TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:04:10 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u ruci iznad sake  (Pročitano 13112 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #8 poslato: Mart 24, 2012, 09:40:23 posle podne »

Nastavi sa ledom i gelom. Možeš uzeti diklofenac duo jedan na dan. Bilo bi dobro da odmoriš malo (znam da imaš borbe).
Javi kako ide....
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #7 poslato: Mart 24, 2012, 05:01:05 posle podne »

ako ti se smirio bol i nemaš otoka, probaj sledeće:

zglob pod ledenu vodu - 30sec-1min,
okreneš slavinu na toplu (polako jer utrne ruka pa možeš da dobiješ opekotine ako preteraš sa tolom, ali gledaj da bude toplo) 30-sec-1min.
nazad na hladnu itd.

You get the idea. ponoviš nekoliko puta iskuliraš jedno 2-3h pa o5.

Imao sam skoro prilike da i sam patim od sličnog problema sa desnom šakom - veruj da je blesavo kolik dobro radi. Ima da peglaš in no time. ;)
Javi kako ti ide.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #6 poslato: Mart 24, 2012, 01:35:58 posle podne »

masirao sam, danas za nijansu bolje, ali bas nijansa, imam trening sad u 15h, postedecu maximalno sve sto ima veze sa bucicama, samo propadanja, vucenje konopca, grudi na masini, to mi nekako deluje da me nece boleti, ali moram da odvezbam, previo sam ruku, stavio hepalpan - to je valjda to...

mislim da bol nije toliki sada fizicki koliko mi je osecaj u ruci rovit i bojim se da udarim, a to je kao borba sa jednom rukom, dakle neizvodljivo, sve vreme kao da je krijem negde. videcu danas kako ce ici pa javljam.

hvala pedja
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #5 poslato: Mart 23, 2012, 07:38:45 posle podne »

kilo leda u šake i masiraj 4-5x na dan, posle leda naizmenično - jednom hepatrombin, jednom diklofenak gel.
javi kako je.
pozz  :)
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2012, 07:05:26 posle podne »

Bio sam kod doktora, radio-karpalni zglob istegnuce, radili su mi dijadinamicki tretman i laser...fora je sto imam jako vazan sparing u ponedeljak, ne mogu da verujem da mi se ovo sad desava.

Supinacija i pronacija ubijaju ali bol konstantan ne postoji. Kao u ponedeljak u 6 opet na tretman ne kapira zena da moram mrtav da izadjem u ponedeljak u oktagon.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2012, 01:11:33 posle podne »

Ako nepiješ diklofenac, kombinuj mazanje hepatrombina i diklofenac gela.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2012, 01:04:20 posle podne »

Sobzirom na trening kakav si radio upalile su ti se tetive podlaktice. Da li boli sa strane dlana ili suprotno?
hladi ledom, maži hepatrombin posle leda. Piješ diklofenac duo jedan dnevno 3 dana. Ako ti je problem želudac, možeš i bez diklofenaka....
Rastereti ruku od napora, ne moraš strogo mirovanje, do granice bola....
Javi kako ide.  Pozdrav
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #1 poslato: Mart 22, 2012, 10:19:05 posle podne »

Danas sam imao ozbiljan trening ruku, isrcpljujuci i do granica organizma. Na kraju treninga uzeo sam da radim podlakticu, kriva sipka obrnuti hvat i imam utisak da sam preterao malo sa tezinom i zabacivao onako divljacki poslednju seriju. Nista nisam osetio, ali nije bilo ispravno, forma katastrofa. Nakon toga jos par vezbi za tu grupu, ukljucujuci i ono zatezanje zglobom ruke samo na sajli (kapirate nadam se o cemu pricam), i zavrsavam trening, imam samo grceve u misicima, ali nikakav bol.

Onda pocinje bol neverovatan iznad sake, ne konstantan nego samo kada je pomeram, kruzno ili kada pokusam da uradim palm up, palm down pokret. Koliko ja mogu da lokalizujem bol (samo je u levoj ruci) on pocinje otprilike tamo gde je rucni zglob i ide nekih 20 cm ka laktu. Bol je prdobadajuc, jeziv, imam utisak kao da je neka tetiva ili sta ti ja znam, osecao sam i pre ovako da me nekad boli kad isforsiram (poznat mi je bol) ali intenzitet nikad. Normalno, paranoja da se nisam povredio ne znam kako ide uz to, ali ne hipohondrisem, stvarno boli pakleno.

Sta moze da bude? Hvala unapred.

Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 17 upita.