TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 08:58:56 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 11 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: NE NAPREDUJEM DUGO U MISICNOJ MASI, MOLIM ZA SAVET  (Pročitano 34826 puta)
Arnie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


Go hard or go home

« Odgovor #127 poslato: Jul 25, 2013, 01:29:00 posle podne »

Samo napred stari  bolje da treniras no da pijes pusis i ta sranja samo trening ;D
Sačuvana
ThePunisher
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90

« Odgovor #126 poslato: Jul 25, 2013, 01:13:03 posle podne »

Arnie- Haha.. Nismo jedini ima jos njih koji su imali slican problem  :D
Ako jedes puno masa ce doci, ali ja sam malo i preterivao tako da je poceo i stomak malo da raste sto nisam planirao..
Ali valjda cu uspeti da za 5,6 meseci sredim stomak i da nabacim jos misica, a prilicno sam siguran da cu do tad preci 90 kg sto ne bih bas voleo  :(
ali sta cu kad sam zavoleo hranu  :D
Sačuvana
pasuljcic_mika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #125 poslato: Jul 25, 2013, 11:43:03 pre podne »

Ubacuj slozene hidrate, nema mase bez dosta hidrata, ubacuj duplo više hidrata nego što si do sada ubacivao. Moraš da izabereš ili ćeš masu (koju možeš da izdefinišeš), ili ćeš da budeš maneken....:).
Sačuvana
ThePunisher
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 90

« Odgovor #124 poslato: Jul 25, 2013, 11:24:41 pre podne »

Ja sam mislio da nemogu dobiti na kilzai ali,problem je sto nisam unosio dovoljnu kolicinu hrane tj bio sam u kalorijskom deficitu hidrata sam unossio nekih 200gr na dan ali citajuci na forumu shvatio sam da moram povecati UH i sad idedm na 500gr uh na dan unosim oko 300gr pirinca ,100gr ovsenih ,hleba za svaki obrok, 3-5 banana na dan  dok proteina unsoim samo oko 1gr po kg tt i dobjo sam na kilazu probaj pojacaj uh treniraj jako Ima iskusnih ljudi da ti kazu alo ovo je meni pomoglo Pozdrav i svako dobro :D
Isti slucaj kao i ja.. Mislio sam da se nikad necu ugojiti, ali posle 8 meseci vezbanja i puno puno hrane (ne bas proteinske) sam nabacio dobrih 20kg o.O Ne prepoznaju me  :D
Da napomenem da nije 20kg sala, a ni misica naravno  :D, jer sam bio kao stalak za infuziju i imao sam 65kg na 185cm i sada izgledam odlicno... trenutno imam 87 kg i 187cm i kilaza nenormalno brzo raste, merim se svakih 20 dana i vaga stalno pokaze po 4,5 kg vise o.O
To je znak da treba poceti definiciju  :D
« Poslednja izmena: Jul 25, 2013, 11:26:52 pre podne od strane ThePunisher » Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #123 poslato: Jul 25, 2013, 10:58:29 pre podne »

Da napredujes sporo, to stoji. Ali opet koliko toliko se vidi da ides u teretanu. Fale ti grudi, niti masa niti oblik na grudima. A ruka mi se cini da je bar 40cm, jel si je merio ispravljenu i opustenu ili stegnutu? Slazem se sa svima da su hidrati moguci problem, povecaj ih iz kvalitetnih izvora (moras da jedes povrce) pa prati sta se desava.
Sačuvana
Arnie
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 74


Go hard or go home

« Odgovor #122 poslato: Jul 25, 2013, 10:44:00 pre podne »

Ja sam mislio da nemogu dobiti na kilzai ali,problem je sto nisam unosio dovoljnu kolicinu hrane tj bio sam u kalorijskom deficitu hidrata sam unossio nekih 200gr na dan ali citajuci na forumu shvatio sam da moram povecati UH i sad idedm na 500gr uh na dan unosim oko 300gr pirinca ,100gr ovsenih ,hleba za svaki obrok, 3-5 banana na dan  dok proteina unsoim samo oko 1gr po kg tt i dobjo sam na kilazu probaj pojacaj uh treniraj jako Ima iskusnih ljudi da ti kazu alo ovo je meni pomoglo Pozdrav i svako dobro :D
Sačuvana
Jovisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #121 poslato: Jul 25, 2013, 10:37:49 pre podne »

Citam ovo i ne verujem, batice pa meni je tolika ruka na 190 cm i kilazom samo od 86 kg nebi da ti ja nesto solim ali mislim da ako je ovako kako kazes..nesto ne radis kako treba ali ima tu ljudi koji ce da te upute
Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #120 poslato: Jul 25, 2013, 10:16:21 pre podne »

Jos nekih informacija o meni:

28god
Kilaza: 77kg
Visina: 1m:79cm
Staz u teretani: 3 godine bez duzih pauza
Kilaza mi je ista poslednje 2 godine, misicna masa identicna kao nakog prvih 6 meseci, svi suplementi me ne rade,kao ni vise proteina

OBIM ruku oko bicepsa i tricepsa posle 3 godine vezbanja: svega 33 cm

jedino su mi napredovali ramena i ledja

ISHRANA: ono sto nikada nisam pominjao je da nikada nisam jeo salatu a povrce jako retko, gadljiv sam prema povrcu od malena.
              MOZDA UPRAVO U POVRCU I VOCU LEZI GLAVNI PROBLEM SA SINTEZOM???????
         
              jelovnik mi se bazira na puno proteina (skoro 2g po kg), UH samo ovsene i int.pirinac a masti sam izbacio (sem LAN ulja i kikirikija)

NI SKIDANJE STOMAKA NE IDE:
Imam sala sa strane, solidno....inace sam mrsavij tip i tesko dobijam mase mimo stomaka
4 meseca trcim (3 puta nedeljno), stomak je isti kao i moja kilaza, ne mogu da topim salo nikako BEZ OBZIRA NA DUGO VEZBANJE I TRCANJE, KOJU PRATI KVALITETNA ISHRANA (masti,slatkise,sokove ne unosim 2 godine,UH umereno)

Potrebno mi je necije hitno misljanje i savet!!!
Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #119 poslato: Jul 19, 2013, 06:21:16 pre podne »

KONACNO I 3.GODINA OD POCETKA TRENIRANJA I NAJSVEZIJE SLIKE,  JUL 2013

Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #118 poslato: Jul 19, 2013, 06:17:34 pre podne »

OVDE JE 2.GODINA OD POCETKA TRENIRANJA

Sačuvana
big77
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 82

« Odgovor #117 poslato: Jul 19, 2013, 06:15:22 pre podne »

Naravno, slike sam spremio, klasirao sam ih po godinama i super se moze videti progresija mog napretka...

OVDE JE PRVIH 12 MESECI OD POCETKA TRENIRANJA
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #116 poslato: Jul 18, 2013, 06:14:08 posle podne »

1 gram p po kg mu je sasvim dovoljno ako pricamo o masi cak i u natural prici...i na to brdo uh...zdrave masti... jak trening osnovne vezbe , 5-6 pon bez kardia, 3-4 puta nedeljno , za 3 meseca mora da nabaci 10 kg

Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
bg87
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 105

« Odgovor #115 poslato: Jul 18, 2013, 06:09:31 posle podne »

Moje misljenje je, ali nemoj da me shvatis pogresno, da ti jednostavno nemas kvalitetan trening. Da si se ti za tih 3 godine svaki trening kidao u teretani, i jeo ovoliko koliko si jeo, i imao kakvu-takvu suplementaciju, rezultati bi itekako bili vidljivi.. E sad, mozda si ti jednostavno nerealan, pa si napredovao ali si nezadovoljan postignutim.
Sačuvana
pasuljcic_mika
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16

« Odgovor #114 poslato: Jul 18, 2013, 04:11:28 posle podne »

@ teror 80 gr iz čvrste hrane, mislim da je premalo, i to rasporedjeneo u onoliki broj obroka koji je naveo, to je baš malo, treba i to da poveća na 150gr i +whey, i naravno, ugljene hidrate treba da poveca.

U zavisnosti od kaloirsjkog unosa, moze da se izračuna prosečan broj potrebnih ugljenih hidrata
primer:
Ako je unos kalorija 3000 a zeliš da od toga bude 60% ugljenih hidrata, onda 3000 pomnozis sa 0.6. (3000*0.6=1800 kcal iz ugljenih hidrata) e sad 1gr ugh=3,75 kcal
1800/3,75=480 gr ugljenih hidrata. Znači ako unosis 3000 kcal, potrebno ti je 480 gr ugljenih hidrata
Sačuvana
Mili981
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #113 poslato: Jul 18, 2013, 03:14:41 posle podne »

Nisam neki strucnjak, ali sam dosta naucila u poslednjih 4, 5 godina koliko treniram, da mogu da kazem iz svog iskustva da ti ne vredi sva ta suplementacija ako nisi pojacao ishranu. Dok ja nisam pojacala ishranu, narocito UH koje sam jedno vreme izbegavala, nisam mogla da vidim razliku.
Po tvom opisu reklo bi se da spadas u ektomorfe, pa bi trebao da unosis kaloricniju hranu, da povecas pauze izmedju serija, da ukines kardio i da dizes vece tezine i manja ponavljanja. Takodje, neko je ranije spomenuo da i kortizol igra veliku ulogu u sprecavanju rasta misica, tako da ako si konstatno pod stresom, moguce da je jedan od uzroka.
Skocentrisi se vise na vezbe koje dovode do povecanje mase, kao sto su cucnjevi, mrtvo dizanje, benc...
Mozes da izracunas svoj dnevni kalorijski unost koristeci se ovim kalkulatorom, unoseci svoje informacije i u zavisnosti da li zelis da smrsas ili da nabacis masu, pa onda mozes da vidis da li unosis dovoljno kalorija:
http://iifym.com/iifym-calculator/

Nadam se da sam barem malo pomogla!
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 11 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 18 upita.