TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 01:32:03 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin  (Pročitano 31977 puta)
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #88 poslato: Mart 03, 2013, 04:15:10 posle podne »

Žao mi je što se nisam ranije uključio u temu, pošto vidim da se ovde glavni akcenat baca na količinu kreatina po kg-u, vrste, punjenje... Niko ne napominje da je kreatin bez whey proteina praktično nepotreban. Glavna ulogra kreatina i jeste bolja sinteza proteina, kao i odvlačenje proteina u mišić zajedno sa vodom. Inače kad vi njega pijete samog, on će samo odvući vodu u mišić koja će se za kratko vreme posle prestanka unosa kreatina ispumpati, i bićete na istom na čemu ste bili pre početka korišćenja. Postavio bih sad i jednu dobru studuju o kreatinu, ali sad trenutno ne mogu da je naĂ°em, al kad je pronaĂ°em stavljam je

E ovo vidiš je gomila gluposti.

To bi značilo da se proteini iz hrane koja se jede pored suplementacije uopšte ne koriste kada se kreatin uzima i nekim magijskim principom se samo whey može ugraditi u mišić...LOL

I kako to misliš "ispumpati"? Pa mišić nije unutrašnja guma pa da se pumpa i izduvava kao na ventil...

I na kraju glavna uloga kreatina je u procesu korišćenja ATP - a, a pri tom omogućava ćelijama da prime više vode, što opet nikako ne ograničava sintezu proteina samo na whey.

I baš bi voleo da vidim studiju koja ti je potvrdila ove informacije.

Ne kažem da se protein iz hrane koja se jede pored suplementacije ne ugraĂ°uje u mišić, nego po meni je nezamisliv pwm bez proteina, naravno da kreatin ima svoje benefite i bez kombinovanja sa whey-om, ali znatno je bolji efekat kad su zajedno
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #87 poslato: Mart 03, 2013, 02:08:13 posle podne »

Žao mi je što se nisam ranije uključio u temu, pošto vidim da se ovde glavni akcenat baca na količinu kreatina po kg-u, vrste, punjenje... Niko ne napominje da je kreatin bez whey proteina praktično nepotreban. Glavna ulogra kreatina i jeste bolja sinteza proteina, kao i odvlačenje proteina u mišić zajedno sa vodom. Inače kad vi njega pijete samog, on će samo odvući vodu u mišić koja će se za kratko vreme posle prestanka unosa kreatina ispumpati, i bićete na istom na čemu ste bili pre početka korišćenja. Postavio bih sad i jednu dobru studuju o kreatinu, ali sad trenutno ne mogu da je naĂ°em, al kad je pronaĂ°em stavljam je

Glavna uloga kreatina jeste da te poveca kolicinu fosfata u misicu.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #86 poslato: Mart 03, 2013, 12:44:57 posle podne »

Kreatin se kumulira u telu tokom celog dana,pa vezuje hranljive materije koje se unesu tokom celog dana,nema veze sa tim jednim shejkom koji ces popiti, ali je pozeljno u PWM imati whey iz drugih razloga a ne iz ovog sto si naveo Morris.
Dobro je dosta toga ispratiti u pwm,ali kada se nema para, whey je primaran.
I ta nenormalna kolicina vode koja se navuche sa kreatinom je kada se preteruje sa hidratima i naliva se buretom vode,i onda kada se prestane sa kreatinom ne hrani vezbac se isto kao i u fazi koriscenja istog, niti trenira dovoljno jako,pa se zato smori kada vizuelno vidi da mu je tonus misica malo opao..

A i jos uvek traju one predrasude u vezi kreatina koje su trajale godinama..
« Poslednja izmena: Mart 03, 2013, 12:47:28 posle podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #85 poslato: Mart 03, 2013, 11:49:55 pre podne »

Žao mi je što se nisam ranije uključio u temu, pošto vidim da se ovde glavni akcenat baca na količinu kreatina po kg-u, vrste, punjenje... Niko ne napominje da je kreatin bez whey proteina praktično nepotreban. Glavna ulogra kreatina i jeste bolja sinteza proteina, kao i odvlačenje proteina u mišić zajedno sa vodom. Inače kad vi njega pijete samog, on će samo odvući vodu u mišić koja će se za kratko vreme posle prestanka unosa kreatina ispumpati, i bićete na istom na čemu ste bili pre početka korišćenja. Postavio bih sad i jednu dobru studuju o kreatinu, ali sad trenutno ne mogu da je naĂ°em, al kad je pronaĂ°em stavljam je

E ovo vidiš je gomila gluposti.

To bi značilo da se proteini iz hrane koja se jede pored suplementacije uopšte ne koriste kada se kreatin uzima i nekim magijskim principom se samo whey može ugraditi u mišić...LOL

I kako to misliš "ispumpati"? Pa mišić nije unutrašnja guma pa da se pumpa i izduvava kao na ventil...

I na kraju glavna uloga kreatina je u procesu korišćenja ATP - a, a pri tom omogućava ćelijama da prime više vode, što opet nikako ne ograničava sintezu proteina samo na whey.

I baš bi voleo da vidim studiju koja ti je potvrdila ove informacije.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #84 poslato: Mart 03, 2013, 10:45:14 pre podne »

Žao mi je što se nisam ranije uključio u temu, pošto vidim da se ovde glavni akcenat baca na količinu kreatina po kg-u, vrste, punjenje... Niko ne napominje da je kreatin bez whey proteina praktično nepotreban. Glavna ulogra kreatina i jeste bolja sinteza proteina, kao i odvlačenje proteina u mišić zajedno sa vodom. Inače kad vi njega pijete samog, on će samo odvući vodu u mišić koja će se za kratko vreme posle prestanka unosa kreatina ispumpati, i bićete na istom na čemu ste bili pre početka korišćenja. Postavio bih sad i jednu dobru studuju o kreatinu, ali sad trenutno ne mogu da je naĂ°em, al kad je pronaĂ°em stavljam je
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12927


Never give up!

« Odgovor #83 poslato: Februar 13, 2013, 10:54:58 pre podne »

e drustvo, uzeo sam danas scitec-ov Kreatin Monohidrat 1kg i odlucio sam da sve vreme koristim 5g pre treninga i 5gr posle treninga, eh sad posto cu krenuti od sutra da ga pijem, jel obavezno da se pije na prazan stomak posto jedem npr sat pred teretanu? Inace izgleda ko So cakli se :D kakav li je tek mikronizovani :)

Kao što Robert kaže nije pravilo ali uglavnom se uzima pet pre i pet posle treninga.Sa dekstrozom bi bilo dobro ali ne preteruj.
Jeste cakli se i dobar je,ali mikronizovani je ipak u prednosti.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #82 poslato: Februar 13, 2013, 12:05:42 pre podne »

Nije ti obavezno da ga uzimaš pre treninga. Možeš, na primer, uzeti pre doručka i nakon treninga.
Sačuvana
Nobody
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10


« Odgovor #81 poslato: Februar 13, 2013, 12:01:15 pre podne »

e drustvo, uzeo sam danas scitec-ov Kreatin Monohidrat 1kg i odlucio sam da sve vreme koristim 5g pre treninga i 5gr posle treninga, eh sad posto cu krenuti od sutra da ga pijem, jel obavezno da se pije na prazan stomak posto jedem npr sat pred teretanu? Inace izgleda ko So cakli se :D kakav li je tek mikronizovani :)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #80 poslato: Februar 12, 2013, 12:41:07 posle podne »

naravno...nije svako iste tezine , gradje , trenaznog staza tako da ne moze biti ni ista kolicina suplementa za svakoga...bar  je takvo moje misljenje
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12927


Never give up!

« Odgovor #79 poslato: Februar 12, 2013, 11:03:25 pre podne »

terror...ako to tebi daje rezultate kojima si zadovoljan onda samo tako nastavi jer najvažnije je da si zadovoljan,a raznoraznih teorija će uvek biti.Najvažnije je da slušamo sebe i radimo onako kako imamo rezultate.
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #78 poslato: Februar 11, 2013, 11:15:36 posle podne »

Fakat nikad ne možeš biti siguran koliko ti kreatina treba da bi popunio depoe, a .5gr/kg telsne težine daje sasvim dovoljno da se sve napuni do vrha...:)
+1
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #77 poslato: Februar 11, 2013, 11:11:41 posle podne »

Fakat nikad ne možeš biti siguran koliko ti kreatina treba da bi popunio depoe, a .5gr/kg telsne težine daje sasvim dovoljno da se sve napuni do vrha...:)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #76 poslato: Februar 11, 2013, 12:21:57 pre podne »

razni gurui razne price....neki kazu 5 grama po kg u fazi punjenja...licno sam probao tu varijantu....fin osecaj sto se mene tice.... a sto se tice kontinuiranog uzimanja ne verujem da covek od 60kg i covek 120kg treba da uzima isto po 5 grama...

Kako mislis ovo 5 grama po kg ? (ovo kako si napisao znaci da covjek od npr 80 kg dnevno unese 400 grama kreatina)
Dr. Layne Norton nije guru. Inace preporucena doza je 3-5g dnevno. Naravno veci ljudi mogu i vise.

@terror Ne znam od koga si ti 'kupio' savete ali 50g kreatina dnevno je bacanje para
ok tvoje misljenje...mada dok ne probas neces znati....za mene je uzimanje 3 grama dnevno kao i ispijanje jedne merice wheya samo posle treninga i bacanje para i vremena..inace kreatin samo koristio mozda 3-4 puta i svaki put sam radio punjnje prvi put 4x5 grama a svaki sledeci 0.5 grama po kg i mogu ti reci da mi bolje odgovara druga verzija...
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12927


Never give up!

« Odgovor #75 poslato: Februar 10, 2013, 11:36:34 posle podne »

Faza punjenja nikako nije bacanje kreatina niti para jer jednostavno nekome tako odgovara i to je činjenica.Probao sam sa po pet pre pet posle i mnogo je bolje dejstvo kada sam radio punjenje.

Najbolje je da svako isproba na sebi koji mu način odgovara.
Cinjenica je i da veliki deo u fazi punjenja ne biva iskoriscen, tako da se to smatra bacanjem. Pre 4-5 dana sam slusao L.Nortona i mislim da je rekao 7-8g je max. koje telo moze usvojiti u jednom danu.

Zavisi koji kreatin,ko ga uzima i tačno kada.Sve u svemu za ovaj dugi niz godina ako sam shvatio jednu bitnu stvar to je da nikako se ne treba slepo držati većinske teorije već eksperimentisati i držati se one koja tebi daje rezultate.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #74 poslato: Februar 10, 2013, 11:33:44 posle podne »

razni gurui razne price....neki kazu 5 grama po kg u fazi punjenja...licno sam probao tu varijantu....fin osecaj sto se mene tice.... a sto se tice kontinuiranog uzimanja ne verujem da covek od 60kg i covek 120kg treba da uzima isto po 5 grama...

Kako mislis ovo 5 grama po kg ? (ovo kako si napisao znaci da covjek od npr 80 kg dnevno unese 400 grama kreatina)
Dr. Layne Norton nije guru. Inace preporucena doza je 3-5g dnevno. Naravno veci ljudi mogu i vise.

@terror Ne znam od koga si ti 'kupio' savete ali 50g kreatina dnevno je bacanje para
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.104 sekundi sa 18 upita.