TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 03:10:33 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u ruci iznad sake  (Pročitano 13135 puta)
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #38 poslato: April 01, 2012, 05:34:25 posle podne »

bio sam danas na fizikalnoj, boli me sad ruka vise nego juce i prekjuce, kazu da je to normalno. u svakom slucaju cini mi se da ide u dobrom pravcu, videcemo, hvala na savetima.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: Mart 31, 2012, 03:00:57 posle podne »

dobro da nije naprsnuće, radi do granice bola, maži hepatrombin i diclofenak gel naizmenično. Ako možeš na fizikalnu, biće koristi....
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #36 poslato: Mart 31, 2012, 10:33:45 pre podne »

Poceo sam da pijem Ultimate Nutrition Glucosamin MSM 1500 mg, odneo sam rtg jos kod jednog doktora, rekao je da je to samo senka neka od snimka, da nema veze sa naprsnucem, i da treniram normalno ali do granice bola.

Juce i prekjuce sam relativno normalno trenirao, ali i dalje ne mogu da uzmem sipku ili bucicu u ruke, samo hammer curl pozicija i to sa malim kilazama tipa 10-ak kg.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Mart 31, 2012, 10:15:35 pre podne »

Predlažem da miruješ 7-10 dana, možeš raditi kardio, trbušnjake, ledja, noge. Ponovi rtg šake posle 10dana, javi kakav je nalaz. Fizikalna terapija bi ti pomogla, ako imaš negde da je dobijaš....
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #34 poslato: Mart 29, 2012, 12:02:05 posle podne »

bolucka me na dodir u toj nekoj regiji, ali nista drasticno, na udarac ne. kad kazem udarac mislim na dzak ali smekerski direkt, ne neko pipkanje, ali i na udarac dlanom druge ruke na to mesto.

od proslog cetvrtka nisam radio nista sto bi opterecivalo zglob a poslednji trening bilo kakve vrste mi je bio u ponedeljak vece. danas sam u 15h dogovorio da radim konopac, propadanja, i ostalo bez tegova i uplitanja zglobova ali po svemu sudeci opet cu sedeti u kuci.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Mart 29, 2012, 06:32:51 pre podne »

Probao sam uvećanje, ali gubi rezoluciju....  Ako je naprsnuće trebalo bi da boli u korenu šake sa strane malog prsta, posebno na pritisak u tom delu i na udarac. Ako je naprsnuće neophodno je mirovanje i rasterećenje dve-tri nedelje.
Mislim da  bi trebalo da se odmiruje bar 7 dana i eventualno da te pogleda sportski lekar ili fizijatar, da se uključi nešto od fizikalne terapije...
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #32 poslato: Mart 28, 2012, 06:41:12 posle podne »

Iskreno ne znam vise sta da radim, boli me, 5 doktora mi govore 5 razlicitih stvari, ne treniram kako treba vec 6 dana, nikakvo poboljsanje ne vidim, ne znam ni gde vise da odem ni sta da uradim.

Ne znam da li mogu to da ti skeniram pa posaljem? Jesi probao da uvelicas sliku, ima opcija? Bez ideje sam vise.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #31 poslato: Mart 28, 2012, 05:58:29 posle podne »

Gledao sam snimak, ali rezolucija zaista nije najbolja da bih mogao da tvrdim nešto.... Uz dosta mašte možda liči da na donjem okrajku kosti ulne (stiloidni nastavak) postoji promena, ali zaista ne mogu ništa da tvrdim na osnovu te slike.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #30 poslato: Mart 27, 2012, 02:43:46 posle podne »

evo linka snimka http://imageshack.us/photo/my-images/94/image0332m.jpg/
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Mart 27, 2012, 09:04:23 pre podne »

Animal flex je bolja varijanta 2-3x godisnje. Ne mogu nista da kazem bez snimka. Ako imas priliku da dobijas neku fizikalnu terapiju to ce pomoci da se tetiva brze oporavi. Svakako rasterecenje i terapija su ono sto treba da primenjujes....
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #28 poslato: Mart 27, 2012, 07:20:36 pre podne »

vidi, to je bukvalno glupost, jedva se vidi, imam sigurno isto i na drugoj ruci, milijardu posto je to sto si ti rekao tetiva ili ligament istegnut, nego zena ne kapira da to tako MORA da bude (cak je digla paniku sto mi krcka zglob pa sam joj rekao da pogleda i desni i da je identicno)...znaci toliko mala senkica da i ona nije mogla da provali na prvi pogled, nalazi se na vrhu ulne, imam snimak, i ja tacno vidim o cemu prica, ali to nema veze sa ovim bolom, ovo je kao kada iskrenes zglob na nozi, ono sto je bitno je da je kost citava, i ispravna, e sad, kako srediti ovaj ligament sto pre,  to je muka...nije prvi put da mi se ovo desava "poznat" mi je bol, ali nikad nije ovako intenzivno trajao. Kao sto rekoh u mirovanju nista, ali supinacija i pronacija - misaona imenica. sipka u ruci u bilo kom obliku takodje, sve ostale vezbe normalno, danas sam cak radio propadanja na klupi na pesnicama jedva da sam osetio...

E da, povreda nije nastala usled udaranja nego kada sam radio biceps krivom sipkom obrnuti hvat, prevelika tezina bez stitnika za zglobove...sve ti je jasno...

Sta mislis da kupim recimo http://www.pansport.rs/Zastita-zglobova/DY311-Joint-Repair.html ili tako nesto...?
« Poslednja izmena: Mart 27, 2012, 07:25:30 pre podne od strane Arlovski » Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #27 poslato: Mart 27, 2012, 06:33:17 pre podne »

Ok, primenjuj terapiju pa javi kako ide....

slikao sam zglob, prvo mi je rekla kako nemam nista, a onda "cek cek, ovo je tu neka mala mala mala fisurica" - i kao 7 dana stroge pauze, ona zena ne kapira ocito situaciju, ja odem sad na trening, odradim sve normalno nista me ne boli, ali opet konopci, propadanja, ali na sipku ili bucicu samo kad pomislim boli. Rekla mi je jos da je bolje u odnosu na cetvrtak, iako ne kapiram po cemu je to zakljucila, i to je to...pitao sam sta je to "fisura" kaze pa to je kad naprsne kost?!!?!? ja ne znam da l se sprda sta prica, al kao nista strasno. ostali mi kazu da ne dramim i da je istegnut ligament, a to sto vice da je fisura ili kako vec da je to normalno od konstantnog udaranja u zid ili drvo (sto nekad ume da bude deo treninga), i da su to "skleroticni" zglobovi svojstveni svima koji mnogo udaraju. i sad ne znam sta da mislim, nervoza i tenzija do maksimale.
fisura tj naprsnuce nastaje kao posledica ponavljanih jakih udaraca. to spada u tzv stres frakture. Bolove koje imas poticu od upale tetiva, mada pouzdana dijagnoza se moze postaviti jedino pregledom. Kod sportista koji udaraju sakama nastaje bokserska fraktura, tj prelom kosti dorucja (metatarzalna kost). da li znas gde je naprsnuce?
« Poslednja izmena: Mart 27, 2012, 06:54:45 pre podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Mart 27, 2012, 06:20:30 pre podne »

@arlovski
bilo bi dobro ako imaš prostora u treningu i mečevima da bar 2-3 dana smanjiš opterećenje i izbegavaš vežbe gde vučeš hvatovima da odmoriš tetive savijača (fleksora) prstiju i šake. Tako će terapija najpre dati rezultate i smiriti se upala tetiva. Ovako to možeš da vučeš još neko vreme....  :'(

prebacio mi se font  :P
« Poslednja izmena: Mart 27, 2012, 06:25:50 pre podne od strane Ognjen Pedja Tutorov » Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #25 poslato: Mart 26, 2012, 09:42:05 posle podne »

Ok, primenjuj terapiju pa javi kako ide....

slikao sam zglob, prvo mi je rekla kako nemam nista, a onda "cek cek, ovo je tu neka mala mala mala fisurica" - i kao 7 dana stroge pauze, ona zena ne kapira ocito situaciju, ja odem sad na trening, odradim sve normalno nista me ne boli, ali opet konopci, propadanja, ali na sipku ili bucicu samo kad pomislim boli. Rekla mi je jos da je bolje u odnosu na cetvrtak, iako ne kapiram po cemu je to zakljucila, i to je to...pitao sam sta je to "fisura" kaze pa to je kad naprsne kost?!!?!? ja ne znam da l se sprda sta prica, al kao nista strasno. ostali mi kazu da ne dramim i da je istegnut ligament, a to sto vice da je fisura ili kako vec da je to normalno od konstantnog udaranja u zid ili drvo (sto nekad ume da bude deo treninga), i da su to "skleroticni" zglobovi svojstveni svima koji mnogo udaraju. i sad ne znam sta da mislim, nervoza i tenzija do maksimale.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #24 poslato: Mart 26, 2012, 09:30:28 posle podne »

Ne osecam nista prilikom udarca. Jednostavno,ponekad mi je taj mali prst na desnoj ruci 'zategnut' i malo je pod nekim naponom. Videcu,prolazi polako. Verovatno nije nista strasno,ali,trajalo je nekih 10ak dana,sigurno.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.109 sekundi sa 17 upita.