TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 01:26:16 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kreatin  (Pročitano 31962 puta)
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #103 poslato: April 07, 2013, 09:20:48 pre podne »

@ Mister Moze biti i do hrane a moze biti i da ti je malo opterecen zeludac jer dosta toga unosi u "cvrstom" obliku  - omegu, vitamine, magnezijum, kre alkalyn..Da li ti se sada mucnina javlja samo kad uzimas kre alkalyn? Ranije je bilo problema sa magnezijumom, jel tako?

Mucnina se sada javlja kada uzimam odjednom 2 tablete Kre alkalina (kada uzmem 1 tabletu ne javlja se),Kre alkalin uzimam zajedno sa Beta Alaninom,jos nisam testirao da li se javlja zbog te kombinacije,ovih dana cu izbaciti Beta Alanin pa cu vidjeti....Imao sam problema sa Magnezijumom ali nikada nisam imao mucninu,sa Magnezijumom sam takodje osjecao neko opterecenje zeludca,kao vrucinu u stomaku i taj famozni osjecaj neke lepljive pljuvacke,ali to se desavalo kada sam pio ODJEDNOM 2 tablete tj. 500 mg Magnezijuma,od tada sam smanjio dnevnu dozu na 250 mg i sve je u redu
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #102 poslato: April 07, 2013, 12:40:25 pre podne »

 @ Mister Moze biti i do hrane a moze biti i da ti je malo opterecen zeludac jer dosta toga unosi u "cvrstom" obliku  - omegu, vitamine, magnezijum, kre alkalyn..Da li ti se sada mucnina javlja samo kad uzimas kre alkalyn? Ranije je bilo problema sa magnezijumom, jel tako?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #101 poslato: April 06, 2013, 08:07:24 pre podne »

probaj da popiješ jednom tabletu samo za sebe, bez kombinacije sa bilo čim, pa da viidmo da li je do kre alkalyn-a ili do kombinacije ta dva -da ti to izaziva mučninu

može biti i do hrane koju jedeš pre treninga, utiče više faktora
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #100 poslato: April 05, 2013, 04:12:55 posle podne »

E ovako:

Ponavljam stalno,ali eto da se zna,imam 16 godina :) ...koristim Kre alkalin nekih 15-20 dana,nikako nisam zadovoljan,o cemu se radi,napisacu.Znaci aktivno treniram fudbal preko 5 godina,u zadnjih godinu-dvije imam bogatu suplementaciju,trenutno koristim Protein,Omegu,Vitamine,Magnezijum,Beta Alanin i trenutno Kre Alkalin.U poslednjih godinu dana koristio sam u periodu od pola godine Kreatin Monohidrat 5 grama dnevno i nikada bas nikada nisam imao problema,samo sto sam primijetio da mi malo nakuplja vodu,nakon njega koristio sam takodje u periodu od pola godine Kreatin,mjesavinu 6 vrsta kreatina,on je isto bio OK,da naglasim da sam pravio pauzu od 2-3 mjeseca u konzumiranju ovoga,e sada o cemu se radi od kada sam poceo sa Kre alkalinom:

Poceo sam sa 1 tabletom prije i posle treninga,sve je ok,s tim sto ako izadjem u wc posle konzumiranja tablete Kre alkalina,imam proliv.Ali ono kljucno sto mi se desava ukoliko uzmem 2 TABLETE kre alkalina jeste MUCNINA,znaci to sam primijetio prije jedno 5 dana kada sam prvi put uzeo odjednom 2 tablete,mislio sam da je to slucajno,medjutim danas posle treninga rijesim da uzmem 2 tablete i opet Mucnina,ali bas jaka mucnina.Znaci ovu vrstu mucnine nikad nisam imao,kratkotrajna mucina od nekih 15-20 sekundi ali bas mi dodje neka jaka mucnina i onda polako iscezne,ne znam zaista o cemu se radi,ali niakd vise ne bih uzeo 2 tablete odjednom,znaci sada idem samo sa jednom tabletom prije i poslije,jer ova mucnina je u najmanju ruku jeziva...nidje na internetu nisam nasao da je neko imao ovaj problem,ja sam izgleda izuzetak :)

P.S Ne znam da li mucnina ima veze sa Beta Alaninom tj. sa kombinacijom Kre Alkalina i Beta alanina,jer pijem oboje zajedno,znam da vjerovatno nema,ali mozda kod mene ta kombinacija je jednostavno prejaka..

I da naglasim da do mucnine dodje tacno posle nekih 10-15 minuta nakon sto popijem 2 tablete
« Poslednja izmena: April 05, 2013, 04:24:22 posle podne od strane mister » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #99 poslato: April 05, 2013, 02:08:47 posle podne »

možeš bez problema, nedoumice su vezane za to da kreatin povlači vodu a kafa je diuretik, ali bez brige možeš slobodno ;)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 824


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #98 poslato: April 05, 2013, 02:04:48 posle podne »

Interesuje me da li smem da pijem kafu prilikom koriscenja kreatina? Unapred hvala :)
da
Sačuvana
milan.aleksic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #97 poslato: April 05, 2013, 01:58:21 posle podne »

Interesuje me da li smem da pijem kafu prilikom koriscenja kreatina? Unapred hvala :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #96 poslato: Mart 27, 2013, 09:28:57 pre podne »

iskreno, ne bih rekla da je od kre alkalyn-a, možda si nesvesno napravio neku promenu u ishrani.  Zaista se niko do sada nije žalio na kapsule kre alkalyna. U svakom slučaju, poslušaj Goranu. Verujem da će biti sve ok.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #95 poslato: Mart 26, 2013, 12:10:12 pre podne »

Kre alkalyn u sebi ima digestivne enzime i to je jedna od njegovih prednosti u odnosu na monohidrat, za ljude kojima monohidrat smeta. A kod tebe je obrnuta situacija, jel tako? Sacekaj par dana da se organizam malo navikne, pa ces videti sta dalje.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #94 poslato: Mart 25, 2013, 07:53:12 posle podne »

Da ne otvaram novu temu,poceo sam da pijem Kre Alkalin (imam 16 god.,treniram fudbal) ali u zadnjih godinu dana (sa nekim pauzama od 2-3 mjeseca) koristio sam Kreatin Monohidrat 5 grama dnevno,nakon toga,nekad sam i "mijesao", mjesavinu 6 vrsta Kreatina.Sa kreatinom Monohidratom nikad nisam imao problema,sa mjesavinom od 6 vrsta kreatina nekad ali vrlo rijetko desilo bi se da me protjera u wc i uvijek bih imao proliv ako izadjem u wc posle njega (ali kazem rijetko bi me protjerao,vjerovatno ima veze i sa tim sta sam jeo prije toga).

Pocevsi ovih dana sa Kre Alkalinom,popio sam odmah 2 kapsule i malo mi je bilo mucnina (ali trajala je kratko,svega 10-20 sekundi) od tada pijem po 1 kapsulu 2 puta dnevno,medjutim primijetio sam da imam gasove,stvarno ne znam da li je od njega ali bi bila prevelika slucajnost jer gasove nisam imao a kada sam krenuo sa Kre Alkalinom,kada popijem kapsulu krenu i neki gasovi,takodje i stolica mi je kasasta,znaci nije proliv,ali stolica nije tvrda...vidjecu kako ce se dalje kretati situacija,malo mi je cudno sto mi se ovo dogadja sa Kre Alkalinom a sa Monohidratom koji sam pio pola godine nikad nisam imao problema (ali mi monohidrat nakuplja vodu,primijetio sam,i to mi smeta u fudbalu)...mozda treba da se organizam malo navikne posle onih 6 vrsta kreatina,vidjecemo :)
« Poslednja izmena: Mart 25, 2013, 07:55:09 posle podne od strane mister » Sačuvana
kilokilo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 330

« Odgovor #93 poslato: Mart 08, 2013, 09:22:52 posle podne »

Sve isto samo skuplje :D :D :D :D :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #92 poslato: Mart 08, 2013, 08:56:32 posle podne »

Čist, visokokvalitetan kreatin koji se proizvodi u Nemačkoj.
Sačuvana
Morris
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106


« Odgovor #91 poslato: Mart 08, 2013, 08:05:05 posle podne »

A šta to znači Creapure (dal je to neka vrsta, način obrade ili šta već) pošto u Will Brinkovoj studiji piše pri kraju: "So who tested out the best at the time of those articles were written? It's now sold to companies as Creapure, so if you see on the can of creatine the company uses Creapure creatine as their source, that's the good stuff. Most companies using Creapure as their source list it on the bottle of product.
So who sells Creapure brand creatine?
Below areba few companies that use Creapure:
 -Ultimate nutrition
-Prolab
-ISS
-Life extension micronized creatine
-Kaizen
-Reflex
Note: There are many more companies that use Creapure, so your choises are not at all limited to the above companies."
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #90 poslato: Mart 04, 2013, 07:05:25 pre podne »

Žao mi je što se nisam ranije uključio u temu, pošto vidim da se ovde glavni akcenat baca na količinu kreatina po kg-u, vrste, punjenje... Niko ne napominje da je kreatin bez whey proteina praktično nepotreban. Glavna ulogra kreatina i jeste bolja sinteza proteina, kao i odvlačenje proteina u mišić zajedno sa vodom. Inače kad vi njega pijete samog, on će samo odvući vodu u mišić koja će se za kratko vreme posle prestanka unosa kreatina ispumpati, i bićete na istom na čemu ste bili pre početka korišćenja. Postavio bih sad i jednu dobru studuju o kreatinu, ali sad trenutno ne mogu da je naĂ°em, al kad je pronaĂ°em stavljam je

E ovo vidiš je gomila gluposti.

To bi značilo da se proteini iz hrane koja se jede pored suplementacije uopšte ne koriste kada se kreatin uzima i nekim magijskim principom se samo whey može ugraditi u mišić...LOL

I kako to misliš "ispumpati"? Pa mišić nije unutrašnja guma pa da se pumpa i izduvava kao na ventil...

I na kraju glavna uloga kreatina je u procesu korišćenja ATP - a, a pri tom omogućava ćelijama da prime više vode, što opet nikako ne ograničava sintezu proteina samo na whey.

I baš bi voleo da vidim studiju koja ti je potvrdila ove informacije.

Ne kažem da se protein iz hrane koja se jede pored suplementacije ne ugraĂ°uje u mišić, nego po meni je nezamisliv pwm bez proteina, naravno da kreatin ima svoje benefite i bez kombinovanja sa whey-om, ali znatno je bolji efekat kad su zajedno

A ko kaže da je PWM uopšte bitan za bilo kakav mišićni napredak, pre 20 godina niko nije ni znao za taj izraz i u stvari to se tada govorilo "moraš jesti posle treninga" ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
NIKOLIC>
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 955


« Odgovor #89 poslato: Mart 03, 2013, 05:39:56 posle podne »

Žao mi je što se nisam ranije uključio u temu, pošto vidim da se ovde glavni akcenat baca na količinu kreatina po kg-u, vrste, punjenje... Niko ne napominje da je kreatin bez whey proteina praktično nepotreban. Glavna ulogra kreatina i jeste bolja sinteza proteina, kao i odvlačenje proteina u mišić zajedno sa vodom. Inače kad vi njega pijete samog, on će samo odvući vodu u mišić koja će se za kratko vreme posle prestanka unosa kreatina ispumpati, i bićete na istom na čemu ste bili pre početka korišćenja. Postavio bih sad i jednu dobru studuju o kreatinu, ali sad trenutno ne mogu da je naĂ°em, al kad je pronaĂ°em stavljam je
Sačuvana
"In the land of the blind, the one-eyed man is king"
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.073 sekundi sa 18 upita.