TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 05:50:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin + Whey protein  (Pročitano 49380 puta)
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #30 poslato: Februar 18, 2013, 09:00:28 pre podne »

Hvala burazeru.Znas kako,meni su uh u danu jedini oni od ovsenih ujutru i od mleka....u toku dana mozda uz jos jedan obrok samo i nista preterano kroz hleb ili tako nesto kad bas moram,pazim na njihov unos,kao i na unos masti i imam veliki unos proteina.Kao sto si rekao tezim kvalitetnijoj masi ne zelim kvantitet nego kvalitet...Junk food i ne jedem,tako da nemam problem sa tim stvarima.Zanimalo me samo kako ide kreatin i kardio,zato sto sam pretpostavljao da kroz kardio se izbaci dosta vode koju uneses u organizam,i onda sta od toga ode u misice....? :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #29 poslato: Februar 17, 2013, 10:26:58 posle podne »

Takodje htedoh da pitam,kreatin dal je mono dal je alkalyn.Radim cesto kardio,kakvo ce delovanje imati kreatin ako radim kardio barem 3 puta nedeljno po 20 min(vijaca jak intenzitet,steper srednjeg intenziteta,ili dzak za kickbox)zavisi od situacije,da li cu manje nabaciti mase,ili imati visak-manjak snage?molio bih odgovor :)


Niko ti na ovo pitanje ne moze dati odgovor, nego ti sam.. nabacivanje mase sa kreatinom zavisi od doze hidrata,ako hidrate drzis visoko (slozene) mase ce biti, i to kvalitetne, ako vecina hidrata ti je preko dzanka i preteras sa njima, imaces dosta nekvalitetne mase,ali vaga ce ici u plus, pa moras da pazis da se ne usvinjis da ne bi posle zakasao sa skidanjem viska..A ponovo ako ukljucujes kardio pretpostavljam da ides na lean masu,pa je po mom misljenju tu bolje da ukljucis krealkalyn..

Mada pazi imam ortake koji dobro balansiraju monohidrat i kada su na zescoj definiciji,i ne smeta im, ali su iskusni vezbaci koji znaju svoj metabolizam u prste..i odlicno ih isprati monohidrat kada idu na rotacije i low carb.. Ali ponovo moras da probas da bi znao situaciju kod sebe,mozemo mi teoretisati do sutra. Ja ne unosim monohidrat godinama,samo krealkalin,i zavrsava mi posao itekako ;)
« Poslednja izmena: Februar 17, 2013, 10:30:29 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #28 poslato: Februar 17, 2013, 04:43:08 posle podne »

Hvala doktorka,ali to je odgovor na pola mog pitanja..molio bih ako moze da se upotpuni :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #27 poslato: Februar 17, 2013, 01:35:45 posle podne »

Kre alkalyn manje navlaci vodu ( ne izaziva kreatinsku nadutost ) i ne pravi digestivne smetnje, to je osnovna razlika. Kreatin je kreatin, svakako ce biti efekata u snazi, a sa monohidratom ce mozda biti uocljiviji efekat na masu, zbog vode.
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #26 poslato: Februar 17, 2013, 12:25:40 posle podne »

Takodje htedoh da pitam,kreatin dal je mono dal je alkalyn.Radim cesto kardio,kakvo ce delovanje imati kreatin ako radim kardio barem 3 puta nedeljno po 20 min(vijaca jak intenzitet,steper srednjeg intenziteta,ili dzak za kickbox)zavisi od situacije,da li cu manje nabaciti mase,ili imati visak-manjak snage?molio bih odgovor :)
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #25 poslato: Februar 17, 2013, 12:05:35 posle podne »

Da to znam,ali koliko sam razumeo alkalyn mnogo manje navlaci,i kvalitetniji je.A reci mi zbog cega mislis da bi mi monohidrat bio bolji?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Februar 17, 2013, 11:59:01 pre podne »

Svaki kreatin navlaci vodu unutar misicne celije i nakon prestanka izgubis tu vodu,ali to gledaj kao pozitivnu stranu procesa detoksikacije celije .
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #23 poslato: Februar 17, 2013, 11:49:16 pre podne »

Imam 90 kg,nisam pocentik,treniram vec 6 godina sa raznim varijacijama sa treningom i ishranom,eksperimentisao sam dosta i video sam sta mi odgovara.Dok mikronozovani sam vec uzimao vise puta,uvek mi navuce vodu,pa nakon nekog vremena izgubim tu ,,masu",i onda nije to to...a alkalyn sam  uzimao samo jednom,po 1 pre i 1 posle,video sam male razlike,ali probacu sad po 2,eventualno i 3.Spominjes proizvodjaca uzeo sam od labrade,deluje mi kao kvalitet,videcu kako ide,javicu vam... :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #22 poslato: Februar 17, 2013, 11:37:55 pre podne »

Hvala na savetima,pa imam whey koji ima 86% proteina i + veliki procenat amino kiselina + one koje formiraju bcaa(leucin,isoleucin i valin) udaram ga 2-3 puta dnevno,iz ishrane unosim dosta minerala i vitamina,a ako budem po 4 tab dnevno uzimao krealkalyn moracu da nabavim jos,imam pakovanje od 120 tab ,mislim da mi nece biti dovoljno  :D
Mozes uzeti i neki mikronizovani kreatin monohidrat umesto krealkalyna.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #21 poslato: Februar 16, 2013, 08:19:48 posle podne »

Hvala na savetima,pa imam whey koji ima 86% proteina i + veliki procenat amino kiselina + one koje formiraju bcaa(leucin,isoleucin i valin) udaram ga 2-3 puta dnevno,iz ishrane unosim dosta minerala i vitamina,a ako budem po 4 tab dnevno uzimao krealkalyn moracu da nabavim jos,imam pakovanje od 120 tab ,mislim da mi nece biti dovoljno  :D


Ako imas 90+ kg i sam proizvodjac krealkalina -EFX preporucuje cak i po 3 pre 3 posle.. ali ako si pocetnik i  2 pre 2 posle ce ti zavrsiti posao..Mislim da je 1 1 mala doza pa cak i za pocetnika. 1 ujutru i 1 uvece mzoes u dane netreniranja..
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #20 poslato: Februar 16, 2013, 06:40:51 posle podne »

Hvala na savetima,pa imam whey koji ima 86% proteina i + veliki procenat amino kiselina + one koje formiraju bcaa(leucin,isoleucin i valin) udaram ga 2-3 puta dnevno,iz ishrane unosim dosta minerala i vitamina,a ako budem po 4 tab dnevno uzimao krealkalyn moracu da nabavim jos,imam pakovanje od 120 tab ,mislim da mi nece biti dovoljno  :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12772


Never give up!

« Odgovor #19 poslato: Februar 16, 2013, 12:24:23 posle podne »

Kreni prvo sa po jednom tabletom pre i posle treninga a za nedelju dana povećaj na po dve.Ako imaš finansija ubaci Bcaa jer su to jako važne aminikiseline koje naš organizam ne proizvodi a sprečavaju mišićnu razgradnju.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Februar 16, 2013, 12:23:49 posle podne »

Pozdrav i dobrodošao na forum Pansporta. :)

KreAlkalyn slobodno možeš 2 kap pre + 2 posle treninga. Whey protein obavezno nakon treninga(dozer - dozer i po) i eventualno još jednom u toku dana, ako se za to ukaže prilika.
Sačuvana
FunkyPomorandza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 70


« Odgovor #17 poslato: Februar 16, 2013, 12:14:42 posle podne »

Dobar dan svima,pratim vec neko vreme vas forum i nasao sam sjajne savete za idealan trening i ishranu.Treniram par godina i odlicno sam ukombinovao te dve stvari,s vremena na vreme ubacim i whey,glutamin,kreatin i takve osnovne stvari koje su od najvece vaznosti.Sad me zanima,uzeo sam whey,krealkalyn i dextrozu,u kojim kolicinama bih trebao da uzimam krea.? radim 8 sati dnevno fizicki posao,pri tom treniram 3-4 puta nedeljno jakim intenzitetom i kardio i vezbe tegovima,pa se dosta trosim,da li bi trebao mozda umereno da krenem sa tim 1 tab pre treninga,1 posle,ili 2 pre treninga...molio bih vas za savet... unapred hvala :)
« Poslednja izmena: Februar 16, 2013, 12:16:54 posle podne od strane FunkyPomorandza » Sačuvana
DimitrijeBGD
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 100


« Odgovor #16 poslato: Novembar 09, 2012, 09:57:07 posle podne »

Da da da whey 100% professional i monohidrat scitecov ja pijem i sasvim sam zadovoljan, uz to i dobru ishranu nista ti vise ne treba... naravno neki vitaminski kompleks uvek dobro dodje za zdravlje. :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 5 6 [7] 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.