TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 03:11:57 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin + Whey protein  (Pročitano 49393 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #60 poslato: Septembar 17, 2014, 07:49:32 pre podne »

Hvala na  odgovorima ljudi ;).
Nisam tek počeo sa treningom, imam sredjenu ishranu i nisam mršav Pedjoni :). Nego mi treba nešto za dodatnu snagu i energiju, što zbog treninga, što zbog posla, a čuo sam da je ok i za masu.

Sa koliko vode da popijem taj šejk? Do sada sam pio whey i dekstrozu sa 250 ml. vode.

whey, dekstroza, kreatin monohidrat -  "klasična" i proverena kombinacija. Za BCAA ako ostane para - super!  Ostalo je sve u klopi... :)   

uzmi obavezno i osnovne suplemente - vitaminsko mineralni kompleks, C vitamin, omega-3 riblje ulje... 
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #59 poslato: Septembar 17, 2014, 06:55:31 pre podne »

Hvala na  odgovorima ljudi ;).
Nisam tek počeo sa treningom, imam sredjenu ishranu i nisam mršav Pedjoni :). Nego mi treba nešto za dodatnu snagu i energiju, što zbog treninga, što zbog posla, a čuo sam da je ok i za masu.

Sa koliko vode da popijem taj šejk? Do sada sam pio whey i dekstrozu sa 250 ml. vode.
Neće ti BCAA dati neku dodatnu snagu i energiju. Ako si slab na treningu, ili nisi motivisan, postoje druge stvari za to. Whey i monohidrat su ti osnova, pojačaj unos hidrata, pa ćeš videti. Količina vode zavisi od toga da li stavljaš dex u pwm ili ne. I koliko sladak ukus možeš da podneseš. Nemoj ići baš ispod 2,5 dcl, ali isti efekat je i sa 3,4 ili 5 dcl vode.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #58 poslato: Septembar 17, 2014, 01:06:33 pre podne »

To ti je više stvar ukusa. Možeš staviti, na primer, 4 dcl, pa kasnije praviš korekcije ako je potrebno (dodaš više vode ako ti je preslatko, previše gusto i slično).

Eto, meni bi bilo malo 250 ml za whey i deks, tj. bilo bi mi preslatko. :)
Sačuvana
Radeljas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #57 poslato: Septembar 17, 2014, 12:15:27 pre podne »

Hvala na  odgovorima ljudi ;).
Nisam tek počeo sa treningom, imam sredjenu ishranu i nisam mršav Pedjoni :). Nego mi treba nešto za dodatnu snagu i energiju, što zbog treninga, što zbog posla, a čuo sam da je ok i za masu.

Sa koliko vode da popijem taj šejk? Do sada sam pio whey i dekstrozu sa 250 ml. vode.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #56 poslato: Septembar 16, 2014, 06:18:04 posle podne »

Decko zeli masu, verovatno je jako mrsav, neka podeblja whey i neka peva pesmu, verujem ni da ne jede dobro, jos mu do Bcaa doslo. To je bachena para, ako je tek poceo i treba mu  masa kakva takva, dakle povecaj meso i podebljaj whey, kreatin naravno i to je sve sto ti je potrebno za start
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #55 poslato: Septembar 15, 2014, 06:33:20 posle podne »

Njegovo veličanstvo Kreatin - jedan od najjeftinijih, najispitivanijih i najefikasnijih suplemenata. :)
« Poslednja izmena: Septembar 15, 2014, 06:38:08 posle podne od strane Robert » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #54 poslato: Septembar 15, 2014, 10:00:34 pre podne »

BCAA su neprikosnovene i to zaista tako mislim.Ne treba ih izbacivati ukoliko se ima novca da budu uvrštene u užu suplementaciju.
Sklop tri izuzetno bitne aminokiseline koje naš organizam ne proizvodi a od velikog su značaja za mišiće.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #53 poslato: Septembar 15, 2014, 08:29:00 pre podne »

sve popiješ zajedno :)  jeste, kreatin je povoljniji suplement znatno.  BCAA su "zlatne" amino kiseline, ako ne moraš nemoj ih izbacivati :) 
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #52 poslato: Septembar 15, 2014, 06:36:22 pre podne »

To je to. Bcaa ostavi ako ti dzep dozvoljava. Kreatin  nije ni makronutrijent ni mikronutrijent vec energetsko jedinjenje. I obavezno, moras uzimati i 5g u danima pauze a ne samo posle treninga.
Sačuvana
Radeljas
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #51 poslato: Septembar 15, 2014, 02:05:30 pre podne »

U šejker sipaj 5 g kreatina i dozer wheya, i tek posle treninga sipaš vodu, smućkaš i popiješ. Nema potrebe da stoji u vodi. :) Tom šejku možeš dodati i 20-30 g dekstroze. Ako ti ta količina šećera ubija apetit, izbaci je ili smanji.

Ja planiram u skorije vreme da krenem sa ovom kombinacijom whey + kreatin (do sada sam pio samo mericu wheya, dekstrozu i bcaa posle treninga) i upravo me ovo interesovalo.
Dakle, u isti šejker posle treninga da ubacim 5 gr kreatina, dozer wheya i dekstroze, smutim i popijem i to je to? I da li da izbacim BCAA ili da ga ostavim u ovoj kombinaciji?
I da li je moguće da je kreatin ovoliko isplativ? Pitam jer ga do sada nikada nisam koristio i iznenadio sam se kada sam video cenu, 1 kg je 2390 dinara, a može jako dugo da ti bude ako piješ samo ovih 5 gr. nakon treninga...kada se uporedi sa wheyom čijih 920 gr. plane za čas, ovo je pravo blago :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #50 poslato: Maj 07, 2014, 06:13:49 posle podne »

Ok,da.Gainer i treba da ti bude poslednja opcija. A kakva ti je generalno ishrana?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #49 poslato: Maj 06, 2014, 09:07:48 posle podne »

Za koji protein i kreatin si se odlučio? :)
Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #48 poslato: Maj 06, 2014, 08:08:49 posle podne »

A reci nam zašto si se rešio baš za tu kombinaciju?  Koji je tvoj cilj?

Ako si mene pitao cilj je masa nisam htio gainer uz kreatin jer se brze potrosi a i ubije mi glad isto tako mi je lakse unijet ugljene hidrate u toku dana i jeftinije od proteina.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #47 poslato: Maj 04, 2014, 07:14:48 posle podne »

Hvala na savetima,pa imam whey koji ima 86% proteina i + veliki procenat amino kiselina + one koje formiraju bcaa(leucin,isoleucin i valin) udaram ga 2-3 puta dnevno,iz ishrane unosim dosta minerala i vitamina,a ako budem po 4 tab dnevno uzimao krealkalyn moracu da nabavim jos,imam pakovanje od 120 tab ,mislim da mi nece biti dovoljno  :D
Mozes uzeti i neki mikronizovani kreatin monohidrat umesto krealkalyna.
Mare,u cemu je razlika izmedju mikromizovanog i ''obicnog'' kreatina ?
Verovatno samo u velicini i boljoj apsorbciji.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #46 poslato: Maj 04, 2014, 04:24:07 posle podne »

A reci nam zašto si se rešio baš za tu kombinaciju?  Koji je tvoj cilj?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.062 sekundi sa 18 upita.