TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:02:23 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kombinacija suplemenata za smanjenje potkožnog masnog tkiva  (Pročitano 36704 puta)
roadman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #90 poslato: Oktobar 13, 2013, 09:20:46 pre podne »

Evo ovako, ja sam biciklista i preko zime hocu da skinem neki kilogram jer je sa manje kilogram uzbrdo uvek lakse.
E sad, veoma mi je bitno da mrsavljenjem ne izgubim snagu, cuo sam da ako gubis nedeljno vise od 500g da gubis i snagu.
To hocu da izbegnem. Zanima me da li da uzmem L-karnitin ili neki drugi sagorevac, da li da drzim neku dijetu, na kom pulsu se najlakse "tope masti".
Da li uz to da uzimam nesto jos jer vec svakako tokom cele godine uzimam aminokiseline da oporavljam misice.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #89 poslato: Septembar 02, 2013, 08:37:38 pre podne »

ok hvala svima na pomoci i jos samo ovo i necu vise da vas mucim pitanjima  :) da li je stetan pojas za mrsavljenje? i koja je kobinacija bolja 100% iso whey zero protein + Liquid L-Carnitine ili carni Fx?

Gorana je već dala odgovor za l-karnitin sa kojim bih se i ja složila,

a što se tiče drugog dela pitanja - pojas za mršavljenje nije štetan ali nije baš toliko ni koristan... hoću da kažem da nema lokalnog skidanja masnog tkiva, to se postiže pravilnom ishranom, treningom i suplementacijom.
Dakle možeš da nosiš pojas za vreme aerobnih aktivnosti ali da ne očekuješ previše od njega.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #88 poslato: Septembar 01, 2013, 10:40:19 posle podne »

Obe kombinacije su ok, ja sam mozda vise za carni FX zato sto u sebi sadrzi kombinaciju L i acetil L carnitina, i doza je sasvim odgovarajuca.
Sačuvana
banjac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #87 poslato: Septembar 01, 2013, 09:12:23 posle podne »

ok hvala svima na pomoci i jos samo ovo i necu vise da vas mucim pitanjima  :) da li je stetan pojas za mrsavljenje? i koja je kobinacija bolja 100% iso whey zero protein + Liquid L-Carnitine ili carni Fx?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #86 poslato: Avgust 27, 2013, 04:06:41 posle podne »

ok hvala na savetu. moze objasnjenje kako da odredim vrednost bazalnog metabolizma,stvrno nemam pojima nista o tome ili neki link gde to mogu da procitam


sinisa 78
177cm visina,96kg tezina,ukupno vezbam u teretani 6 meseca sa prekidima,a zadnji mesec dana idem na trcanje svako jutro pre dorucka,pa doruckujem pa teretana a dok sam uzimao sagorevac isao sam i uvece na trcanje posle vecere.trcim na jednom stadionu 10 krugova oko 3 km a posle 5 duzine sprint.dorucam mi je obicno 3 jaja,2 virsle i 1 jaje,ili samo 3 virsle uz to ponekad uzimam casu jogurta,1 paradajz.za rucak 1,2 tanjira corbice sa nekom salatom obavezno a vecera 1 tunjevina,2,3 kuvana jaja,200gr pilece belo,1 pace ribe 200-250 grama, posle 19h neveceram,planiram da ubacim i voznju bicikle 15,20km samo kad je bolje ujutru pre dorucka ili uvece posle vecere?

Evo npr na linku ispod mozes okvirno odrediti bazalni metabolizam i ukupnu potrosnju.

http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #85 poslato: Avgust 27, 2013, 01:51:06 posle podne »

samo bih se nadovezala,

što se tiče vožnje bicikla - možeš kako tebi prija, ako si više jutarnji tip- onda ujutru, ako si više večernji kao ja onda idi uveče... slušaj svoje telo, kako ti više prija i odgovara.

Bitno je da intenzitet - otkucaje srca - držiš u aerobnoj zoni, okvirno oko 70% od maksimuma  (220 minus godine je okvirna procena max.pulsa za muškarce) i da je trajanje kardia minimum 45 minuta.

posle 19 h možeš takoĂ°e da jedeš, bitno je da obrok ne sadrži ugljene hidrate, možeš neku laganu salaticu sa ribom ili piletinom, slobodno....  proteinski šejk takoĂ°e..
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #84 poslato: Avgust 27, 2013, 10:27:26 pre podne »

Imas formule koje mozes naci na internetu koje nisu potpuno individualne ali okvirno ti mogu pomoci.Odprilike za muskarce je 2000 cal dnevno.Ono sto ne smes je da ides ispod 1400 cal.
Sačuvana
banjac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #83 poslato: Avgust 26, 2013, 09:32:49 posle podne »

ok hvala na savetu. moze objasnjenje kako da odredim vrednost bazalnog metabolizma,stvrno nemam pojima nista o tome ili neki link gde to mogu da procitam


sinisa 78
177cm visina,96kg tezina,ukupno vezbam u teretani 6 meseca sa prekidima,a zadnji mesec dana idem na trcanje svako jutro pre dorucka,pa doruckujem pa teretana a dok sam uzimao sagorevac isao sam i uvece na trcanje posle vecere.trcim na jednom stadionu 10 krugova oko 3 km a posle 5 duzine sprint.dorucam mi je obicno 3 jaja,2 virsle i 1 jaje,ili samo 3 virsle uz to ponekad uzimam casu jogurta,1 paradajz.za rucak 1,2 tanjira corbice sa nekom salatom obavezno a vecera 1 tunjevina,2,3 kuvana jaja,200gr pilece belo,1 pace ribe 200-250 grama, posle 19h neveceram,planiram da ubacim i voznju bicikle 15,20km samo kad je bolje ujutru pre dorucka ili uvece posle vecere?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #82 poslato: Avgust 26, 2013, 05:31:28 posle podne »

Sve sto si uradio do sada bilo je odprilike bez tacnih vrednosti unosa i potrosnje kalorija.Definitivno si bio u deficitu,ono sto sada treba da uradis je da odredis vrednost bazalnog metabolizma i da pravis kalorijski deficit kroz ishranu i trening.Kardio radi u zoni 65% od max hr sat vremena barem 3 x nedelnjo I radi trening sa opterecenjem i za noge.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #81 poslato: Avgust 25, 2013, 09:04:21 posle podne »

Evo danas sam u Banja Luci u novo otvorenoj radnji Pansporta uzeo dymatize liquid l-carnitine 1100. Nadam se da ce mi uz pravilnu ishranu i vježbanje pomoci oko skidanja masnih naslaga. Zahvaljujem se svima na pomoci i izvještavam o rezultatima.
Super. :) A, što se tiče korišćenja, 1 kašiku pre doručka i 1 pre treninga.

banjac,
kada doĂ°e do zastoja, moraju se praviti korekcije, bilo u ishrani ili/i u treningu. Predlažem ti da otvoriš svoju temu, predstaviš nam se(visina, težina, godine, vežbački staž) i napišeš kako ti trenutno izgleda ishrana. Nije dovoljno navesti samo izbor namirnica, već i precizniju količinu, tj. gramažu.

Što se tiče suplementacije, Carni FX je fin sagorevač. Whey je uvek poželjan, a naročito nakon treninga, tako da ga svakako preporučujem. Ostali suplementi su u kategoriji "može ali i ne mora". :)
Sačuvana
banjac
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 4

« Odgovor #80 poslato: Avgust 25, 2013, 08:04:11 posle podne »

pozz,da se predstavim imam 25god. i prosle godine sam prvi put uso u teretanu sa 116kg sto nije za neku pohvalu :D  vezbao 2 meseca pa pravio pauzu sa teretanom a krenuo na trcanje 4 puta nedeljno i skinuo 10kg i tu kilazu sam odrzao do marta ove godine bez teretane a ishranu sam korigovao izbacio sam hleb dorucak su mi uglavnom jaja,przena na teflonu sa 1,2 kapljice ulja,kuvana,barene virsle,pecurke i jaja i sl.za rucak jedem skoro uvek corbice pileca,juneca,supice,pasulj,grasak... a veceram samo proteine tunjevine,razne vrste riba,pilece belo,kuvana jaja,a izmedju obroka kad ogladnim uzmem po meku vocku zavisi od godisnje doba.Od marta sam o5 krenuo u teretanu 3 dana pa 1 pauza.Vezbam 1 dan grudi i biceps po 4,5 vezbe za oba sa 4 ponavljanja,drugi ledja triceps isti br vezbi i ponaljanja i 3 dan ramena i trbusnjate.Sad trenutno nevezbam noge jer idem na trcannje svaki dan i siso sam na 96kg.Tu nemrdam vec duze vreme.Uzeo sam sagorevac carni fx pio 10 dana tolika je bila doza i nije bilo nekog efekta,mozda sam trebao da nastavim sa tim.Sada ne znam da li da uzmem neki whey protein ili amino kiseline ili o5 neki sagorevac da probam da sidjem na 90kg sto mi je i cilj ili jos ishranu da korigujem? moze neki predlog?
Sačuvana
Sinisa 78
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #79 poslato: Maj 20, 2013, 09:04:44 posle podne »

Evo danas sam u Banja Luci u novo otvorenoj radnji Pansporta uzeo dymatize liquid l-carnitine 1100. Nadam se da ce mi uz pravilnu ishranu i vježbanje pomoci oko skidanja masnih naslaga. Zahvaljujem se svima na pomoci i izvještavam o rezultatima.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #78 poslato: Maj 19, 2013, 09:44:36 posle podne »

Gledano iz zdravstvenog ugla najbolje je skidati 0,7 kg nedeljno tako da je tvoj gubitak od 10 kg optimalan a da tu kilazu ne vratis i odrzis je uz adekvatan trening i ishranu.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #77 poslato: Maj 19, 2013, 10:31:05 pre podne »

Ti mozda i bolje od drugih znas da je ishrana jako bitna, pa se na nju i oslanjaj. Za 6 meseci 10 kilograma je bas kako treba, postepeno, i trajnije u perspektivi.

Ocekujemo se sa rezultatima, ili eventualnim pitanjima. :-)
Sačuvana
Sinisa 78
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 21

« Odgovor #76 poslato: Maj 19, 2013, 09:42:01 pre podne »

Naravno ishrana je najbitnija. Prosle godine sam za šest mjeseci bez preparata( samo dijeta i disciplina ) uspjeo smrsati 10 kg. Bicu istrajan i uz aktivan trenig pokusacu da se rijesim ovih masnih naslaga, vjerujem da cu uspjeti, javim vam. TakoĂ°e mi je drago da je pan sport otvorio radnju u Banja Luci i nadam se da u radnji ima dymatize liquid l- carnitine što ću sutra i provjeriti. Još jednom puno vam hvala.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 19 upita.