TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394949 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 17, 2024, 12:47:26 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pitanja i utisci o sagorevačima  (Pročitano 31563 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #73 poslato: Septembar 18, 2014, 10:45:41 pre podne »

I ja uglavnom drzim do 70%,  da li na bajsu dodavanjem opterecenja ili na traci nagib 5-7, eliptik, steper....  proleti vreme, s obzirom na to da se u isto vreme na MP3 plejeru vrti nesto korisno :)

Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #72 poslato: Septembar 18, 2014, 10:20:43 pre podne »

Kada sam dobro naspavan mene 6,4 brzina i nagib 9 drze na ~65%. Ako sam na traci kasnije u toku dana, nagib ne prelazi 7.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #71 poslato: Septembar 18, 2014, 09:18:53 pre podne »

:)
Ne znamo podatke o tebi, ni u kakvoj si kondiciji, koji je tvoj max. puls, max. potrosnja kiseonika, brzina kmh takodje nista ne znaci...  tako da ne mozemo da sagledamo stvari tako "matematicki"...

Poenta je u tome da se pri visim intenzitetima koriste pretezno ugljeni hidrati za dobijanje energije, dok se masti primarno sagorevaju pri nizim intenzitetima, u aerobnoj zoni (uz prisustvo kiseonika). Naravno ni onda nije iskljuceno trosenje ugljenih hidrata, ali se telo primarno oslanja na masnoce kao izvor energije.  Zbog toga je potrebno smanjiti intenzitet, naoruzati se strpljenjem i produziti trajanje, a ne brzinu/nagib...




Sačuvana
Danijel No1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #70 poslato: Septembar 18, 2014, 08:46:41 pre podne »

Sta se desava u ovom slucaju tokom izvodjenja kardio treninga koji glasi: 10 min Steper srednji intenzitet tako da mozes pricati dok vezbas,10 min traka prvih 5 min srednji intenzitet zadnjih 5 min za 20 % jaci npr 8 kmh i zadnjih 10 do 15 min bajs takodje srednji intenzitet,sta se sagoreva u ovom slucaju?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #69 poslato: Septembar 18, 2014, 08:26:40 pre podne »

Oke pauziracu nakon ove kutije sa NO,mozda zamenim beef sa xtend kada popijem,u pravu si dosta je i ovo ali nov sam u ovoj prici pa bih sve da probam i da iskoristim ;) ali kada bolje razmislim i ovo je dovoljno. . Kolika bi trebala pauza da bude?

Cilj mi je dobar izgled pre svega,za sebe nekako. Pre nego sto sam krenuo sa ovom pricom bio sam prilicno neaktivan i loseg zdravlja(holesterol u plafon i slicno),tako da mi je ovo leglo i drzi me okupiranim i bolje se osecam :) Uvek sam bio krupan,tako da mi prija da radim na definiciji trenutno.




Napravi bar mesec dana pauzu.  Po mom mišljenju, čak ti ni sagorevač nije preko potreban sad u početku. Skidaćeš masnoće i bez njega.  Kasnije, možeš uzeti neki "jači" sagorevač.

Imaš sasvim dobru suplementaciju. Xtend je super osveženje u toku treninga, probala sam ga, možda bih čak pre njega uzela nego beef amino.

Kardio radi, bar 3-4 puta nedeljno, ali obrati pažnju na intenzitet - niži-srednji, duže trajanje,bar 45 min - sat vremena, osećaj da bi mogao da održiš taj intenzitet bar jedno dva sata, ne treba da ostaješ bez daha, osećaj kao da bi mogao da pričaš u isto vreme.  Cilj:  korišćenje masti kao izvora energije.
Sačuvana
maniacrs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #68 poslato: Septembar 17, 2014, 10:41:38 posle podne »

Oke pauziracu nakon ove kutije sa NO,mozda zamenim beef sa xtend kada popijem,u pravu si dosta je i ovo ali nov sam u ovoj prici pa bih sve da probam i da iskoristim ;) ali kada bolje razmislim i ovo je dovoljno. . Kolika bi trebala pauza da bude?

Cilj mi je dobar izgled pre svega,za sebe nekako. Pre nego sto sam krenuo sa ovom pricom bio sam prilicno neaktivan i loseg zdravlja(holesterol u plafon i slicno),tako da mi je ovo leglo i drzi me okupiranim i bolje se osecam :) Uvek sam bio krupan,tako da mi prija da radim na definiciji trenutno.


Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #67 poslato: Septembar 17, 2014, 10:08:33 posle podne »

Obavezno pravi pauzu sa No reaktorima. Dosta svega unosiš u sebe od suplemenata.
Koji je tačno tvoj cilj koji želiš da postigneš ishranom,treninzima i suplementima?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #66 poslato: Septembar 17, 2014, 09:51:58 posle podne »

Eto, ti si na svom primeru morao da shvatiš kako suplementi teško mogu da pomognu kada je zapostavljena ishrana. :) No, dobro, bitno da je lekcija naučena i da si sada savladao osnove i krenuo pravim putem.

Xtend je odličan tokom treninga, zaista dobar suplement. Nije da je moranje uzeti ga ali, kad si već pitao za njega, moram reći da je dobar. Ipak, ako hoćeš iskreno, mislim da ti sada nije preko potreban, s obzirom na to da imaš već neke antikatabolike.

Da, mislim da bi trebalo da napraviš pauzu nakon dve kutije NO reaktora. To onda malo pomera i termin korišćenja sagorevača, osim ukoliko se opet ne odlučiš za neki bezstimulansni.
Sačuvana
maniacrs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #65 poslato: Septembar 17, 2014, 07:52:05 posle podne »

Carni FX sam koristio kada mi ishrana nije bila kako treba bas,dugo sam bio na nekoj svojoj verziji kao low carba,nisam bio dovoljno obavesten tako da ta ishrana je bila blagi uzas :) krenuo sam sa oko 95-96kg, imao sam ceste junk obroke,kao i dosta alkohola vikendom,dosta hleba itd. Napredovao jesam,skinuo sam visak kilograma ali ostalo je dosta masti (oko struka,stomaka,da ne nabrajam) Tako da svi suplementi koje sam tada koristio nisu bili ucinkoviti koliko bi trebalo da budu sa danasnje perspektive.

Pre dve nedelje sam konacno krenuo sa ovim rotacijama,znaci 6-7 obroka + 5 dana treninga, bez alkohola,junka i slicno i vec vidim dobre rezultate. Kardio jedino tenis jednom,dvaput nedeljno,mada planiram da ubacim trcanje 3 puta nedeljno. Planiram da budem na rotacijama 8 nedelja,s tim sto sledece nedelje idu dve nule umesto 50,mada mozda sacekam jos nedelju dana. Posle rotacija valjda reverse dieting cu,pa cu da vidim sta cu. Jel je to u redu?

Amino samo glutamin i beef aminos (universal nutrition) za sada,razmisljao sam da dodam nesto kao Xtend za u toku treninga,jel ima potrebe za tim? Glutamin 25-30g dnevno posle treninga i beef aminos 10-15 tableta dnevno,krealkalyn 5 g posle treninga.

Reaktor popio jednu kutiju iron pumpa,ostalo polovina druge,e sad ne znam sto se tice pauze posto me radi i dalje ali pijem pre svakog treninga. . mozda posle ove kutije napravim pauzu jel bi trebalo  ? :) Isto tako i za sagorevac,nisam pio jaci ranije,pa bih dao sansu carnifx ponovo za pocetak,jel sme on da se pije uz reaktor? :) pozzzz
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #64 poslato: Septembar 17, 2014, 05:48:33 posle podne »

Možda i neku sliku da postaviš, koliki ti je procenat telesnih masti?

Ako si dugo pio NO reaktor, možda ne bi bilo loše da malo i pauziraš sa jakim stimulansima, kofeinom i sličnim... 
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16665


« Odgovor #63 poslato: Septembar 17, 2014, 04:36:33 posle podne »

Ćao :)

Što se amino kiselina tiče, ti već unosiš glutamin. Da li želiš neki kompleksniji suplement da uvedeš ili pojedinačnu amino kiselinu?
Šta generalno treniraš, samo snagu ili imaš i kardio trening?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #62 poslato: Septembar 17, 2014, 04:20:53 posle podne »

Pozdrav i tebi, nisi nam dugo pisao na forumu. :)

Znam da si koristio Carni FX, pa kakvi su ti utisci? Pretpostavljam da bi sada uzeo nešto "snažnije"? :)
Sačuvana
maniacrs
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #61 poslato: Septembar 17, 2014, 02:29:24 posle podne »

Poz ljudi,

Evo ovako 182cm 80kg,25 godina,treniram oko 16 meseci,krenuo sam sa novom dijetom pre 2 nedelje (rotacije) kostur 175-125-75-50-100-75-50 uh,proteini 160-180, masti 0.5-0.7

Trening 5 puta nedeljno,pauza na 50 uh,kardio slabije radim iskreno,krenuo bih ove nedelje 3 puta nedeljno

Suplementacija : whey+dex+glutamin 25g+krealkalyn 5g posle treninga u pwm

Tokom dana : Beef aminos 3 tablete pre obroka uglavnom oko 10-15 tableta dnevno,twinlab daily with iron 1 kapsula,omega 3 5 puta pre obroka,vitamin D.

Da li je ovo ok sto se tice suplementacije,da li bih trebao da dodam nesto ili da oduzmem? Hvala unapred

Takodje sto se tice sagorevaca,koristim NO reaktor vec neko vreme (iron pump trenutno),pa razmisljam da ga zamenim za sagorevac neki,i tu mi treba vas savet. Isto tako uzimao bih amino tokom treninga mozda,pa me zanima koje su najbolje za to,takodje ima li potrebe za time,vase misljenje.. Hvala
Sačuvana
Danijel No1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #60 poslato: Septembar 16, 2014, 08:38:26 pre podne »

http://www.igreklik.com/slike/images/66119325795718571863.jpg
       http://www.igreklik.com/slike/images/96301689410647248876.jpg
       http://www.igreklik.com/slike/images/53561303240061862119.jpg
       http://www.igreklik.com/slike/images/46628419683753385883.jpg msm da sam dobro uplodovao slike.Tu je forma pre pocetka dijete i u toku dijete..
Sačuvana
Danijel No1
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15


« Odgovor #59 poslato: Septembar 15, 2014, 08:35:13 pre podne »

Kardio trening radim 5x nedeljno koliko i treniram u toku nedelje,u pocetku sam radio ujutru na prazan stomak,ali sad radim posle treninga u teretani.Koristim 10 min za 3 sprave,intenzitet je srednji da puls bude u srednjoj granici zbog sto boljeg sagorevanja iskljucivo masti a ne kalorija,a ovo oko pulsa cu proveriti pa vam javljam..
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 7 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.