TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395148 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 12:30:29 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Bol u ruci iznad sake  (Pročitano 13138 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #23 poslato: Mart 26, 2012, 03:25:43 posle podne »

Ok, primenjuj terapiju pa javi kako ide....
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #22 poslato: Mart 26, 2012, 01:59:02 posle podne »

evo ovo je vec 3 dan pauze:( pauziracu jos danas
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #21 poslato: Mart 26, 2012, 12:29:49 posle podne »

@arlovski
bilo bi dobro ako imaš prostora u treningu i mečevima da bar 2-3 dana smanjiš opterećenje i izbegavaš vežbe gde vučeš hvatovima da odmoriš tetive savijača (fleksora) prstiju i šake. Tako će terapija najpre dati rezultate i smiriti se upala tetiva. Ovako to možeš da vučeš još neko vreme....  :'(
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #20 poslato: Mart 26, 2012, 12:24:10 posle podne »

@Ognjen Pedja Tutorov

Pre jedno 3-4 godine. Ali,nisam do skoro osecao taj 'bol' , to jest neki sugav osecaj. Ne mogu lepo da stegnem pesnicu,da ispruzim saku,da pisem na tastaturi. Boli me taj 'koren' , to jest,golica,zateze - grozan osecaj! Mislim,mnogo me nervira,dodje mi da otkinem ruku...
da li imaš osećaj trnjenja u prstima ili kao neka struja da prodje?  kad udariš koren šake da li boli nešto?
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #19 poslato: Mart 26, 2012, 03:48:51 pre podne »

bro, povreda nikad ne legne lepo i može da te ubije mnogo više psihički nego što je sama po sebi problem. :/
šta je tu je - ono što svakako moraš (i trebaš!) jeste da malo radiš na saniranju te povrede da bi kasnije mogao da tabaš nekoga ;)

psihicki mi i jeste najgore. nista me ne boli dok se ne uhvatim tega, a kako pipnem, oci da mi iskoce. Videcemo sutra, u 14h trening pa sta Bog da, valjda kad odspavam malo bice bolje bar za nijansu. Odo sad da trljam led.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #18 poslato: Mart 26, 2012, 01:10:36 pre podne »

@Ognjen Pedja Tutorov

Pre jedno 3-4 godine. Ali,nisam do skoro osecao taj 'bol' , to jest neki sugav osecaj. Ne mogu lepo da stegnem pesnicu,da ispruzim saku,da pisem na tastaturi. Boli me taj 'koren' , to jest,golica,zateze - grozan osecaj! Mislim,mnogo me nervira,dodje mi da otkinem ruku...
Sačuvana
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #17 poslato: Mart 25, 2012, 10:24:04 posle podne »

bro, povreda nikad ne legne lepo i može da te ubije mnogo više psihički nego što je sama po sebi problem. :/
šta je tu je - ono što svakako moraš (i trebaš!) jeste da malo radiš na saniranju te povrede da bi kasnije mogao da tabaš nekoga ;)
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #16 poslato: Mart 25, 2012, 02:04:53 posle podne »

Dosao sam kuci da odmorim malo, da odradim jos jednom led i hepalpan, mnogo sam se iznervirao pa cu oko pet opet lagano da odem da probam. Pazi daleko je bolje nego prvog dana i juce i prekjuce, ali...

Bukvalno ne mogu da uzmem bucicu u levu ruku.

EDIT

Opet sam bio, ne vredi, ne mogu nista da radim sto ima veze sa tegovima i bucicama. Toliko od sutrasnjeborbe, obrukao sam se kao papak. Mislim da se ova povreda ne desava ni ljudima koji prvi put udju u teretanu, nemam zivaca vise. Nikakav otok, nikakav bol u mirovanju a cim uzmem nesto teze od viljuske u ruku i pokusam dignem nema teorije. Trener mi je rekao daa  snimim zglob sutra, samo mi dize tenziju bez potrebe.

« Poslednja izmena: Mart 25, 2012, 04:22:16 posle podne od strane Arlovski » Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #15 poslato: Mart 25, 2012, 01:22:47 posle podne »

@arlovski
velik je to intenzitet treninga. Mnogo si preforsirao i napravio upalu tetiva (tendinitis/tendovaginitis). Sa tim treninzima kakve imaš teško to može da se smiri.... Biće ali sporije.
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #14 poslato: Mart 25, 2012, 01:15:57 posle podne »

Nista, vratio sam se, nema sanse:( sve je u redu dok ne uzmem teg u ruku i krece da mi se uvrce saka od tezine (koje su inace bile mizerne), kao u mali mozak me boli, ne znam sta da radim.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #13 poslato: Mart 25, 2012, 01:14:06 posle podne »

@neko
kada je bila povreda?
Sačuvana
neko tamo
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 851


« Odgovor #12 poslato: Mart 25, 2012, 12:45:11 posle podne »

Inace,posto je slicna tema,isto problem sa sakom. Imao sam neku duboku posekotinu,negde u predelu malog prsta,to jest - u predelu 'korena malog prsta'. Ne znam da li je zbog teretane,ili nesto drugo,ali,imam osecaj kao da mi je saka konstantno zategnuta unazad,ne mogu 100% da je ispruzim,odmah pocinju bolovi. Kako to moze da se sredi? Ako moze...Ne boli mnogo,samo nervira!!! MNOGO!
Sačuvana
Arlovski
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


« Odgovor #11 poslato: Mart 25, 2012, 04:17:28 pre podne »

Bio sam na treningu danas bogami 2 i po sata, pocepao sam ali sve bez bucica i sipki. cim uzmem u ruku i palm up odmah boli jezivo. Odnosno mogu bucice ali nikako normalni hvat, cim krene da se krivi zglob ubija...inace propadanja, konopac, sve sljaka normalno, cak sam radio i ona "zadnja" propadanja na klupici, boluckalo je ali podnosljivo.

Nastavljam sa ledom, i hepalpanom, a probacu i ovo sto je biochemo rekao, pa cemo videti sutra. Zapravo u 14 je krucijalan trening od kog zavisi da li cu moci da radim u ponedeljak ili ne, ako krenem da kukam na bucice i sipku otkazace mi sve milijardu posto, a sva je prilika da necu moci da drzim u ruci nista od ta dva:(

hvala jos jednom na savetima, javljam sutra.
Sačuvana
Those who push themselves, and are willing to face pain, exhaustion, humiliation, rejection, or worse, are the ones who become champions.
Biochemo
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2340


« Odgovor #10 poslato: Mart 25, 2012, 12:05:51 pre podne »

agree, ali ako ga u mirovanju ne boli i nema otoka - ovo je zakon za regeneraciju
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #9 poslato: Mart 24, 2012, 09:45:20 posle podne »

ako ti se smirio bol i nemaš otoka, probaj sledeće:

zglob pod ledenu vodu - 30sec-1min,
okreneš slavinu na toplu (polako jer utrne ruka pa možeš da dobiješ opekotine ako preteraš sa tolom, ali gledaj da bude toplo) 30-sec-1min.
nazad na hladnu itd.

You get the idea. ponoviš nekoliko puta iskuliraš jedno 2-3h pa o5.

Imao sam skoro prilike da i sam patim od sličnog problema sa desnom šakom - veruj da je blesavo kolik dobro radi. Ima da peglaš in no time. ;)
Javi kako ti ide.
kontrasti toplo/hladno su dobri za toniziranje venskih krvnh sudova i cirkulaciju. Kod povreda i sindroma preopterećenja bolje je hlaĂ°enje da se smiri upalila reakcija...
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.126 sekundi sa 17 upita.