TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396819 Teme od strane 25016 Članovi Poslednji član: Saskast

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jul 05, 2024, 09:25:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi za pocetak?  (Pročitano 27805 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #120 poslato: Oktobar 11, 2012, 01:41:49 posle podne »

Ne bih ja NO prvi put testirao pred bitan meč. Svako reaguje različito na NO proizvode, pa tako kod nekih može izazvati, recimo, mučninu. Dovoljno da ti pokvari koncentraciju i sposobnosti za meč. Ne mora da znači da ćeš imati bilo koji negativni efekat, ali je lakše izboriti se sa tim pred trening nego tokom utakmice. :)

apsolutno... i ne samo NO nego i bilo koje energetsko piće i tome slično.... 

ako je utakmica u pitajnu, ili takmičenje, ili prijemni ispit.... ako je ikako moguće izbeći Marfija i prethodno testirati proizvod na običnom treningu :)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #119 poslato: Oktobar 10, 2012, 03:05:17 posle podne »

To sam i ja pomislio,pa zbog toga necu ni uzeti,kao sto kazes nije pravo vrijeme da ga testiram jer ako stvori mucninu ili ispolji neke druge nus pojave bice zajebano :)..hvala Roberte
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #118 poslato: Oktobar 10, 2012, 01:34:01 posle podne »

Ne bih ja NO prvi put testirao pred bitan meč. Svako reaguje različito na NO proizvode, pa tako kod nekih može izazvati, recimo, mučninu. Dovoljno da ti pokvari koncentraciju i sposobnosti za meč. Ne mora da znači da ćeš imati bilo koji negativni efekat, ali je lakše izboriti se sa tim pred trening nego tokom utakmice. :)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #117 poslato: Oktobar 10, 2012, 01:29:42 posle podne »

Hvala na proslim odgovorima.

Imam jos jednu nedoumicu.

Dobio sam 3 kesice (male,samo 1 porcija) Soul Ripper,Ripped Freak,Cellucor C4 to su sve proizvodi Pre workout...sada nesto razmisljam i sjetim se imam utakmicu (fudbal) sjutra (jednu od najbitnijih meceva :D ) i razmisljam se da li da popijem nesto od ovoga prije meca,neko kaze da No busteri  nisu za fudbal ali mnogi profesionalni fudbaleri to uzimaju...Ja bih uzeo ovaj C4 jer vidim da su glavni sastojci Kreatin nitrat i Beta Alanin,u njemu nema Kofeina...ovaj Ripped Freak vidim da ima dosta kofeina u sebi (250 grama)...Soul ripper i on je na bazi kofeina...ne izbjegavam ja kofein ali mislim da je najbolje ovaj C4 jer ima Beta alanina...molim misljenjee ... :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #116 poslato: Oktobar 10, 2012, 11:51:37 pre podne »

Hvala na odgovorima.

Kofein necu da uzimam jer mislim da sam jos mlad i da je mozda i ovo da kazem "previse" sto pijem,znam da nije to nesto strasno ali tek sam napunio 16 godina pa sa proizvodima tipa Kofein i Beta Alanin necu jos pocinjati...inace znam da je Beta alanin jedan od najboljih za fudbal ali za sada mislim da je sasvim ok ovo sto ja imam Whey,glutamin,kreatin (ova mjesavina malat, etil ester, alfa ketoglutarat, piruvat, citrat i magnezijev kreatin kelat (Creatine Magna Power)) omega 3 i vitamini i minerali :)

imaš sasvim dobru suplementaciju, iako moram da dodam da su kofein i beta alanin jednako bezopasni kao i sve što si naveo ;)

za 16 godina imaš sasvim lepu suplementaciju.   Samo nastavi i stavi akcenat na ishranu.. pozz
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #115 poslato: Oktobar 09, 2012, 09:52:59 posle podne »

Hvala na odgovorima.

Kofein necu da uzimam jer mislim da sam jos mlad i da je mozda i ovo da kazem "previse" sto pijem,znam da nije to nesto strasno ali tek sam napunio 16 godina pa sa proizvodima tipa Kofein i Beta Alanin necu jos pocinjati...inace znam da je Beta alanin jedan od najboljih za fudbal ali za sada mislim da je sasvim ok ovo sto ja imam Whey,glutamin,kreatin (ova mjesavina malat, etil ester, alfa ketoglutarat, piruvat, citrat i magnezijev kreatin kelat (Creatine Magna Power)) omega 3 i vitamini i minerali :)
Sačuvana
Miraa
PANSPORT TEAM
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2390


« Odgovor #114 poslato: Oktobar 09, 2012, 03:02:38 posle podne »

Uzmi kofein i kad bude imao u ponudi Beta Alanin...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #113 poslato: Oktobar 09, 2012, 02:24:40 posle podne »

Kreatin nije cudoyvorni suplement,ima svoje prednosti i naucnu osnovu ali procentualno ne ocekuj bilo sta preterano od bilo kog kreatina.

Naravno,znam...kreatin monohidrat sam "osjetio" kada sam isao u teretanu,mogao sam osjetno vece kilaze da podignem ali kada je fudbal u pitanju nema nikakve razlike,sa njim ili bez njega (mozda je to i normalno) sada cu probati ovaj i ocekujem malo vecu izdrzljivost  (ako je to moguce a mislim da jeste) kada je fudbal u pitanju,ali opet ne ocekujem nista posebno ...inace hranim se solidno tu je i neka osnova od suplementacije vitamini,minerali,omega,glutamin,whey,koristim sve to vec duze mjeseci,znam da sve to nije nesto cudotvorno :)

beta alanin je jedan od omiljenih suplemenata kod fudbalera... nažalost trenutno ga nemamo u ponudi.

Nećeš pogrešiti sa kreatinom, gledaj da obezbediš  uvek sebi ono primarno od suplementacije - ono  što si već i sam napisao, jer najbitnije je da se ti dobro oporaviš izmeĂ°u jednog i drugog treninga
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #112 poslato: Oktobar 08, 2012, 07:11:51 posle podne »

Kreatin nije cudoyvorni suplement,ima svoje prednosti i naucnu osnovu ali procentualno ne ocekuj bilo sta preterano od bilo kog kreatina.

Naravno,znam...kreatin monohidrat sam "osjetio" kada sam isao u teretanu,mogao sam osjetno vece kilaze da podignem ali kada je fudbal u pitanju nema nikakve razlike,sa njim ili bez njega (mozda je to i normalno) sada cu probati ovaj i ocekujem malo vecu izdrzljivost  (ako je to moguce a mislim da jeste) kada je fudbal u pitanju,ali opet ne ocekujem nista posebno ...inace hranim se solidno tu je i neka osnova od suplementacije vitamini,minerali,omega,glutamin,whey,koristim sve to vec duze mjeseci,znam da sve to nije nesto cudotvorno :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #111 poslato: Oktobar 08, 2012, 07:01:38 posle podne »

Kreatin nije cudoyvorni suplement,ima svoje prednosti i naucnu osnovu ali procentualno ne ocekuj bilo sta preterano od bilo kog kreatina.
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #110 poslato: Oktobar 08, 2012, 06:55:55 posle podne »

Hvalaa,puno cijenim ovakve odgovore
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #109 poslato: Oktobar 08, 2012, 02:48:34 posle podne »

Ovako

Skoro sam ispio kutiju Labradinog kreatina,isao sam 5 grama dnevno,trenutno ne idem u teretani,fudbal je za sada primaran,uglavnom nisam primijetio neku razliku kada je fudbal u pitanju sa ovim Kreatinom kada ga pijem ili kada ga ne pijem,znaci imam istu "snagu i izdrzljivost"...razmisljao sam da kupim ovaj kreatin http://www.body-fashion.de/contents/media/creatine-xplode-olimp.jpg    (ne znam smiju li se postavljati ove slike) ovo je neki kreatin sa 6 razlicitih vrsta kreatina+ dodatak taurina zanima me da li je ok da predjem i da probam njega?i drugo pitanje da li je bolje da neko ko tek pocinje sa kreatinom a isto je kod njega fudbal primaran pocne sa kreatin monohidratom ili isto moze sa ovim kreatinom (kada je fudbal u pitanju mislim na malo vecu snagu i izdrzljivost)

Probaj...  sa kreatinom nećeš pogrešiti.

Mi smo imali dugo u ponudi sličan proizvod, sa više vrsta kreatina, pod nazivom Green Magnitude - firme Controlled labs... bio je jako ukusan, povoljan, a i ljudi su ga jako hvalili.

Verujem da ćeš biti zadovoljan.
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #108 poslato: Oktobar 07, 2012, 07:15:08 posle podne »

Imam jedno pitanje

Ne radi se o meni vec o bratu koji ima 18 godina i profesionalni je fudbaler igra u prvoj ligi (ne u Srbiji) .Do sada je koristio Glutamin i Kreatin,mada Kreatin dosta rijetko jer ne voli bas da pije tablete a treba popiti 8 tableta (4 prije i 4 poslije).Znaci zanima me koji je preparat ok konkretno sto se tice fudbala i boljih sposobnosti,on inace ne ide u teretani jedino preko ljeta i zime kada uhvati vremena,zanima me za fudbal.
Ono sto znam jeste da u klubu kupuju razne tzv "No busteri" tipa No explode i slicno.Medjutim ja ne znam koliko je to Ok s obzirom da sam citao da srce radi 200 na sat i da je to uzrok smrti fudbalera na utakmicama (slazem se da zdravoj osobi ne moze valjda nista biti ali ako neko ima neku srcanu manu to je vec problem).Inace kazu ovi koji treniraju fudbal i koriste ove NO proizvode da im srce bas kuca,nenormalno.
Druga opcija je Beta Alanin za koji sam cuo (tj pricao mi je brat da mu je rekao jedan prijatelj iz evropskog kluba) da radi bas dobro,kao osjecaj je fenomenalan,neko peckanje u rukama i mozes dosta da trcis,kao on je samo to pio i radilo ga je nenormalno.Cuo sam jos i za Kofein da je on OK.
Sada me zanima sta vi preporucujete od ovoga (ili ako moze da se kombinuje mada mozda bi bilo previse) ali da bude neka najblaza varijanta koja nece imati neke posledice (ne daj boze).Inace u klubu se drze samo one osnove Glutamin,Kreatin (toga cu se i ja jos uvijek drzati jer mi se cini da sam jos mlad za neke "jace" suplemente,imam 16 god)

Ja sam nekako najblizi opciji Beta Alanin jer mislim da je on bolji a mozda i "sigurniji" nego ovi No Busteri
Ako ti je burazer u bilo kom klubu u inostranstvu ciji je status prvog tima Profesionalni,on ne mora ni biti clan prvog tima,moze jos uvek igrati u podmladku,tj. za U18 u njegovom slucaju a da mu kazu ljudi sve kako i sta treba da radi.

NO reaktori se ne piju za trcanje,pogotovo nemaju primenu u fudbalu i taj ko to radi ne zna bas mnogo...

Od suplemenata treba da uzima   Beta Alanin 5x po 2 g dnevno(2 puta mu je pre i posle treninga,a ova tri puta neka bude uz obrok)
                                               Kre-alkalin 2 tablete pre i 2 posle treninga ili utakmice

                                               Kofein 100 mg pre treninga prvih 7 dana a posle 200 mg

                                              
To su 3 najbitnija supsa za fudbal...pored toga moze ali ne mora da pije Whey Protein posle treninga,a za Aminokiselinama tipa Glutamin i BCAA nema velike potrebe ako ne ide u teretanu,a MORAO bi ici u teretanu ako je u nekoj zemlji tipa Francuska,Nemacka,Italija...
                                              
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #107 poslato: Oktobar 07, 2012, 07:01:58 posle podne »

Ovako

Skoro sam ispio kutiju Labradinog kreatina,isao sam 5 grama dnevno,trenutno ne idem u teretani,fudbal je za sada primaran,uglavnom nisam primijetio neku razliku kada je fudbal u pitanju sa ovim Kreatinom kada ga pijem ili kada ga ne pijem,znaci imam istu "snagu i izdrzljivost"...razmisljao sam da kupim ovaj kreatin http://www.body-fashion.de/contents/media/creatine-xplode-olimp.jpg    (ne znam smiju li se postavljati ove slike) ovo je neki kreatin sa 6 razlicitih vrsta kreatina+ dodatak taurina zanima me da li je ok da predjem i da probam njega?i drugo pitanje da li je bolje da neko ko tek pocinje sa kreatinom a isto je kod njega fudbal primaran pocne sa kreatin monohidratom ili isto moze sa ovim kreatinom (kada je fudbal u pitanju mislim na malo vecu snagu i izdrzljivost)
Sačuvana
mister
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 384

« Odgovor #106 poslato: Septembar 24, 2012, 07:52:42 posle podne »

Ma dobro,nije on da misli da je to stetno ali otprilike je nekog misljenja da nije svaki suplement za svakoga da nekome hvali vise necega nekome veca doza ovoga veca onoga jer u protivnom nece imati efekta :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.209 sekundi sa 18 upita.