TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 01:36:18 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin  (Pročitano 31989 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #28 poslato: Februar 03, 2013, 10:26:56 posle podne »

Protein uzimas odmah nakon treninga, i mozes ujutru. Zavisi od toga koliko zelis da ti traje, nakon treninga je obavezan, sve ostalo je plus.


goco jel moze da prodje bez wheya...da jedem jaja posle treninga i belo beso? +casa mleka i malo kompirica? a posle jedna banana? :)

Moze, bitno je da unoses protein, ne mora to biti whey ako ga ne koristis.

@ Nikola90 Obavezan u smislu da tada ima najvise efekta, mislim da je to jasno.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #27 poslato: Februar 03, 2013, 10:25:44 posle podne »

Protein uzimas odmah nakon treninga, i mozes ujutru. Zavisi od toga koliko zelis da ti traje, nakon treninga je obavezan, sve ostalo je plus.

goco jel moze da prodje bez wheya...da jedem jaja posle treninga i belo beso? +casa mleka i malo kompirica? a posle jedna banana? :)

Naravno da moze bez whey-a. Nemoj da te loze i da se primas. Whey jeste pozeljan, ali svakako nije obavezan! Voce moze odmah posle treninga. Cvrst obrok takodje. Mleko kasnije u toku dana.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #26 poslato: Februar 03, 2013, 10:21:05 posle podne »

Protein uzimas odmah nakon treninga, i mozes ujutru. Zavisi od toga koliko zelis da ti traje, nakon treninga je obavezan, sve ostalo je plus.

Rec 'obavezno' je precenjena.
Sačuvana
Want To Be Bigger
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 99


workout! train hard fight easy

« Odgovor #25 poslato: Februar 03, 2013, 10:20:01 posle podne »

Protein uzimas odmah nakon treninga, i mozes ujutru. Zavisi od toga koliko zelis da ti traje, nakon treninga je obavezan, sve ostalo je plus.


goco jel moze da prodje bez wheya...da jedem jaja posle treninga i belo beso? +casa mleka i malo kompirica? a posle jedna banana? :)
Sačuvana
workout brate!
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #24 poslato: Februar 03, 2013, 10:15:59 posle podne »

Protein uzimas odmah nakon treninga, i mozes ujutru. Zavisi od toga koliko zelis da ti traje, nakon treninga je obavezan, sve ostalo je plus.
Sačuvana
Pirinač
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #23 poslato: Februar 03, 2013, 08:24:49 posle podne »

Kupio sam i protein :D samo ne znam koliko puta na dan i kada da ga koristim ?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #22 poslato: Februar 03, 2013, 07:22:39 posle podne »

Pretpostavljam da znaš da kreatin ne gradi mišić? No, da kažemo da indirektno deluje na bržu izgradnju mišićne mase, tako što omogućava malo snažnije treninge i bolji oporavak mišića.

Obavezno razmisli i o kupovini proteina uz taj kreatin. Protein već jeste gradivni element mišića i poželjno je uvek da ga imamo, makar u situaciji odmah nakon treninga. Nezamenjiv je u tu svrhu.
Sačuvana
Pirinač
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #21 poslato: Februar 03, 2013, 07:11:22 posle podne »

Svakako a dali se prilikom uzimanja kreatina mišići brže i lakše grade normalno uz dobre treninge i korigovanu ishranu?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Februar 03, 2013, 06:16:20 posle podne »

Ako je ta masa obična voda - da, nestaće nakon prestanka unosa kreatina. Ali, ko još mari za vodu??? :)

Sve ono što si kvalitetno napravio tokom korišćenja kreatina(mišićna masa), ostaće i kasnije. Verujem da je to najbitnije svakome.

Sačuvana
Pirinač
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #19 poslato: Februar 03, 2013, 06:03:26 posle podne »

Mene zanima da li trebam da smanjim unos Ugljenih hidrata kada krenem da koristim Kreatin monohidrat ?
Zato što sam negde pročitao kao ako se unosi velika količina ugljenih hidrata i kreatin stvara neki sloj pod kožom kao pa me zato zanima.
I dali je istina da masu koju smo dobili korišćenjem kreatina nestaje posle prestanka uzimanja kreatina?
Bio bih vam veoma zadovoljan na odgovoru :D
Sačuvana
asblok
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #18 poslato: Januar 23, 2013, 05:34:24 posle podne »

obe varijante su ok, mada bih dala blagu prednost kreatin monohidratu kad vec radis na masi...   ;)  jer i ako to malo vode povuce tebi nije nista strasno
To sam i ja razmisljao, samo mi je trebala potvrda. Hvala
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Januar 23, 2013, 05:11:52 posle podne »

obe varijante su ok, mada bih dala blagu prednost kreatin monohidratu kad vec radis na masi...   ;)  jer i ako to malo vode povuce tebi nije nista strasno
Sačuvana
asblok
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #16 poslato: Januar 23, 2013, 03:09:04 posle podne »

Pozdrav svima... Nov sam na forumu (prvi forum), ne zamerite na greskama i izvinite unapred ako sam pogresio stranicu. pijem kreatin sa proteinom i pri kraju sam kreatina, a imam kre-alkalyin, zanima me sta da radim da li da pravim pauzu ili da ga odma pijem?
koliko dugo piješ kreatin?  prepostavljam da si pri kraju jedne kutije... u tom slučaju slobodno nastavi sa kre alkalynom, 1 pre i 1 posle treninga.  U danima pauze 1 kapsula dnevno.
Pozdrav svima... Nov sam na forumu (prvi forum), ne zamerite na greskama i izvinite unapred ako sam pogresio stranicu. pijem kreatin sa proteinom i pri kraju sam kreatina, a imam kre-alkalyin, zanima me sta da radim da li da pravim pauzu ili da ga odma pijem?

koliko dugo piješ kreatin?  prepostavljam da si pri kraju jedne kutije... u tom slučaju slobodno nastavi sa kre alkalynom, 1 pre i 1 posle treninga.  U danima pauze 1 kapsula dnevno.
Da tek cu popiti 300g. Imam samo jos jedno pitanje, visok sam 190cm i tezak 80kg, da li da kupim jos kreatina ili da krecem sa kre-alkalyin-om, jer zelim da dodjem na 85kg (znam za kuhinjeu), samo me zanima misljenje?
P.S. Hvala na odovoru.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2013, 04:02:11 posle podne od strane asblok » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Januar 23, 2013, 02:20:06 posle podne »

Pozdrav svima... Nov sam na forumu (prvi forum), ne zamerite na greskama i izvinite unapred ako sam pogresio stranicu. pijem kreatin sa proteinom i pri kraju sam kreatina, a imam kre-alkalyin, zanima me sta da radim da li da pravim pauzu ili da ga odma pijem?

koliko dugo piješ kreatin?  prepostavljam da si pri kraju jedne kutije... u tom slučaju slobodno nastavi sa kre alkalynom, 1 pre i 1 posle treninga.  U danima pauze 1 kapsula dnevno.
Sačuvana
asblok
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 3

« Odgovor #14 poslato: Januar 23, 2013, 01:58:02 posle podne »

Pozdrav svima... Nov sam na forumu (prvi forum), ne zamerite na greskama i izvinite unapred ako sam pogresio stranicu. pijem kreatin sa proteinom i pri kraju sam kreatina, a imam kre-alkalyin, zanima me sta da radim da li da pravim pauzu ili da ga odma pijem?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 8 9 [10] 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 18 upita.