TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 03:00:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sagorevanje  (Pročitano 14378 puta)
nscott23
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42

« Odgovor #37 poslato: Maj 30, 2012, 12:26:12 pre podne »


Ironman,jedan od vecih bisera koji sam cuo...To je izgovor za one koji bi da se izdefinisu a da ne pomjere dupe.Moj drug koji je skoro osvojio trece mjesto na balkanskom u Cacku(znamo u kakvoj konkurenciji) je radio kardio 4-5 puta sedmicno u sred zime,a zima kakva je bila..Vjerovatno zato sto uziva u tome i zato sto je zdravo cccc...Znam milion likova koji nisu uspjeli bez kardia i niti jednog koji je uspio..Kad kazem kardio mislim na umjeren kardio,ne na sprinteve svaki dan i slicno.Ja sam ga recimo poceo raditi poslje 2 mjeseca dijete i dobro sam postupio jer sam izvukao maximum bez njega,prakticno me pokrenuo,lagano sam ga povecavao vremenom..Ishrana i supsi su mi u fullu od pocetka dijete,hranim se bolesno za rekreativca,imao sa 3 junka u 4 mjeseca,i to jedan za 1. Maj i dva na punjenju nedjeljom kad sam krenuo na low carb.Kad kazem junk,ne mislim samo na burek,pizzu i slicno vec i na kocku cokolade,casu soka ili malo masniji sir.Znaci samo meso(bijelo,junetina),jaja,tunjevina ponekad i ella sir redovno,od uh inegralni pirinac,ovsene a od masti sve kostunjavo,zumanca,maslinovo i omg3.Trenutno uh gotovo i ne unosim(malo ovasa poslje treninga) osim na punjenju nedjeljom.Opisao sam sebe cisto kao primjer,isto vazi i za nekog drugog.Toliko od mene,pozdrav. :)
Nemas ti jos dovoljno znanja da bi seprepirao sa nekim. ;)

P.S Kardio trening je ubistvo za misicnu masu,ja da ne volim fudbal toliko koliko ga volim,ne bi potrcao vise od jednom ili dva puta nedeljno kad odem sa drugarima na basket ili malu sevu.

Jel sam ja toliko corav,pa su samo meni sprinteri napucani?Ili sprinteri ne trce uopste,samo na takmicenjima? :P
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #36 poslato: Maj 29, 2012, 11:59:17 posle podne »

Ne znas ni o kom treneru je rec a pricas neku pricu...ne mozes da donosis sud o necemu dok ne pogledas...To sto je neko proveo 20 godina u teretani ne znaci da zna vise od nekog ko je 5 godina u teretani...
Sačuvana
Colgate Toothpaste
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 217


« Odgovor #35 poslato: Maj 29, 2012, 11:20:40 posle podne »

mislim da za binu mora kardio ipak je to visa faza od zena koje hoce da smanje du.e

pitaj hansa hoce li raditi kardio kad se bude spremao za takmicenje.
« Poslednja izmena: Maj 29, 2012, 11:22:38 posle podne od strane Colgate Toothpaste » Sačuvana
Jedem munje, serem gromove.
Terorisem ovce i kokoske.
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #34 poslato: Maj 29, 2012, 08:06:33 posle podne »

Nemam ga ni ja ali ni ti da se ne lazemo.. ;)
Doduse sa 20 god msm da dovoljno znam,ne mogu se porediti sa nekim ko ima veci staz u teretani nego ja godina.Ali to sto znam,naucio sam pomnim citanje zadnje 2-3 godine bilo sa domacih ili stranih sajtova/foruma ali najvise od ljudi sa kojima sam u kontaktu redovno i koji su svoj zivot ostavili ovom sportu.Necu da nabrajam bzv imena ali sigurno si cuo za njih,prije svega mog zemljaka. :D
I sta,treba da udjem u sajt nekog trenera(kojih je inace uvijek puna teretana) i odma povjerujem u razne bajke,price,teorije..?Posalji ga nekom ozbiljnije bilderu pa neka njemu objasnjava kako da smanji bf za 15-ak % a da ne potrci.. Inace msm da bi ova 'mini' rasprava trebala ovdje da se zavrsi,nema smisla dalje. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #33 poslato: Maj 29, 2012, 06:05:30 posle podne »

Ironman,jedan od vecih bisera koji sam cuo...To je izgovor za one koji bi da se izdefinisu a da ne pomjere dupe.Moj drug koji je skoro osvojio trece mjesto na balkanskom u Cacku(znamo u kakvoj konkurenciji) je radio kardio 4-5 puta sedmicno u sred zime,a zima kakva je bila..Vjerovatno zato sto uziva u tome i zato sto je zdravo cccc...Znam milion likova koji nisu uspjeli bez kardia i niti jednog koji je uspio..Kad kazem kardio mislim na umjeren kardio,ne na sprinteve svaki dan i slicno.Ja sam ga recimo poceo raditi poslje 2 mjeseca dijete i dobro sam postupio jer sam izvukao maximum bez njega,prakticno me pokrenuo,lagano sam ga povecavao vremenom..Ishrana i supsi su mi u fullu od pocetka dijete,hranim se bolesno za rekreativca,imao sa 3 junka u 4 mjeseca,i to jedan za 1. Maj i dva na punjenju nedjeljom kad sam krenuo na low carb.Kad kazem junk,ne mislim samo na burek,pizzu i slicno vec i na kocku cokolade,casu soka ili malo masniji sir.Znaci samo meso(bijelo,junetina),jaja,tunjevina ponekad i ella sir redovno,od uh inegralni pirinac,ovsene a od masti sve kostunjavo,zumanca,maslinovo i omg3.Trenutno uh gotovo i ne unosim(malo ovasa poslje treninga) osim na punjenju nedjeljom.Opisao sam sebe cisto kao primjer,isto vazi i za nekog drugog.Toliko od mene,pozdrav. :)
Nemas ti jos dovoljno znanja da bi seprepirao sa nekim. ;)

P.S Kardio trening je ubistvo za misicnu masu,ja da ne volim fudbal toliko koliko ga volim,ne bi potrcao vise od jednom ili dva puta nedeljno kad odem sa drugarima na basket ili malu sevu.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #32 poslato: Maj 29, 2012, 06:03:29 posle podne »

Ne vjerujem da postoji iko ko se fino izdefinisao bez kardia ali dobro...Volio bi da vidim taj six pack koji ne moze 100 m da pretrci..Spustiti bf je moguce naravno,ali sa nekih 20+ na 8 recimo tesko...Prvi ja ga nikad nebi radio jer mi je ionako dosadan i naporan. :)
Ae idi na ovaj sajt pogledaj slike a onda dalje pricaj o kardio treningu... personalnitrener.net

P.S kod tog trenera kardio je ZABRANJEN...idi i na blog na tom sajtu...
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #31 poslato: Maj 29, 2012, 11:06:46 pre podne »

rekao sam ''pametna dijeta''. Šta ste ti i tvoj drugar radili -- ne znam. Ne možeš reći da je za definiciju aerobna aktivost neophodna, to je sve.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #30 poslato: Maj 29, 2012, 10:40:35 pre podne »

Ironman,jedan od vecih bisera koji sam cuo...To je izgovor za one koji bi da se izdefinisu a da ne pomjere dupe.Moj drug koji je skoro osvojio trece mjesto na balkanskom u Cacku(znamo u kakvoj konkurenciji) je radio kardio 4-5 puta sedmicno u sred zime,a zima kakva je bila..Vjerovatno zato sto uziva u tome i zato sto je zdravo cccc...Znam milion likova koji nisu uspjeli bez kardia i niti jednog koji je uspio..Kad kazem kardio mislim na umjeren kardio,ne na sprinteve svaki dan i slicno.Ja sam ga recimo poceo raditi poslje 2 mjeseca dijete i dobro sam postupio jer sam izvukao maximum bez njega,prakticno me pokrenuo,lagano sam ga povecavao vremenom..Ishrana i supsi su mi u fullu od pocetka dijete,hranim se bolesno za rekreativca,imao sa 3 junka u 4 mjeseca,i to jedan za 1. Maj i dva na punjenju nedjeljom kad sam krenuo na low carb.Kad kazem junk,ne mislim samo na burek,pizzu i slicno vec i na kocku cokolade,casu soka ili malo masniji sir.Znaci samo meso(bijelo,junetina),jaja,tunjevina ponekad i ella sir redovno,od uh inegralni pirinac,ovsene a od masti sve kostunjavo,zumanca,maslinovo i omg3.Trenutno uh gotovo i ne unosim(malo ovasa poslje treninga) osim na punjenju nedjeljom.Opisao sam sebe cisto kao primjer,isto vazi i za nekog drugog.Toliko od mene,pozdrav. :)
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #29 poslato: Maj 29, 2012, 08:48:27 pre podne »

Ne vjerujem da postoji iko ko se fino izdefinisao bez kardia ali dobro...Volio bi da vidim taj six pack koji ne moze 100 m da pretrci..Spustiti bf je moguce naravno,ali sa nekih 20+ na 8 recimo tesko...Prvi ja ga nikad nebi radio jer mi je ionako dosadan i naporan. :)
pametna dijeta može odraditi 2 puta bolje posao od sumanutog kardia. Moguće je ići ispod 8-9% bf bez kardia. Fact.
Sačuvana
Arbeit macht frei.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: Maj 29, 2012, 08:18:42 pre podne »

Za topljenje masti teretana je broj 1. Kardio ima svoju pricu, ali ne toliko veliku sto se tice topljenja masti. O izgradnji mish. mase da ne govorim

ima kardio efekat na topljenje masti samo što ljudi ne znaju kakav kardio treba da bude, šta znači intenzitet...

u svakom slučaju ja sam za kombinaciju rada u teretani i pametnog kardia.   Izbacivanje kardia samo u slučaju ozbiljnog bodibildinga, ali generalno rekreativcima je cilj i zdrave i dobar osećaj tako da nećemo izbacivati.
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #27 poslato: Maj 28, 2012, 07:36:29 posle podne »

Ne vjerujem da postoji iko ko se fino izdefinisao bez kardia ali dobro...Volio bi da vidim taj six pack koji ne moze 100 m da pretrci..Spustiti bf je moguce naravno,ali sa nekih 20+ na 8 recimo tesko...Prvi ja ga nikad nebi radio jer mi je ionako dosadan i naporan. :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #26 poslato: Maj 28, 2012, 03:34:11 posle podne »

Samo ne treba previse raditi kardio a preslabo trening sa opterecenjem i time gubiti na misnoj masi a samim tim usporavas i metabolizam...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #25 poslato: Maj 28, 2012, 02:16:45 posle podne »

Slazem se potpuno..Mada malo,ali malo ko moze da se fino izreze bez kardia,makar 2 x sedmicno...Ja sam trenutno na nekom licnom maximumu-3,4 puta low intensity 40-45 minuta i jednom sedmicno hiit do 30 minuta..I necu povecavati. :)
SVAKO moze da svede BF na jednocifren broj bez Kardia...Kardio je tu samo da ti ukrade koje kg misica!
Sačuvana
daniela svarc
lekar, savetnik za ishranu, doktor nauka
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 6125


« Odgovor #24 poslato: Maj 28, 2012, 02:11:16 posle podne »

Ono za šta je kardio dobar jeste za zdravlje... mada ni tu nije presudan..
Lično volim da trčim, volim i bajk, e sad koliko mi to pomogne u sagorevanju masti... u svakom slučaju umereni kardio ne može da šteti.. posebno ne opštem zdravlju
Sačuvana
Stefan991
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 308

« Odgovor #23 poslato: Maj 27, 2012, 11:46:42 pre podne »

Pa rekao sam zavisi od osobe do osobe..Ja sam sa presavrsenom ishranom,na nivou ozbiljnog vjezbaca,sa jednim junkom u 2 mjeseca, udario u zid bez kardia nakon sto sam skinuo nekih 10 kg..Kad sam poceo sa kardiom opet je krenulo,vremenom sam ga povecavao..Zavisi dosta od pojedinca i genetike. :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.124 sekundi sa 17 upita.