete,zelim da odem na onako neku lepu definiciju da se sve vidi a ne znam na koji nacin ishrane da bi najbolje pristupio tome
Sačuvana
A good feeling for me is when you train, and then you put on fresh clothes. New clothes after a training session - you have this rush of endorphins from exercise that everybody gets, and then you get that nice feeling of fresh clothes. It's a double whammy. Conor McGregor
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #97 poslato: Maj 15, 2016, 03:20:03 pre podne »

Ako možemo pomoći oko nekih nedoumica tu smo...sigurno je bolje čuti više mišljenja i sagledati sve aspekte "priče"...

Btw...a oko čega se dvoumiš? Nadam se da nisu u pitanju neka sredstva "sa one strane zakona"...  ;) ?
Sačuvana
shipy1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #96 poslato: Maj 14, 2016, 05:04:07 posle podne »

Citam ja po ceo dan ovaj forum i jos par drugih pa se susrecem sa razlicitim informacijama,pa se uvek dvoumim,procitacu i ovo :D
Sačuvana
A good feeling for me is when you train, and then you put on fresh clothes. New clothes after a training session - you have this rush of endorphins from exercise that everybody gets, and then you get that nice feeling of fresh clothes. It's a double whammy. Conor McGregor
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #95 poslato: Maj 13, 2016, 10:28:58 posle podne »

Ne bi trebalo ići u krajnost...dakle, realno zacrtani ciljevi su "isplativi i održivi"...a za oko 10% BF će ti možda trebati nešto rigorzniji pristup ishrani, kao i treninzima...što nekeda može imati i dalekosežnije posledice...

Ne bi trebalo otići u krajnost...mada sami suplementi( sagorevači masti) nisu najbitnija tačka dostizanja niskog BF...

Čisto informativno...

O sagorevačima masti i njihovoj upotrebnoj vrednosti... http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sagorevai-masti-istine-i-zablude.html

O metaboličkoj šteti koju mogu izazvati loše voĂ°ene dijete... http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/kako-dijete-mogu-usporiti-metabolizam.html

Kao i o terminu skinny fat, tj. aspektima istog... http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/mrav-spolja-debeo-iznutra-skinny-fat.html

Nadam se da nemaš odbojnosti kada je čitanje u pitanju...?
Sačuvana
shipy1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #94 poslato: Maj 13, 2016, 02:48:52 posle podne »

Uzimam kreatin par nedelja vec,dovoljno sam dugo radio kardio treninge ni ne umorim se toliko kao ranije dok HIIT radi svoje crknem,5g pijem whey+dekstroza+kreatin i pre treninga pijem carnitine core a ujutru na prazan zeludac jednu kapsulu Fire Raida,185,75kg znam da je to malo ali imam visak masti hocu da dodjem na nekih 10% hvala
Sačuvana
A good feeling for me is when you train, and then you put on fresh clothes. New clothes after a training session - you have this rush of endorphins from exercise that everybody gets, and then you get that nice feeling of fresh clothes. It's a double whammy. Conor McGregor
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #93 poslato: Maj 13, 2016, 10:55:50 pre podne »

Mislim da pravi pun sprint (u granicama svojih mogućnosti) ne može niko da izdrži 30 sekundi. Čitao sam skoro o tome i posle sam probao na magnetnom bajsu, posle 20 sekundi mi se povraćalo, a treniram godinama bez prestanka...a trčanje je još teže.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #92 poslato: Maj 13, 2016, 10:39:55 pre podne »

Tako je kolega...tako bi i trebalo da bude...

Sve u svemu ako cemo u "otkucajima"...puls prilikom sprintova dostize maximalne vrednosti, nekada i do 170-180 otkucaja u minuti,  dok se prilikom perioda odmora (dzoging ili hodanje) spušta na 110-130 otkucaja u minuti sve zavisno od faze treninga...

Sve u svemu za pocetnike "aktivna pauza" moze biti i duza...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #91 poslato: Maj 12, 2016, 11:53:52 posle podne »

Nemam problema sa krvnim pritiskom,imao sam pregled kod sportskog lekara i kaze da je sve u redu jedino imam malo krivu kicmu,sto se tice ishrane clean food trenutno radim low carb dijetu,radim trening sa tezinama u teretani i nakon toga mislim da radim oko pola sata kardio ali ne znam da li je bolje uz ove suplemente kardio ili hiit trening,koristim takodje i arnold iron whey i universalov kreatin,hvala na pomoci :D

A šta je po tebi "kardio"? Kardio trening niskog intenziteta( oko 70% od max pulsa)? Pa i HIIT je neki oblik kardio treninga?!

Inače, najkraće, HIIT trening je u suštini intervalni trening, znači da se radi niz kratkotrajnih, intenzivnih kardio serija sa aktivnom pauzom.

Da li si od skora krenuo sa kardiom? Tj. da li si do sada uopšte radio kardio?

Kako bi radio HIIT? Sprintevi?

Pratiš puls?

Ako mene pitaš...HIIT ima niz benefita u odnosu na to besomučno džogiranje...brzo hodanje na traci...

- Intervalni treninzi (HIIT – high intensity interval trening) je mnogo bolja opcija za skidanje masnih naslaga od klasičnog džogiranja. Uporedi samo sprintera i maratonca( hronično divljanje hormona stresa)?! Petnaest minuta naizmeničnih sprinteva ima mnogo jači efekat na metabolizam od sat vremena džogiranja.

- HIIT trening podiže nivo metabolizma i do 48 sati posle vežbanja, dok nivo metabolizma tokom džogiranja ostaje ubrzan samo dok traje aktivnost.

Moj predlog je...2 puta nedeljno HIIT, 2 puta kardio niskog intenziteta( naravno HIIT ne preporučujem onima koji "nemaju kondicije" - "dobro izgraĂ°ena aerobna osnova"  ;)...tako da ja za početak kardio niskog intenziteta mnogo bolje rešenje...ali...HIIT je HIIT  ;) )

Mada, neko će reći da se i HIIT može prilagoditi i početnicima( nema "zdravstvenih" ograničenja)...samo je dužina trajanja "deonica" kraća kada su u pitanju "sprintevi"( zona sa 80-90% od max pulsa)...

Npr. 30 sekundi sprint( 80-90% od max pulsa)...60 sekundi brzo hodanje/džogiranje( oko 60% od max pulsa)...( naravno 5 min "zagrevanja" džogingom/ brzim hodom, kao i hlaĂ°enja 5-10 min istim tempom...tj. pre i posle HIIT treninga)...

Kako doziraš kreatin?

Koliko dugo već uzimaš kreatin?

A koliko hidrata, proteina, masti unosiš na low carb? Koliko si visok, težak? 1 nedeljno "punjenje"?




« Poslednja izmena: Maj 12, 2016, 11:59:33 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #90 poslato: Maj 12, 2016, 01:23:57 posle podne »

Kako ti izgledaju treninzi sa tegovima i kardio treninzi ?
Sačuvana
shipy1987
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5


« Odgovor #89 poslato: Maj 12, 2016, 01:04:58 posle podne »

Nemam problema sa krvnim pritiskom,imao sam pregled kod sportskog lekara i kaze da je sve u redu jedino imam malo krivu kicmu,sto se tice ishrane clean food trenutno radim low carb dijetu,radim trening sa tezinama u teretani i nakon toga mislim da radim oko pola sata kardio ali ne znam da li je bolje uz ove suplemente kardio ili hiit trening,koristim takodje i arnold iron whey i universalov kreatin,hvala na pomoci :D
Sačuvana
A good feeling for me is when you train, and then you put on fresh clothes. New clothes after a training session - you have this rush of endorphins from exercise that everybody gets, and then you get that nice feeling of fresh clothes. It's a double whammy. Conor McGregor
Stranice: [1] 2 3 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 18 upita.