TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396749 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 03, 2024, 03:11:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Sumeci kreatin i whey kada i kako?  (Pročitano 12785 puta)
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #15 poslato: Maj 25, 2012, 04:51:12 posle podne »

Meni jaja ne mogu da se smuce definitivno...kuvana, przena obozavam ih...veoma cesto jedem i sardine a ne tunjevinu...
Sačuvana
domino420
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #14 poslato: Maj 25, 2012, 04:28:20 posle podne »

Meni su se pa jaja smučila, pojedem par komada dnevno i malo fali da bacim peglu :(
A tunu jedem, za sada u salamuri, samo što jedino mi premia odgovara, probao onu belu la perlu i baš je grozna...
A bude i jednom nedeljno neki oslić pečen u rerni sa krompirom i malo belog vina...
Najgore mi pada ella, mada sam napravio foru pa može da proĂ°e: naseckam malo badema ili kikirikija, par maslina, ako ostane nešto piletine i dobro posolim (kalijumovom solju) i obavezno 5-10 grama kečapa. Večera samo tako :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #13 poslato: Maj 25, 2012, 04:22:38 posle podne »

Ja ribu obozavam isto koliko i piletinu..ali najcesce jedem ribu iz konzerve nazalost...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Maj 25, 2012, 04:22:04 posle podne »

Baš danas mi je oslić na meniju za dva obroka, ali belo meso i dalje mi je glavni izvor proteina. :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #11 poslato: Maj 25, 2012, 04:19:17 posle podne »

Sad su Jaja opet cool. :D Ja ribu ne jedem i verovatno necu nikad,povraca mi se od nje... :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Maj 25, 2012, 02:53:58 posle podne »

svi jedete piletinu,  jede li neko ribu?   skuša, tuna, oslić... mogu da se naĂ°u povoljno :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #9 poslato: Maj 25, 2012, 02:27:26 posle podne »

100 g belog ima oko 21-23 g Proteina,to je otprilke,nema manje od 20
1 Jaje ima ok 6 g (zavisno od velicine)
Na Mleku ti pise koliko ima proteina pa lepo izracunas,ja samo proteine i racunam,a ostalo po osecaju.Jedi vise jaja slobodno,nemoj da brines oko zumanceta. :)


P.S E da pojeftinila jaja,ja uzimam kod neke bake domaca 10 din kom a bas su velika,nisu kao u Maxiju ona sicusna. :D

Ma ono su bili digli cene jaja oko uskrsa...sad je ovo vec ok situacija...
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #8 poslato: Maj 25, 2012, 01:50:07 posle podne »

100 g belog ima oko 21-23 g Proteina,to je otprilke,nema manje od 20
1 Jaje ima ok 6 g (zavisno od velicine)
Na Mleku ti pise koliko ima proteina pa lepo izracunas,ja samo proteine i racunam,a ostalo po osecaju.Jedi vise jaja slobodno,nemoj da brines oko zumanceta. :)


P.S E da pojeftinila jaja,ja uzimam kod neke bake domaca 10 din kom a bas su velika,nisu kao u Maxiju ona sicusna. :D
Sačuvana
domino420
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #7 poslato: Maj 23, 2012, 05:39:29 posle podne »

Hvala, MightyMO, tako sam i kontao... Jel nije problem da pijem 2 tablete dnevno? Posto pise da se doza (1tab) ne treba premasivati...

Stefane, znam da nije dovoljno, tih 70 grama mi je minimum, ispod toga ne idem... Jbg, studiram jos uvek pa se desava da i uz ogromnu volju ne stignem ili nemam love da spremim klopu... A cesto  unesem i po 150 grama dnevno... i u sve ovo nisam racunao suplemente...

jedna šumeća ima svega 2 g pa ti vidi :)  minimum 2 tablete, po mom mišljenju
logicno, a posto monohidrat u prahu cepaju po 10g dnevno krenucu i ja po 2 tablete za koji dan...
jos jednom hvala
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Maj 23, 2012, 05:29:24 posle podne »

Hvala, MightyMO, tako sam i kontao... Jel nije problem da pijem 2 tablete dnevno? Posto pise da se doza (1tab) ne treba premasivati...

Stefane, znam da nije dovoljno, tih 70 grama mi je minimum, ispod toga ne idem... Jbg, studiram jos uvek pa se desava da i uz ogromnu volju ne stignem ili nemam love da spremim klopu... A cesto  unesem i po 150 grama dnevno... i u sve ovo nisam racunao suplemente...

jedna šumeća ima svega 2 g pa ti vidi :)  minimum 2 tablete, po mom mišljenju
Sačuvana
domino420
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #5 poslato: Maj 23, 2012, 05:24:07 posle podne »

Hvala, MightyMO, tako sam i kontao... Jel nije problem da pijem 2 tablete dnevno? Posto pise da se doza (1tab) ne treba premasivati...

Stefane, znam da nije dovoljno, tih 70 grama mi je minimum, ispod toga ne idem... Jbg, studiram jos uvek pa se desava da i uz ogromnu volju ne stignem ili nemam love da spremim klopu... A cesto  unesem i po 150 grama dnevno... i u sve ovo nisam racunao suplemente...

I opet edit:
Losa mi je racunica, jeste 70g stvarno malo, prosek dnevni mi je 400g belog sa rostilja, 2-4 jaja, 250g ella sira pa jos mleko 2-4 dl dnevno... tako da prelazim 100tku sigurno... mada opet, ima i "tankih" dana ali sam i tada oko 100g sigurno...
« Poslednja izmena: Maj 23, 2012, 05:31:00 posle podne od strane domino420 » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Maj 23, 2012, 05:21:08 posle podne »

Da, i meni je to zapalo za oko. 70g proteina iz 5-6 obroka je vrlo malo. Obično se ta količina unese iz maltene dva obroka, a još ako se koristi i suplementacija onda je to vrlo malo proteina iz čvrste hrane.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #3 poslato: Maj 23, 2012, 05:10:14 posle podne »

70 g Proteina je samo polovina od neke pristojne cifre...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Maj 23, 2012, 05:06:11 posle podne »

ćao,

dobrodošao na forum!

Možeš uzimati tako, 2 šumece bih ja stavila, i to sa više vode...  mislim da je bolje da uzimaš pre treninga - zbog stomaka da ne bude problem - whey i šumeće tablete
Sačuvana
domino420
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 10

« Odgovor #1 poslato: Maj 23, 2012, 04:50:42 posle podne »

Pozdrav drugovi! Uzeo sam Biotech sumece tablete kreatina pa me interesuje kako da ih pijem, koristim i whey. Da li valja da sumeci kreatin popijem pola sata pre treninga a whey odmah posle? Unapred hvala!

edit: zaboravih da napomenem da mi je ishrana dobra, unesem barem 70 grama proteina dnevno iz 5-6 obroka. Imam 87 kg, prosle godine u ovo vreme sam bio na 115 kg. Istopilo se dosta od kad sam poceoda treniram i vodim racuna o ishrana, ostalo je sala po stomaku ali bih prvo da napravim "nesto" od sebe pa na leto cepam topljenje...
« Poslednja izmena: Maj 23, 2012, 04:54:43 posle podne od strane domino420 » Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.112 sekundi sa 19 upita.