TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:11:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skidanje sala uz odrzavanje misicne mase  (Pročitano 11397 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #30 poslato: Januar 07, 2014, 11:16:22 pre podne »

zato sam mislio da bi bilo najbolje da pocnem sa kreatinom,jer ga nikad nisam koristio,pa sam mislio da je ovaj kre - alkalyn najbolji nekako,procitao sam da nema bas efekat kao ostali kreatini,ali da je sasvim ok. Samo ja nisam znao da li je kreatin dobar ako pokusavao da smanjimo tezinu i da skinemo masti.

Možeš kreatin koristitii i na definiciji, bez ikakvih problema, pogotovo kre alkalyn koji ne zadržava vodu tako da ćeš u svakom slučaju izbeći efekat nadutosti, provereno.  Ja sam ga probala kao žensko i zaista ne vuče vodu.

A što se tiče efekta, nije tačno... kreatin je kreatin, samo što je ovo puferisani kreatin, koji se zbog svoje specifične PH vrednosti maksimalno apsorbuje, bez višaka... i zbog toga se uzima znatno manja količina nego kod klasičnog monohidrata.

U prevodu, uzmi i probaj :)  uklapa se u tvoju suplementaciju, pogotovo što imaš osnovne - glavne suplemente.
Sačuvana
Curver7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #29 poslato: Januar 06, 2014, 02:21:58 posle podne »

zato sam mislio da bi bilo najbolje da pocnem sa kreatinom,jer ga nikad nisam koristio,pa sam mislio da je ovaj kre - alkalyn najbolji nekako,procitao sam da nema bas efekat kao ostali kreatini,ali da je sasvim ok. Samo ja nisam znao da li je kreatin dobar ako pokusavao da smanjimo tezinu i da skinemo masti.
Sačuvana
Curver7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #28 poslato: Januar 06, 2014, 02:19:49 posle podne »

ja sam isto mislio to da kao ne jedem dovoljno,ali jedem bas dosta,nisam ja na low carb,jedem i dosta pirinca i krompira i ujutru ovsena sa belancima. Tako da mislim da nije do toga. Jer imam snage za kardio. Mogu da trcim i vozim bajs bez problema. Ali slabo napredujem sa tegovima...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Januar 06, 2014, 02:09:11 posle podne »

ja uglavnom koristim slabije sagorevace , bez kofeina, zato sto mi je pritisak bio malo povecan ( 145/80 ) pa nisam hteo da rizikujem sa sagorevacima,posto sam dijetu korigovao bas za visi pritisak,... Od sagorevaca koristio sam l carnitine + chrome tecan, mislim da je biotech proizvodi,a sad sam presao na super cuts 3. Hteo sam da ubacim kreatin,jer mi slabo napredujem sa tegovima, i nemam bas snage da povecavam tezine.

naravno, kad je povišen pritisak u pitanju ne preporučuju se stimulansi.

Možeš probati sa kre alkalyn-om. 
E sad, to što nemaš snage može biti do toga što ne unosiš dovoljno ugljenih hidrata... u.h. su primarni izvor energije i ako ih nema dovoljno pad snage je neminovan...

da li znaš koliko kalorija unosiš dnevno otprilike, i koliko ugljenih hidrata?
Sačuvana
Curver7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #26 poslato: Januar 06, 2014, 02:04:07 posle podne »

ja uglavnom koristim slabije sagorevace , bez kofeina, zato sto mi je pritisak bio malo povecan ( 145/80 ) pa nisam hteo da rizikujem sa sagorevacima,posto sam dijetu korigovao bas za visi pritisak,... Od sagorevaca koristio sam l carnitine + chrome tecan, mislim da je biotech proizvodi,a sad sam presao na super cuts 3. Hteo sam da ubacim kreatin,jer mi slabo napredujem sa tegovima, i nemam bas snage da povecavam tezine.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #25 poslato: Januar 06, 2014, 01:59:11 posle podne »

Imam ja jedno pitanja,pa reko da ne otvaram sad skroz novu temu.
Ja pokusavacm da smrsam i do sada mi dobro ide.
Pijem whey,sagorevac, i vitemine i omegu i te stvari :)
U teretani prvo radim na tegovima,pa posle kardio najmanje 30min.
Interesujeme kakvo je vase misljenje da uz moje suplemente ubacim i kre-alkalyn pre tegova. Da li mislite da je to dobra kombinacija sa onim mojim suplementima i da li ce dati neke rezultate ako pokusavam da smrsam? Hvala.

Koji sagorevač je u pitanju?

U principu, kre alkalyn može da se koristi i kada je mršavljenje u pitanju, iz razloga što ne zadržava vodu...
može da pomogne u povećanju snage i izdržljivosti ali nije neophodan.

Znam ljude koji su uzimali sagorevač i kre alkalyn i kažu da je odlična kombinacija.  Dakle nije neophodan, ali može fino da se uklopi pogotovo ako radiš dobro sa tegovima i ako ti je povećanje snage jedan od ciljeva...
Sačuvana
Curver7
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #24 poslato: Januar 06, 2014, 11:09:34 pre podne »

Imam ja jedno pitanja,pa reko da ne otvaram sad skroz novu temu.
Ja pokusavacm da smrsam i do sada mi dobro ide.
Pijem whey,sagorevac, i vitemine i omegu i te stvari :)
U teretani prvo radim na tegovima,pa posle kardio najmanje 30min.
Interesujeme kakvo je vase misljenje da uz moje suplemente ubacim i kre-alkalyn pre tegova. Da li mislite da je to dobra kombinacija sa onim mojim suplementima i da li ce dati neke rezultate ako pokusavam da smrsam? Hvala.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #23 poslato: Maj 22, 2012, 12:38:25 posle podne »

intervali tek za veoma,veoma utrenirane osobe.  Sigurna sam da ćeš mnogo više prednosti imati od aerobnog rada. Znam da je lakše, i duže traje, ali naša fiziologija je takva :)
srećno :)
Sačuvana
john doe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #22 poslato: Maj 22, 2012, 12:00:00 posle podne »

Ok..jos ranije kad sam pocinjao da trcim rekli su mi da drzim puls izmedju 130 i 150, jer je tada dolazi do najboljeg sagorevanja..i uverio sa se da je istina, posto sam uspeo da smrsam.. Ali sada sam video da dosta ljudi preporucuje i neki HIIT program po kojem treba ubaciti i sprintove do granice izdrzljivosti, pa sam mislio da zbog toga probam..ali ako kazes da nema potrebe za tim, nastavljam kao i ranije ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Maj 22, 2012, 11:55:42 pre podne »

ne...  intenzitet maksimalno 80% od maksimalnog pulsa,  preko toga možeš da zaboraviš na sagorevanje masti
Sačuvana
john doe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #20 poslato: Maj 22, 2012, 11:27:34 pre podne »

Pa ranije sam uglavno trcao od kuce do ade, pa obrnem krug oko ade i onda opet nazad do kuce, s tim da u povratku imam dobar nagib do kuce. Takodje, u toku trcanja oko ade pokusavam da menjam intenzitet s vremena na vreme, cisto da ne bude previse monotono..znaci npr. 10ak minuta lagani tempo, a onda sto jaci intenzitet sto duze mogu, pa opet lagani i tako dok ne zavrsim..jel to ok?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Maj 22, 2012, 10:57:40 pre podne »

i menjaj tip kardia - trčanje laganim intenzitetom, hodanje uz nagib, steper, eliptika, bajs...
Sačuvana
john doe
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 15

« Odgovor #18 poslato: Maj 22, 2012, 10:34:58 pre podne »

ok..onda nastavljam noge da radim u teretani, a trcanje ujutru bez ikakvih vezbi.
hvala jos jednom ;)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Maj 22, 2012, 10:30:45 pre podne »

Spreman sam da se posvetim tome, samo se nadam da ce i rezultata biti..
Imam samo jos jedno pitanje, da li ce mi pri skidanju tog sada sa nogu ukoliko pre trcanja odradim iskorak, cucanj, sumo cucanj i mozda jos neku vezbu, kako bi tu regiju podstakao da se malo vise trosi?

nažalost ne možeš reći telu odakle da skida masnoće... to je individualno i zavisi od genetike, ali sigurno da ćeš smršati samo budi uporan...
Treningom možeš lepo oblikovati mišić da sve to ukupno, pa makar bilo i malo više sala preko - izgleda mnogo bolje :)
Sačuvana
TheVoja
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #16 poslato: Maj 22, 2012, 10:30:32 pre podne »

Trcanjem nikad neces postici toliko za misice nogu, kao sa tegovima. Opet, ja imam neku svoju, licnu teoriju, da noge izgledaju lepse od trcanja u smislu oblika, nego da im nabacis mase putem tegova. Ako skidas salo, imaces veci efekat sa tegovima da radis noge, naravno to ne skida salo sa predela nogu, rekao je John Doe u prethodnom postu. Moja neka iskustva su da ako radis noge sa tezinama da ih solidno opteretis, nema sanse da ces moci da pretrcis neku normalnu razdaljinu, tako da po meni se odluci. Ja licno sam batalio noge pred leto, sada trcim.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.