TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:45:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 15 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koje Aminokiseline?  (Pročitano 58127 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #223 poslato: Jul 14, 2015, 05:54:41 posle podne »

Hvala puno svima na odgovorima, znacice mi mnogo u daljem radu, a stigla je i nova tura :D

Još ako uz sve ovo ide i kvalitetna ishrana i "tone" teškog gvožĂ°a...uspeh zagarantovan!  ;)

Kako si planirao da sav ovaj arsenal suplementacije koristiš?
Trudimo se :D  Pa ovako, sa kreatinom sad pravim malu pauzu, kofein popijem pre treninga i u toku dana kada mi opadne koncentracija dok učim (primarno), BCAA jedna merica pre treninga, dekstroza merica posle treninga, i protein samo 1-2 merice dnevno, u zavisnosti od toga koju sam grupu misića radio taj dan i koliko sam proteina uneo iz drugih izvora (uzimam samo toliko jer toliko mi dzep dozvoljava)... :)

za koncentraciju možeš i malo crne čokolade (prave crne) i zeleni čaj :)   pravi povremeno pauzu sa kofeinom, brzo ćeš se "navući" na kofein... :)
ostalo je sve OK, naravno uz pomenute savete o BCAA...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #222 poslato: Jul 14, 2015, 12:57:18 posle podne »

Slazem se Zoltanom...BCAA jako bitan u pwm...

Bez ekstrema sa dekstrozom i 15 gr ce odraditi posao u pwm...
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #221 poslato: Jul 14, 2015, 09:46:25 pre podne »

Lepa je ovo suplementacija,zaista lepa.Proteina imas na izvoz sto je super i mozes da koristis prave doze.
BCAA bi bilo super kada bi mogao da uzimas i mericu posle treninga sa proteinom.To bi tada zaista bio pun pogodak.
Sledeci put mozda da uzmes dve kutije BCAA umesto jedne proteina pa da doze BCAA pojcas.Mislim da ti je jedna  kutija proteina mesecno i vise nego dovoljna.A ako zafali uvek na kesice mozes uzeti.
Sačuvana
Xander
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #220 poslato: Jul 14, 2015, 08:12:23 pre podne »

Hvala puno svima na odgovorima, znacice mi mnogo u daljem radu, a stigla je i nova tura :D

Još ako uz sve ovo ide i kvalitetna ishrana i "tone" teškog gvožĂ°a...uspeh zagarantovan!  ;)

Kako si planirao da sav ovaj arsenal suplementacije koristiš?
Trudimo se :D  Pa ovako, sa kreatinom sad pravim malu pauzu, kofein popijem pre treninga i u toku dana kada mi opadne koncentracija dok učim (primarno), BCAA jedna merica pre treninga, dekstroza merica posle treninga, i protein samo 1-2 merice dnevno, u zavisnosti od toga koju sam grupu misića radio taj dan i koliko sam proteina uneo iz drugih izvora (uzimam samo toliko jer toliko mi dzep dozvoljava)... :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #219 poslato: Jul 13, 2015, 09:39:03 posle podne »

Hvala puno svima na odgovorima, znacice mi mnogo u daljem radu, a stigla je i nova tura :D

Još ako uz sve ovo ide i kvalitetna ishrana i "tone" teškog gvožĂ°a...uspeh zagarantovan!  ;)

Kako si planirao da sav ovaj arsenal suplementacije koristiš?
« Poslednja izmena: Jul 13, 2015, 09:41:12 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Nenad.LJ
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 244


« Odgovor #218 poslato: Jul 13, 2015, 05:12:29 posle podne »

cool kombinacija  8)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #217 poslato: Jul 13, 2015, 04:38:09 posle podne »

Hvala puno svima na odgovorima, znacice mi mnogo u daljem radu, a stigla je i nova tura :D

wow ekstra kombinacija!
Sačuvana
Xander
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #216 poslato: Jul 13, 2015, 02:05:15 posle podne »

Hvala puno svima na odgovorima, znacice mi mnogo u daljem radu, a stigla je i nova tura :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #215 poslato: Jul 13, 2015, 09:17:59 pre podne »

Ne, naravno da niste dosadni, ishrana i jeste najbitnija. Hvala puno na odgovorima, nastavicu sa koriscenjem scitec-ovog whey professional i pansport power proteina (naizmenicno ih kupujem :D ), i resio sam da uzmem BCAA takodje iz pansport linije proizvoda, da probamo :D  Obraticu jos malo vise paznje na ishranu, i bice to mnogo bolje (nije da nisam zadovoljan i sad :) )  Inace, danas sam isao da merim BMI,   visina 178, tezina 81.4,   BMI 25,72  , a procenat masnoće u telu 17,2 % :D

Ima u Pansport ponudi zaista mnogo suplemenata a pogotovu proteina.Ja sam dao samo primer za neke a najbolje je jos neke da pogledas,probas i vidis koji ti najvise odgovara.
To sto vec kombinujes neke i menjas ponekad je veoma dobro tako i treba.
Kombinacijom i eksperimentisanjem se jedino moze vremenom tacno znati sta tebi odgovara.
Sto se tice merenja bf i tome slicno smatram da ni jedan nama dostupan aparat ne moze sto posto da ti to tacno izmeri i na takve stvari ne vredi lupati glavu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #214 poslato: Jul 12, 2015, 12:05:55 posle podne »

BF sam merio uredjajem na slici...

Hmmmmmm...

Tim uradjem bi pre izmerio povrsinu zemljine kore nego procenat masit.  ;D

Moram se složiti sa ovom konstatacijom...koja je možda i mom slučaju "subjektivna"...  :D

Ručni merači telesne masti nisu najprecizniji!!!

Najzastupljeniji način merenja BF poslednjih godina je bioelektrični analizator. Malo detaljnije o istom...To je aparat u obliku kontrolera za video igrice, koji se sa obe ruke drži ispred sebe i za unete podatke: visinu, godiše i masu uz merenje koje traje 10-ak sekundi prikazuje na displeju vaš BF. Bioelektrični analizator postoji i u obliku vage, pa se tu istovremeno možete izvagati i izmeriti procenat telesne masnoće. Podrazumeva se da se ne vagate u papučama, već bosi.

Bolje se odluči za "vaga varijante"...tanita, npr., mislim da su neki od modela bili u ponudi Pansporta...

Suština cele priče je...

Analiza bioelektričnom impedansom (BIA) je brza, neinvazivna i jeftina metoda za procenu sastava tela. "BIA" metod procenjuje strukturu tela emitovanjem niske i bezbedne doze električne struje kroz ljudski organizam. Struja prolazi kroz telo - sa niskim otporom kroz mišiće, dok izvestan veći otpor postoji pri prolasku kroz masno tkivo. Ovaj otpor se zove bioelektrična impedansa i meri se monitorima telesnih masti...( ručni modeli ili "vage", npr. rade na sličnom principu...

Ukoliko osoba ima veći procenat telesnih masti, 35%+ preporučuje se upotreba bioelektričnih impedansi, a tek nakon smanjivanja procenta telesnih masti upotreba kalipera za tačnije merenje...

A jedna od najpreciznijih metoda je...

Hidrostatička metoda

- Ova metoda se smatra zlatnim standardnom, zato što je verovatnoća nastanka greške (+/- 1,5%). Kod ove metode potrebno je osobu položiti u specijalnom rezervoaru sa vodom. Osoba sa većim udelom mišićne i koštane mase, će zbog njihove velike gustine biti teži u vodi, nasuprot osobe sa većom količinom masti u telu koja će u vodi biti lakša. Ovaj test se radi u posebnim uslovima i zahteva 20-30 minuta, dostupan je u mnogim labaratorijama, bolnicama, sportskim ustanovama.

Jedina mana je skupoća...a sada je vreme "oskudacije"  ;D
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #213 poslato: Jul 11, 2015, 01:25:38 posle podne »

Tim uradjem bi pre izmerio povrsinu zemljine kore nego procenat masit.  ;D
Sačuvana
Xander
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #212 poslato: Jul 11, 2015, 12:12:50 posle podne »

BF sam merio uredjajem na slici...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #211 poslato: Jul 10, 2015, 11:39:17 posle podne »

Ne, naravno da niste dosadni, ishrana i jeste najbitnija. Hvala puno na odgovorima, nastavicu sa koriscenjem scitec-ovog whey professional i pansport power proteina (naizmenicno ih kupujem :D ), i resio sam da uzmem BCAA takodje iz pansport linije proizvoda, da probamo :D  Obraticu jos malo vise paznje na ishranu, i bice to mnogo bolje (nije da nisam zadovoljan i sad :) )  Inace, danas sam isao da merim BMI,   visina 178, tezina 81.4,   BMI 25,72  , a procenat masnoće u telu 17,2 % :D

Dobar izbor po pitanju BCAA i proteina...BMI nije najpouzdaniji "metod"...ipak ne razlikuje jasno mišićnu i masnu telesnu masu...  ::)

Kako si merio BF? Kaliperom? ...neka ti ogledalo bude najpouzdaniji orijentir...ali ne preteruj sa merenjima i premeravanjima...neka to bude na svake 3 nedelje...bez opsesivnosti, jer je ipak bitno i realno uporeĂ°ivanje za koje je potrebno vreme...daj telu vremena da se menja, da bi te promene stvarno i primetio...  ;)

I ne zaboravi, u fazi "kalorijskog deficita"...tj. u fazi skidanja masnih naslaga gubici u mišićnoj masi su neminovni...cilj je da ih minimalizuješ( razumna korekcija ishrane i bez preterivanja sa treningom), a da dominantan gubitak bude "masno tkivo"...zato oprezno i bez neralnih očekivanja...za sve savete bio da se radi o treningu, ishrani ili suplementaciji...tu smo...  :)

Samo napred...i ne zaboravi da ne možeš većno biti na dijeti...

Osnovna preporuka je da restriktivne dijete ne bi trebalo da traju duže od 12-16 nedelja...
Više od ovoga dovešće do gubitka mišićne mase ili bar ograničenja kapaciteta za dobijanje mišića. Ako niste došli „do željene definicije” posle 12 nedelja dijete, uzmite 4 nedelje odmora od dijete . tzv. METABOLIČKI RESTART (nastavite da jedete dobro i čisto, ali povećajte kalorije) i onda krenite u još jedan ciklus.
Sačuvana
Xander
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12


« Odgovor #210 poslato: Jul 10, 2015, 03:18:50 posle podne »

Ne, naravno da niste dosadni, ishrana i jeste najbitnija. Hvala puno na odgovorima, nastavicu sa koriscenjem scitec-ovog whey professional i pansport power proteina (naizmenicno ih kupujem :D ), i resio sam da uzmem BCAA takodje iz pansport linije proizvoda, da probamo :D  Obraticu jos malo vise paznje na ishranu, i bice to mnogo bolje (nije da nisam zadovoljan i sad :) )  Inace, danas sam isao da merim BMI,   visina 178, tezina 81.4,   BMI 25,72  , a procenat masnoće u telu 17,2 % :D
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Na mreži Na mreži

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #209 poslato: Jul 10, 2015, 10:07:03 pre podne »

Za ovih 20 god i vise koliko sam u ovom sportu isprobavao sam raznorazne kombinacije aminokiselina bas tokom leta da vidim kako deluju,koliko deluju i jel mogu da se uzimaju u vecim dozama a hrana smanji itd...
Zakljucak na kraju cele price je naravno da su davale najbolje rezultate ali samo uz sredjenu ishranu.Znam da smo svi mi ovde na forumu vec dosadni kada vam konstantno tubimo da prvo sredite ishranu pa onda sve drugo.Ali verujte mi to je jedini pravi nacin do uspeha.
Pa cak i kada se pridrzavate svih pravila za dobar napredak potrebno je vreme.
Ono sto vidim da mnogi zaboravljaju je cinjenica da misici ne rastu u teretani vec kuci dok se odmarate to jest spavate.
San i odmor ne moze da zameni ni jedan suplement niti bilo sta drugo.Na treningu vi pocepate misicna vlakna koja se tokom sna oporavljaju i tada rastu pa je zbog toga odmor-san od izuzetnog znacaja za misicni rast.
Nego da se vratim opet na aminokiseline.
Apsolutno se slazem da je pre treninga,za vreme treninga a i posle najbolja opcija BCAA.Razlog ti je detaljno gore objasnjen.Odlicno bi bila kombinacija Bcaa sa whey proteinom odmah posle treninga a malo kasnije kvalitetan obrok i to je onda pun pogodak.

Evo linka mojih tekstova na tu temu iz mog licnog iskustva i tu sam pisao o ishrani,suplementaciji sta i kako sam uzimao,jeo trenirao..pa koga zanima neka procita jer ima zanimljivih stvari.


http://www.pansport.rs/forum/index.php?topic=117971.msg1500581#msg1500581
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 15 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.053 sekundi sa 18 upita.